WordPress.com vs WordPress.org – کدام یک بهتر است؟ (چارت مقایسه)

آیا می دانید WordPress.com و WordPress.org در واقع دو سیستم عامل بسیار متفاوت هستند؟

غالباً مبتدیان WordPress.com و WordPress.org را اشتباه می گیرند و همین امر باعث می شود که اشتباه را انتخاب کنند بستر وبلاگ نویسی برای نیازهای آنها. حتی کسانی که می دانند این دو سیستم عامل متفاوت هستند ، از تفاوت های بین آنها آگاهی ندارند.

کاربران ما معمولاً از ما می پرسند که کدام بستر بهتر است: WordPress.com vs WordPress.org . برای کمک به پاسخگویی ، ما جامع ترین مقایسه WordPress.com رایگان در مقابل WordPress.org (نسخه خود میزبان) را ایجاد کرده ایم.

هدف ما برجسته کردن تفاوتهای اساسی بین WordPress.com در مقابل WordPress.org است ، بنابراین شما می توانید بستر مناسب را برای نیازهای خود انتخاب کنید.

Self hosted WordPress.org vs free WordPress.com

از آنجا که انتخاب بستر مناسب برای موفقیت آنلاین شما بسیار مهم است ، ما دقیق ترین مقایسه WordPress.com و WordPress.org (مقایسه متن ، مقایسه بر اساس جدول و اینفوگرافیک کامل) را ایجاد کرده ایم.

اگر فقط می خواهید یک وبلاگ راه اندازی کنید یا یک وب سایت را به روش صحیح درست کنید ، می توانید از این مقاله صرف نظر کرده و به راهنماهای ما مراجعه کنید:

با گفتن این مطلب ، بیایید نگاهی به تفاوت بین WordPress.org و WordPress.com خود میزبان بیندازیم.

WordPress.com vs WordPress.org (اینفوگرافیک) h4>

Self-hosted WordPress.org vs Free WordPress.com

توجه: این اینفوگرافیک و مقاله مقایسه قدرتمند WordPress.org خود میزبان با سرویس میزبانی رایگان WordPress.com است. با ارتقا به سرویس پولی آنها ، می توانید ویژگی های اضافی را در WordPress.com باز کنید. ما این ویژگی ها را نیز برجسته کرده ایم.

مقایسه WordPress.com و WordPress.org

بهترین راه برای درک تفاوت WordPress.com در مقابل WordPress.org نگاهی به هر پلتفرم به صورت جداگانه است.

WordPress.org

WordPress.org معروف به “WordPress واقعی” ، پلت فرم محبوب وب سایت است که همه چیزهای خوب درباره آن را شنیده اید.

استفاده از این منبع آزاد و 100٪ رایگان است. آنچه شما نیاز دارید یک نام دامنه و میزبانی وب . به همین دلیل از آن به عنوان وردپرس خود میزبان نیز یاد می شود.

در زیر نکات مثبت و منفی استفاده از WordPress.org که خود میزبان آن است برای ایجاد وب سایت یا وبلاگ خود آورده شده است.

مزایای WordPress.org

با WordPress.org ، کنترل کاملی بر وب سایت خود دارید. شما در انجام هر کاری که می خواهید آزاد هستید و آن را به اندازه نیاز خود سفارشی می کنید.

در اینجا برخی از مزایای انتخاب WordPress.org برای ساخت وب سایت شما و دلیل اینکه شماره 1 ما برای بهترین سازنده وب سایت .

موارد منفی WordPress.org

استفاده از سایت WordPress.org که خود میزبان آن است ، معایب زیادی دارد.

 • شما نیز مانند همه وب سایت ها به میزبانی وب نیاز خواهید داشت. این جایی است که پرونده های وب سایت شما در اینترنت ذخیره می شود. در ابتدا ، هزینه حدود 3 دلار 10 دلار در ماه است. با این وجود وقتی وب سایت شما رشد می کند و بازدید بیشتری دارد ، هزینه های میزبانی وب همانطور که انتظار می رود افزایش می یابد ، اما در این صورت می توانید برای تأمین هزینه ها پول کافی بدست آورید.
 • شما مسئول بروزرسانی ها هستید. به راحتی می توانید با کلیک روی دکمه به روزرسانی (1 کلیک) سایت وردپرس خود را به روز کنید ، بنابراین کار زیادی نیست.
 • شما مسئول تهیه نسخه پشتیبان هستید. خوشبختانه تعداد زیادی از افزونه های پشتیبان گیری از وردپرس که به شما امکان می دهد پشتیبان گیری خودکار را انجام دهید.

