Bitbucket vs GitHub: کدام مخزن کد برای پروژه های توسعه شما بهتر است؟

انتخاب سرویس میزبانی مخزن تصمیم بزرگی است. نحوه میزبانی کد شما قسمت مهمی از کار شماست و بر بهره وری شما تأثیر می گذارد. بنابراین می خواهید مطمئن شوید که بستری را انتخاب می کنید که مناسب ترین نیازها و اهداف خاص شما (و تیم شما) باشد.

اگر مانند اکثر توسعه دهندگان هستید ، احتمالاً از Git به عنوان سیستم کنترل نسخه (VCS) خود استفاده می کنید . با این حال ، تصمیم گیری در مورد میزبانی کد منبع می تواند چالش برانگیز باشد. دو مورد از محبوب ترین گزینه ها Bitbucket و GitHub هستند ، اما چگونه تصمیم می گیرید کدام گزینه مناسب شما باشد؟

در این پست ، ما در مورد اهمیت انتخاب مخزن کد مناسب بحث خواهیم کرد. سپس Bitbucket vs GitHub را بررسی خواهیم کرد تا ببینیم این دو چگونه با هم مقایسه می شوند.

بیایید شروع کنیم!

چرا انتخاب سیستم مناسب مخزن کد برای توسعه دهندگان مهم است h2>

سرویس میزبانی مخزن شما برنامه شخص ثالثی است که VCS شما را تقویت می کند ( بیشتر موارد Git است

). مخزن کد مورد استفاده شما می تواند نقشی اساسی در روند کار توسعه شما داشته باشد.

به عنوان مثال ، این توانایی شما را برای همکاری با سایر اعضای تیم و کارآیی آن را تحت تأثیر قرار می دهد. همچنین بر نحوه اندازه گیری ، نظارت و مدیریت پروژه های شما تأثیر می گذارد. هر سیستم مخزن کد با مزایا و معایب خود همراه است. تعداد انگشت شماری از ملاحظات مهم وجود دارد که باید هنگام مقایسه آنها را در نظر گرفت ، از جمله:

 • پشتیبانی VCS
 • دسترسی همکار
 • رابط کاربری و قابلیت استفاده
 • برنامه های افزودنی و ادغام شخص ثالث
 • برنامه های قیمت گذاری

عامل اصلی دیگری که باید به آن فکر کنید این است که آیا به دنبال مخزن عمومی هستید یا خصوصی. برخی از سیستم عامل ها برای یک مورد یا موارد دیگر مناسب ترند ، بنابراین مهم است که از ابتدا بدانید که به چه مواردی احتیاج دارید.

از جمله دو گزینه محبوب برای مخازن کد منبع ، Bitbucket و GitHub هستند. گرچه از بسیاری جهات به یکدیگر شبیه هستند ، اما تفاوتهای اساسی وجود دارد که باید قبل از تصمیم گیری در مورد نیاز پروژه توسعه شما بهترین گزینه باشد.

مقدمه ای بر Bitbucket و GitHub

Bitbucket و GitHub بسترهای میزبانی هستند که مخازن عمومی و خصوصی را برای توسعه دهندگان . از نظر عملکرد ، Bitbucket و GitHub به روش های بسیار مشابهی کار می کنند. با هر دو می توانید دستورات اساسی مانند: را انجام دهید

با این حال ، برای درک واقعی هر دو سیستم عامل ، لازم است که دقیقاً آنچه را که هر یک روی میز می آورند ، بررسی کنیم.

نمای کلی Bitbucket

Bitbucket یک سرویس میزبانی مخزن کنترل نسخه است ، که در سال 2008 ایجاد شد و متعلق به Atlassian است این راه حل مدیریت مخزن Git در پایتون نوشته شده است و با استفاده از چارچوب وب Django ساخته شده است:

bitbucket website

صفحه اصلی وب سایت Bitbucket

یکی از مهمترین نکات قابل توجه Bitbucket ارائه انعطاف پذیری داخلی در زمینه پشتیبانی از VCS است. همچنین مخازن کد خصوصی نامحدودی برای Mercurial و Git فراهم می کند.

