ssl اس اس ال چیست؟

SSL مخفف مورد استفاده برای لایه های سوکت امن است که پروتکل های رمزگذاری هستند که در اینترنت برای ایمن سازی تبادل اطلاعات و ارائه اطلاعات گواهی استفاده می شوند.

این گواهینامه ها در مورد هویت وب سایتی که با آنها ارتباط برقرار می کند اطمینان را به کاربر می دهند. SSL همچنین  پروتکل امنیتی TLS یا Transport Layer Security نیز نامیده می شود.

در بیشتر مرورگرهای وب مدرن ، کاربران می توانند با کلیک بر روی نماد SSL که در نوار آدرس نمایش داده می شود ، گواهی ، شناسایی و سایر اطلاعات مربوط به یک وب سایت را مشاهده می کنند.

Address bar showing SSL secure padlock icon with HTTPs

اگر یک وب سایت تجارت الکترونیکی ، یک سایت عضویت یا هر سایتی دارید که کاربر نیاز به ارائه پرداخت یا ورود به سیستم دارد ، باید از گواهی SSL استفاده کنید.

اگر وب سایت شما از گواهی SSL استفاده نمی کند ، Chrome و سایر مرورگرهای مدرن آن را به عنوان Not Secure علامت گذاری می کنند.

Not secure label shown in Google Chrome web browser

به عنوان یک بازدید کننده وب سایت ، باید در وب سایت هایی که برچسب Not Secure دارند بسیار احتیاط کنید. توصیه می کنیم اطلاعات شخصی در اختیار آنها قرار ندهید.

SSL چگونه کار می کند؟

SSL با رمزگذاری انتقال داده بین یک مرورگر بازدید کننده و وب سایت ، از اطلاعات محافظت می کند.

وقتی کاربری از وب سایت SSL / HTTP بازدید می کند ، ابتدا مرورگر وی اعتبار گواهی SSL وب سایت را تأیید می کند.

اگر همه چیز بررسی شود ، مرورگر از کلید عمومی وب سایت برای رمزگذاری داده ها استفاده می کند. سپس این داده ها به سرور مورد نظر (وب سایت) ارسال می شوند و در آنجا با استفاده از کلید عمومی و یک کلید خصوصی مخفی رمزگشایی می شوند.

How SSL works

چگونه می توان برای وب سایت خود گواهی SSL دریافت کرد؟ h4>

بسیاری از بهترین میزبانی وردپرس اکنون شرکت ها ارائه می دهند کاربران آنها گواهینامه SSL رایگان دریافت می کنند.

اگر ارائه دهنده خدمات میزبانی شما گواهی SSL ارائه نمی دهد ، توصیه می کنیم از mizbanonline.com برای خرید گواهی SSL استفاده کنید

امیدواریم این مقاله به شما کمک کند تا درک کنید SSL چیست ، چرا به آن نیاز دارید ، SSL چگونه کار می کند

.

دیدگاهتان را بنویسید