RSS چیست؟ چگونه از RSS در وردپرس استفاده کنیم؟

به عنوان یک وبلاگ نویس ، احتمالاً با نمادی نارنجی با برچسب خوراک RSS روبرو شده اید. اگر تا به حال فکر کرده اید RSS چیست و چگونه می توانید از RSS برای رشد سایت وردپرس خود استفاده کنید ، پس در جای مناسب قرار دارید. در این مقاله ، ما توضیح خواهیم داد که RSS چیست ، چه فواید RSS دارد و چگونه می توان از آن برای رشد وبلاگ وردپرس خود استفاده کرد.

What is RSS?

RSS چیست؟ h4>

RSS نوعی فید وب است که به کاربران و برنامه ها اجازه می دهد برای دریافت به روزرسانی های منظم از وب سایت یا وبلاگ دلخواه خود. مخفف RSS مخفف Really Simple Syndication یا Rich Site Summary است. از آن بعضاً به عنوان فید یا RSS استفاده می شود.

در روزهای ابتدایی اینترنت ، اگر می خواستید به روزرسانی ها را در وب سایت مورد علاقه خود پیگیری کنید ، باید آن را علامت گذاری کنید و سپس به صورت دستی مراجعه کنید تا ببینید آیا به روزرسانی وجود دارد.

RSS feed با اجازه دادن به کاربران برای پیگیری وب سایت های مورد علاقه خود بدون اینکه هر بار به صورت دستی از وب سایت بازدید کنید ، این مشکل را حل کرد.

RSS به وبلاگ نویسان و ناشران اجازه می دهد تا به طور خودکار مطالب خود را همزمان کنند ، بنابراین افراد می توانند آن را در ایمیل خود ، فید خوان و سایر دستگاه ها بخوانند.

RSS چگونه کار می کند؟ h4>

RSS با انتشار آخرین مطالب شما در یک سند ساخت یافته XML ، فیدها را کار می کند. این خبر حاوی مقالات کامل یا خلاصه ، و فراداده برای هر مورد مانند تاریخ ، نویسنده ، دسته و غیره

این سند XML سپس می تواند با یک خواننده RSS دریافت و خوانده شود. نرم افزار خواننده خوراک RSS زیادی برای همه سیستم عامل ها ، دسک تاپ ها و دستگاه های تلفن همراه موجود است.

در اینجا نمونه ای از فید RSS به نظر می رسد:


 

 WPBeginner https://www.wpbeginner.com 
 راهنمای مبتدیان برای وردپرس سه شنبه ، 02 دسامبر 2018 ساعت 14:13:37 +0000 en-US نحوه رفع پستهای وردپرس برای بازگشت خطای 404 http://feeds.wpbeginner.com/wpbeginner/ 
     سه شنبه ، 02 دسامبر 2018 11:58:18 +0000 ستاد تحریریه dc: Creator>
     https://www.wpbeginner.com/؟p=10968 
 
     توضیحات پست اینجا می رود ...]]> ارسال به اینجا می رود ....]]> content: encoded>
    

همه وبلاگ های وردپرس با پشتیبانی داخلی برای فیدهای RSS همراه باشید. به طور پیش فرض ، هر صفحه از سایت وردپرس شما حاوی یک برچسب متا است که به مکان خوراک RSS وب سایت شما اشاره دارد.

شما می توانید فیدهای RSS را در وردپرس غیرفعال کنید ، اما به مطالعه ادامه دهید و ممکن است نظر خود را در مورد غیرفعال کردن آنها تغییر دهید.

مزایای RSS چیست؟ h4>

RSS مشترک شدن در محتوای شما را برای کاربران آسان می کند. با استفاده از خوراک RSS ، آنها می توانند به روزرسانی ها را از وبلاگ یا وب سایت شما مستقیماً در فید خوان ها ، برنامه های دسک تاپ و بسیاری از دستگاه های دیگر دریافت کنند.

مشترکین مجبور نیستند آدرس وب سایت شما را بخاطر بسپارند زیرا آنها می توانند محتوا را به مکانی مرکزی برسانند که دوست دارند همه وب سایتهای مورد علاقه خود را همزمان بخوانند.

محتوای شما نیز قابل حمل می شود و مشترکان شما حتی می توانند برای خواندن آفلاین آن را با خود ببرند.

فیدهای RSS به شما کمک می کنند پیرو وفاداری را در اطراف وبلاگ خود ایجاد و پرورش دهید. مشترکان RSS به احتمال زیاد مطالب شما را در شبکه های اجتماعی به اشتراک می گذارند. بسیاری از خوانندگان ما با استفاده از خوراک RSS و IFTTT .

به عنوان کاربر ، می توانید در وب سایت های مورد علاقه خود مشترک شوید و همه آنها را در یک مکان بخوانید. با این کار می توانید از طریق اخبار و سایت های وبلاگ مورد علاقه خود به سرعت اسکن کنید. اگر می خواهید یک نظر وبلاگ بگذارید ، پس می توانید به راحتی از مقاله جداگانه بازدید کنید و نظر خود را بگذارید.

اکثر خوانندگان خوراک مدرن به شما امکان می دهند لیست خواندن خود را به دسته ها و گروه ها مرتب کنید. با استفاده کارآمد از RSS ، واقعاً می توانید زمان مطالعه خود را به حداکثر برسانید.

