RSS چیست؟

RSS ، مخفف Really Simple Syndication یا Rich Site Summary ، از چندین قالب استاندارد خوراک وب برای انتشار محتوا در یک فایل XML ساختار یافته برای سندیکا استفاده می کند. به یک فایل XML در این قالب RSS Feed گفته می شود. این قالب به شما امکان می دهد تا به صورت خودکار داده ها را به اشتراک بگذارد و فایل XML از سازگاری بین ماشین ها و برنامه های متعدد اطمینان حاصل کند.

داده های موجود در خبرمایه معمولاً شامل هر محتوایی است که به طور مرتب در وبلاگ هایی مانند عناوین خبری یا رسانه ها به روز می شود. RSS به کاربران اجازه می دهد تا به روزرسانی از سایت های مورد علاقه خود را به طور خودکار دریافت کنند تا اینکه مجبور به بررسی دستی آنها باشند. آنها می توانند با استفاده از خوانندگان خوراک RSS در فید وب سایت مشترک شوند. اگر مرورگر آنها فیدخوان داخلی داشته باشد ، این فیدخوان ها می توانند دسک تاپ یا وب باشند. خواننده فید به طور منظم فیدهای کاربر را برای اطلاعات جدید بررسی می کند و آنها را بارگیری می کند.

از آنجا که RSS بعضاً فرمت منسوخ شده ای تلقی می شود ، قالب جدید دیگری از وب به نام Atom ایجاد شد. اگرچه برخی از وب سایت ها فقط در Atom فید ارائه می دهند ، RSS همچنان محبوبیت بیشتری دارد و اکثر سایت ها فیدهای RSS را ارائه می دهند.

وردپرس به طور خودکار RSS برای پست ها و نظرات در قالب های RSS 2 و Atom feed ایجاد می کند. مضامین وردپرس سپس یک متا تگ در کد منبع اضافه می کنند که به نرم افزار خواندن خبر ، تجمع اخبار و خزنده های فید اجازه می دهد تا به صورت خودکار فید را کشف کنند.

خواندن اضافی h4>

.

دیدگاهتان را بنویسید