7 بهترین ابزار بررسی بک لینک – گزینه های رایگان و پولی (مقایسه شده)

آیا می خواهید ببینید بک لینک های شما از کجا می آیند؟ یا بک لینک های یک رقیب را بررسی کنید؟

پیوندهای پشتیبان می توانند به افزایش رتبه بندی جستجو و افزایش بازدید شما کمک کنند.

در این راهنما ، ما بهترین ابزارهای بررسی بک لینک را که می توانید برای بررسی بک لینکهای سایت خود و همچنین مشخصات بک لینک رقبا استفاده کنید ، مقایسه خواهیم کرد.

Comparing the best tools to check backlinks

بک لینک چیست و چرا مهم است؟ h4>

بک لینک پیوندی به وب سایت شماست از وب سایت دیگری از نظر موتورهای جستجو ، بک لینک ها کمی رای به سایت شما می دهد. هرچه پیوندهای شما بیشتر باشد ، سایت شما در موتورهای جستجو دارای رتبه بالاتری خواهد بود.

همه لینکهای برگشتی برابر نیستند. بهترین بک لینک ها از وب سایت های بزرگ و قابل احترام است. لینک دهی از وب سایت های ناخواسته یا مشکوک می تواند برای سایت شما مضر باشد.

پس از نصب یک WordPress SEO پلاگین مانند All in One SEO یا Yoast و پیروی از بهترین روش ها ، گام بعدی این است که از طریق استراتژی بک لینک خود فکر کنید.

تعداد زیادی راه های دریافت بک لینک به سایت شما ، اما روند کار همیشه با استفاده از یک چک کننده بک لینک برای بررسی بک لینک های موجود برای سایت شما شروع می شود و رقبا نیز از این طریق استفاده می کنند.

همانطور که گفته شد ، بیایید نگاهی به بهترین ابزارها برای ردیابی پیوندهای وب وب سایت بیندازیم.

1. SEMRush

The SEMrush keyword tool's front page

SEMRush بهترین پیشنهاد ما برای یک چک کننده لینک. این یکی از بهترین ابزار تحقیق کلمات کلیدی در بازار ، و دارای بسیاری از ابزارهای قدرتمند برای تجزیه و تحلیل بک لینک ها است.

برای استفاده از ویژگی های بک لینک ، وارد SEMRush شوید ، “Backlink Analytics” را انتخاب کنید و نام دامنه ای را که می خواهید بررسی کنید تایپ کنید. سپس اطلاعات زیادی در مورد دامنه و بک لینک های آن خواهید دید.

Analyzing backlinks with SEMRush

اگر می خواهید جزئیات بیشتری را در مورد هر بخش از این نمای کلی جستجو کنید ، فقط کافی است روی پیوند زیر آن بخش کلیک کنید تا گزارش کامل را مشاهده کنید.

شما می توانید با استفاده از SEMRush بررسی کنید که لینک های سایت شما وجود دارد ، که می تواند به شما کمک کند هر مسئله ای مانند پیوندهای بی کیفیت را مشخص کنید. در حقیقت ، SEMRush این امکان را برای شما آسان می کند که به شما اجازه می دهد ببینید تعداد پیوندهای کلی که یک صفحه به شما لینک می دهد دارد. اگر صفحه صدها پیوند داشته باشد ، این می تواند نشان دهد که این یک وب سایت ناخواسته است.

وقتی صحبت از لینک دادن به رقبا می شود ، می توانید از SEMRush استفاده کنید تا ببینید کدام سایت های دارای مقام بالا به آنها لینک می دهند ، برای چه کلمات کلیدی رتبه بندی می کنند و موارد دیگر. این می تواند لیست کاملی از سایت ها را در اختیار شما قرار دهد تا بتوانید برای ایجاد لینک بک لینک شخصی خود هدف قرار دهید.

قیمت:

SEMRush از 99.95 دلار در ماه هزینه دارد ، اگر یک سال پیش پرداخت کنید می توانید این میزان را به 83.28 دلار در ماه برسانید.