هزینه واقعی وب سایت WordPress.org بر اساس آنچه می خواهید بسازید متفاوت است (وبلاگ ساده ، وب سایت نمونه کارها ، فروشگاه تجارت الکترونیکی ، سایت عضویت و غیره). فاکتورهای دیگری نیز وجود دارد مانند الگوهای رایگان در مقابل الگوهای برتر ، افزونه های رایگان در مقابل پلاگین های برتر و غیره.

با بودجه کم ، می توانید وب سایت خود را با هزینه ای معادل 46 دلار در سال ایجاد کنید. راهنمای ما را در ساخت یک وب سایت وردپرس واقعاً چقدر هزینه دارد؟ برای جزئیات کامل.

برای 99٪ از کاربران ، توصیه ما همیشه استفاده از WordPress.org است. به راهنمای ما در نحوه راه اندازی وب سایت مراجعه کنید. .

WordPress.com

WordPress.com است یک سرویس میزبانی ایجاد شده توسط بنیانگذار وردپرس ، مت مولن وگ. به دلیل همان بنیانگذار ، اغلب کاربران WordPress.com را با نرم افزار محبوب WordPress.org اشتباه می گیرند.

سرویس میزبانی WordPress.com 5 برنامه دارد:

 • رایگان – بسیار محدود.
 • شخصی – 48 دلار در سال
 • حق بیمه – 96 دلار در سال
 • تجارت – 300 دلار در سال
 • تجارت الکترونیکی – 540 دلار در سال
 • VIP – از 5000 دلار در ماه شروع می شود

بیایید نگاهی به جوانب مثبت و منفی WordPress.com بیندازیم.

مزایای WordPress.com

بستر رایگان WordPress.com گزینه خوبی برای وبلاگ نویسان سرگرمی و کسانی است که برای خانواده خود یک وبلاگ راه اندازی می کنند. در اینجا برخی از مزایای استفاده از WordPress.com آورده شده است:

 • تا 3 گیگابایت فضا رایگان است. پس از آن مجبور خواهید شد برای فضای بیشتر به یک طرح پرداختی بروید. (برنامه شخصی 48 دلار در سال 6 گیگابایت ، برنامه حق بیمه 96 دلار در سال 13 گیگابایت فضای ذخیره سازی یا طرح تجاری 300 دلار در سال برای 200 گیگابایت فضای ذخیره سازی به شما می دهد).
 • شما نگران به روزرسانی یا پشتیبان گیری نخواهید بود. WordPress.com از آن مراقبت خواهد کرد.

موارد منفی WordPress.com

وجود دارد چندین محدودیت رایگان WordPress.com که آن را از WordPress.org متمایز می کند. در اینجا برخی از معایب استفاده از WordPress.com آورده شده است:

 • آنها تبلیغات را در همه وب سایت های رایگان قرار می دهند. کاربران شما آن تبلیغات را می بینند و شما از این طریق درآمد کسب نمی کنید. اگر نمی خواهید کاربرانتان تبلیغات خود را ببینند ، پس می توانید به یک طرح پولی (با شروع از 48 دلار در سال) ارتقا دهید.
 • شما مجاز به فروش تبلیغات در وب سایت خود نیستید ، که به شدت راه های کسب درآمد از سایت شما را محدود می کند. اگر سایت پربازدیدی دارید ، می توانید برای برنامه تبلیغاتی آنها به نام WordAds که در آن درآمد با آنها تقسیم می کنید ، اقدام کنید. کاربران Premium و Business Business می توانند بلافاصله از WordAds استفاده کنند.
 • نمی توانید افزونه ها را بارگذاری کنید. کاربران برنامه رایگان ویژگی های داخلی Jetpack را از قبل فعال می کنند. کاربران طرح کسب و کار می توانند از بین مجموعه ای از افزونه های سازگار (300 دلار در سال) نصب کنند. برنامه VIP WordPress.com به شما امکان می دهد افزونه ها را نصب کنید و از 5000 دلار در ماه شروع می شود.
 • شما نمی توانید مضامین سفارشی را بارگذاری کنید. کاربران برنامه رایگان فقط می توانند از مجموعه تم های رایگان محدود نصب کنند. کاربران طرح حق بیمه و طرح های تجاری همچنین می توانند مضامین برتر را انتخاب کنند. گزینه های سفارشی سازی محدودی برای نسخه رایگان وجود دارد. کاربران Premium و Business Business می توانند از CSS سفارشی استفاده کنند.
 • شما به آمار آنها محدود می شوید. نمی توانید Google Analytics را اضافه کنید یا هر سیستم عامل ردیابی قدرتمند دیگری را نصب کنید. کاربران طرح تجاری می توانند Google Analytics را نصب کنند.
 • وب سایت های رایگان WordPress.com دارای دامنه ای با مارک WordPress.com هستند (به عنوان مثال https://yourwebsite.wordpress.com). برای دریافت نام دامنه سفارشی (به عنوان مثال https://www.yourwebsite.com).
 • اگر فکر می کنند این سایت شرایط خدمات آنها را نقض می کند ، آنها می توانند هر زمان که بخواهند حذف کنند.
 • سایت شما پیوند ایجاد شده توسط WordPress.com را نمایش می دهد. با ارتقا به طرح تجاری ، می توان آن را حذف کرد.
 • WordPress.com هیچ ویژگی تجارت الکترونیکی یا درگاه پرداخت یکپارچه را ارائه نمی دهد مگر اینکه به طرح تجارت الکترونیکی بروید.
 • با WordPress.com نمی توانید وب سایت های عضویت ایجاد کنید.

