Akismet چیست و چرا باید بلافاصله شروع به استفاده از آن کنید

هر نصب وردپرس دارای دو افزونه از پیش نصب شده است. یکی از آنها Akismet است ، که قطعاً در لیست Akismet از قبل نصب شده است ، به طور پیش فرض فعال نمی شود. برای فعال کردن آن باید مراحل اضافی را انجام دهید. در این مقاله ، ما توضیح خواهیم داد که Akismet چیست و چرا باید بلافاصله استفاده از آن را شروع کنید. ما همچنین نحوه راه اندازی Akismet را در سایت وردپرسی به شما نشان خواهیم داد.

Akismet چیست؟ h4>

Akismet یک سرویس فیلتر کردن هرزنامه نظر است. نام Akismet از Automattic و Kismet گرفته شده است. Auttomatic شرکتی است که در پشت Akismet فعالیت می کند و توسط م Mسس بنیانگذار وردپرس Matt Mullenweg تاسیس شد. Akismet نظرات وبلاگ و هرزنامه Pingback را با استفاده از الگوریتم های آنها جلب می کند. این الگوریتم از اشتباهات خود و از اقدامات انجام شده توسط وب سایت های شرکت کننده درس می گیرد. به عنوان مثال ، هنگامی که تعدادی از وب سایت ها محتوای مشابه را به عنوان هرزنامه گزارش می کنند ، در آن صورت Akismet یاد می گیرد که در آینده این نوع محتوا را به عنوان SPAM شناسایی کند. از تاریخ 14 ژوئن 2013 ، Akismet بیش از 83 میلیارد نظر هرزنامه را جلب کرده است.

چرا باید از Akismet استفاده کنید؟ h4>

در وب سایت های معروف ، میزان نظرات هرزنامه ممکن است به 85٪ برسد. این بدان معنی است که از هر 100 نظر فقط 15 نظر قانونی است. تعدیل نظر یک کار وقت گیر است و Akismet می تواند ساعت ها در شما صرفه جویی کند. Akismet نظرات هرزنامه را قبل از اینکه در صف نظارت شما قرار بگیرد ، در حالت تعلیق قرار دهد. با این کار می توانید انرژی خود را بر تعدیل نظرات کاربران واقعی متمرکز کنید.

انتقاد توسط کاربران

در گذشته کاربران از Akismet به دلیل دادن نادرست مثبت انتقاد کرده اند. نکات مثبت کاذب نظرات قانونی است که توسط Akismet به عنوان هرزنامه علامت گذاری می شود. این می تواند به دلایل مختلفی اتفاق بیفتد. یکی از رایج ترین دلایل این است که اگر نظر کاربر توسط تعدادی از وبلاگ ها به عنوان هرزنامه علامت گذاری شده باشد ، Akismet می آموزد که تمام نظرات آن کاربر را به عنوان هرزنامه علامت گذاری کند مانند هر سیستم عامل خودکار دیگر ، Akismet کامل نیست ، اما بهترین است که وجود دارد.

چگونه بفهمیم نظر شما به عنوان هرزنامه شناسایی شده است

اگر نظر شما توسط Akismet به عنوان هرزنامه علامت گذاری شده باشد ، بنابراین اخطار انتظار در مورد تعدیل را مانند حالت عادی نمی بینید. اگر نظر خود را در سایتی ارسال کردید ، و متن نظر خود را به همراه اطلاعیه ای در انتظار تعدیل مشاهده نکردید ، باید بلافاصله با مدیر سایت تماس بگیرید. آنها می توانند به بیرون کشیدن نظر شما از جعبه هرزنامه کمک کنند ، و اضافه کاری Akismet از اشتباهات خود یاد خواهد گرفت.

نحوه راه اندازی Akismet در وردپرس h4>

اولین کاری که باید انجام دهید این است که به افزونه ها بروید و Akismet را فعال کنید.

Activate Akismet in WordPress

پس از فعال شدن ، Akismet یک مورد منوی جدید به پلاگین ها »پیکربندی Akismet اضافه می کند. با کلیک بر روی پیکربندی Akismet به صفحه پیکربندی Akismet منتقل می شوید. در این صفحه از شما خواسته می شود که کلید Akismet API خود را وارد کنید. این صفحه را باز بگذارید و یک پنجره مرورگر جدید باز کنید. ما پس از ایجاد یک کلید API برای Akismet به این صفحه باز خواهیم گشت.

نحوه دریافت کلید API برای Akismet

برای راه اندازی Akismet در وب سایت خود ، به یک کلید API نیاز دارید. به وب سایت Akismet بروید و بر روی دریافت کلید WordPress کلیک کنید em> دکمه

Get an Akismet Key for your WordPress website

با این کار شما به صفحه برنامه ها و قیمت گذاری Akismet خواهید رفت. Akismet برای سایت های غیر تجاری و شخصی رایگان است. برای وب سایت های تجاری ، برنامه ها و بسته های مختلفی موجود است. گزینه ای را انتخاب کنید که مناسب شما باشد. قیمت گذاری بر روی سیستم افتخار تنظیم شده است ، بنابراین از لحاظ تئوری می توانید با استفاده از یک برنامه شخصی در سایت کم بازدید از این امر خلاص شوید. مهم نیست که کدام برنامه را انتخاب کنید مراحل باقی مانده مشابه خواهد بود. برای ادامه روی دکمه ثبت نام کلیک کنید.