ویژگی های اضافی Bitbucket عبارتند از:

 • ادغام مستقیم با جیرا ، بامبو ، کروسیبل و جنکینز
 • امکان وارد کردن repo از Git ، Codeplex ، GoogleCode و SVN
 • پشتیبانی از احراز هویت خارجی برای GitHub ، Google ، فیس بوک و توییتر
 • ادغام سنگین با Trello
 • سرویس گیرنده Mac و Windows ( Sourcetree ) و یک برنامه Android (Bitbeaker)

در حالی که می توانید از Bitbucket برای میزبانی مخازن منبع باز استفاده کنید ، در درجه اول به شرکتها و مشاغل توسعه کد خصوصی و اختصاصی اختصاص دارد. یکی دیگر از مزایای منحصر به فرد Bitbucket این است که بستر امن کد خود را با گواهینامه Soc 2 Type 2 .

بررسی اجمالی GitHub

بدون شک GitHub محبوب ترین پلتفرم توسعه است یکی از بزرگترین انجمن های برنامه نویسی موجود در آن را ارائه می دهد. با بیش از 40 میلیون کاربر و 100 میلیون مخزن در سراسر جهان ، به طور گسترده هاب مرکز کنترل نسخه Git شناخته می شود و بزرگترین میزبان کد منبع در کره زمین است:

The GitHub website home page

صفحه اصلی وب سایت GitHub

GitHub یک سرویس میزبانی مخزن منبع باز است ، که در سال 2004 و خریداری شده توسط مایکروسافت در سال 2018 . این به زبان Ruby و Erlang نوشته شده است و تمرکز اصلی آن روی کد عمومی است. می توانید از آن برای میزبانی و مرور کد ، ساختن نرم افزار و مدیریت پروژه های توسعه خود استفاده کنید.

ویژگی های GitHub عبارتند از:

شما می توانید از GitHub برای پروژه های شخصی خود و توسعه تجارت خود استفاده کنید. یکی از بزرگترین قرعه کشیهای GitHub رایگان بودن آن برای مخازن عمومی نامحدود است.

Bitbucket vs GitHub: تفاوتهای اساسی h2>

بزرگترین تفاوت بین Bitbucket در مقابل GitHub این است که اولی در درجه اول برای مخازن خصوصی استفاده می شود ، در حالی که دومی گزینه رفتن به مخازن عمومی است. این بدان معنا نیست که شما نمی توانید از GitHub برای مخازن خصوصی و بالعکس استفاده کنید ، فقط این ویژگی های دو سیستم عامل هستند.

تفاوتهای جزئی نیز وجود دارد که قابل ذکر است. به عنوان مثال ، GitHub یک مشتری دسک تاپ و پشتیبانی SVN ارائه می دهد. Bitbucket این کار را نمی کند ، اگرچه پشتیبانی از Mercurial را نیز فراهم می کند. بیایید نگاهی به چگونگی مقایسه این دو سیستم عامل با چند فاکتور مهم دیگر بیندازیم.

برنامه های افزودنی و ادغام شخص ثالث h3>

از پیگیری مسئله تا ابزارهای مدیریت پروژه ، برنامه های افزودنی و برنامه های مختلفی وجود دارد که می توانند به گسترش کمک کنند. عملکرد و سودمندی سیستم عامل میزبان مخزن شما. Bitbucket و GitHub دارای انبوهی از برنامه های افزودنی و ادغام شخص ثالث برای انتخاب شما هستند.

از نظر کمی ، Bitbucket از نظر ادغام شخص ثالث نسبت به GitHub بالاتر است. این امر به دلیل Atlassian Marketplace است که تقریباً 2300 برنامه دارد که هم برای Bitbucket و هم برای محصولات خواهر Atlassian قابل استفاده است. همچنین دارای سازگاری بین محصولاتی است که می تواند به ویژه برای توسعه دهندگان سازمانی مفید باشد:

bitbucket apps

وب سایت Atlassian Marketplace

با این حال ، GitHub Marketplace همچنین برنامه های زیادی و “اقدامات GitHub” را ارائه می دهد که به شما کمک می کند عملکرد و اتوماسیون گردش کار توسعه خود را گسترش دهید:

github marketplace

بازار GitHub

این ابزارها می توانند به مدیریت پروژه ، نظارت ، کیفیت کد و موارد دیگر کمک کنند. بیشتر ادغام های 92++ موجود در GitHub منحصر به فرد GitHub است.

