YouTube vs Vimeo – کدام یک برای فیلم های وردپرس بهتر است؟

وقتی صحبت از آپلود ویدیوها به صورت آنلاین می شود ، YouTube و Vimeo دو محبوب ترین سیستم عامل بازار هستند. به همین دلیل است که ما اغلب در مورد YouTube vs Vimeo از ما سال می شود – کدام یک بهتر است؟ هر دو با مزایا و معایب مربوطه سیستم عامل های عالی هستند. در این مقاله ، YouTube و Vimeo را با هم مقایسه خواهیم کرد و مزایا و معایب آنها را برای تصمیم گیری در مورد سیستم عامل ویدیوی خود به اشتراک خواهیم گذاشت.

YouTube vs Vimeo - choosing the best platform for WordPress videos

چرا YouTube یا Vimeo را برای فیلم های وردپرس انتخاب کنید h4>

اگر می خواهید یک وبلاگ راه اندازی کنید ، وردپرس بیشترین است پلت فرم محبوب وبلاگ نویسی توصیه شده توسط کارشناسان.

در حالی که می توانید فیلم های خود را مستقیماً در وردپرس بارگذاری کنید ، برای پخش جریانی فیلم ها طراحی نشده است.

فیلم ها فایل های بزرگی هستند و بیشتر ارائه دهندگان میزبانی وردپرس سرورهای بهینه شده برای پخش ویدئو را ارائه نمی دهید. اگر چندین کاربر همزمان به ویدیوهای وب سایت شما دسترسی پیدا کنند ، این امر می تواند سرور شما را خراب کند.

علاوه بر این ، هر کاربر نوع متفاوتی از اتصال به اینترنت را دارد. ویدئوهای با کیفیت بالا برای همیشه در اینترنت با سرعت کمتری بارگیری می شوند.

Video static

از طرف دیگر ، سیستم عامل های میزبانی ویدئو مانند YouTube و Vimeo برای ارائه فیلم ها طراحی شده اند. آنها از منابع و فن آوری سرور برخوردارند تا تجربه پخش ویدئو را بسیار برتر از وردپرس ارائه دهند.

مهمتر از همه ، شما می توانید این فیلم ها را به راحتی در وردپرس جاسازی کنید .

برای اطلاعات بیشتر در مورد این موضوع ، به راهنمای ما در چرا هرگز نباید فیلم ها را در وردپرس بارگذاری کنید .

با این اوصاف ، بیایید نگاهی به YouTube vs Vimeo بیندازیم ، و اینکه کدام یک برای ویدیوهای وردپرس شما بهتر است.

1 قیمت گذاری h4>

YouTube و Vimeo هر دو شرکت های انتفاعی هستند. گزینه های قیمت گذاری آنها براساس چگونگی ایجاد پول آنلاین .

YouTube:

YouTube رایگان است. عمدتا به این دلیل که آنها با نشان دادن تبلیغات درآمد کسب می کنند. این تبلیغات در داخل پخش کننده ویدیو ، در نوار کناری و در داخل برنامه YouTube نمایش داده می شوند.

YouTube همچنین اشتراکی پولی به نام YouTube Red ارائه می دهد. برای بینندگان این سرویس به بینندگان این امکان را می دهد تا از شر تبلیغات و همچنین دسترسی به نمایش های اصلی YouTube رهایی یابند.

YouTube Red

با این حال ، به عنوان یک سازنده محتوا ، می توانید هر تعداد ویدیوی که دوست دارید را به صورت رایگان بارگذاری کنید.

در ابتدا نمی توانید ویدیوهایی را بیش از 15 دقیقه بارگذاری کنید. با این حال ، با تأیید حساب خود می توانید این محدودیت را افزایش دهید.

ویمئو:

مدل تجاری Vimeo کاملاً متفاوت از YouTube است. آنها با فروش سرویس میزبانی ویدیو درآمد خود را کسب می کنند ، بنابراین ناشران و مشاغل می توانند تجربه تماشای تبلیغات رایگان را به کاربران خود ارائه دهند.

آنها با برنامه رایگان طیف وسیعی از برنامه های قیمت گذاری را ارائه می دهند که محدود به 500 مگابایت فضای ذخیره سازی در هفته و 25 گیگابایت در سال است.

