Magento در مقابل WooCommerce – کدام یک بهتر است؟ (مقایسه)

آیا می خواهید بین Magento و WooCommerce برای فروشگاه آنلاین خود تصمیم بگیرید؟ Magento و WooCommerce دو سیستم عامل محبوب تجارت الکترونیک در بازار است. در این مقاله ، ماجنتو و وردپرس را مقایسه خواهیم کرد و جوانب مثبت و منفی آنها را توضیح خواهیم داد ، بنابراین شما می توانید بهترین بستر را برای نیازهای خود انتخاب کنید.

WooCommerce vs Magento

بررسی اجمالی: Magento در مقابل WooCommerce

قبل از اینکه به جزئیات بپردازیم ، بیایید نگاهی سریع به هر دو سیستم عامل محبوب تجارت الکترونیکی و ویژگی های برجسته آنها بیندازیم.

سرخابی چیست

Magento یک پلت فرم تجارت الکترونیکی منبع باز است که به مشاغل امکان ایجاد فروشگاه های آنلاین ، پذیرش پرداخت ها و مدیریت محصولات را می دهد. این یک نسخه انجمن برای بارگیری رایگان در دسترس است. همچنین راه حل های پولی دارد که با ویژگی های اضافی ، میزبانی ابری و پشتیبانی ارائه می شوند.

ووکامرس چیست؟

WooCommerce یک بستر تجارت الکترونیکی منبع باز است ساخته شده در بالای وردپرس (بیشترین سازنده محبوب وب سایت ). به شما امکان می دهد به راحتی فروشگاه آنلاین ایجاد کنید ، پرداختها را بپذیرید ، موجودی را مدیریت کنید و موارد دیگر. این در بالای وردپرس اجرا می شود (به بررسی کامل وردپرس ) ، که به شما امکان می دهد به هزاران افزونه و قالب وردپرس برای رونق کسب و کار تجارت الکترونیک خود دسترسی پیدا کنید.

هر دو سیستم عامل نرم افزار منبع باز هستند ، می توانند با پسوندها گسترش داده شوند ، و از الگوها برای طراحی استفاده کنید. با این حال ، هر دو جوانب مثبت و منفی متفاوتی دارند که باعث منحصر به فرد بودن آنها می شود.

در بستر تجارت الکترونیکی خود به دنبال چه چیزی باشید؟ h4>

اگر تازه کار خود را شروع می کنید ، پس می خواهید هنگام انتخاب یک سیستم عامل چند نکته را در ذهن داشته باشید. این عوامل اساسی هنگام تصمیم گیری در مورد راه حل تجارت الکترونیک برای تجارت شما بسیار مهم است.

  • بودجه – هزینه راه اندازی فروشگاه و هزینه های مکرر که بر کسب و کار شما تأثیر می گذارد.
  • سهولت استفاده – استفاده از آن برای مبتدیان چقدر آسان است
  • روش های پرداخت – باید چندین درگاه پرداخت را پشتیبانی کند. اگر به روش های پرداخت خاصی نیاز دارید ، باید مطمئن شوید که از آنها پشتیبانی می کند.
  • مقیاس پذیری – سیستم عامل تجارت الکترونیکی شما باید بتواند متناسب با نیازهای فزاینده تجارت شما مقیاس بندی کند

اینها تنها برخی از موارد اساسی است که باید بررسی کنید. بسته به مشاغل خود ، ممکن است بخواهید نحوه انجام کارهای دیگر مانند موجودی ، مالیات ، فاکتور و موارد دیگر را نیز در این پلتفرم در نظر بگیرید.

در این مقایسه Magento vs WooCommerce ، ما مقایسه هر دو سیستم عامل در مورد این نیازهای اساسی را بررسی خواهیم کرد.

هزینه: Magento در مقابل WooCommerce

برای بیشتر استارت آپ ها ، هزینه یکی از مهمترین عوامل در تصمیم گیری است. هنگام راه اندازی وب سایت تجارت الکترونیکی خود ، باید هزینه را ارزیابی کنید و همچنین در مورد چگونگی رشد این هزینه ها ، با توجه به نیاز به منابع ، افزونه های دیگر و سایر خدمات ، باید هزینه ها را ارزیابی کنید.

