نحوه افزودن صفحه Slug در کلاس Body از مضامین وردپرس خود

اگر به طور منظم روی مضامین وردپرس کار می کنید ، پس بهتر است بهتر است با اینها آشنا شوید پیش فرض وردپرس ایجاد شده ورق تقلب CSS . اخیراً هنگام کار بر روی یک طرح زمینه سفارشی ، نیاز به سفارشی کردن موارد خاصی را بر اساس صفحات مختلف یافتیم. وردپرس دارای این موارد به نام کلاس های بدن است که از صفحه کلاس ، page-template- {filename} و page-id- {number}. ما نمی توانیم از page-id- {number} استفاده کنیم زیرا شناسه های صفحه از توسعه به استقرار تغییر می کنند. ما همچنین نمی خواهیم الگوی صفحه سفارشی با کد تکراری ایجاد کنیم. ما می دانستیم که می توانیم در همه این صفحات که صفحه های صفحه ای هستند یک چیز را یکسان نگه داریم ، بنابراین تصمیم گرفتیم که حلقه های صفحه ای را در کلاس بدنه اضافه کنیم که به ما امکان می دهد بدون هیچ گونه عارضه ای تمام تنظیمات دلخواه خود را انجام دهیم. در این مقاله ، ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه در صفحه متن از قالبهای WordPress خود ، صفحه صفحه را اضافه کنید.

از آنجا که این یک کد خاص موضوع است ، توصیه می کنیم آن را در پرونده functions.php طرح زمینه خود قرار دهید.

// صفحه بدن Slug Body
تابع add_slug_body_class ($ Class) {
پست جهانی $؛
if (Isset ($ post)) {
$ class [] = $ post-> post_type. '-'. $ post-> post_name؛
}
کلاسهای $ را برگردانید
}
add_filter ('body_class'، 'add_slug_body_class')؛

اکنون مشاهده خواهید کرد که یک کلاس بدنه جدید مانند این خروجی می گیرد: page- {slug}. از آن کلاس استفاده کنید تا سبک های پیش فرض خود را نادیده بگیرید و عناصر را برای صفحات خاص سفارشی کنید.

به عنوان مثال ، اگر می خواهید یک div با کلاس ابزارک ها را تغییر دهید. می توانید css خود را به این صورت داشته باشید:

# نوار کناری .ویجت ها {background: #fff؛ رنگ: # 000؛}
.page-education #barbar. ویجت ها {background: # 000؛ رنگ: #fff؛}

امیدوارم این آموزش برای شما مفید واقع شود.

منبع:
https://www.wpbeginner.com/wp-themes/how-to-add-page-slug-in-body-class-of-your-wordpress-themes/.

دیدگاهتان را بنویسید


Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to save temporary file for atomic writing. in /home/wekjriusd1/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:35 Stack trace: #0 /home/wekjriusd1/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/wekjriusd...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/wekjriusd1/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 35