Pingback و Trackback چیست و چرا باید غیر فعالشان کنیم؟

اگر کاربر ;کنجکاوی هستید، ممکن است در داشبورد خود متوجه تنظیماتی شوید که مربوط به پینگ بک و Trackback وردپرس باشد. با این حال، ممکن است ندانید این تکنیک ها چیست یا چرا بحث برانگیز هستند.

به طور خلاصه، pingbacks و trackbacks فناوری هایی هستند که هنگام انتشار محتوایی به وب سایت های دیگر اطلاع می دهند که ممکن است برای کاربران آنها جالب باشد. اگرچه این از نظر تئوری بسیار خوب به نظر می رسد، اما استفاده از هر دو استراتژی نیز دارای نقاط ضعفی است، به همین دلیل توصیه می کنیم آنها را غیرفعال کنید.
در این مقاله، ما قصد داریم با توضیح اینکه pingback و trackback در وردپرس چه چیزی هستند و در مورد مزایا و معایب آنها صحبت خواهیم کرد. سپس، به شما نشان خواهیم داد که چگونه می توانید هر دو را در وب سایت خود غیرفعال کنید.

مقدمه ای در مورد pingbacks و trackback های وردپرس:

اولین کاری که باید انجام دهیم این است که واژه های ‘pingback’ و ‘trackback’ را به روشنی تعریف کنیم. در حالی که از بسیاری جهات به یکدیگر شبیه هستند ، اما این دو روش هنوز متمایز هستند.

Trackback چیست؟

trackback اعلانی است که وردپرس هنگام پیوند دادن به یک سایت خارجی در محتوای خود، برای آن ارسال می کند. بگذارید بگوییم که شما به تازگی یک پست وبلاگ جدید در مورد نکات آموزشی وردپرس منتشر کرده اید که شامل پیوندی به وب سایت دیگری است که شامل برخی توصیه های خوب برای خوانندگان شما است.

در این سناریو، می توانید  “ping” پیگیری را به آن سایت ارسال کنید(بعضا حتی برای جلب توجه مالک سایت مقصد). سپس آن شخص می تواند پیگیری را تایید کند که می تواند بخشی از پست شما و پیوند به سایت شما را در بخش نظرات خود نمایش دهد.

Pingback چیست ؟

Pingbacks در وردپرس یک هدف کاملاً مشابه دارد اما کمی متفاوت عمل می کند. در واقع، آنها ایجاد شده اند تا نسخه بهتری از Trackbackها باشند تا برخی از مشکلات موجود در این روش حل شود (که به زودی بررسی خواهیم کرد).

نکته اصلی برای درک این است که در حالی که Trackbacها به صورت دستی ارسال می شوند، pingbacها به صورت خودکار انجام می شوند. برای نشان دادن این، ما به مثال قبلی خود باز خواهیم گشت. بگذارید بگوییم شما در وبلاگ خود pingback تنظیم کرده اید و همین مقاله را درباره نکات آموزشی وردپرس منتشر کرده اید (لینک دادن به همان وب سایت خارجی قبلی)

در این حالت، بلافاصله Pingback به سایتی که به آن پیوند داده اید ارسال می شود – البته به شرطی که سایت مقصد هم پینگ بک را فعال کرده باشد. سپس آن سایت قبل از نمایش آن به عنوان یک پیوند ساده در بخش نظرات، به طور خودکار بررسی می کند که pingback از پست شما نشات گرفته است (و هر نوع هرزنامه ای نبوده است). در اکثر موارد، Pingbacks شامل بخشی از پست مورد نظر نخواهد بود، اگرچه این به تم سایت که از آن استفاده می کند بستگی دارد.

از دیدگاه کاربر، trackback و pingback به روشی کاملاً مشابه کار می کنند. حیاتی ترین تفاوت ها  فن آوری های ارتباطی مورد استفاده است. با این حال، لازم نیست که تمام جزئیات فنی را درک کنید تا بتوانید مزایا و معایب استفاده از این روش ها را متوجه شوید.