هزینه بسترهای نرم افزاری تجارت الکترونیک Magento

Magento یک نرم افزار منبع باز خود میزبان است. این در دو نسخه است. اول ، شما یک نسخه انجمن دارید. این را می توانید خودتان روی هر ارائه دهنده میزبانی بارگیری و نصب کنید. همه ویژگی ها را شامل نمی شود و هیچ پشتیبانی نمی کند.

Magento plans and products

دوم ، شما Magento Commerce دارید که شامل برنامه های پولی همراه با میزبانی ابری است. قیمت این برنامه ها در وب سایت Magento ذکر نشده است. طرح مشاغل کوچک به نام Magento Commerce بصورت اشتراک ماهانه با هزینه مجوز مبتنی بر درآمد در دسترس است.

برنامه های پرداختی برای Magento بسیار گران است. آنها با میزبانی ابری با عملکرد بالا ، ویژگی های اضافی و پشتیبانی حرفه ای ارزش بیشتری را ارائه می دهند. این برنامه ها شامل چندین ویژگی است که در غیر این صورت نیاز به تمدید پرداخت می شود.

با این گفته ، حتی نسخه جامعه Magento نیز ارزان نیست. نرم افزار اصلی را می توانید به صورت رایگان بارگیری کنید ، اما حداقل به برنامه میزبانی VPS یا میزبان ابری مانند خدمات وب آمازون برای اجرای آن.

این بدان معناست که حتی اگر از نسخه رایگان استفاده خواهید کرد ، صورتحساب میزبانی شما هنوز هم بسیار بالاتر از برنامه میزبانی مشترک .

اگر برنامه های افزودنی ، تم های پرداخت شده یا خرید توسعه دهنده ای را برای کار در فروشگاه Magento خود استخدام کرده اید ، همه اینها هزینه های شما را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد.

هزینه WooCommerce

WooCommerce به عنوان یک نرم افزار رایگان در دسترس است که هر کسی می تواند آن را بارگیری و نصب کند. این در بالای وردپرس اجرا می شود که به این معنی است که می توانید آن را در هر وب سایت وردپرس نصب کنید.

WooCommerce خود رايگان است ، اما شما بايد ثبت نام دامنه ، گواهی SSL ، و یک میزبانی وردپرس برای شروع حساب فروشگاه ووکامرس.

به طور معمول ، می توانید یک نام دامنه با قیمت 14.99 دلار در سال ، گواهی SSL سالانه 69.99 دلار و میزبانی با قیمت 7.99 دلار در ماه خریداری کنید. این ارزان تر از نسخه جامعه مجنتو است که خود میزبان آن است اما با این وجود هزینه زیادی برای یک شرکت تازه وارد است.

چندین شرکت های تخصصی میزبانی WooCommerce وجود دارد که اکنون طرح های میزبانی با تخفیف ارائه می دهند که هزینه شروع شما را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد.

Bluehost ، به طور رسمی ارائه دهنده میزبانی ووکامرس و وردپرس ، موافقت کرده است که به کاربران WPBeginner نام دامنه ، گواهی SSL و تخفیف میزبانی رایگان ارائه دهد.

این پیشنهاد به شما کمک می کند فروشگاه اینترنتی خود را با حداقل 6/95 دلار در ماه راه اندازی کنید.

Here اینجا را کلیک کنید ادعای این پیشنهاد اختصاصی Bluehost →

Bluehost eCommerce

هزینه راه اندازی فروشگاه WooCommerce بسیار کمتر از نسخه جامعه Magento است. گزینه های بسیار بیشتری برای برنامه های میزبانی ووکامرس در دسترس است تا Magento ، که به شما کمک می کند طرحی متناسب با بودجه خود انتخاب کنید.

جدا از میزبانی ، استفاده از برنامه های افزودنی و تم های پرداخت شده برای WooCommerce همچنین بر هزینه های شما تأثیر می گذارد. با این حال ، ووکامرس به شما امکان دسترسی به بیش از 55000 افزونه وردپرس و هزاران تم رایگان وردپرس را می دهد.

به راحتی می توانید افزونه های رایگان WooCommerce به عنوان گزینه های جایگزین برنامه های افزودنی پولی. همچنین تم های WooCommerce بسیاری وجود دارد که شما می تواند برای کاهش بیشتر هزینه های شما استفاده کند.

ووکامرس با داشتن برنامه های میزبانی ارزان ، و تم های اضافی و تم رایگان بسیار واضح است که هزینه کمتری نسبت به Magento دارد.