پس از آن می توانید به برنامه های Vimeo Plus ، Pro یا Business ملحق شوید. هر یک از آنها محدودیت ها و ویژگی های مختلف بارگذاری را ارائه می دهد.

Vimeo Plans

برنامه رایگان از نظر فضای ذخیره سازی و ویژگی ها کاملاً محدود است. می توانید با Vimeo Plus شروع کنید ، هزینه آن 7 دلار است در هر ماه و هر هفته 5 گیگابایت فضای ذخیره سازی برای شما فراهم می کند.

2. محدودیت های بارگذاری h4>

هر دو سیستم عامل سیاست های متفاوتی در مورد میزان بارگذاری محتوای ویدیویی دارند.

YouTube:

به طور پیش فرض می توانید فیلم های نامحدود بارگذاری کنید ، اما هر ویدیو باید کمتر از 15 دقیقه باشد. با این حال ، پس از تأیید حساب خود ، می توانید فیلم هایی با حداکثر 12 ساعت پخش یا حجم فایل 128 گیگابایت بارگذاری کنید.

این برای همه نوع تولیدکنندگان محتوا بسیار سخاوتمندانه و نسبتاً منطقی است.

ویمئو:

Vimeo محدودیت های مختلفی در اندازه بارگذاری برای هر طرح دارد.

  • رایگان: 500 مگابایت در هفته با حداکثر 25 گیگابایت در سال.
  • به علاوه: 5 گیگابایت در هفته تا 250 گیگابایت در سال
  • طرفدار: 20 گیگابایت در هفته با حداکثر 1 ترابایت در سال
  • تجارت: بدون محدودیت هفتگی و حداکثر 5 ترابایت فضای ذخیره سازی

مقایسه دقیق همه برنامه های Vimeo را مشاهده کنید

3 میزان مخاطب و دسترسی h4>

هر دو سیستم عامل گزینه های اشتراک ویدیو را ارائه می دهند ، دارای جوامع اختصاصی و ویژگی های اجتماعی هستند که در محصول آنها پخته شده است.

YouTube:

وقتی صحبت از میزان و میزان مخاطب می شود ، YouTube دارای یک مزیت آشکار است.

YouTube Stats

متعلق به Google است ، بنابراین به طور محسوسی در سایر محصولات آنها بیشتر دیده می شود. تقریباً همه تلفن های اندرویدی در جهان با برنامه YouTube از پیش نصب شده ارائه می شوند.

YouTube دارای جامعه ای بیش از 1 میلیارد کاربر است که این یک سوم اینترنت است. این همچنین دومین موتور جستجوی پرکاربرد در جهان است.

Vimeo:

تعداد کاربران Vimeo بسیار کمتر از YouTube است ، اما کاملاً بسیار گسترده است. ویمئو بیش از 170 میلیون کاربر دارد و با سرعت قابل توجهی در حال رشد است. ویمئو خلاقانه ترین خالقان محتوای جهان را در خود جای داده است.

Vimeo Stats

علاوه بر کانالها ، این ویژگی از گروهها نیز برخوردار است که کاربران می توانند در آن گروهها را ایجاد و شرکت کنند. همچنین کاربران می توانند محتوای گروهی را که فقط برای اعضای آن قابل مشاهده است ، محدود کنند.

Vimeo از ویژگی جستجوی بسیار مناسبی برخوردار است ، که به کاربران امکان می دهد فیلم ها ، افراد ، کانال ها و گروه ها را جستجو کنند. ویژگی کشف محتوای آنها فیلم های مربوطه را در نوار کناری نشان می دهد. با این حال ، با طراحی آنها به اندازه YouTube قابل توجه نیستند.

4. کنترل های حریم خصوصی h4>

همه ناشران مایل نیستند که محتوای آنها توسط همه دیده شود. به عنوان مثال ، اگر فروش دوره های آنلاین یا اجرای وب سایت عضویت ، پس می خواهید دسترسی ویدیو را فقط به مشترکین پرداخت کننده محدود کنید.

بیایید بررسی کنیم که چگونه هر دو سیستم عامل به ناشران برای کنترل حریم خصوصی فیلم های خود کمک می کنند.

