rel = ”noopener” در وردپرس چیست؟ (توضیح داده شده)

اخیراً ، یکی از خوانندگان ما س askedال کرده است: rel = “noopener” در وردپرس چیست؟ اگر برای باز کردن پیوند در پنجره جدید انتخاب کرده اید ، وردپرس این ویژگی را به پیوند شما اضافه می کند. در این مقاله ، ما توضیح خواهیم داد که rel = ”noopener” در وردپرس چیست و چگونه بر وب سایت شما تأثیر می گذارد.

What is rel=noopener in WordPress?

rel = ”noopener” در وردپرس چیست؟ h4>

rel = “noopener” یک ویژگی HTML است که به تمام پیوندهای وردپرس که برای باز کردن در یک برگه مرورگر جدید انتخاب شده اند ، اضافه می شود. همچنین با ویژگی rel = “noreferrer” همراه است. این ویژگی در وردپرس برای رفع آسیب پذیری امنیتی قابل استفاده توسط وب سایت های مخرب معرفی شده است.

برخی از ویژگی های جاوا اسکریپت وجود دارد که به یک برگه جدید امکان کنترل پنجره مراجعه خود را می دهد. اگر به وب سایت خارجی تحت تأثیر کد مخرب پیوند دهید ، آن وب سایت می تواند با استفاده از ویژگی window.opener JavaScript صفحه اصلی (وب سایت شما) را برای سرقت اطلاعات و انتشار کد مخرب تغییر دهد.

افزودن rel = “noopener” از استفاده مجدد برگه جدید از این ویژگی JavaScript جلوگیری می کند. به طور مشابه ، ویژگی rel = ”noreferrer” از انتقال اطلاعات ارجاع دهنده به برگه جدید جلوگیری می کند.

وردپرس برای کمک به امنیت وب سایت همیشه جلوتر از منحنی است. وقتی پیوندی را اضافه می کنید و “Open in New Tab” را انتخاب می کنید ، سپس وردپرس rel = “noopener” و rel = “noreferrer” را به کد پیوند اضافه می کند.

Opening a link in new window

کد HTML تولید شده توسط وردپرس به این شکل است:

 پیوند آزمایشی 

چگونه rel = ”noopener” بر SEO WordPress شما تأثیر می گذارد؟ h4>

حتی اگر ویژگی rel = “noopener” امنیت وردپرس را بهبود می بخشد ، چندین کاربر می خواهند از استفاده از آن اجتناب کنند زیرا فکر می کنند این امر بر روی SEO WordPress .

این فقط یک افسانه است.

هیچ تاثیری در سایت وردپرس شما ندارد for-the-right-keywords / “title =” نحوه بررسی اینکه آیا مطالب وبلاگ وردپرس شما دارای رتبه بندی مناسب کلمات کلیدی هستند “> رتبه بندی سئو یا کل عملکرد وردپرس .

تفاوت بین noopener و nofollow چیست؟ h4>

مخلوط کردن rel = “noopener” با rel = “nofollow” آسان است. آنها کاملاً جدا هستند.

ویژگی noopener از هک وب سایت شما جلوگیری می کند و امنیت وردپرس را بهبود می بخشد.

از طرف دیگر ، ویژگی nofollow مانع از انتقال وب سایت شما به وب سایت پیوندی SEO می شود.

موتورهای جستجو هنگام دنبال کردن پیوند در وب سایت خود ، ویژگی nofollow را جستجو و در نظر می گیرند. با این حال ، آنها به برچسب noopener توجه نمی کنند.

به طور پیش فرض ، وردپرس به شما اجازه نمی دهد nofollow را به پیوندهای خارجی خود اضافه کنید. اگر می خواهید nofollow را در وردپرس اضافه کنید ، پس باید از یک افزونه استفاده کنید. برای جزئیات ، به مقاله ما در مورد نحوه عنوان و nofollow را به پیوندها در وردپرس اضافه کنید .

آیا rel = “noreferrer” روی پیوندهای وابسته در وردپرس تأثیر می گذارد؟ h4>

rel = ”noreferrer” بر پیوندهای وابسته در وردپرس تأثیر نمی گذارد. برخی از کاربران معتقدند که این امر به این دلیل است که rel = ”noreferrer” مانع از انتقال اطلاعات ارجاع دهنده به برگه جدید می شود.

با این حال ، بیشتر برنامه های وابسته یک URL منحصر به فرد به شما ارائه می دهند که دارای شناسه وابسته شما باشد. این بدان معنی است که شناسه وابسته شما به عنوان یک پارامتر URL برای ردیابی وب سایت دیگر ارسال می شود.

ثانیا ، اکثر بازاریابان شرکت های وابسته از عنوان افزونه cloaking پیوند برای پیوندهای وابسته آنها.

با پنهان کردن پیوند ، پیوند وابسته ای که کاربران شما بر روی آن کلیک می کنند ، در واقع نشانی اینترنتی وب سایت شماست که سپس کاربران را به URL مقصد هدایت می کند.

چگونه Rel = ”noopener” را در وردپرس غیرفعال کنیم؟ h4>

نیازی به حذف rel = “noopener” از پیوندهای وب سایت شما نیست. این برای امنیت وب سایت شما مفید است و هیچ تاثیری بر عملکرد و سئو سایت شما ندارد.

با این حال ، اگر مجبورید آن را حذف کنید ، باید غیر فعال کردن ویرایشگر بلوک گوتنبرگ در وردپرس و استفاده از ویرایشگر کلاسیک قدیمی. پس از آن ، باید کد زیر را به فایل یا یک افزونه اختصاصی سایت .

افزودن_فیلتر ('tiny_mce_be_init' ، 'wpb_disable_noopener')؛
عملکرد wpb_disable_noopener ($ mceInit) {
    $ mceInit ['allow_unsafe_link_target'] = درست است؛
    بازگشت $ mceInit؛
}

توجه: ما توصیه نمی کنیم rel = “noopener” را حذف کنید. هیچ دلیل موجهی برای این کار وجود ندارد.

امیدواریم این مقاله به شما کمک کرده باشد تا در مورد Word = “noopener” در وردپرس یاد بگیرید. همچنین ممکن است بخواهید راهنمای ما را در نحوه پیگیری پیوندهای خروجی در وردپرس .

اگر این مقاله را دوست داشتید ، لطفاً در کانال YouTube برای آموزش های ویدئویی وردپرس. همچنین می توانید ما را در Twitter و فیس بوک .

منبع:
https://www.wpbeginner.com/beginners-guide/what-is-relnoopener-in-wordpress-explained/.

دیدگاهتان را بنویسید