برنده: WooCommerce

سهولت استفاده: Magento در مقابل WooCommerce

بیشتر افرادی که شغل تجارت الکترونیک را شروع می کنند برنامه نویس یا توسعه دهنده وب نیستند. آنها به بستری احتیاج دارند که بتوانند به راحتی و بدون پرداخت هزینه شخصی به آنها کمک کنند تا کارهای اساسی را انجام دهند.

حتی کاربران باتجربه نیز یک پلتفرم آسان برای استفاده را ترجیح می دهند که به آنها کمک می کند تا به جای اینکه با نرم افزار دست و پنجه نرم کنند ، روی رشد تجارت خود تمرکز کنند.

بیایید نگاهی به Magento و WooCommerce بیندازیم تا ببینیم کدام یک از آنها آسان تر استفاده می شود.

سرخابی – سهولت استفاده h4>

Magento یک پلتفرم قدرتمند ویژه تجارت الکترونیکی است که بسته بندی بسیاری از ویژگی های داخلی را دارد که خارج از جعبه کار می کنند. این یک فرآیند نصب پیشرفته است که می تواند برای کاربران جدید پیچیده باشد.

نصب آن آسان نیست و اکثر شرکت های میزبان نصب کننده های از قبل پیکربندی شده برای Magento را ارائه نمی دهند. زبان نصب بسیار توسعه دهنده محور است که ممکن است مبتدیان را در مورد چندین تنظیم مهم کمی بی خیال کند.

Magento installation wizard

پس از راه اندازی ، باید مدتی را صرف یادگیری اصول کنید. نصب برنامه های افزودنی یا سفارشی سازی تم ها همیشه آسان نیست و شاید برای تنظیم آنها نیاز به کمک داشته باشید. می توانید آموزش ها و اسناد را به صورت آنلاین بیابید ، اما اغلب آنها برای توسعه دهندگان نوشته شده اند و برای کاربران DIY نیستند.

به طور کلی ، Magento بسیار قدرتمند است و دارای تعداد زیادی ویژگی است ، اما استفاده از پلت فرم تجارت الکترونیک ساده ترین کار نیست.

WooCommerce – سهولت استفاده h4>

استفاده از WooCommerce در مقایسه با Magento کمی آسان تر است. نصب به دلیل بسیاری از میزبانی WooCommerce ارائه دهندگان به طور خودکار آن را همراه با وردپرس برای شما نصب می کنند.

از آنجا که ووکامرس یک افزونه وردپرس است ، شما باید ابتدا وردپرس را نصب کنید . حتی اگر میزبان شما به طور خودکار وردپرس را نصب نکند ، احتمال وجود یک نصب کننده خودکار وجود دارد که به شما امکان می دهد فقط با چند کلیک این کار را انجام دهید.

WooCommerce با یک جادوگر راه اندازی همراه است که شما را در راه اندازی اولیه مانند ایجاد صفحات ، تنظیم پرداخت ها ، انتخاب ارز ، تنظیم گزینه های حمل و نقل و مالیات راهنمایی می کند.

WooCommerce setup wizard

هنگامی که بیدار شدید ، برای انجام تقریباً هر کاری کمک زیادی خواهید کرد. نصب تم ها و پلاگین های WooCommerce به راحتی انجام می شود و دارای تنظیمات خاص خود هستند.

WooCommerce هنوز کمی منحنی یادگیری دارد ، اما به طور کلی استفاده از آن بسیار آسان تر از Magento است.

برنده ووکامرس

روش های پرداخت: Magento در مقابل WooCommerce

به عنوان یک فروشگاه تجارت الکترونیکی ، پذیرش پرداختهای آنلاین در وب سایت خود. تعداد زیادی وجود دارد شرکتهای درگاه پرداخت جمع آوری کنید که به شما امکان می دهد پرداختها را در وب سایت خود بپذیرید.

برخی از درگاه های پرداخت ممکن است در همه مناطق در دسترس نباشند. شما به گزینه هایی نیاز دارید که هم برای شما و هم برای کاربران در دسترس است.

بیایید ببینیم گزینه های پرداخت در فروشگاه های Magento و WooCommerce در دسترس است.

سرخابی – گزینه های پرداخت h4>

Magento به صورت پیش فرض با PayPal ، Authorize.net ، وجه نقد هنگام تحویل ، حواله بانکی و پرداخت سفارش خرید ارائه می شود. همچنین این افزونه برای بسیاری از درگاه های پرداخت معروف از جمله Stripe ، 2Checkout ، Braintree ، WePay ، Google Checkout ، Skrill و موارد دیگر در دسترس است.