رابط کاربری h3>

هنگام تصمیم گیری بین Bitbucket vs GitHub ، عامل دیگری که ممکن است مهم باشد رابط های کاربر (UI) آنها است. پس از همه ، شما می خواهید مطمئن شوید که پلتفرمی که برای مدیریت پروژه های خود انتخاب کرده اید به راحتی قابل استفاده و پیمایش است.

Bitbucket یک رابط کاربری کاملا تمیز و سازمان یافته ای دارد:

The Bitbucket dashboard

داشبورد Bitbucket

حرکت در داشبورد و یافتن خواسته های شما ساده است. به علاوه ، پیمایش نوار کناری واضح ، پیدا کردن آنچه شما نیاز دارید را بسیار ساده می کند.

در مورد GitHub ، رابط کاربری بیش از حد پیچیده ای ندارد. با این وجود تمایل دارد کمی شلوغتر و گیج کننده تر از رابط کاربری Bitbucket باشد:

github interface

داشبورد GitHub

پیمایش و استفاده از این داشبورد ممکن است کمی چالش برانگیز باشد ، خصوصاً اگر با آن آشنا نیستید. با این حال ، اگرچه ممکن است شیک ترین رابط کاربری باشد ، اما از نظر ویژگی ها و ابزار کمبودی ندارد.

ویکی و تابلوها h3>

تفاوت دیگری که هنگام مقایسه Bitbucket vs GitHub باید به آن توجه داشت و مربوط به قابلیت ویکی است. داشتن یک ویکی در مورد همکاری و برقراری ارتباط با سایر اعضای تیم و توسعه دهندگان در مورد پروژه های شما فوق العاده مفید است.

با Bitbucket ، می توانید برای هر یک از مخازن خود یک ویکی فعال کنید و انتخاب کنید که آنها را عمومی یا خصوصی کنید:

The wiki settings page in Bitbucket

تنظیمات ویکی صفحه در Bitbucket

متأسفانه ، برخلاف Bitbucket ، مخازن خصوصی رایگان در GitHub نمی توانند ویکی های خاص خود را داشته باشند. فقط مخازن عمومی رایگان می توانند.

و برعکس ، GitHub به طور پیش فرض با برگه Projects همراه است ، در حالی که Bitbucket این کار را نمی کند. با این حال ، شما می توانید مخزن Bitbucket خود را مستقیماً به Trello پیوند دهید ، عملکرد مشابهی وجود دارد.

در GitHub ، برگه پروژه ها شامل یک داخلی است. راه حل کانبان :

github projects

برگه” پروژه ها “GitHub

این بدان معناست که هر پروژه تابلوی خاص خود را دارد. اگرچه آن تابلوها به اندازه Trello ویژگی ندارند ، اما برای بسیاری از اهداف برنامه ریزی و اسناد کافی است.

مجوزهای شعبه h3>

Bitbucket و GitHub به شما امکان می دهند به شاخه های خاصی دسترسی داشته باشید.

بگذارید بگوییم شما نمی خواهید یکی از اعضای تیم یا یک همکار به مخزن شما دسترسی کامل داشته باشد. در عوض ، می توانید مجوزها را طوری تنظیم کنید که دسترسی آنها فقط به یک شاخه خاص محدود شود.

یکی از مزایای استفاده از Bitbucket نسبت به GitHub این است که این قابلیت را به صورت رایگان در هر برنامه ای شامل می شود. با GitHub ، اگرچه می توانید محدودیت های انشعاب را به صورت رایگان در مخازن عمومی فعال کنید ، اما می توانید آنها را فقط با یک برنامه پرداختی در مخازن خصوصی اعمال کنید.

پشتیبانی و انجمن h3>

Bitbucket عمدتا به سمت مشاغل و شرکت ها است. به همین ترتیب ، اکثر کاربران آن برای مخازن خصوصی به آن اعتماد می کنند. از طرف دیگر ، GitHub بزرگترین میزبان کد عمومی است و به نوبه خود دارای بزرگ است انجمن منبع آزاد .

از دیدگاه عددی محض ، مشارکت جامعه نسبت به Bitbucket برای GitHub بیشتر است. اگر هدف شما دستیابی به بیشتر توسعه دهندگان است ، احتمالاً GitHub گزینه بهتری است.

