MySQL چیست؟

MySQL یک سیستم مدیریت پایگاه داده است که توسط وردپرس برای ذخیره و بازیابی تمام اطلاعات وبلاگ شما استفاده می شود. اینجوری فکر کن اگر پایگاه داده شما یک کابینه بایگانی است که وردپرس برای سازماندهی و ذخیره تمام اطلاعات مهم وب سایت شما (پست ها ، صفحات ، تصاویر و غیره) از آن استفاده می کند ، MySQL شرکتی است که این نوع ویژه کابینت بایگانی را ایجاد کرده است.

MySQL یک سیستم مدیریت پایگاه داده رابطه ای منبع باز است. این به عنوان یک سرور اجرا می شود و به چندین کاربر امکان مدیریت و ایجاد پایگاه داده های متعدد را می دهد. این یک جز central اصلی در پشته LAMP نرم افزار برنامه وب منبع باز است که برای ایجاد وب سایت استفاده می شود. LAMP مخفف Linux، Apache، MySQL و PHP است. اکثر نصب های وردپرس از پشته LAMP استفاده می کنند زیرا منبع باز است و بصورت یکپارچه با وردپرس کار می کند.

وردپرس به MySQL نیاز دارد تا تمام داده های خود از جمله محتوای پست ، پروفایل های کاربر و انواع پست های سفارشی را ذخیره و بازیابی کند. اکثر ارائه دهندگان میزبانی وب از قبل MySQL را بر روی سرورهای وب خود نصب کرده اند زیرا بسیار مورد استفاده قرار می گیرد در بسیاری از برنامه های وب منبع باز مانند وردپرس.

وردپرس از زبان برنامه نویسی PHP برای ذخیره و بازیابی داده ها از پایگاه داده MySQL استفاده می کند. برای بازیابی داده ها از پایگاه داده ، وردپرس نمایش داده های SQL را برای تولید محتوا به صورت پویا اجرا می کند. SQL مخفف Structured Query Language است و زبان برنامه نویسی است که معمولاً برای جستجوی پایگاه داده استفاده می شود.

برای کاربرانی که نوشتن اسکریپت های PHP و SQL خودشان راحت نیستند ، بیشتر میزبانی وب a > ارائه دهندگان برای مدیریت پایگاه داده ها از برنامه های تحت وب استفاده آسان استفاده می کنند. phpMyAdmin یکی از این برنامه های وب است که به کاربران اجازه می دهد پایگاه داده خود را با استفاده از یک رابط گرافیکی تحت وب مدیریت کنند. در حالی که phpMyAdmin سالات SQL را برای شما اجرا می کند می توانید جداول خود را بصری دستکاری کنید.

phpMyAdmin

خارج از جعبه MySQL هیچ رابط گرافیکی ندارد و کاربران سطح پیشرفته ترجیح می دهند فقط پایگاه داده های خود را از خط فرمان مدیریت کنند.

خواندن اضافی h4>

.

دیدگاهتان را بنویسید