همانطور که مشاهده می کنید ، WordPress.com هنگامی که در برنامه رایگان ، شخصی یا حتی حق بیمه هستید کاملاً محدود است. برای باز کردن قفل برخی از ویژگی های پیشرفته تر ، باید در برنامه کسب و کار (300 دلار در سال) یا در برنامه VIP (5000 دلار در ماه) باشید.

WordPress.com vs WordPress.org (سQالات متداول) h4>

از آنجا که این یک موضوع محبوب است و WPBeginner بزرگترین سایت رایگان وردپرس برای مبتدیان است ، ما س tonsالات زیادی در مورد WordPress.com و WordPress.org دریافت می کنیم.

ما تمام تلاش خود را کرده ایم تا به س theالات متداول زیر پاسخ دهیم:

WordPress.com vs WordPress.org – کدام یک بهتر است؟ h4>

اگر وبلاگ نویسی شخصی هستید و به کسب درآمد از وب سایت خود اهمیتی ندارید ، با WordPress.com رایگان بروید.

اگر مشاغل یا وبلاگ نویسی هستید که می خواهد از سایت شما درآمد کسب کند ، توصیه می کنیم از خود میزبان WordPress.org . این به شما آزادی و انعطاف پذیری می دهد تا وب سایت خود را همانطور که می خواهید رشد دهید.

در حالی که می توانید چندین ویژگی پیشرفته با برنامه تجاری WordPress.com (300 دلار در سال برای هر وب سایت) ، می توانید این هزینه را در سایت وردپرس خود-میزبان که 46 دلار در سال است ، خیلی بیشتر کنید.

از نظر متخصص ما ، WordPress.org دست به دست پلتفرم بهتری است. این پلتفرمی است که هر وبلاگ نویس حرفه ای ، صاحب مشاغل کوچک و حتی مارک های معروف مانند دیزنی.

آیا می توانم از وب سایت WordPress.com رایگان درآمد کسب کنم؟ h4>

WordPress.com به شما اجازه نمی دهد در وب سایت های WordPress.com رایگان تبلیغ کنید. اگر یک وب سایت پر بازدید دارید ، می توانید به برنامه WordAds آنها بپیوندید و درآمد تبلیغات خود را با WordPress.com به اشتراک بگذارید.

می توانید برخی از لینک های وابسته را در وب سایت خود قرار دهید ، اما این در مورد آن است.

اساساً ، شما گزینه های بسیار محدودی برای کسب درآمد از وب سایت WordPress.com خود دارید.

WordPress.com vs WordPress.org – کدام یک برای تجارت الکترونیک بهتر است؟ h4>

WordPress.org ساده ترین راه برای ایجاد یک وب سایت تجارت الکترونیکی را ارائه می دهد. می توانید از WooCommerce برای ایجاد فروشگاه خود و یا انتخاب پلاگین های دیگر تجارت الکترونیکی ، عضویت و LMS در وردپرس.

WordPress.com همچنین یک طرح تجارت الکترونیکی را با قیمت 540 دلار در سال ارائه می دهد که اگر تازه شروع به کار کنید مبلغ سنگینی است. از نظر ویژگی ها هنوز محدود است و شما باید شرایط خدمات WordPress.com را برای فروشگاه تجارت الکترونیک خود دنبال کنید.

به راهنمای ما در نحوه راه اندازی فروشگاه آنلاین بدون بودجه بالا.

چگونه یک وب سایت WordPress.org راه اندازی کنم؟ h4>

برای راه اندازی وب سایت وردپرس خود میزبان ، به یک نام دامنه و میزبانی وردپرس .

نام دامنه آدرس وب سایت شما در اینترنت مانند google.com ، wpbeginner.com و غیره است. میزبانی وب محلی است که پرونده های وب سایت شما در اینترنت ذخیره می شود.

