ابزارک یا widgets چیست ؟

در وردپرس، ویجت ها بلوکی از محتوا هستند که می توانید آنها را به نوارهای کناری، پاورقی ها و سایر مناطق سایت خود اضافه کنید.

آیا تا به حال به وبلاگ شخصی مراجعه کرده و عکس، فرم ثبت نام یا منویی را در نوار کناری مشاهده کرده اید؟ همه اینها ابزارک هستند.

هر ابزارک می تواند یک ویژگی یا عملکرد را بدون نیاز به نوشتن کد به سایت شما اضافه کند. ابزارک های رایج برای افزودن به سایت شما شامل منوها، لیست های پست محبوب، تقویم ها، تبلیغات بنری، نمادهای اجتماعی و موارد دیگر هستند.

کجا می توانید این ابزارک ها را در سایت خود اضافه کنید؟ همه چیز به تم وردپرس شما بستگی دارد. بسیاری از تم ها دارای نوار کناری و نوارهای صفحه پایین صفحه هستند. برخی از آنها همچنین به شما امکان می دهند ابزارک ها را در هدر، صفحه اصلی یا سایر مناطق سایت خود قرار دهید.

ویجت در وردپرس

 

ابزارک های وردپرس ایجاد شده اند تا راهی ساده و آسان برای کاربران وردپرس برای کنترل طراحی و محتوای سایت خود بدون نیاز به کدگذاری ایجاد کنند.

بیشتر تم های وردپرس از ابزارک پشتیبانی می کنند. بسته به طرح زمینه وردپرس، مکان ویجت ممکن است در هدر، پاورقی، نوار کناری، درست در زیر محتوای ارسال وبلاگ، و تقریباً در هر قسمت دیگر باشد.

وردپرس به طور پیش فرض چندین ابزارک از جمله دسته ها، ابر برچسب، منوی پیمایش، تقویم، نوار جستجو، پست های اخیر و موارد دیگر دارد.

بسیاری از افزونه های وردپرس همچنین ابزارک های خاص خود را اضافه می کنند که می توانید برای افزودن قابلیت به بخشهای مختلف پلاگین از آنها استفاده کنید. به عنوان مثال، می توانید فرم خبرنامه ایمیل به نوار کناری خود، یا با استفاده از افزونه ای مانند WPForms فرم تماس را به پاورقی خود اضافه کنید .

ابزارک ها برای کمک به بازدیدکنندگان شما برای راهنمایی در سایت شما و تشویق آنها برای انجام اقداماتی مانند ثبت نام در خبرنامه یا پیگیری شما در شبکه های اجتماعی، واقعاً مفید هستند.

نحوه افزودن ابزارک در وردپرس

هنگامی که برای اولین بار وبلاگی را راه اندازی می کنید، تنظیم ابزارک های شما مرحله مهمی است.

استفاده از ابزارک ها آسان است و می توان آنها را با کشیدن و رها کردن در یکی از مناطق ویجت تم خود اضافه کرد.

با رفتن به صفحه Appearance »Widgets از صفحه نوار کناری مدیریت میتوانید به لیست ویجت های سایت خود دسترسی داشته باشید.

پس از حضور در آنجا، همه ابزارک های موجود را در سمت راست مشاهده خواهید کرد. مناطق ویجت طرح زمینه شما در سمت چپ لیست خواهد شد.

تنظیمات ویججت در وردپرس

در زیر هر یک از ابزارک های نصب شده، توضیح مختصری مشاهده می کنید که به فهم هدف و کاربرد آن کمک می کند.

برای افزودن یک ابزارک به یک مکان ویجت در سایت خود، کافی است آن را از لیست سمت چپ به یک قسمت در سمت راست بکشید و رها کنید.

اضافه کردن یک ویجت به نوار کناری

برای تنظیم مجدد ابزارک ها را نیز می توانید به بالا و پایین حرکت دهید.

هر ابزارک دارای تنظیمات خاص خود است که می توانید پس از افزودن ابزارک مشاهده کنید. فراموش نکنید که برای ذخیره تنظیمات ابزارک خود بر روی دکمه ذخیره کلیک کنید.

برای اطلاعات بیشتر در مورد ابزارک های ضروری این مقاله را از دست ندهید.

تفاوت ویجت و پلاگین چیست؟

بسیاری از افراد در تفاوت بین یک ابزارک و پلاگین وردپرس دچار اشتباه میشوند .

مانند تفاوت بین برنامه ها و ابزارک های تلفن هوشمند خود به آن فکر کنید.

به زبان ساده، افزونه ها مانند برنامه های تلفن های هوشمند هستند. آنها برنامه های افزودنی هستند که برای استفاده از صفحه افزونه مدیر باید نصب و فعال شوند.

افزونه ها می توانند انواع توابع و ویژگی ها را به وب سایت وردپرس شما اضافه کنند، از جمله افزودن ابزارک های بیشتری که می توانید استفاده کنید. اما همه افزونه ها ابزارک اضافه نمی کنند.

از طرف دیگر، ابزارک ها بلوک های کشیدن و رها کردن هستند که می توانید از آنها برای افزودن محتوا به نوار کناری سایت و سایر مناطق استفاده کنید. برخی از ابزارک ها با نصب پیش فرض وردپرس ارائه می شوند، و همچنین می توانید با استفاده از پلاگین های خاص ویجت های بیشتری اضافه کنید.

این ابزارک ها در مناطق محتوای خاصی به نام مناطق ویجت قرار می گیرند و سپس بازدید کنندگان شما می توانند آن محتوا ویجت را در سایت شما ببینند.

 

 

.

دیدگاهتان را بنویسید