با مراجعه به لینک ما به SEMRush می توانید یک دوره 30 روزه آزمایشی رایگان را دریافت کنید. اگر می خواهید گام به گام دستورالعمل نحوه دستیابی به این معامله را ببینید ، کد کوپن SEMRush را بررسی کنید صفحه .

2. LinkMiner

The LinkMiner backlinks tool

LinkMiner است به طور خاص برای بررسی لینک ها طراحی شده است. این ابزاری از طرف Mangools است ، بنابراین برای استفاده از آن به یک حساب Mangools نیاز خواهید داشت.

همانند سایر ابزارها ، LinkMiner به شما امکان می دهد پیوندها را با استفاده از nofollow ، حذف شده ، جدید و از دست رفته فیلتر کنید.

یکی از ویژگی های مفیدی که می خواهید امتحان کنید این است که “بک لینک” مورد علاقه “” باشد ، بنابراین می توانید به راحتی به آنها بازگردید. این می تواند یک روش عالی برای ایجاد یک لیست کوتاه از بک لینک های رقبا برای هدف قرار دادن باشد.

همچنین می توانید برای پیگیری پیوندهای پس زمینه شخصی خود که می خواهید رفع کنید ، از این ویژگی استفاده کنید. به عنوان مثال ، می توانید لیستی از بک لینک های گمشده ایجاد کنید که می خواهید آنها را برای بازیابی متمرکز کنید.

The favorites list in LinkMiner

اگرچه LinkMiner به اندازه SEMRush کاملاً برجسته نیست ، اگر بودجه کمی دارید ، گزینه بسیار خوبی است.

شما احتمالاً می خواهید از آن در رابطه با Mangools ‘SiteProfiler برای مشاهده جزئیات مانند کل پیوندهای سایت و دامنه های ارجاع دهنده برتر استفاده کنید.

قیمت:

بدون نیاز به وارد کردن جزئیات کارت اعتباری ، می توانید یک دوره 10 روزه آزمایشی کاملا رایگان انجام دهید. پس از آن ، شما باید ماهانه 29 دلار بپردازید.

این هزینه کلیه ابزارهای Mangools را شامل می شود. اینها LinkMiner ، KWFinder ، SERPChecker ، SERPWatcher و SiteProfiler هستند. این یک گزینه بودجه عالی است.

3. Ubersuggest

The Ubersuggest tool

Ubersuggest ابزاری از Neil Patel است. ابزار اصلی ویژگی های تحقیق در مورد کلمات کلیدی را ارائه می دهد ، اما یک ابزار Backlinks نیز وجود دارد که می توانید با استفاده از آن جزئیات پیوندهای سایت خود را مشاهده کنید.

Ubersuggest دارای ویژگی های مشابه سایر ابزارهایی است که ما بررسی کرده ایم. به عنوان مثال ، این می تواند بک لینک ، بک لینک جدیدی را که از دست داده اید به شما نشان دهد که بک لینک به عنوان nofollow مشخص شده است و موارد دیگر.

The backlink report from Ubersuggest

برای دیدن این اطلاعات می توانید از نسخه رایگان استفاده کنید ، اما جزئیات تعداد کمی لینک برگشت برای هر دامنه را دریافت خواهید کرد. اگر همه چیز را می خواهید ، باید به نسخه پولی Ubersuggest ارتقا دهید.

سایر ابزارهای Ubersuggest می توانند ترافیک را تجزیه و تحلیل کنند و به شما کمک کنند ایده های کلمات کلیدی و محتوایی را ارائه دهید.

قیمت:

نسخه رایگان Ubersuggest می تواند درک کاملی از این ابزار به شما بدهد. برای انجام هرگونه تجزیه و تحلیل جدی بک لینک ، شما نسخه Pro با هزینه 29 دلار در ماه یا 290 دلار در سال را در صورت پرداخت پیش پرداخت می خواهید.

30 روز ضمانت بازگشت پول “بدون س askedال پرسیده شده” وجود دارد.