Choose an Akismet Subscription plan for your website

با کلیک بر روی ثبت نام ، به صفحه بعدی منتقل می شوید که از شما خواسته می شود با WordPress.com ثبت نام کنید. WordPress.com یک سرویس میزبانی وبلاگ توسط Automattic است ، همان شرکتی که Akismet را برای شما به ارمغان می آورد. با این حال ، WordPress.com همان وب سایت خود میزبان WordPress.org نیست. برای اطلاعات بیشتر ، خود میزبان WordPress.org در مقابل WordPress.com رایگان [اینفوگراف] و WordPress.com و WordPress.org چگونه با هم مرتبط هستند . بدون ایجاد وبلاگ می توانید یک حساب WordPress.com ایجاد کنید. برای ادامه بر روی دکمه ثبت نام با WordPress.com کلیک کنید. با این کار یک پنجره pop up با یک فرم ثبت نام ساده باز می شود.

Akismet sign up with WordPress.com Account

اگر قبلاً یک حساب WordPress.com دارید ، می توانید روی پیوندی که قبلاً دارای یک حساب WordPress.com هستم کلیک کنید. اگر حساب WordPress.com ندارید ، به سادگی جزئیات را پر کنید و یکی ایجاد کنید.

پس از اتمام احراز هویت با WordPress.com ، به وب سایت Akismet بازگردانده می شوید. در آنجا از شما خواسته می شود جزئیات کاربر را به همراه اطلاعات پرداخت ارائه دهید. اگر طرح رایگان را انتخاب کرده اید ، کافی است مقدار قیمت را به 0 دلار بکشید.

Akismet signup and payment page

روی دکمه ادامه کلیک کنید و به صفحه ای هدایت می شوید که کلید API شما را نشان می دهد. همچنین ایمیلی حاوی کلید API خود از Akismet دریافت خواهید کرد.

Copy your Akismet API Key

به یاد داشته باشید ، یک کلید API مانند رمز عبور است. آن را با کسی به اشتراک نگذارید. در صورت گم شدن یا فراموش کردن کلید API ، همیشه می توانید به Akismet.com مراجعه کرده و بر روی دکمه ورود به سیستم کلیک کنید تا به صفحه حساب خود دسترسی پیدا کنید. پس از ورود به سیستم ، کلید Akismet API خود را مخفی خواهید دید. برای نمایش کلید API خود بر روی پیوند Reveal کلیک کنید.

Get your Akismet API Key anytime from your Akismet Account page

استفاده از کلید API Akismet در وردپرس h4>

کلید API Akismet خود را کپی کرده و به قسمت مدیریت وب سایت وردپرس خود بازگردید. به Plugins »Akismet Configuration بروید و کلید API را جایگذاری کنید. بقیه گزینه های موجود در این صفحه اختیاری هستند. پس از کلیک بر روی دکمه گزینه های بروزرسانی ، Akismet اکنون کلید شما را تأیید کرده و پیام موفقیت را به شما نشان می دهد:

Akismet all set up and ready to catch spam

نمایش آمار Akismet در پشت و جلوی سایت شما h4>

پس از ورود به وب سایت وردپرس خود ، نمای کلی از Akismet Stats را مشاهده خواهید کرد. این به شما تعداد نظرات هرزنامه گرفته شده توسط Akismet را نشان می دهد و تعداد زیادی از آنها در حال حاضر در صف هرزنامه شما هستند. به شما توصیه می شود هر چند وقت یک بار به صف هرزنامه خود نگاهی بیندازید تا اشتباهاً یک نظر قانونی حذف نشود.

Akismat stats overview on WordPress admin dashboard

نمای جزئی از آمار Akismat در زیر مورد منوی داشبورد »آمار Akismat وجود دارد <. akismet>Detailed Akismet Stats for Ham and Spam comments on your website

اگر می خواهید تعداد نظرات هرزنامه ای را که Akismet در وب سایت شما جلب کرده است نمایش دهید ، می توانید از ابزارک Akismet استفاده کنید. به ابزارهای ظاهری بروید ، عنصر Akismet را به نوار کناری خود بکشید و رها کنید.

Akismet widget to display the number of spam comments caught by the plugin

امیدواریم این مقاله به شما کمک کند تا Akismet را در وب سایت خود راه اندازی کنید ، یک کلید API Akismet دریافت کرده و دلیل اهمیت Akismet را بیاموزید. نظرات هرزنامه مسئله بزرگی است که بسیاری از سایت های وردپرس با آن روبرو هستند. با رشد سایت ، متوجه می شوید که برای کاهش میزان هرزنامه به گزینه های دیگری برای کار در کنار Akismet نیاز دارید. به عنوان مثال ، می توانید ربات های نظر هرزنامه را در وردپرس با honeypot مسدود کنید. از آنجا که بیشتر اسپمرها می خواهند پیوندهای هرزنامه را در وب سایت شما بگذارند ، می توانید حذف قسمت URL وب سایت از فرم نظرات وردپرس مانند ما. همچنین لیستی از نکات و ابزارهایی برای مبارزه با هرزنامه نظرات در وردپرس. برای س questionsال و بازخورد لطفاً در زیر نظر دهید

منبع:
https://www.wpbeginner.com/beginners-guide/akismet-101-guide-for-all-wordpress-users/.

دیدگاهتان را بنویسید