6 افزونه / سرویس تجاری وردپرس که در رشد وبلاگ هایم به من کمک کرد

وردپرس یک سرویس توسعه وب سایت خارق العاده است. تعداد زیادی پلاگین، تم، منبع رایگان در اینجا وجود دارد که به شما کمک می کند وبلاگ خود را رشد دهید. همچنین تعداد زیادی افزونه / خدمات تجاری (پولی) وجود دارد که در رشد وبلاگ به شما کمک میکند.

حالا چگونه می دانید که واقعاً به چه چیزی نیاز دارید؟ تنها راه تجربه است. من از سالها از وردپرس استفاده می کردم و چیزهای زیادی از تجربیاتم آموختم. اگر شما واقعاً مانند من در مصرف هزینه ها محافظه کار هستید، این لیست برایتان مفید خواهد بود. من لیستی از 7 افزونه یا سرویس تجاری ایجاد کرده ام که به من در رشد وبلاگ هایم کمک می کند.

 

میزبانی وردپرس

تعداد زیادی ارائه دهنده خدمات میزبانی وب وجود دارند. کدام یک را باید انتخاب کنید؟ من در سالهای اول فعالیتم میزبان بسیاری از شرکتهای میزبانی وب بودم.

الان فارغ از میزان در آمدم همچنان در سعی میکنم در هزینه ها صرفه جویی کنم. من 1 طرح پایه داشتم و همه سایتهایم را روی آن قرار دادم. معلوم شد که این طرح پایه کافی نبود و من آماده ارتقا به طرح دیگری نبودم. من 2 برنامه پابه اضافی خریداری کردم و سایتهایم را گسترش دادم.  اگر سایت های شما بار سرور زیادی را تحمیل کنند، آنها شما را مجبور به ارتقا پلن می کنند. من تا زمانی که ممکن بود صورتحساب میزبانی خود را کم نگه داشتم.

سپس هنگامی که آنها به من گفتند من سایتهای زیادی در برنامه پایه خود داشتم، و در نهایت به میزبانی فروشنده آنها (میزبانی مشترک سطح متوسط) منتقل شدم. در حال حاضر به جای داشتن 3 برنامه پایه، من یک حساب فروشنده داشتم که همه سایت های میزبان آن در آنجا بودند. وقتی بازدید وب سایت شروع به بیشتر شدن کرد، به سرویس VPS ارتقا یافتم. اکنون ، ما یک سرور اختصاصی داریم که وبلاگ های من را میزبانی میکند.

پشتیبان گیری

پشتیبان گیری چیزی است که هر وبلاگ نویس / مدیر وب باید داشته باشد. اگر روزانه سایت خود را به روز می کنید ، باید پشتیبان گیری روزانه داشته باشید. اگر سایت شما واقعاً بزرگ است و نظرات زیادی دریافت می کند، باید چندین بار در روز پشتیبان تهیه کنید. نمی گویم اتفاق بدی رخ خواهد داد. می گویم این اتفاق ممکن است بیافتد.

من همیشه برای محافظت از داده های  خود  نسخه پشتیبان تهیه کرده ام تا در صورت بروز هرگونه مشکلی بتوان داده ها را بازگرداند. افزونه ای که من استفاده کردم پشتیبان گیری WP-DB بود. این افزونه رایگان است ، از پایگاه داده پشتیبان تهیه می کند و آن را به یک حساب Gmail می فرستد. من همه پرونده ها را در کامپیوتر شخصی خود دارم (مشکلی نمیتواند پیش آید). خرابی هارد دیسک چطور؟ بله ، دوباره خوشبختانه وقتی هارد دیسک من خراب شد، سایت من کاملاً سالم بود. من به سرعت با BackupBuddy که از کلیه سایت من در cloud پشتیبان تهیه می کند.

این روش به خوبی کار میکرد، اما نکته منفی این بود که ما فقط در هر روز یک نسخه پشتیبان تهیه می کردیم (توجه: می توانید روزانه چندین نسخه پشتیبان تهیه کنید). اگر چندین نویسنده دارید که هر روز به طور همزمان روی پست های مختلف کار می کنند، تهیه یک نسخه پشتیبان در روز می تواند مشکل ساز شود از طرفی از دست دادن تمام زحماتشان باعث اتلاف وقت می شود. من سرانجام تصمیم گرفتم که از VaultPress استفاده کنم.