جوانب مختلف Trackback و Pingback

جوانب مثبت و منفی استفاده از Pingback و Trackback وردپرس در سایت:

مزایا:

  • ایجاد شدن بک لینک به وب سایت شما و بهتر شدن سئو سایت
  • ایجاد ارتباط با سایت های مرتبط و تشویق به اشتراک گذاری محتوا
  • پیشنهاد مطالب مفید برای کاربران

معایب:

بزرگترین مسئله در مورد Trackbackها این است که آنها خیلی زود برای ارسال مقادیر زیادی هرزنامه مورد استفاده قرار گرفتند. از آنجا که پیگیری ها می توانند به صورت دستی به هر سایتی ارسال شوند، اسپمرها از آنها برای ارسال پیوندهای اسپم استفاده میکنند.

بررسی این پیام های ناخواسته در سایت شما نیاز به بررسی دستی هر یک دارد زیرا راه دیگری برای تأیید جعلی بودن آنها وجود ندارد. به طور طبیعی، زمان صرف شده برای بررسی این پیگیری ها بهتر است در جاهای دیگر استفاده شود.

همانطور که قبلاً اشاره کردیم، pingbacks عمدتا برای حل این مشکل هرزنامه طراحی شده است. به همین دلیل است که آنها به طور خودکار کار می کنند و قبل از ارسال نیاز به تأیید دارند. بعلاوه، آنها تا زمانی که هر دو وبلاگ Trackback را فعال نکرده باشند،ارسال نمیشوند.

با این حال، pingbacks خیلی زود قربانی همان نکات منفی گذشته شدند. بسیاری از اسپمرها توانستند به راحتی بر محافظت های اعمال شده غلبه کنند. که منجر به بسیاری از پینگ بک های جعلی و مخرب شد. باز هم، این بدان معنی است که سایتهایی که این ویژگی را فعال کرده اند معمولاً باید مدت زمان زیادی را برای تعدیل نظرات به دست آمده صرف کنند.

علاوه بر این، ممکن است به مشکلی به نام self-ping برخورد کنید. زمانی که به یک مقاله یا صفحه از سایت خود لینک میزنید. pingback در این حالت اعلانی را ارسال میکند و این می تواند اذیت کننده باشد. میتوان این مشکل را با افزونه ای به نام No Self Pings برطرف کرد.

اکثر سایت ها باید Pingbacها و Trackbackها را غیرفعال کنند

در طول سال ها بحث و جدال زیادی وجود داشته است که آیا استفاده از پینگ بک و Trackback ارزش منفی دارد. با این حال، این روزها به طور گسترده ای توصیه می شود که از هر دو روش خودداری کنید

در نهایت، استفاده از پینگ بک و Trackback وردپرس منجر به اسپم زیاد و اتلاف وقت می شود. حتی اگر آنها بتوانند مزایای کمی ارائه دهند، روش های بهتری برای هدایت ترافیک به سایت شما وجود دارد.

خوشبختانه غیرفعال کردن این تکنیک ها در سایت وردپرس بسیار راحت میباشد. از پیشخوان به تنظیمات>گفتگو بروید.سپس 2 گزینه اول را غیرفعال کنید.غیرفعال کردن trackback و pingback

از pingbacks و trackbacks رد شوید!

Pingbacks و trackbacks از نظر تئوری مزایایی دارند اما دلایل زیادی وجود دارد که امروزه به ندرت از آنها استفاده می شود. در نهایت، نکات منفی هر دو از پتانسیل افزایش اندکی ترافیک و view بیشتر است.

فعال نگه داشتن پیوندهای وردپرس و پیگیری وردپرس در سایت شما احتمالاً باعث ایجاد اسپم زیادی از طرف افرادی می شود که فقط می خواهند از هر نوع پیوندی بر روی محتوای شما پیوند بگیرند. خبر خوب این است که شما می توانید به سرعت هر دو گزینه را در صفحه تنظیمات وردپرس خود غیرفعال کنید.

 

امیدواریم این مقاله به بهبود سایت شما کمک مرده باشد..

دیدگاهتان را بنویسید