نحوه رفع مشکل oEmbed محتوای Facebook و Instagram در وردپرس(فوری 2020)

اگر تاکنون محتوای فیس بوک یا اینستاگرام را با استفاده از ویژگی پیش فرض oEmbed یا Embed blocks در وردپرس جاسازی کرده اید، باید فوراً این مشکل را حل کنید.

با شروع تغییر در API فیس بوک، از 24 اکتبر یا 3 آبان دیگر نمی توانید به طور خودکار محتوای فیس بوک و اینستاگرام را با استفاده از روش های پیش فرض در وردپرس جاسازی کنید.

اما نگران نباشید، در این مقاله ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه مشکل تعبیه محتوا در فیس بوک و اینستاگرام را در وردپرس برطرف کنید، بنابراین تعبیه محتوای شما به کار خود ادامه می دهد و هرگز هیچ ویژگی را از دست نمی دهید.

 

چرا کار با جاسازی فیس بوک و اینستاگرام متوقف می شود؟

دلیل این امر آن است که فیس بوک اخیراً اعلام کرده است که تمام درخواست های ارسال شده برای محتوای فیس بوک و اینستاگرام در 24 اکتبر 2020 لغو می شود.

این API برای هر دو ویرایشگر کلاسیک و گوتنبرگ (Gutenberg) وردپرس حیاتی مباشد که به شما امکان می دهد فیلم ها، تصاویر، به روزرسانی ها و سایر مطالب را به راحتی از فیس بوک و اینستاگرام در سایت خود جاسازی کنید.

در عوض، هر توسعه دهنده باید برنامه یا سایت خود را به ثبت برساند و از یک توکن مخصوص مشتری در هنگام دریافت اطلاعات از GraphAPI برای محتوای جاسازی شده استفاده کند.

این کار برای تیم اصلی وردپرس قابل اجرا نیست، بنابراین تصمیم گرفته شده است که ویژگی جاسازی فیس بوک و اینستاگرام را از هسته وردپرس حذف شود تا به پلاگین های وردپرس اجازه داده شود مسئله را برای کاربران حل کند (core ticket #50861) .

بنابراین اگر فیس بوک در محتوای وردپرس خود جاسازی کرده باشد، پس از 24 اکتبر حذف میشوند و به این شکل به نظر می رسد:

قبل و بعد Facebook oEmbed

اگر در محتوای وردپرس خود محتوای اینستاگرامی جاسازی کرده باشید، پس از 24 اکتبر حذف و به این شکل به نظر می رسد:

قبل و بعد تغییر API در محتوا Instagram oEmbed

نحوه رفع مشکل شماره فیس بوک و اینستاگرام (بازیابی ویژگی های پیش فرض)

ساده ترین و مبتدی ترین روش دوستانه برای حل مسئله oEmbed استفاده ازافزونه های Smash Balloon شامل افزونه Feed Instagram، و پلاگین Feed Facebook است.

این افزونه ها توسط بیش از 1.2 میلیون کاربر استفاده می شود.

اگر قبلاً از افزونه های Smash Balloon استفاده کرده اید، باید به آخرین نسخه ارتقا دهید و ویژگی های پیش فرض oEmbed بدون هیچ مشکلی به کار خود ادامه می دهند.

اگر با مشکلی روبرو شدید یا کاربر جدیدی هستید که می خواهد عملکرد oEmbed را بازیابی کند، به سادگی به منوی ناوبری oEmbed در پلاگین بروید و سپس روی دکمه Connect کلیک کنید.

ویژگی oEmbed در پلاگین Smash Balloon

بهترین قسمت در مورد استفاده از افزونه های Smash Balloon این است که دیگر نیازی به انجام مراحل پیچیده ایجاد برنامه خود ندارید.

ما این فرآیند را برای مبتدیان آسان کردیم، اکنون همه ویژگی های قدرتمند افزونه های Instagram & Facebook Feed را خواهید داشت.

روش جایگزین: ویژگیهای پیش فرض Facebook / Instagram را بازیابی کنید

اگر یک برنامه نویس هستید و ترجیح می دهید ویژگی oEmbed را با ثبت برنامه خود بازیابی کنید، می توانید از افزونه oEmbed Plus استفاده کنید.

این یک افزونه جدید است که توسط یکی از توسعه دهندگان داوطلب برای بازگرداندن oEmbed پیش فرض برای فیس بوک و اینستاگرام ایجاد شده است.

اقدام و اشتراک گذاری سریع

اگر در سفر با وردپرس تازه وارد هستید و فقط یک وبلاگ راه اندازی کرد، پس ما توصیه می کنیم که پلاگین های فوق را هم نصب کنید، بنابراین می توانید به بلوک های تعبیه شده برای Facebook و Instagram دسترسی داشته باشید.

کلام آخر اینکه، ما در انتشار این خبر به کمک شما نیاز داریم، بنابراین افراد بیشتری می توانند این مشکل را قبل از شروع از کار افتادن این ویژگی در سایت خود رفع کنند. لطفاً این مقاله را به اشتراک بگذارید و به ما کمک کنید این خبر را گسترش دهیم.

.

دیدگاهتان را بنویسید