WordPress.com و WordPress.org چگونه با هم ارتباط دارند؟

در WPBeginner ، یکی از سوالات متداول کاربران ما این است که آیا آنها باید از خود میزبان وردپرس یا دریافت رایگان وبلاگ WordPress.com . ما به طور مفصل به این موضوع پرداخته ایم و درباره جوانب مثبت و منفی هر دو گزینه بحث کرده ایم. با این حال به نظر می رسد که ما معمولاً یک سوال پیگیری را در رابطه با ارتباط WordPress.com و WordPress.org با ما روبرو می کنیم؟ وردپرس رسمی کدام یک است که همه از آن صحبت می کنند؟ این بنیاد وردپرس چیست؟ اگر تاکنون این سوالات را داشته اید ، در جای مناسب قرار دارید. در این مقاله ، ما توضیح خواهیم داد که چه ارتباطی بین وردپرس خود میزبان (معروف به WordPress.org) و WordPress.com وجود دارد. امیدوارم با این کار هرگونه گیجی که کاربران در ذهن دارند برطرف شود.

وردپرس خود میزبان (WordPress.org) چیست؟ h4>

WordPress.org محبوب ترین سیستم مدیریت محتوا (CMS) یعنی وردپرس است. وردپرس در سال 2003 توسط Matt Mullenweg و Mike Little تاسیس شد ، در ابتدا چنگال یک نرم افزار وبلاگ نویسی دیگر به نام b2 cafelog بود. وردپرس به عنوان یک پلت فرم وبلاگ نویسی آغاز به کار کرد اما به یک پلت فرم انتشاراتی قدرتمند تبدیل شده است که فراتر از وبلاگ نویسی ساده است. وردپرس یک نرم افزار منبع باز است که به معنی هر کسی است که می تواند به آن کمک کند ، از آن استفاده کند ، کپی کند ، بر روی آن کار کند و بدون هیچ محدودیتی توزیع مجدد کند. با گذشت سالها WordPress رشد کرد ، محبوب شد و امروزه پرکاربردترین بستر انتشاراتی برای ساخت وب سایت در سراسر جهان است. وقتی می شنوید افراد در مورد وردپرس در کنفرانس ها ، گروه های ملاقات ، وبلاگ ها ، فیلم های یوتیوب و جاهای دیگر صحبت می کنند ، به احتمال زیاد آنها در مورد وردپرس خود میزبان صحبت می کنند. اگر به فکر ایجاد یک وب سایت یا وبلاگ برای شرکت خود هستید و می خواهید از همه افزونه های جالب استفاده کنید که در مورد آن می شنوید ، پس باید از وردپرس خود میزبان استفاده کنید. افزونه ها در WordPress.com مجاز نیستند.

وردپرس خود میزبان رایگان است و همه می توانند به هر روشی که دوست دارند استفاده کنند. بخوانید: چرا وردپرس رایگان است؟ هزینه های آن چقدر است؟ صید چیست؟

WordPress.com چیست؟ h4>

WordPress.com یک راه حل اختصاصی میزبانی وبلاگ با محدودیت ها چیست؟ با وجود همین نام ، WordPress.com و WordPress.org ارتباط مستقیمی با یکدیگر ندارند . WordPress.com از پلتفرم منبع باز وردپرس در هسته خود برای تأمین انرژی تمام وبلاگهایی که میزبان آنها هستند استفاده می کند ، اما آنها دارای محدودیت ها از جمله اینکه تا زمانی که حق بیمه بالایی پرداخت نکنید نمی توانید افزونه ها ، مضامین سفارشی و … را بارگذاری کنید. بسیاری از کاربران برای شروع کار از WordPress.com استفاده می کنند و وقتی متوجه می شوند ویژگی ها ، قابلیت ها و کنترل بیشتری می خواهند ، از آنجا مهاجرت می کنند. در اینجا یک راهنما برای عنوان نحوه انتقال وبلاگ خود از WordPress.com به WordPress.org خود میزبان .

WordPress.com متعلق به شرکتی به نام Automattic است که توسط Matt Mullenweg (بنیانگذار WordPress) تاسیس شده است.

WordPress.com و WordPress.org چگونه با یکدیگر ارتباط دارند؟ h4>

آنها مرتبط نیستند . دلیل اینکه مردم این دو را با هم اشتباه می گیرند این است که هر دو نام وردپرس را دارند که در واقع یک علامت تجاری ثبت شده متعلق به بنیاد وردپرس است. دلیل دیگر سردرگمی این است که Matt Mullenweg (بنیانگذار وردپرس) بنیانگذار Automattic است که صاحب سرویس میزبانی وبلاگ ، WordPress.com است. سرانجام ، بسیاری از کارمندان Automattic همکار ثابت WordPress.org هستند. با وجود این دلایل مشترک ، این دو پروژه کاملاً متفاوت هستند.