Payment methods in Magento

API های Magento به توسعه دهندگان این امکان را می دهد تا دروازه های پرداخت را به راحتی ادغام کنند. اگر درگاه پرداختی که به دنبال آن هستید هنوز در دسترس نیست ، می توانید کسی را استخدام کنید تا پسوند سفارشی برای آن ایجاد کند.

WooCommerce – گزینه های پرداخت h4>

WooCommerce به طور پیش فرض پرداخت PayPal و Stripe را ارائه می دهد. همچنین از تمام درگاه های پرداخت اصلی از طریق پسوندها و افزودنی ها پشتیبانی می کند.

WooCommerce payment methods

WooCommerce حتی از بسیاری از شرکتهای پرداخت منطقه ای و کمتر شناخته شده پشتیبانی می کند. از آنجا که تمدید آن بسیار آسان است ، هر شرکت پرداخت می تواند افزونه ای برای WooCommerce ایجاد کرده و پشتیبانی از آن را ارائه دهد.

ما احساس می کنیم که Magento و WooCommerce از نظر پشتیبانی پرداختها به همان اندازه عالی عمل می کنند. هر دو سیستم عامل از چندین گزینه پرداخت پشتیبانی می کنند.

برنده : گره بزنید

برنامه های افزودنی و ادغام – Magento در مقابل WooCommerce

محدودیتی برای ویژگی هایی که پلت فرم تجارت الکترونیکی شما می تواند به نرم افزار اصلی اضافه کند وجود دارد. این امکان برای برنامه های افزودنی ، ابزارها و ادغام های شخص ثالث برای گسترش سیستم عامل با ارائه ویژگی های اضافی فراهم می کند.

هر دو Magento و WooCommerce از برنامه های افزودنی ، مضامین و پشتیبانی ارائه شده توسط ارائه دهندگان ادغام شخص ثالث استفاده می کنند.

برنامه های افزودنی سرخابی h4>

Magento دارای جامعه ای فعال از توسعه دهندگان ، آژانس ها و فریلنسرها است. افزونه های شخص ثالث رایگان و پولی زیادی برای Magento در دسترس است که می توانید از آنها استفاده کنید.

Magento extensions

این برنامه های افزودنی به شما امکان می دهد به راحتی ویژگی های جدیدی اضافه کنید و سایر ابزارها و خدمات را در فروشگاه آنلاین خود ادغام کنید.

هنگام نوشتن این مقاله ، Magento Marketplace دارای 3751 برنامه افزودنی بود که از این تعداد 1182 به صورت رایگان در دسترس بود. این مقدار مناسبی از برنامه های افزودنی است با توجه به اینکه Magento در هسته اصلی خود عملکرد زیادی دارد.

برنامه های افزودنی و افزودنی WooCommerce

از آنجا که WooCommerce در بالای وردپرس اجرا می شود ، به شما امکان دسترسی به بیش از 55000 افزونه وردپرس رایگان و هزاران افزونه پرداخت شده را می دهد.

آیا می خواهید فرم های تماس ، Google Analytics ، فرم های تولید سرب ، یا هر ویژگی دیگری که قابل تصور است ، احتمال دارد که از قبل افزونه ای در دسترس باشد که می توانید استفاده کنید.

WooCommerce extensions

تعداد زیادی از برنامه های افزودنی بدان معنی است که شما می توانید فروشگاه WooCommerce خود را به هر سرویس شخص ثالث مانند عنوان شرکت بازاریابی ایمیلی ، نرم افزار CRM ، درگاه های پرداخت و موارد دیگر.

برنده: WooCommerce

مقیاس گذاری تجارت شما – Magento در مقابل WooCommerce

رشد تجارت تجارت الکترونیک چالش های خاص خود را دارد. با رشد بازدید و فروش وب سایت ، به منابع سرور بیشتری نیاز خواهید داشت تا با اهداف کسب و کار و مسیر رشد خود همراه باشید.

هر دو Magento و WooCommerce می توانند فروشگاه های بزرگ تجارت الکترونیکی را با افزایش چشمگیر ترافیک اداره کنند. با این حال ، آنها دو سیستم عامل متفاوت هستند که مقیاس پذیری و الزامات زیرساختی آنها را تحت تأثیر قرار می دهند.