یوتیوب:

YouTube video privacy settings

YouTube برای ویدیوهایی که بارگذاری می کنید سه تنظیمات حریم خصوصی را ارائه می دهد.

  • عمومی – همه افراد در دسترس این فیلم ها هستند. آنها را می توان در سراسر پلت فرم YouTube جستجو ، لیست کرد و نمایش داد.
  • لیست نشده – هرکسی که URL داشته باشد می تواند به این فیلم ها دسترسی داشته باشد. با این حال ، آنها در جستجوی YouTube یا فیلم های مرتبط ظاهر نخواهند شد
  • خصوصی – این فیلم ها فقط برای شما و کاربران خاصی که انتخاب می کنید قابل مشاهده است.

به غیر از این تنظیمات ، می توانید نظرات روی ویدیوهای خود را نیز غیرفعال کنید. YouTube به شما امکان می دهد جاسازی فیلم های خود را در هر وب سایت ممنوع کنید ، اما این امر همچنین باعث می شود شما نتوانید ویدیوها را در وب سایت وردپرس خود قرار دهید.

اگر می خواهید ویدیوهای خصوصی را میزبانی کنید YouTube یک بستر ایده آل نیست.

ویمئو:

Vimeo video privacy

Vimeo گزینه های حفظ حریم خصوصی بیشتری نسبت به YouTube ارائه می دهد. تنظیمات حریم خصوصی آنها به شما امکان می دهد ویدیوها را عمومی ، خصوصی یا بدون لیست کنید. همچنین می توانید ویدیو را فقط با کاربرانی که دنبال می کنید به اشتراک بگذارید.

کاربران برنامه پولی همچنین می توانند جاسازی ویدیو را فقط به وب سایت های خود محدود کنند. آنها حتی می توانند فیلم هایشان را در Vimeo.com خود مشاهده نکنند.

همچنین می توانید از ویدئوها محافظت کنید و کاربران برای مشاهده فیلم باید آن رمز را وارد کنند. سپس می توانید این فیلم ها را به پستهای محافظت شده با رمز عبور در وب سایت وردپرس خود.

اگر می خواهید کنترل بیشتری بر روی افرادی که فیلم های شما را تماشا می کنند داشته باشید ، Vimeo بستر بسیار بهتری برای شما است.

5. ویرایش ویدئو h4>

هر دو سیستم عامل ابزاری عالی برای بارگذاری ، ویرایش و مدیریت فیلم های شما ارائه می دهند.

YouTube:

YouTube video editing

YouTube ویژگی های قدرتمند ویرایش ویدئو را ارائه می دهد. آنها یک ویرایشگر ویدیو را ارائه می دهند که به شما امکان می دهد از فیلم ها ، عکس ها ، عنوان و موارد دیگر که قبلاً بارگذاری کرده اید ، فیلم ایجاد کنید.

همچنین می توانید با استفاده از فیلم ها و عکس های خود در Google Photos فیلم ایجاد کنید. ابزار ویرایش فیلم تحت وب آنها یک فرایند ایجاد فیلم ساده و آسان را ارائه می دهد.

YouTube همچنین به شما امکان می دهد پیوندها ، حاشیه نویسی ها ، زیرنویس ها و زیرنویس ها را به فیلم های خود اضافه کنید. همچنین ویژگی پخش جریانی مستقیم را در اختیار شما قرار می دهد که در آن می توانید وقایع ، اخبار یا فقط وبلاگ های گاه به گاه پخش زنده داشته باشید.

Vimeo

Vimeo video settings

Vimeo به اندازه YouTube ویژگی های ویرایش ویدئو را ارائه نمی دهد. با این حال ، تمام اصول مورد نیاز شما را ارائه می دهد.

به شما امکان می دهد عنوان ویدیو ، توضیحات ، دسته ، برچسب ها ، مجوز و رتبه بندی مخاطبان را اضافه کنید. همچنین می توانید زیرنویس ها و زیرنویس ها را در فیلم های خود بارگذاری کنید. Vimeo از ویژگی های حاشیه نویسی برخوردار نیست ، بنابراین نمی توانید پیوندهای قابل کلیک را به فیلم های خود اضافه کنید.