4. Ahrefs

The Ahref keyword tool's front page

Ahrefs یکی دیگر از تحقیقات قدرتمند کلمات کلیدی است ابزار مانند SEMRush ، استفاده از آن آسان است. این به شما یک نمای کلی از دامنه انتخابی شما می دهد ، و شما می توانید برای دیدن جزئیات بسیاری از لینکهای پشتیبان بررسی کنید.

Ahrefs همچنین مشاهده پیوندهایی که از دست داده اید را بسیار آسان می کند. این پیوندهایی است که شما قبلاً داشته اید و اکنون از بین رفته اند. شاید به عنوان مثال صاحب وب سایت صفحه ای را که به شما پیوند داده حذف کرده است.

همچنین می توانید بک لینک هایی را که خراب هستند شناسایی کنید. اینها پیوندهایی هستند که به سایت شما اشاره می کنند ، اما با استفاده از یک URL شکسته که در صفحه 404 . برای رفع آنها ممکن است لازم باشد با مالک سایت تماس بگیرید.

هنگام بررسی پیوندهای پیوندی رقبا ، می توانید این موارد را بر اساس “نوع پیوند” فیلتر کنید و دامنه هایی را که می خواهید خودتان هدف قرار دهید ، مشخص کنید.

Filtering backlinks with Ahrefs

همچنین می توانید از Ahrefs برای بررسی پیوندهای داخلی سایت خود استفاده کنید. برای بررسی پیوندهای داخلی که به طور تصادفی nofollowed ، بنابراین می توانید این موارد را برطرف کنید.

قیمت:

فقط با 7 دلار می توانید 7 روز نسخه آزمایشی سایت Ahrefs ’Site Explorer را انجام دهید. پس از آن ، قیمت آن از 99 دلار در ماه است. اگر هزینه سال قبل را پرداخت کنید ، ماهانه 82 دلار است.

5. Moz Pro

Moz Pro's signup page

Moz Pro ، مجموعه ابزارهای جستجوگرها از Moz ، شامل ابزار Link Explorer آنها است.

لینک اکسپلورر می تواند مشخصات پیوند مفصلی از سایت شما را ارائه دهد که می توانید آن را با مشخصات حداکثر 4 رقبا مقایسه کنید. با این کار می توانید بفهمید که آنها متفاوت از شما چه کاری می توانند انجام دهند.

Comparing backlink profiles using Moz

همچنین این یک ابزار مفید به نام Link Intersect دارد که در آن می توانید ببینید که کدام سایت ها به رقبای شما لینک می دهند اما به شما نه. این سایتها برای ساخت پیوندها مکانهای عالی هستند.

مانند سایر ابزارهایی که بررسی کرده ایم ، Moz به شما امکان می دهد ببینید چه بک لینک هایی را از دست داده اید. به شما این فرصت را می دهد تا سعی کنید آن پیوندها را جایگزین کنید.

همچنین به سایر ابزارهای لینک دهی ، به سایر ابزارهای جستجوگرانه Moz نیز دسترسی خواهید داشت. اینها شامل کمپین هایی برای ردیابی و تجزیه و تحلیل سایت شما ، Rank Checker برای ارزیابی عملکرد موتور جستجوی شما و موارد دیگر است.

قیمت:

هزینه Moz از 99 دلار در ماه است (سالانه 79 دلار ماهانه از قبل پرداخت می شود). اگرچه یک دوره آزمایشی 30 روزه رایگان وجود دارد که به شما امکان دسترسی کامل به تمام ابزارهای آنها را می دهد.

6. BuzzSumo

Buzzsumo's website a >

BuzzSumo به منظور تجزیه و تحلیل محتوای خود و رقبا طراحی شده است ‘ محتوا. این یک روش عالی برای ارائه ایده های موضوعی است ، اما همچنین می توانید از آن برای کمک به شما در استراتژی لینک دهی استفاده کنید.

برای دیدن محبوب ترین مطالب برای آن کلمه کلیدی یا محبوب ترین مطالب در آن دامنه ، می توانید به راحتی کلمه کلیدی یا نام دامنه را تایپ کنید. سپس می توانید روی نماد پیوند در کنار هر یک از نتایج کلیک کنید تا پیوندهای مربوط به آن قسمت را ببینید.

