نحوه اضافه کردن ستون های فرعی آماده ویجت پویا در وردپرس

ابزارک ها بخشی جدایی ناپذیر از مضامین وردپرس هستند که تصور یک تم وردپرس بدون ابزارک دشوار است. ابزارک ها اسکریپت های اجرایی هستند که می توانید آنها را به سادگی در ستون های فرعی یا هر قسمت آماده دیگر ابزارک در طرح زمینه بکشید و رها کنید. بسیاری از خوانندگان ما از ابزارک ها برای افزودن عناصر سفارشی به نوار کناری خود استفاده می کنند. با این حال این مقاله برای آن دسته از کاربران کنجکاو است که می خواهند بیاموزند چگونه می توانند ستون های کناری آماده ویجت یا مناطق آماده ویجت را در تم های وردپرس اضافه کنند.

ثبت نوارهای کناری یا مناطق آماده ویجت در وردپرس h4>

اولین کاری که باید انجام دهید این است که نوار کناری یا ویجت خود را برای موضوع خود ثبت کنید. می توانید چندین نوار کناری و مناطق آماده ویجت را ثبت کنید. این کد را در پرونده functions.php طرح زمینه خود کپی و جایگذاری کنید

تابع wpb_widgets_init () {

Register_sidebar (آرایه (
'name' => __ ("نوار کناری اصلی" ، "wpb") ،
'id' => 'نوار کناری -1' ،
'description' => __ ('نوار کناری اصلی در سمت راست هر صفحه به جز الگوی صفحه اول ظاهر می شود'، 'wpb')،
'before_widget' => ''،
'after_widget' => '' ،
'before_title' => '

' ، 'after_title' => '

' ، )) Register_sidebar (آرایه ( 'name' => __ ("نوار کناری صفحه اول" ، "wpb") ، 'id' => 'sidebar-2' ، 'description' => __ ('در الگوی صفحه اول شخص ظاهر می شود'، 'wpb')، 'before_widget' => ''، 'after_widget' => '' ، 'before_title' => '

' ، 'after_title' => '

' ، )) } add_action ('widget_init'، 'wpb_widgets_init')؛

در این کد ، ما دو نوار کناری ثبت کرده ایم. ما برای شناسایی آنها در صفحه ابزارک ها به آنها نام و توصیف داده ایم. با استفاده از پارامتر توصیف می توانید به کاربران بگویید که این نوار کناری در کجای موضوع ظاهر شده است. wpb نام موضوعی است که ما روی آن کار می کنیم ، در اینجا برای ترجمه این رشته ها استفاده می شود. شما باید آن را با نام تم خود جایگزین کنید.

Newly created sidebars appearing on Widgets screen

افزودن ستون های کناری آماده ویجت پویا در پرونده های قالب وردپرس h4>

تاکنون فقط ستون های کناری پویا را ثبت کرده ایم. کاربران می توانند از صفحه Appearance »Widgets ابزارک ها را به این ستون های کناری بکشید و رها کنید. با این حال ، این نوارهای کناری در سایت شما نمایش داده نمی شوند تا زمانی که در الگویی مانند sidebar.php یا هرجای دیگری که می خواهید آنها را نمایش دهید ، فراخوانی شوند. برای افزودن این مناطق ویجت ، فایل الگویی را که می خواهید آنها را نمایش دهید ویرایش کنید و این کد را جای گذاری کنید:


در این کد کد ، ما با استفاده از شناسه نوار کناری نوار کناری را که می خواهیم در اینجا نمایش دهیم فراخوانی می کنیم. شناسه نوار کناری را تغییر دهید تا نوار کناری دیگری نمایش داده شود. به عنوان مثال ، می توانید سه نوار کناری را برای قسمت پاورقی ثبت کنید و سپس آنها را یکی یکی در قالب footer.php تم خود فراخوانی کنید.

ابزارک ها می توانند بسیار قدرتمند باشند. می توانید ابزارک ها را به پست ها و محتوای صفحه خود اضافه کنید ، ابزارکهای متن خود را رنگارنگ کنید ، یا افزایش قدرت پیش فرض ابزارک WordPress . ستون های فرعی آماده ویجت که به درستی قرار داده شده است به کاربران امکان می دهد عناصر سفارشی را با استفاده از رابط کشیدن و رها کردن ساده به وب سایت های خود اضافه کنند.

امیدواریم که این مقاله به شما کمک کند یاد بگیرید چگونه می توانید ستون های فرعی آماده ویجت را در وردپرس اضافه کنید. ما به شما توصیه می کنیم که کد را در چارچوب های تم مانند Genesis مطالعه کنید تا بیاموزید چگونه افراد حرفه ای از آنها در محصولات خود استفاده می کنند. برای س questionsال و بازخورد لطفاً در زیر نظر دهید

منبع:
https://www.wpbeginner.com/wp-themes/how-to-add-dynamic-widget-ready-sidebars-in-wordpress/.

دیدگاهتان را بنویسید