آموزش محدود کردن پست ها فقط برای اعضای ثبت نامی در وردپرس

اگر وبلاگ شما دارای محدودیت است که نمی خواهید که مطالب در برای همه اعضا باز بگذارید ، ممکن است بخواهید کاربران را مجبور کنید برای ورود به سیستم قبل از خواندن این پست ها آن را مجبور به ورود و ثبت نام در سیستم کنید . خوشبختانه ، وردپرس این قابلیت را دارد   که می تواند به ما در انجام این کار کمک کند.

WordPress: Force Users To Login Before Reading Posts

عملکرد تابع  auth_redirect ()  به این صورت است که  بررسی می کند که آیا کاربر مشاهده کننده سایت به حساب کاربری خود وارد شده است یا خیر. اگر کاربر به سیستم وارد نشده باشد ، به صفحه ورود هدایت می شوند  کاربر به گونه ای هدایت می شود که با ورود به سیستم ، مستقیماً به صفحه ای که در ابتدا قصد دسترسی به آن را داشت ارسال می شود.

با استفاده از این عملکرد ، می توانیم کدی را که بررسی می کند پست محدود شده است یا خیر ، پیاده سازی کنیم و در صورت نیاز کاربران را به صفحه ورود هدایت کنیم.

کافیست کد زیر را در پرونده functions.php  خود وارد کنید:

  function my_force_login() {
  global $post;

  if (!is_single()) return;

  $ids = array(188, 185, 171); // array of post IDs that force login to read

  if (in_array((int)$post->ID, $ids) && !is_user_logged_in()) {
  auth_redirect();
  }
  }

آرایه شناسه های پست را متناسب با نیاز خود تغییر دهید. پس از آن ، پرونده header.php را باز کرده و کد زیر را در قسمت بالا قرار دهید:

<?php my_force_login(); ?>

تابع auth_redirect () از وردپرس 1.5 در دسترس است.

کد ساده است ، اما شما می توانید آن را گسترش دهید با گزینه های بیشتری مانند: نیاز به ورود به سیستم در برخی از دسته های خاص ، ایجاد یک صفحه برای وارد کردن شناسه های پست ، و غیره از آن استفاده کنید در صورت داشتن هر گونه پرسش و یا ابهام حتما در کامنت زیر همین پست از ما بپرسید ما در خدمت شما هستیم

تابع auth_redirect () از وردپرس 1.5 در دسترس است.

.

دیدگاهتان را بنویسید