بیایید نگاهی بیندازیم که Magento و WooCommerce مقیاس پذیری را در وب سایت های بزرگ تجارت الکترونیکی کنترل می کنند.

مقیاس بندی سرخابی h4>

Magento از ابتدا طراحی شده است تا یک بستر تجارت الکترونیکی قوی باشد. با این حال ، وقتی نوبت به مقیاس بندی می رسد ، هزینه ها و چالش های فنی شما سر به فلک می کشد.

اگر از نسخه جامعه Magento استفاده می کنید ، مجبورید این کار را به تنهایی انجام دهید. Magento یک نرم افزار فشرده برای منابع است ، به این معنی که اگر از یک میزبان VPS استفاده می کنید ، باید مجبور شوید سرور اختصاصی و سپس به یک سرویس میزبانی ابری مانند خدمات وب آمازون.

همچنین باید با استفاده از فایروال وب سایت و موارد دیگر. اگر تجربه مدیریت وب سایت های بزرگ را ندارید ، باید متخصصین Magento را استخدام کنید.

اگر تجارت شما از پس هزینه های رو به رشد برآید ، گزینه آسان تر رفتن به برنامه های شغلی و شرکتی Magento است.

مقیاس گذاری ووکامرس h4>

فروشگاه های ووکامرس با چالش های فنی مشابه Magento روبرو خواهند شد. با این حال ، خوبی این است که در حالی که هزینه های خود را پایین نگه می دارید ، گزینه های بیشتری برای ادامه رشد دارید.

اول ، شما چندین گزینه ذخیره آسان برای بهبود عملکرد دارید که حتی توسط مبتدیان نیز قابل اجرا است. با این کار منابع سرور شما پایین می ماند و به شما امکان می دهد تا مدتی به رشد خود ادامه دهید.

بعد ، می توانید به میزبانان مدیریت شده وردپرس مانند WPEngine یا وب مایع . این شرکت های میزبان وردپرس دربان به شما این امکان را می دهند تا وب سایت خود را به راحتی مقیاس بندی کنید تا با رشد اقتصادی خود مطابقت داشته باشید.

یافتن متخصصان وردپرس برای کمک به مقیاس گذاری فروشگاه آنلاین شما به اندازه Magento پرهزینه نیست. حتی در سطح سازمانی ، فروشگاه تجارت الکترونیکی شما می تواند با هزینه های بسیار پایین عملکرد خوبی داشته باشد.

برنده: WooCommerce

Magento vs WooComemrce – کدام یک برای شما تجارت الکترونیکی بهتر است؟ h4>

Magento و WooCommerce هر دو سیستم عامل تجارت الکترونیکی کاملی هستند که می توانید از آنها برای ساختن هر نوع فروشگاه آنلاین استفاده کنید. با این حال ، این به هزینه ها و مهارت های شخصی شما برای انتخاب بین آنها بستگی دارد.

WooCommerce بدیهی است که از مزیت تعداد زیادی کاربر و سهم بازار برخوردار است. بر روی وردپرس اجرا می شود که در حال حاضر محبوب ترین سازنده وب سایت در جهان است. کاربران وردپرس هنگام کار در WooCommerce احساس می کنند در خانه هستند.

همچنین از نظر سهولت استفاده و هزینه ساخت و راه اندازی فروشگاه تجارت الکترونیک در مقیاس ، Magento را شکست می دهد.

اگر می خواهید یک پلت فرم تجارت الکترونیکی با کاربرد آسان ، مقرون به صرفه و در مقیاس آسان داشته باشید ، WooCommerce مناسب ترین گزینه برای شماست.
از سوی دیگر ، مجنتو بیشتر مناسب مشاغل سطح شرکت با تیم های توسعه دهنده یا مشاغل خاص خود است که می توانند برای استخدام شخصی هزینه کنند.

امیدواریم این مقاله به شما کمک کند جوانب مثبت و منفی Magento و WooCommerce را مقایسه کنید. همچنین ممکن است بخواهید ما را کنار هم ببینید مقایسه Shopify vs WooCommerce .

اگر این مقاله را دوست داشتید ، لطفاً در کانال YouTube برای آموزش های ویدئویی وردپرس. همچنین می توانید ما را در Twitter و فیس بوک .

منبع:
https://www.wpbeginner.com/opinion/magento-vs-woocommerce-which-one-is-better-comparison/.

دیدگاهتان را بنویسید