WordPress.org (با نام وردپرس خود میزبان) میزبان سیستم مدیریت محتوای بسیار گسترده و قدرتمند است. از طرف دیگر ، WordPress.com سرویسی است که بر اساس وردپرس منبع باز ساخته شده است. WordPress.com به شما این آزادی را نمی دهد که کد منبع خود را اصلاح کنید ، یا افزونه های خود را بارگذاری کنید یا ویژگی ها را گسترش دهید.

بروزرسانی 26 مارس 2013: اگر از پلاگین Jetpack یا افزونه WordPress.com Stats استفاده می کنید ، لازم است سایت WordPress خود را که میزبان خود هستید به WordPress.com متصل کنید تا از آنها استفاده کنید خدمات. با انجام این کار ، در نهایت به WordPress.com امکان دسترسی به برخی از داده های خود مانند آمار را می دهید (اگر از پلاگین stats استفاده می کنید).

این بنیاد وردپرس چیست؟ h4>

وردپرس یک علامت تجاری ثبت شده متعلق به بنیاد وردپرس است که یک سازمان غیر انتفاعی. هدف بنیاد این است که اطمینان حاصل کند وردپرس آزادانه در دسترس ، نگهداری و توسعه یافته است. به قول خودشان:

هدف اصلی این است که به طور همیشگی از دسترسی رایگان به پروژه های نرم افزاری پشتیبانی کنیم اطمینان حاصل کنید. ممکن است افراد و مشاغل بیایند و بیایند ، بنابراین مهم است که اطمینان حاصل شود که کد منبع این پروژه ها فراتر از پایگاه فعلی مشارکت کنندگان باقی می ماند ، که ما می توانیم یک بستر پایدار برای انتشار وب برای نسل های آینده ایجاد کنیم. به عنوان بخشی از این ماموریت ، بنیاد وظیفه محافظت از وردپرس ، WordCamp و علائم تجاری مرتبط را بر عهده خواهد داشت. بنیاد وردپرس که یک سازمان غیرانتفاعی 501 (c) 3 است ، همچنین منشوری را برای آموزش عموم مردم در مورد وردپرس و نرم افزار منبع باز مرتبط دنبال خواهد کرد.

مهم است که ذکر کنیم وردپرس توسط Matt Mullenweg (بنیانگذار وردپرس) ثبت شده است. مسئول فعلی مسئولیت رسیدگی به WordCamps و سایر وظایف بنیاد وردپرس یک کارمند Automattic است.

چرا این همه سردرگمی وجود دارد؟ h4>

برای اولین بار ، مردم اغلب سایت های .com را به عنوان رسمی مرتبط می کنند. در حالی که در این حالت ، WordPress.org بستر رسمی وردپرس است. دلیل دیگر سردرگمی هنگامی است که در کنفرانس هایی مانند داده های Blogworld یا SXSW ، سپس متوجه یک غرفه وردپرس می شوید که از یک طرف Automattic دارد و از طرف دیگر پایه وردپرس.

WordPress Booth Blogworld

SXSW WordPress Booth

وجود غرفه ای مانند آن باعث می شود کاربران فکر کنند Automattic ، WordPress و WordPress Foundation همه موجودیت های متصل به یکدیگر هستند. این باعث ایجاد سردرگمی زیادی در کاربران جدید می شود.

بنابراین چه چیزی برای شما مناسب است؟ h4>

ما همیشه به کاربران خود توصیه می کنیم از WordPress.org یا همان وردپرس خود میزبان استفاده کنند. نصب وردپرس بسیار آسان است و شما کنترل کامل دارید بیش از سایت شما می توانید افزونه ها ، مضامین سفارشی را اضافه کنید ، از سایت خود کسب درآمد کنید ، سایت عضویت خود را ایجاد کنید و / یا از یکی از آموزش وردپرس برای افزایش عملکرد بدون هیچ محدودیتی.

از آنجا که افراد زیادی با وردپرس آشنایی دارند ، دریافت پشتیبانی از وردپرس بسیار آسان است که س rightالات درست را بپرسید. راهنمای ما را در .

امیدواریم که این مقاله به شما در درک رابطه بین WordPress.org و WordPress.com کمک کرده و همه سردرگمی ها را برطرف کند. اگر در مورد این موضوع چیزی برای افزودن یا افکار دارید ، پس ما شما را به توضیح در زیر تشویق می کنیم

منبع:
https://www.wpbeginner.com/beginners-guide/how-are-wordpress-com-and-wordpress-org-related/.

دیدگاهتان را بنویسید