چگونه از RSS برای خواندن وب سایت های مورد علاقه خود استفاده کنیم؟ h4>

با استفاده از برنامه هایی به نام Feed Readers می توانید در RSS Feed مشترک شوید. بسیاری از خوانندگان فید رایگان در بازار برای همه سیستم عامل ها و دستگاه های محبوب موجود است.

در زیر فقط چند مورد از برنامه های RSS خوان برتر RSS وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید.

توصیه می کنیم از Feedly استفاده کنید. این برنامه به عنوان یک افزونه مرورگر و همچنین یک برنامه تلفن همراه برای دستگاه های iOS ، Android و Kindle در دسترس است.

با استفاده از Feedly ، می توانید اشتراک های RSS خود را در دستگاه های خود همگام سازی کنید و هرجا که آن را ترک کردید خواندن را از سر بگیرید. افزودن وب سایت های مورد علاقه خود به Feedly بسیار ساده است ، فقط کافیست URL وب سایت را وارد کنید و برای اشتراک روی دکمه Follow کلیک کنید.

Subscribe to a website using Feedly

در بیشتر خوانندگان خبرآوری ، می توانید موضوعات مورد علاقه خود را جستجو کنید و در منابع معروف در مورد آن موضوعات مشترک شوید. همچنین می توانید سایت های مورد علاقه خود را در موضوعات دسته بندی کنید. خوانندگان خوراک مانند Feedly دارای ویژگی هایی برای چاپ ، به اشتراک گذاری و ارسال مقالات ایمیل هستند که برای شما جالب است.

Organize your RSS feed subscriptions

نحوه تبلیغ خوراک RSS وردپرس h4>

به عنوان یک کاربر وردپرس ، وب سایت شما از قبل یک خوراک RSS منتشر می کند. می توانید RSS RSS خود را با افزودن / feed / در انتهای آدرس وب سایت خود پیدا کنید. به عنوان مثال:

https://www.wpbeginner.com/feed/

فراموش نکنید که wpbeginner.com را با نام دامنه خود جایگزین کنید.

شما می توانید با افزودن یک نماد RSS به نوار کناری یا مکان برجسته دیگر ، بازدیدکنندگان را به عضویت در خوراک RSS خود ترغیب کنید. در اینجا نحوه انجام این کار در WPBeginner آمده است:

RSS feed icon on WPBeginner

همچنین می توانید خوراک RSS خود را به خدمات بازاریابی از طریق ایمیل و به کاربران خود اجازه دهید پست های وبلاگ شما را مستقیماً در صندوق ورودی خود دریافت کنند. برای دستورالعمل ، به راهنمای ما در نحوه افزودن اشتراک ایمیل به وبلاگ وردپرس خود .

خوراک RSS وردپرس خود را به سطح بعدی برسانید h4>

فیدهای RSS فوق العاده قدرتمند هستند و با کمترین تلاش می توانید از آنها برای ایجاد پیروان وفادار استفاده کنید.

1 از RSS Feed برای ایجاد لیست ایمیل

استفاده کنید

اگر در حال ساختن لیست ایمیل نیستید ، باید سریعاً این کار را شروع کنید. راهنمای ما را در مورد اینکه چرا شما باید ساخت لیست ایمیل خود را بلافاصله شروع کنید .

اینجا جایی است که شما به OptinMonster نیاز خواهید داشت. این بهترین نرم افزار تولید سرب در بازار است و به شما امکان می دهد بازدید کنندگان وب سایت را به مشترک تبدیل کنید.

Using OptinMonster to grow your email subscribers

2. از RSS برای رشد رسانه های اجتماعی پیرو

استفاده کنید

IFTTT

وب سایت های رسانه های اجتماعی مانند فیس بوک و توییتر می توانند به شما در رشد بازدید وب سایت خود کمک کنند. با این حال ، برای فعال نگه داشتن پروفایل های شبکه های اجتماعی خود ، باید مرتباً محتوا ارسال کنید.

استفاده از RSS با IFTTT ، شما می توانید پست های وبلاگ جدید خود را به طور خودکار در تمام پروفایل های رسانه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید.

3. با استفاده از ابزارک RSS

وبلاگ خود را ارتقا دهید

وردپرس با یک ابزارک RSS پیش فرض همراه است که می توانید آن را به نوار کناری خود اضافه کرده و آخرین ارسال ها را از هر وبلاگ دیگری نمایش دهید. می توانید از این ابزارک برای تبلیغ وبلاگ های خود استفاده کنید.

Adding RSS widget to your WordPress site

4. خوراک RSS خود را سفارشی کنید

برخی از هک ها و ترفندهای پیشرفته وجود دارد که می توانید برای شخصی سازی خوراک RSS وردپرس خود استفاده کنید.

حتی به نکات بیشتری احتیاج دارید؟ لیست بهترین نکاتی برای بهینه سازی خوراک RSS وردپرس خود .

امیدواریم این مقاله توضیح دهد RSS چیست و چگونه می توانید از RSS در WordPress برای رشد وب سایت خود استفاده کنید. همچنین ممکن است بخواهید راهنمای ما را در مورد چگونگی بازدیدکنندگان بیشتری را از سایت WordPress خود جذب کنید .

اگر این مقاله را دوست داشتید ، لطفاً در کانال YouTube برای آموزش های ویدئویی وردپرس. همچنین می توانید ما را در Twitter و فیس بوک .

منبع:
https://www.wpbeginner.com/beginners-guide/what-is-rss-how-to-use-rss-in-wordpress/.

دیدگاهتان را بنویسید