WordPress Post Revised Made Simple: A Step by Step Guide (2020)

آیا می دانید وردپرس دارای یک ویژگی داخلی است که به شما امکان می دهد تغییرات را لغو کرده و به نسخه قبلی یک پست برگردید؟

این ویژگی Post Revitions یا به سادگی Revitions نامیده می شود.

اکثر ما هنگام نوشتن اشتباه می کنیم. بعضی اوقات ممکن است آرزو کنید که آنچه را قبلاً نوشته اید حذف نکرده باشید. ویرایش ها به شما امکان می دهند با بازگشت به گذشته و لغو تغییرات آن را برطرف کنید.

در این مقاله ، ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه می توانید به راحتی وردپرس را با تجدید نظر در پست لغو کنید. ما همچنین به شما نشان خواهیم داد که چگونه می توانید ویرایشهای پست در وردپرس را به راحتی مدیریت کنید.

Managing the WordPress post revisions

در اینجا یک نمای کلی از موضوعاتی است که در این راهنما شرح خواهیم داد:

بازبینی پست چیست؟ h4>

بازبینی پست یک ویژگی وردپرس است که به شما امکان می دهد تغییرات را لغو کنید و به نسخه قبلی پست ها و صفحات خود بازگردید.

برای هر پیش نویس که در حال کار هستید ، وردپرس به طور خودکار ویرایش موقت را ذخیره می کند. به این نوع ویرایش ، ذخیره خودکار گفته می شود.

وردپرس هر 60 ثانیه یک ذخیره خودکار را ذخیره می کند. همچنین به طور خودکار نسخه قبلی را با ذخیره خودکار جدید جایگزین می کند.

Autosave revisions in WordPress

ویژگی ذخیره خودکار درصورتی که پیش از ذخیره سازی مشکلی پیش آمده باشد ، به شما کمک می کند محتوا را بازیابی کنید. به عنوان مثال ، اگر هنگام نوشتن مرورگر شما خراب شد یا رایانه شما به دار آویخته شد ، می توانید آخرین پیش نویس خود را از ذخیره خودکار بازیابی کنید.

وردپرس همچنین هر بار که کاربر روی دکمه ذخیره ، به روزرسانی یا انتشار کلیک می کند ، ویرایش های پست را ذخیره می کند. برخلاف ذخیره خودکار ، این ویرایش ها برای همیشه در پایگاه داده وردپرس ذخیره می شوند.

از صفحه ویرایش پست می توانید هرکدام از این بازبینی ها را پیدا کنید ، مرور کنید و دوباره برگردید.

چرا باید از ویرایشهای پست استفاده کنید h4>

تقریباً هر کاربر وردپرس می تواند از تجدید نظر در پست استفاده کند. نوشتن محتوای عالی نیاز به تغییر و ویرایش زیادی دارد. بازبینی های پست به شما امکان می دهد روند خود را مشاهده کنید و از چگونگی تکامل پست خود یک دید پرنده داشته باشید.

سپس می توانید بین حالت های مختلف پیش نویس خود جابجا شوید ، تغییراتی ایجاد کنید و مقاله خود را برای انتشار مناسب کنید.

برای سایت های چند نویسنده وردپرس ، ویرایش های بعدی به ویراستاران اجازه می دهد تا به راحتی کار چندین نویسنده را مدیریت کنند. می توانید ببینید که چه کسی در مقاله ای تغییراتی ایجاد کرده است ، چه تغییراتی ایجاد کرده است و موارد دیگر.

با این گفته ، بیایید نگاهی به نحوه استفاده از ویرایش پست برای بهبود پست ها و صفحات وردپرس خود بیاندازیم.

نحوه استفاده از ویرایشهای پست برای لغو تغییرات در وردپرس h4>

وردپرس تعداد بازنگری ها را در زیر صفحه “سند” در صفحه ویرایش پست / صفحه نشان می دهد.

می توانید آن را در سمت راست صفحه ویرایشگر پست خود مشاهده کنید. با کلیک بر روی “ویرایش ها” شما می توانید صفحه ویرایش ها را ارسال کنید.

Post revisions in WordPress

صفحه بازبینی پست آخرین ویرایش پست را با یک نوار پیمایش در بالا نشان می دهد. کشیدن دکمه روی نوار پیمایش شما را به تجدیدنظرهای قبلی در پست هدایت می کند.

Switching between post revisions

تغییرات ایجاد شده در هر نسخه با رنگ های سبز و صورتی برجسته می شود. در بالا ، کاربری را مشاهده می کنید که این تغییرات ، زمان و سایر اطلاعات را انجام داده است.

وردپرس همچنین به شما اطلاع می دهد که ویرایش یک ذخیره خودکار است یا یک پیش نویس.