توصیه می کنیم برای میزبانی از Bluehost استفاده کنید. وب سایت شما زیرا یکی از بزرگترین شرکتهای میزبانی وب در جهان است. آنها همچنین یک ارائه دهنده میزبانی رسمی WordPress.org هستند. آخرین و نه مهمترین ، آنها به کاربران ما دامنه رایگان + 60٪ تخفیف در میزبانی وب را ارائه می دهند.

برای دستورالعمل های گام به گام ، می توانید راهنمای رایگان ما را در نحوه ایجاد وب سایت .

در صورت نیاز به کمک ، تیم WPBeginner حتی می تواند وردپرس را نصب کرده و وب سایت شما را به صورت رایگان ایجاد کند. درباره نحوه راه اندازی وبلاگ رایگان WordPress بیشتر بیاموزید.

آیا می توانم از WordPress.com به WordPress.org منتقل شوم؟ h4>

غالباً کاربران جدیدی که تفاوت بین WordPress.com و WordPress.org را نمی دانند در نهایت با خدمات رایگان WordPress.com شروع می شوند. هنگامی که محدودیت های پلت فرم را مشاهده کردند ، می خواهند به “WordPress واقعی” با نام WordPress.org روی بیاورند.

بله ، شما قطعاً می توانید از WordPress.com به WordPress.org تغییر وضعیت دهید و به راحتی تمام مطالب خود را به راحتی منتقل کنید.

ما یک راهنمای گام به گام در نحوه انتقال وبلاگ خود از WordPress.com به WordPress.org ، یا می توانید از مزایای ما استفاده کنید سرویس راه اندازی رایگان وبلاگ ، و ما وبلاگ شما را به صورت رایگان انتقال خواهیم داد .

WordPress.com vs WordPress.org – خلاصه h4>

بهترین راه برای اندیشیدن درباره اختلافات بین WordPress.com و WordPress.org ، تشبیه اجاره خانه در مقابل داشتن خانه است.

WordPress.com مشابه اجاره خانه است. شما قدرت و کنترل محدودی بر آنچه می توانید و نمی توانید انجام دهید دارید.

WordPress.org مانند داشتن خانه است. جایی که کنترل کامل دارید ، هیچ کس نمی تواند شما را بیرون کند و شما می توانید هر کاری را که می خواهید انجام دهید.

در زیر خلاصه همه مواردی که در بالا در مقایسه با WordPress.org و WordPress.com خود میزبان بحث کردیم:

300 دلار در سال

th > WP.org (بسترهای نرم افزاری) WP.com (رایگان) WP.com (حق بیمه) WP.com (تجارت)
هزینه Ltd.> 46 دلار – 100 دلار در سال رایگان Ltd.> 96 دلار در سال
دامنه سفارشی Ltd.> بله Ltd.> نه بله Ltd.> بله
فضای میزبانی نامحدود 3 GB 13 GB 200 GB
آزادی کسب درآمد بله خیر بله (با rev / share) بله (با rev / share)
آزادی برندینگ بله نه خیر Ltd.> بله
همه ویژگی های سئو بله نه نه Ltd.> بله
تجزیه و تحلیل قدرتمند Ltd.> بله Ltd.> نه خیر Ltd.> بله
پشتیبانی کامل از تم بله نه محدود Ltd.> بله
پشتیبانی کامل پلاگین بله نه نه Ltd.> بله
فروشگاه تجارت Ltd.> بله نه نه نه
سایت عضویت بله Ltd.> نه نه Ltd.> نه
نگهداری بله نه نه Ltd.> خیر Ltd.>
کنترل کامل بله نه نه نه

افکار نهایی h4>

سردرگمی ایجاد شده توسط دامنه های مشابه: WordPress.com vs WordPress.org برای مبتدیان بسیار مایه تاسف است. تاریخچه زیادی در پشت این تصمیمات وجود دارد و شما می توانید اطلاعات بیشتری در مورد آن در مقاله ما بخوانید نحوه ارتباط WordPress.com و WordPress.org .

امید ما این است که این مقاله برای درک تفاوت های WordPress.org و WordPress.com مفید واقع شده باشد.

ما در وب سایت خود بهترین آرزوها را برای شما داریم و امیدواریم که بستر مناسبی را انتخاب کنید: WordPress.org.

در این صورت ، ممکن است بخواهید راهنمای ما را در نحوه یادگیری وردپرس در 7 روز یا کمتر . همچنین ممکن است بخواهید راهنمای ما را در نحوه افزایش بازدید وبلاگ خود (با 27 نکته ثابت شده) .

اگر این مقاله را دوست داشتید ، لطفاً در کانال YouTube برای آموزش های ویدئویی وردپرس. همچنین می توانید ما را در Twitter و فیس بوک .

منبع:
https://www.wpbeginner.com/beginners-guide/self-hosted-wordpress-org-vs-free-wordpress-com-infograph/.

دیدگاهتان را بنویسید