Checking the details of backlinks in Buzzsumo

حتی می توانید URL یک محتوای خاص را تایپ کنید و فقط پیوندهایی را که به آن اشاره می شود مشاهده کنید. این می تواند یک روش عالی برای دیدن اینکه کدام سایت ها به پست های برتر رقبا شما پیوند می دهند.

ابزار ساده لینک دهی آنها به شما امکان می دهد صفحات لینک دهنده به یک URL یا دامنه خاص را پیدا کنید. این یک روش آسان برای دیدن بک لینک های رقبا در یک نگاه است.

برای مشاهده موارد مختلف از 24 ساعت گذشته تا 5 سال گذشته ، می توانید بک لینک ها را به راحتی فیلتر کنید.

قیمت:

نسخه اصلی BuzzSumo رایگان است. اگرچه برای تجزیه و تحلیل لینک لینک در عمق ، باید به BuzzSumo Pro ارتقا دهید. این هزینه از 99 دلار در ماه یا در صورت پرداخت سالانه 79 دلار است.

7 روز دوره آزمایشی رایگان نیز در دسترس است. برای این کار نیازی به وارد کردن جزئیات کارت اعتباری ندارید.

7. OpenLinkProfiler

OpenLinkProfiler website

OpenLinkProfiler یک ابزار رایگان است که به شما امکان می دهد لینک های هر دامنه این از SEOProfiler (ابزاری پولی) می آید و به شما امکان دسترسی آزاد به داده های پیوند را می دهد.

برای هر وب سایت می توانید 1000 پیوند بارگیری کنید ، اگرچه برای این منظور باید یک حساب کاربری ایجاد کنید. همچنین می توانید نتایج را فیلتر کرده و مرتب کنید ، پیوندهایی را که دنبال نمی شوند دنبال کنید و موارد دیگر.

گزینه های مختلفی برای فیلتر کردن بک لینک وجود دارد و حتی می توانید نگاهی به زمان دستیابی به پیوندهای سایت بیندازید:

Checking the age of backlinks in OpenLinkProfiler

با توجه به اینکه رایگان است ، تعداد چشمگیری از گزینه ها و حجم زیادی از داده ها را ارائه می دهد. قرار نیست با تمام ویژگی ها و قدرت ابزارهای پولی مانند SEMRush مطابقت داشته باشد ، اما اگر توانایی خرید یک ابزار پولی را ندارید ارزش استفاده از آن را دارد.

قیمت:

OpenLinkProfiler رایگان است. برای دسترسی به برخی از ویژگی ها باید یک حساب (رایگان) ایجاد کرده و وارد سیستم شوید.

بهترین ابزار بررسی بک لینک چیست؟ h4>

هرکدام از این جستجوگرهای لینک دهنده می توانند به شما کمک کنند لینک های سایت خود را بسازید و رتبه بالاتری در موتورهای جستجو داشته باشید. برخی از آنها اطلاعات مفید بیشتری نسبت به دیگران ارائه می دهند.

بهترین توصیه ما SEMRush است. این یکی از بهترین ابزارهای جستجوگرانه در بازار و به شما کمک می کند تجارت خود را توسعه دهید.

اگر بودجه محدودی دارید ، LinkMiner و Ubersuggest هستند ارزش خوب. و OpenLinkProfiler کاملاً رایگان است.

امیدواریم این مقاله به شما کمک کند تا در مورد بهترین ابزارهای جستجوگر بک لینک یاد بگیرید. همچنین ممکن است بخواهید نگاهی به راهنمای نهایی وردپرس سئو برای مبتدیان و نکات ما در مورد نحوه افزایش بازدید از وبلاگ خود .

اگر این مقاله را دوست داشتید ، لطفاً در کانال YouTube برای آموزش های ویدئویی وردپرس. همچنین می توانید ما را در Twitter و فیس بوک .

منبع:
https://www.wpbeginner.com/showcase/best-backlink-checker-tools-compared/.

دیدگاهتان را بنویسید