Restore autosaves aswell as revisions

برای حرکت در ویرایش ها می توانید از دکمه های بعدی و قبلی استفاده کنید.

به علاوه ، می توانید کادر بالا را علامت بزنید که می گوید: “مقایسه هر دو ویرایش”. با این کار دکمه اسکرول به دو قسمت می شود و می توانید هر دکمه را به یک نسخه متفاوت ببرید و تفاوت بین دو نسخه دور را مقایسه کنید.

Compare any two revisions

برای بازیابی نسخه ، می توانید بر روی Restore This Revision یا بازیابی این ذخیره خودکار کلیک کنید.

وردپرس نسخه انتخاب شده را بعنوان ویرایش پست فعلی شما بازیابی می کند و سپس می توانید آن را به عنوان پیش نویس ذخیره کنید.

Restore revision point

به خاطر داشته باشم که با بازگرداندن به نسخه قبلی ، آخرین نسخه پست شما پاک نمی شود. در عوض ، وردپرس آن را به عنوان یک ویرایش دیگر در پایگاه داده ذخیره می کند.

استفاده از ویرایشهای پست با ویرایشگر کلاسیک وردپرس

در صورتی که وردپرس خود را به عنوان گوتنبرگ و همچنان با استفاده از ویرایشگر کلاسیک ، سپس ویرایشهای پست را در متای انتشار پیدا خواهید کرد جعبه در پانل سمت راست صفحه ویرایش پست / صفحه.

Browsing post revisions in classic editor

برای مشاهده بازبینی های پست ، می توانید روی پیوند “مرور” در کنار تعداد ویرایش ها کلیک کنید. جدا از این ، بازنگری در پست به طور مشابه در ویرایشگر کلاسیک و گوتنبرگ کار می کند.

محدود کردن ویرایشهای پست در وردپرس h4>

تمام ویرایشهای پست در پایگاه داده وردپرس شما ذخیره می شود. به همین دلیل ، بسیاری از کاربران نگرانند که تجدیدنظرهای زیاد باعث کند شدن وب سایت های آنها شود.

درست نیست.

وردپرس هنگام برقراری تماس با پایگاه داده در قسمت جلویی ، از تجدید نظر در پست عبور می کند. این فقط در صفحه ویرایش پست یا وقتی واقعاً در حال بازبینی هستید ، به دنبال ویرایش است.

همچنان می توانید ویرایشهای پست در وردپرس را کنترل و محدود کنید. ما برای انجام این کار دو روش مختلف به شما نشان خواهیم داد که می توانید یکی از گزینه های مناسب خود را انتخاب کنید.

1 با استفاده از افزونه

ویرایشهای پست را در وردپرس محدود کنید

ساده ترین راه برای مدیریت ویرایشهای پست وردپرس استفاده از یک افزونه است. با این کار می توانید ویرایش ها را از قسمت مدیریت وردپرس کنترل کنید.

اولین کاری که باید انجام دهید نصب و فعال سازی WP Revitions Control پلاگین. برای جزئیات بیشتر ، به راهنمای گام به گام ما در نحوه نصب افزونه وردپرس .

پس از فعال شدن ، باید از صفحه تنظیمات »نوشتن بازدید کرده و به بخش کنترل ویرایش WP بروید.

WP Revisions Control settings

از اینجا باید تعداد ویرایش هایی را که می خواهید برای هر نوع پست ذخیره کنید وارد کنید و سپس بر روی دکمه “ذخیره تغییرات” کلیک کنید تا تنظیمات شما ذخیره شود.

WP Revitions Control اکنون ویرایشهای پس از ذخیره شده در پایگاه داده وردپرس شما را محدود می کند.

همچنین این افزونه به شما امکان می دهد ویرایش ها را برای یک پست شخصی حذف کنید. به سادگی پستی را که می خواهید ویرایش ها را حذف کنید ویرایش کنید و به پایین ویرایشگر بروید.

Purge revisions

فقط با کلیک روی دکمه “پاک کردن این ویرایش ها” می توانید ویرایش ها را فقط برای این پست محدود کنید یا آنها را حذف کنید.

2. ویرایشهای پست وردپرس را به صورت دستی

محدود کنید

وردپرس به شما امکان می دهد تعداد ویرایش هایی که می خواهید برای یک مقاله داشته باشید را کنترل کنید. برای محدود کردن تجدید نظر در پست ، به سادگی این کد را به پرونده wp-config.php .

تعریف ('WP_POST_REVISIONS' ، 10)؛

فراموش نکنید 10 مورد را با تعداد اصلاحاتی که می خواهید برای هر پست نگه دارید جایگزین کنید.