این بدان معنا نیست که هیچ پشتیبانی یا پایگاه جامعه ای برای Bitbucket وجود ندارد. علاوه بر یک پایگاه کاربر بزرگ ، Bitbucket همچنین پشتیبانی آنلاین شامل وبینارها ، آموزش ها و مجموعه گسترده ای از اسناد را ارائه می دهد. p >

ساختارهای قیمت گذاری h3>

از آنجا که هر دو Bitbucket و GitHub مخازن خصوصی و عمومی را ارائه می دهند ، تصمیم شما ممکن است تا حد زیادی با قیمت گذاری و به طور خاص آنچه بابت این هزینه دریافت می کنید مطلع شود. مطمئناً ، نیازها و منابع شما بر اساس اینکه شما یک شرکت سازمانی هستید ، یک freelancer ، یا یک تیم کوچک.

بیایید با قیمت گذاری Bitbucket’s شروع کنیم. در طرح میزبانی ابری رایگان آن ، می توانید مخازن خصوصی و عمومی نامحدود با حداکثر پنج کاربر ایجاد کنید. این شامل 1 گیگابایت فضای ذخیره سازی پرونده بزرگ Git (LFS) برای ذخیره سازی پرونده های بزرگ غیر متنی است. پس از آن ، نرخ ها به ازای هر کاربر در هر ماه 3 دلار افزایش می یابد:

bitbucket pricing

برنامه های قیمت Bitbucket

Bitbucket برای میزبانی خود مدیریت شده ، یک ساختار قیمت گذاری طبقه بندی شده را بر اساس تعداد کاربرانی که با برخی تخفیف ها ارائه می دهد ، ارائه می دهد. اگر به دنبال میزبانی در سطح شرکت در مرکز داده Bitbucket هستید ، قیمت برای 25 کاربر از 1980 دلار شروع می شود.

استفاده از GitHub برای ایجاد مخازن عمومی و خصوصی نامحدود ، بدون محدودیت در تعداد کاربرانی که می توانید داشته باشید ، رایگان است. این طرح رایگان همچنین شامل 500 مگابایت فضای ذخیره سازی است.

برنامه های پرداخت شده از 4 دلار در ماه شروع می شود . این شامل همکاران نامحدود ، مخازن عمومی و خصوصی نامحدود ، فضای ذخیره سازی بیشتر ، یادآوری ها ، ویکی ها و صفحات مخازن خصوصی است ، فقط به ذکر چند مورد. اگر یک برنامه Enterprise می خواهید ، این برنامه ها از 21 دلار در هر کاربر در ماه شروع می شود:

github pricing plans

برنامه های قیمت گذاری GitHub

قیمت گذاری GitHub در سطح سازمانی – به نام GitHub One – تبلیغاتی در دسترس نیست و شما را مجبور می کند با فروش در ارتباط باشید. همچنین ، GitHub گزینه میزبانی خود مدیریتی را که Bitbucket از طریق مراکز داده خود انجام می دهد ، ارائه نمی دهد.

خلاصه h2>

انتخاب بستر مناسب برای میزبانی کد منبع خود بین Bitbucket vs GitHub می تواند مشکل باشد. با این حال ، نگاه دقیق به این میزبان های مخزن محبوب و مستقر ، مکانی عالی برای شروع است.

همانطور که دیدیم ، Bitbucket و GitHub مزایای منحصر به فردی دارند که آنها را برای انواع خاصی از تیم های توسعه مناسب می کند:

 1. GitHub یک پلت فرم منبع باز قدرتمند است که برای اداره پروژه های تیمی کوچک یا شخصی که به راحتی با مردم به اشتراک می گذارید مجهز است.
 2. اگر یک شرکت یا شغل به دنبال یک سرویس میزبانی ایمن برای کد اختصاصی و اختصاصی خود هستید Bitbucket یک راه حل مقرون به صرفه است.

حالا نوبت شماست: نظر شما در مورد چالش Bitbucket vs GitHub چیست؟ در بخش نظرات زیر به ما اطلاع دهید!


اگر از این مقاله لذت بردید ، پس از آن دوست دارید Kinsta’s WordPress platform hosting. وب سایت خود را توربوشارژ کرده و از تیم پیشکسوت وردپرس ما پشتیبانی 24/7 ساعته دریافت کنید. زیرساختهای Google Cloud ما بر مقیاس گذاری خودکار ، عملکرد و امنیت تمرکز دارند. بگذارید تفاوت Kinsta را به شما نشان دهیم! برنامه های ما را بررسی کنید a >

منبع:
https://kinsta.com/blog/bitbucket-vs-github/.

دیدگاهتان را بنویسید