نحوه افزودن دکمه اشتراک Tumblr در وردپرس

درست مانند گزینه لایک یا دکمه ارسال فبسبوک، دکمه بازتوییت توییتر، دکمه اشتراک گذاری LinkedIn ،شبکه اجتماعی Tumblr که یک سرویس وبلاگ نویسی کوچک میباشد، دکمه اشتراک گذاری خود را راه اندازی کرده است.

هدف اصلی این دکمه این است که بیش از 16 میلیون وبلاگ نویس Tumblr تلاش کنند محتوای شما را در وبلاگ خود تبلیغ کنند. این ابزارک اشتراک گذاری به کاربران Tumblr اجازه می دهد تا محتوای یافت شده در سراسر وب را به جای اینکه فقط در Tumblr پیدا کنند، “Reblog” کنند. این گزینه reblog یکی از اصلی ترین ویژگی های جنبه اجتماعی عظیم Tumblr است.

دکمه به اشتراک گذاری Tumblr

در این مقاله، ما به شما نحوه افزودن دکمه اشتراک Tumblr در وردپرس را نشان خواهیم داد.

وقتی قالب های پست وردپرس که ویژگی های میکرو وبلاگ نویسی را به وردپرس اضافه کرده است، دارید این امر در واقع به وردپرس امکان می دهد تا Tumblr برای کسانی که نیاز به کنترل بیشتری دارند جایگزین شود. ما از کاربران ایمیل هایی مبنی بر اینکه “وردپرس به شما اجازه نمی دهد جنبه اجتماعی Tumblr را داشته باشید.” . خوب، اکنون می توانید این ویژگی را در پست های وردپرس خود داشته باشید.

ابتدا پرونده footer.php خود را باز کرده و این کد را در بالای تگ body پیست کنید.

<script type=”text/javascript” src=”http://platform.tumblr.com/v1/share.js”></script>

اگر از فریمورک استفاده میکنید و به فایل footer.php دسترسی ندارید پس کد زیر را در فایل functions.php اضافه کنید.

function insert_tumblr_script() {
echo ‘<script type=”text/javascript” src=”http://platform.tumblr.com/v1/share.js”></script>’;
}
add_action(‘wp_footer’, ‘insert_tumblr_script’);

بعد از این کار بیایید نگاهی به نحوه اضافه کردن کد به پست بیاندازیم.

روش مبتدی

برای اضافه کردن یک اسکریپت ابتدایی که برای اکثر کاربران کافی است این تکه کد را در فستمی که میخواهید پیست کنید(single.php, index.php, page.php, loop.php یا غیره)

<a href=”http://www.tumblr.com/share” title=”Share on Tumblr” style=”display:inline-block; text-indent:-9999px; overflow:hidden; width:81px; height:20px; background:url(‘http://platform.tumblr.com/v1/share_1.png’) top left no-repeat transparent;”>Share on Tumblr</a>

میتوانید ورژن های مختلف دکمه اشتراک گذاری را در صفحه سایت Tumblr پیدا و جایگزین کنید. حتی میتوانید عکس دلخواه خود برای با جایگزینی در تصویر پس زمینه کد css تگ بالا انتخاب کنید.

.

دیدگاهتان را بنویسید