بهترین قسمت در مورد Vimeo این است که شما می توانید بدون نیاز به تغییر URL یا آمار ویدئو ، نسخه جدیدتر را جایگزین کنید. این کاری است که شما نمی توانید بدون بارگذاری یک ویدیوی جدید در یک URL کاملاً جدید در YouTube انجام دهید.

این ویژگی خاص بسیار مفید است زیرا اگر اشتباهی مرتکب شده اید یا فقط باید تصاویر صفحه را در آموزش خود به روز کنید ، پس می توانید به راحتی این کار را انجام دهید در حالی که تعداد بازدیدها و URL های ویدیویی یکسان را در سایت عضویت خود نگه دارید. p >

6. گزینه های کسب درآمد h4>

هر دو سیستم عامل به کاربران خود این امکان را می دهند تا از طریق فیلم های خود به صورت آنلاین درآمد کسب کنند.

YouTube:

Make money from videos on YouTube

YouTube با ثبت نام در Google Adsense برای کسب درآمد از فیلم های خود. سازندگان ویدئو برای تبلیغات نمایش داده شده در ویدئوهای خود کاهش می یابند.

با این وجود ، قبل از پیوستن به برنامه ، ابتدا باید حداقل 10،000 بازدید برای کانال خود جمع کنید.

YouTube همچنین به سازندگان محتوا امکان می دهد از سایر گزینه های کسب درآمد استفاده کنند. ناشران می توانند در ویدئوهای خود محصولات را بفروشند ، نظرات پولی اضافه کنند ، به عنوان برنامه های وابسته ، برای فیلم های خود اسپانسر بگیرید ، درخواست کمک مالی کنید و موارد دیگر.

بسیاری از محبوب ترین محتواسازان YouTube از پلت فرم هایی مانند Patreon a استفاده می کنند > جایی که بینندگان می توانند مستقیماً با کمک های مالی کانال خود را پشتیبانی کنند.

ویمئو:

Vimeo on Demand

ویمئو خود را به ارائه یک بستر ویدئویی بدون آگهی مفتخر می کند. آنها برنامه تبلیغاتی ندارند که بتوانید به آنها بپیوندید.

با این حال ، آنها “Vimeo on Demand” را ارائه می دهند. بستری که می توانید فیلم ها را مستقیماً به بینندگان بفروشید. شما حداقل به یک حساب Vimeo Pro نیاز دارید برای پیوستن به برنامه این را به عنوان نسخه خود Netflix در نظر بگیرید.

Vimeo همچنین به شما امکان می دهد اسپانسرها را در فیلم های خود ذکر کنید ، پیوندهایی را در توضیحات ویدئو اضافه کنید و از کاربران بخواهید تا از کانال شما در سیستم عامل هایی مانند Patreon پشتیبانی کنند.

نتیجه گیری h4>

YouTube و Vimeo هر دو بسترهای عالی برای فیلم های وردپرسی شما هستند. بسته به آنچه که می خواهید با فیلم های خود انجام دهید ، یک سیستم عامل می تواند برای شما بهتر از دیگری باشد.

اگر یک وبلاگ نویس یا تجارت کوچک هستید و می خواهید از فیلم ها برای ایجاد پایگاه مشترک استفاده کنید و مخاطبان بیشتری را به خود جلب کنید ، YouTube برای اهداف شما بهتر خواهد بود.

اگر ایجاد وب سایت با گزینه های عضویت یا دوره های فروش ، بنابراین شما به حریم خصوصی بیشتر و تجربه بازدید از درجه یک نیاز دارید. این زمانی است که Vimeo گزینه بهتری است.

امیدواریم این مقاله به شما کمک کند تا درباره YouTube vs Vimeo و اینکه کدام یک برای ویدیوهای وردپرس شما بهتر است بیشتر بدانید. همچنین ممکن است بخواهید گام به گام ما را ببینید راهنمای جستجوگر WordPress برای مبتدیان.

اگر این مقاله را دوست داشتید ، لطفاً در کانال YouTube برای آموزش های ویدئویی وردپرس. همچنین می توانید ما را در Twitter و فیس بوک .

منبع:
https://www.wpbeginner.com/beginners-guide/youtube-vs-vimeo/.

دیدگاهتان را بنویسید