نحوه حذف نسخه های قدیمی ارسال شده در وردپرس h4>

بازبینی های پست قدیمی کاملاً بی ضرر هستند و در بیشتر موارد نیازی به حذف آنها نیست. با این حال ، اگر یک وب سایت بسیار بزرگ با هزاران مقاله دارید ، با حذف ویرایش های پست قدیمی می توانید به کاهش اندازه پشتیبان کمک کنید.

ابتدا باید افزونه WP-Optimize . برای جزئیات بیشتر ، به راهنمای گام به گام ما در نحوه نصب افزونه وردپرس .

پس از فعال شدن ، به صفحه WP-Optimize »بانک اطلاعاتی بروید و کادر کنار گزینه” پاک کردن تمام ویرایش های پست “را علامت بزنید.

Clean post revisions

اکنون بر روی دکمه “اجرای بهینه سازی” کلیک کنید تا تمام ویرایش های پست حذف شود. پس از حذف ویرایش ها ، می توانید افزونه را حذف نصب کنید.

پس از پاک کردن ویرایش ها ، در صورت تمایل پلاگین را حذف نصب و حذف کنید.

حذف ویرایشهای پست وردپرس از طریق phpMyAdmin

کاربران پیشرفته همچنین می توانند ویرایشهای پست های وردپرس را از طریق phpMyAdmin حذف کنند.

ابتدا مطمئن شوید که عنوان پشتیبان گیری کامل از پایگاه داده وردپرس .

پس از آن ، به سادگی وارد میزبانی وردپرس کنترل پنل و کلیک بر روی نماد phpMyAdmin.

بعد ، باید پایگاه داده وردپرس خود را از ستون سمت چپ انتخاب کنید. PhpMyAdmin اکنون جداول را در پایگاه داده وردپرس شما نمایش می دهد.

PhpMyAdmin

بعد از آن ، باید از فهرست بالا روی برگه SQL کلیک کنید.

با این کار رابط SQL phpMyAdmin بارگیری می شود. از اینجا می توانید به صورت دستی فرامین را بر روی پایگاه داده وردپرس خود اجرا کنید.

باید کد زیر را وارد کنید.

از wp_posts WHERE post_type = "revision" حذف شود؛

فراموش نکنید که wp_ را با پیشوند پایگاه داده وردپرس خود جایگزین کنید. بعد از آن ، روی دکمه Go کلیک کنید تا دستور اجرا شود.

Deleting revision via MySQL

PhpMyAdmin اکنون تمام ویرایش ها را از پایگاه داده وردپرس شما حذف می کند.

توجه: حذف ویرایش ها مانع ذخیره وردپرس برای ارسال های بعدی وردپرس نخواهد شد.

نحوه غیرفعال کردن کامل ویرایشهای پست وردپرس h4>

توصیه نمی کنیم ویرایشهای پست وردپرس را غیرفعال کنید. با این حال ، برخی از کاربران ممکن است بخواهند برای کاهش اندازه پایگاه داده وردپرس ، ویرایش ها را غیرفعال کنند.

ساده ترین راه برای انجام این کار نصب غیر فعال کردن افزونه Post Revision. برای جزئیات بیشتر ، به راهنمای گام به گام ما در نحوه نصب افزونه وردپرس .

پس از فعال شدن ، به صفحه تنظیمات »نوشتن بروید و انواع پستی را که می خواهید ویژگی ویرایش را غیرفعال کنید انتخاب کنید.

Disable revision plugin

برای ذخیره تنظیمات ، فراموش نکنید که روی دکمه ذخیره تغییرات کلیک کنید.

اگر نمی خواهید از افزونه استفاده کنید ، پس می توانید همین کار را با افزودن این کد به پرونده wp-config.php به صورت دستی انجام دهید.

define ('WP_POST_REVISIONS' ، نادرست)؛

این کد ویژگی ویرایش پست وردپرس را در وب سایت شما غیرفعال می کند. همچنان به WordPress امکان ذخیره یک ذخیره خودکار و یک ویرایش در حافظه ذخیره سازی مرورگر شما را می دهد.

امیدواریم این مقاله به شما کمک کند یاد بگیرید که چگونه از ویرایشهای پست وردپرس برای لغو تغییرات استفاده کنید و نحوه تجدید نظر در سایت ها را برای سایت های بزرگتر مدیریت کنید همچنین ممکن است بخواهید راهنمای مبتدیان ما را در مدیریت گردش کار ویراستاری خود در وردپرس .

اگر این مقاله را دوست داشتید ، لطفاً در کانال YouTube برای آموزش های ویدئویی وردپرس. همچنین می توانید ما را در Twitter و فیس بوک .

منبع:
https://www.wpbeginner.com/beginners-guide/complete-guide-to-wordpress-post-revisions/.

دیدگاهتان را بنویسید