اجرای VaultPress به کاربراطمینان خاطر میدهد، زیرا می داند که از وبلاگ به صورت بلادرنگ پشتیبان تهیه می شود و اطلاعات امن هستند. نیازی به گفتن نیست که استفاده از این افزونه بسیار آسان است.

تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که API Key خود را قرار داده و اجازه دهید تمام کارها انجام شود. برای مثال به یک نمونه از فعالیت این سرویس توجه کنید:

پشتیبان گیری VaultPress

بنابراین هر کلمه ای که در اینجا می نویسم در یک سرور ابر پشتیبان تهیه می شود. اگر بخواهیم مشکلی را برطرف کنیم، بک آپ کامل سایت (افزونه ها ، تصاویر ، پایگاه داده و غیره) به راحتی در دسترس است.

شبکه تحویل محتوا (CDN)

وقتی وبلاگ های من ترافیک زیادی را به خود اختصاص دادند، باعث افزایش بار سرور شد و به این ترتیب سرعت سایت ها کمی کاهش یافت. سایت های کند بر روی رتبه بندی موتور جستجو تأثیر می گذارند و برای تجربه کاربر مضر است. در این زمان از سرویس MaxCDN استفاده کردم. از زمان اجرای MaxCDN، سایت های من سریعتر شدند و بار سرور ما را پایین نگه داشت. برای کسانی که تعجب می کنند CDN چیست و چرا به آن نیاز دارید به صفحه wikipedia.org مراجعه کنید.

فرم ها

هر وبلاگ به یک فرم تماس نیاز دارد. برخی از آنها به فرم های پیشرفته تری نیاز دارند (مانند فرم مشتری و غیره). برای مدت طولانی من از پلاگین هایی مانند cFormsII یا Contact Form 7 (هر دو رایگان) استفاده کردم. نگهداری و نصب آنها بسیار سخت بود.

خوشبختانه، بعدها با پلاگینی با نام  Gravity Forms آشنا شدم. بعد تحقیقاتی لایسنس توسعه دهندگان را خریداری کردم. می توانم به شما بگویم که این افزونه در هزینه و وقت من بسیار صرفه جویی کرده است.  از آن برای ایجاد فرم های تماس ساده استفاده کردم . حتی از این پلاگین اخیرا برای تولید فرمی برای جمع کردن کمک های مردمی استفاده کردم.

خبرنامه الکترونیکی

اگر بیش از چند ماه است که وبلاگ نویسی می کنید، قبلاً شنیده اید که پول در لیست اطلاعات است. همه در تلاشند لیست های ایمیل بزرگی بسازند و خبرنامه ارسال کنند (در صورت تمایل مقاله ما در مورد بازاریابی ایمیلی را مطالعه کنید). من از Aweber و MailChimp (دو ارائه دهنده اصلی) استفاده کرده ام.

اخیراً سرویس MailCHIMP را برای کاربران جدید پیشنهاد میکنم . زیرا آنها حساب رایگان را برای حداکثر 2000 مشترک ارائه می دهند. باز هم ، اگر بودجه کمی دارید یا می خواهید حداکثر سود را ببرید. بنابراین می توانید یک حساب MailChimp رایگان دریافت کرده و پس از رسیدن به 2000 مشترک، پرداخت را شروع کنید (امیدوارم تا آن زمان پول تأمین هزینه آن را بدست آورید).

مدیریت تبلیغ

بیشتر وبلاگ نویسان با نوعی تبلیغات بنری درآمدزایی می کنند. شرکت های تبلیغاتی زیادی وجود دارند که از این نوع تبلیغات استفاده میکنند میتوانید با  عضویت در این سایت ها با آنها همکاری داشته باشید. افزونه های زیادی برای مدیریت تبلیغ وجود دارد که میتوانید از آنها استفاده کنید. از نمونه این سرویس ها میتوان به AdSanity و AdRotate اشاره کرد.

 

.

دیدگاهتان را بنویسید