نحوه تنظیم سیاهههای مربوط به ایمیل وردپرس (و سیاهههای مربوط به ایمیل WooCommerce)

آیا می خواهید گزارش های ایمیل را در وب سایت WordPress یا WooCommerce خود تنظیم کنید؟

گزارش های ایمیل به شما امکان می دهد بر ایمیل های ارسال شده توسط سایت وردپرس خود به کاربران نظارت کنید. این به شما کمک می کند تا مشکلات را عیب یابی کرده و وضعیت اعلان های ایمیل ارسال شده توسط وب سایت وردپرس خود را بررسی کنید.

در این مقاله ، ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه به راحتی سیاهههای مربوط به ایمیل وردپرس و سیاهههای مربوط به ایمیل ووکامرس را تنظیم کنید.

بعد از دنبال کردن این آموزش ، شما می توانید سیاهههای مربوط به ایمیل را مستقیماً از ناحیه سرپرست وردپرس خود در قالب قابل فهم مشاهده کنید.

How to set up email logs in WordPress and WooCommerce

چرا باید در WordPress یا WooCommerce گزارش های ایمیل را تنظیم کنید؟ h4>

آیا شما عنوان وب سایت مشاغل کوچک با استفاده از وردپرس یا فروشگاه WooCommerce ، وردپرس به طور خودکار اعلان های ایمیل خاصی را به کاربران شما ارسال می کند.

در یک وب سایت معمولی وردپرس ، این ایمیل ها شامل ایمیل های تنظیم مجدد رمز عبور ، اعلان کاربر جدید ، اعلان تغییر رمز عبور ، نظرات و اعلان های بروزرسانی وردپرس است.

اگر شما همچنین فروشگاه آنلاین ، سپس ایمیل از اهمیت بیشتری برخوردار می شود. WooCommerce به طور منظم رسید مشتری ، جزئیات سفارش ، اعلان های سفارش جدید و ایمیل های حساب کاربری را ارسال می کند.

همانطور که مشاهده می کنید ، اعلان های ایمیل برای عملکرد صحیح وب سایت و ارائه بهترین تجربه کاربر بسیار مهم است.

شما باید اطمینان حاصل کنید که این ایمیل ها به صندوق ورودی کاربران می رسند و فقط ناپدید نمی شوند یا در هرزنامه قرار نمی گیرند.

بهترین روش برای انجام این کار استفاده از عنوان ارائه دهنده خدمات SMTP برای اطمینان از قابلیت تحویل ایمیل. برای جزئیات بیشتر ، به راهنمای ما در مورد نحوه رفع عدم ارسال ایمیل برای وردپرس .

همچنین می خواهید ببینید که کدام ایمیل ها برای چه کسی ارسال می شود. این به شما امکان می دهد سابقه فعالیت ایمیل را که در چندین موقعیت مفید است ، ثبت کنید.

در زیر فقط مواردی از این موارد وجود دارد که ورود ایمیل به کار شما می آید:

 • اطمینان حاصل کنید که اعلان های ایمیل به سرعت تحویل داده می شوند
 • افزونه فرم تماس با وردپرس نامه های الکترونیکی
 • آیا می توانید ایمیل های ارسال شده توسط یک افزونه کار کنید
 • با استفاده از گزارش های ایمیل ، فعالیت کاربر را ردیابی کنید
 • در صورت اجرای وب سایت عضویت یا فروش دوره های آنلاین
 • از طریق ایمیل ، سفارشات ، دریافت ها و اعلان های مشتری خود را در ووکامرس ثبت کنید

همانطور که گفته شد ، بیایید ببینیم چگونه می توان سیاهههای مربوط به ایمیل را به راحتی در وب سایت WordPress یا WooCommerce خود راه اندازی کرد.

تنظیم ورود به سیستم ایمیل در WordPress و WooCommerce

برای این آموزش ، ما از WP Mail SMTP a استفاده خواهیم کرد > پلاگین به شما امکان می دهد با استفاده از ارائه دهنده خدمات SMTP از جمله Gmail ، Outlook ، SendGrid ، Amazon SES و غیره ایمیل وردپرس را ارسال کنید.

How WP Mail SMTP works

مرحله 1. نصب و راه اندازی WP Mail SMTP

اولین کاری که باید انجام دهید نصب و فعال سازی WP Mail SMTP است پلاگین برای جزئیات بیشتر ، به راهنمای گام به گام ما در نحوه نصب افزونه وردپرس .

برای پیکربندی تنظیمات افزونه ، باید به صفحه WP Mail SMTP »تنظیمات بروید.

ابتدا باید کلید مجوز خود را وارد کنید. این اطلاعات را می توانید در حساب خود در وب سایت WP Mail SMTP بیابید.

WP Mail SMTP license key

به سادگی ، کلید مجوز خود را کپی و جایگذاری کنید و سپس بر روی دکمه تأیید کلیک کنید.

پس از آن ، باید به پایین اسکرول کنید تا نحوه ارسال ایمیل های وردپرس خود را در بخش Mailer انتخاب کنید.

WP Mail SMTP با هر سرویس SMTP کار می کند. این گزینه با گزینه های پیکربندی آسان برای محبوب ترین ارائه دهندگان خدمات SMTP مانند Gmail ، Outlook ، Sendinblue

، Mailgun ، Sendgrid ، Amazon SES یا سایر SMTP خدمات.

Select mailer

با کلیک بر روی ارسال کننده ، دستورالعمل هایی برای تنظیم آن نشان داده می شود.

گزینه پیش فرض روی پیام رسان PHP تنظیم شده است. توصیه نمی کنیم از آن استفاده کنید زیرا قابل اعتماد نیست. از آنجا که اکثر سرورهای میزبانی وردپرس به درستی پیکربندی نشده اند برای ایمیل ها ، این گزینه به این معنی است که ایمیل های وردپرس شما ممکن است هرگز به صندوق ورودی یا حتی پوشه هرزنامه کاربران نرسد.

توصیه می کنیم از ارائه دهنده ای مانند SendinBlue a استفاده کنید > یا Mailgun که برای بهترین قابلیت ارسال ایمیل بهینه شده است.

اگر سایر SMTP را به عنوان گزینه ارسال کننده خود انتخاب می کنید ، باید تنظیمات SMTP را که می توانید از وب سایت ارائه دهنده خدمات SMTP خود دریافت کنید ارائه دهید.

 • میزبان SMTP: شما آدرس میزبان smtp را دارید که معمولاً به این شکل است smtp.yoursmtpserver.com
 • رمزگذاری: معمولاً SSL یا TLS است
 • پورت SMTP: معمولاً 465 است
 • احراز هویت: احراز هویت را روشن کنید
 • نام کاربری: نام کاربری ارائه شده توسط سرویس SMTP شما معمولاً آدرس ایمیل شماست.
 • گذرواژه: گذرواژه سرویس SMTP شما

Other SMTP service provider

بعد از وارد کردن اعتبار نامه ارسال ، فراموش نکنید که برای ذخیره تنظیمات خود بر روی دکمه “ذخیره تنظیمات” کلیک کنید.

پاداش: استفاده از آدرس ایمیل حرفه ای کسب و کار برای اطمینان از اینکه ایمیل های شما قابل اعتماد به نظر می رسند.

مرحله 2. ویژگی ورود به سیستم ایمیل را فعال کنید h4>

اکنون که تنظیمات پیام رسان را در پلاگین WP Mail SMTP تنظیم کرده اید. وقت آن است که ویژگی ورود به سیستم ایمیل را روشن کنید.

از صفحه تنظیمات افزونه ، به برگه “Email Log” بروید و کادر کنار گزینه “Enable log” را علامت بزنید.

Turn on email logs

گزینه ورود به سیستم ایمیل ، اطلاعات عمومی و عیب یابی مربوط به هر پیام ایمیل را ذخیره می کند. از جمله تاریخ و زمان ، موضوع ، وضعیت ایمیل ، آدرس های ایمیل فرستنده و گیرنده ، BCC و CC ، پیوست و غیره

همچنین این افزونه به شما امکان می دهد گزارش های ایمیل کامل وردپرس را فعال کنید. توصیه نمی کنیم سیاهههای مربوط به ایمیل کامل را فعال کنید زیرا با این کار تمام محتوای ایمیل از جمله اطلاعات خصوصی یا حساس در پایگاه داده وردپرس شما به عنوان متن ساده ذخیره می شود.

برای ذخیره تغییرات فراموش نکنید که روی دکمه “ذخیره تنظیمات” کلیک کنید.

مرحله 3. آزمایش راه اندازی نامه SMP WP نامه h4>

اکنون که افزونه WP Mail SMTP را راه اندازی کردید ، بیایید آن را تست کنیم تا مطمئن شویم همه چیز مطابق انتظار کار می کند.

WP Mail SMTP این مرحله را آسان می کند. به صفحه تنظیمات افزونه ها صفحه WP Mail SMTP »تنظیمات بروید و به برگه” Email Test “بروید.

Test WordPress SMTP email settings

از اینجا ، به سادگی آدرس ایمیل خود را وارد کنید و بر روی دکمه “ارسال ایمیل” کلیک کنید.

اکنون این افزونه نامه الکترونیکی آزمایشی را به آدرسی که ارائه داده اید ارسال می کند. سپس وضعیت تحویل ایمیل را روی صفحه نشان می دهد.

Email sent successfully

مرحله 4. مشاهده ایمیل های خود را در وردپرس وارد کنید h4>

بدون اینکه از قسمت سرپرست وردپرس خارج شوید ، می توانید گزارش های ایمیل وردپرس خود را در هر زمان مشاهده کنید.

به سادگی به صفحه WP Mail SMTP »ورود به سیستم ایمیل بروید. از زمانی که گزارش ایمیل را فعال کرده اید ، گزارش را با لیستی از ورودی ها مشاهده خواهید کرد.

Email log entries

برای مشاهده جزئیات ورود ، ماوس را بر روی آن قرار داده و سپس روی پیوند “مشاهده” در زیر آن کلیک کنید. با این کار ورود به سیستم ایمیل با نمای دقیق باز می شود.

Email log entry

همچنین می توانید از ویژگی جستجو برای جستجوی مطالب از طریق آدرس ایمیل ، عنوان و سرصفحه ها یا محتوا استفاده کنید (اگر ورود به سیستم را فعال کرده باشید).

همچنین می توانید ورودی های قدیمی را از گزارش ایمیل خود حذف کنید. برای حذف یک ورودی می توانید از پیوند “حذف” در زیر هر ورودی استفاده کنید.

همچنین می توانید چندین ورودی را انتخاب کرده و بر روی منوی کشویی Bulk Actions کلیک کنید تا “Delete” را انتخاب کنید و سپس بر روی دکمه Apply کلیک کنید.

Delete email log entries in WordPress

امیدواریم این مقاله به شما کمک کرده باشد نحوه تنظیم سیاهههای مربوط به ایمیل وردپرس و سیاهههای مربوط به ایمیل ووکامرس را بیاموزید. همچنین ممکن است بخواهید راهنمای ما را در مورد چگونگی عنوان نظارت بر فعالیت کاربر در وردپرس با گزارش های حسابرسی امنیتی .

اگر این مقاله را دوست داشتید ، لطفاً در کانال YouTube برای آموزش های ویدئویی وردپرس. همچنین می توانید ما را در Twitter و فیس بوک .

منبع:
https://www.wpbeginner.com/plugins/how-to-setup-wordpress-email-logs-and-woocommerce-email-logs/.

دیدگاهتان را بنویسید