9 بهترین افزونه ترجمه وردپرس برای وب سایت های چند زبانه

وردپرس توسط میلیون ها وب سایت غیر انگلیسی در سراسر جهان مورد استفاده قرار می گیرد. برای ایجاد وب سایت به هر زبانی که می خواهید می توانید از وردپرس استفاده کنید.

با این حال ، وردپرس با قابلیت داخلی برای ایجاد وب سایت های چند زبانه همراه نیست. خوشبختانه افزونه های ترجمه وردپرس قدرتمندی وجود دارد که به شما امکان می دهد به راحتی محتوای چند زبانه را به سایت خود اضافه کنید.

در این مقاله ، ما بهترین پلاگین های ترجمه وردپرس را به شما نشان می دهیم که می توانید برای ایجاد وب سایت های چند زبانه استفاده کنید. برای کمک به شما در انتخاب بهترین گزینه برای وب سایت خود ، به ویژگی ها ، جوانب مثبت و منفی آنها نگاهی خواهیم انداخت.

WordPress translation plugins for multilingual websites

انتخاب یک افزونه ترجمه برای ایجاد وب سایت های چند زبانه وردپرس h4>

بیشتر مبتدیان نمی دانند که شما می توانید نصب وردپرس به زبان خود و استفاده از آن برای ساخت وب سایت به هر زبانی.

با کمک افزونه ها می توانید وب سایت های دو زبانه یا چند زبانه ایجاد کنید. حتی می توانید به کاربران خود اجازه دهید با استفاده از Google Translate محتوا را ترجمه کنند.

در حالی که افزونه های ترجمه زیادی برای وردپرس در دسترس هستند ، می توان آنها را در دو دسته اصلی مشخص کرد.

افزونه های چند زبانه به شما امکان می دهد به صورت دستی محتوای چند زبانه را به وب سایت خود اضافه کنید. مزیت اصلی این افزونه ها این است که کیفیت ترجمه های شما به طور قابل توجهی بهتر از سایر ابزارهای ترجمه آنلاین ماشینی خواهد بود.

نوع دوم افزونه های ترجمه وردپرس مواردی هستند که از خدمات ترجمه آنلاین برای ترجمه مطالب شما استفاده می کنند. برای این افزونه ها نیازی به نوشتن محتوا به چند زبان نیست ، اما کیفیت ترجمه ها در حد ممکن نیست.

با این گفته ، بیایید بهترین افزونه های چند زبانه و افزونه های ترجمه خودکار وردپرس را بررسی کنیم.

بهترین افزونه های چند زبانه وردپرس h4>

برخلاف افزونه های ترجمه خودکار وردپرس ، این افزونه های چند زبانه به شما امکان می دهد تا به صورت دستی همه جنبه های وب سایت خود را از جمله محتوا ، موضوع ، پلاگین ها و موارد دیگر ترجمه کنید.

در زیر بهترین گزینه های بهترین افزونه های چند زبانه وردپرس برای ترجمه آسان وب سایت شما آورده شده است.

1. TranslatePress

TranslatePress

TranslatePress یک افزونه کاملاً چند زبانه وردپرس برای ترجمه هر جنبه از وب سایت شما است. ویژگی اصلی TranslatePress این است که به شما امکان می دهد مستقیماً از قسمت جلویی ترجمه کنید.

در حین ترجمه می توانید به راحتی زبانها را تغییر دهید و پیش نمایش زنده بلافاصله تغییر می کند. یکی دیگر از مزایای این روش این است که شما می توانید محتوا ، موضوع ، پلاگین ها و حتی داده های متا را بدون تغییر رابط کاربری ترجمه کنید.

TranslatePress برای ترجمه های دستی بسیار مناسب است. شما می توانید خودتان ترجمه کنید یا مترجم سفارشی را اختصاص دهید نقش کاربر برای هر کاربری در سایت شما. این کاربران می توانند بدون دسترسی به قسمت سرپرست ، محتوا را ترجمه کنند.

اگر ترجمه های دستی بسیار زیاد به نظر می رسند ، بنابراین می توانید از Google Translate برای ترجمه های ماشینی نیز استفاده کنید. این روش به شما امکان می دهد از ترجمه های مجهز به هوش مصنوعی همراه با اصلاحات دستی استفاده کنید.

این افزونه URL های سازگار با جستجوگرها را برای همه زبانها ایجاد می کند ، که به شما در افزایش نتایج محلی SEO کمک می کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر ، به راهنمای ما در نحوه ترجمه آسان WordPress با TranslatePress .

قیمت گذاری: از 79 یورو برای مجوز شخصی شروع می شود.

2. WPML

WPML

WPML یکی از محبوب ترین افزونه های چند زبانه وردپرس است. همراه با یک سیستم مدیریت ترجمه قدرتمند که به شما امکان ترجمه محتوا ، مضامین ، افزونه ها و موارد دیگر را می دهد.

WPML در برنامه های صدور مجوز برای چند زبانه و چند زبانه CMS ارائه می شود. شما برای تجارت الکترونیکی ، پشتیبانی سازنده صفحه ، زمینه های سفارشی ، مدیریت تیم های ترجمه و برخی از ویژگی های دیگر به برنامه CMS چند زبانه نیاز دارید.

با رابط کاربری آسان برای افزودن ترجمه ها و مدیریت محتوای چند زبانه در وب سایت شما ارائه می شود. WPML از انواع پست ها ، طبقه بندی ها ، زمینه های سفارشی و رشته های تولید شده توسط مضامین و افزونه های وردپرس شما پشتیبانی می کند.

همچنین به شما امکان می دهد وب سایت خود را به ارائه دهندگان خدمات ترجمه شخص ثالث متصل کنید. می توانید محتوای مورد نیاز برای ترجمه را انتخاب کرده و مستقیماً به وب سایت خود ارسال کنید.

برای دستورالعمل های دقیق ، به راهنمای گام به گام ما در مورد نحوه ایجاد یک سایت وردپرس چند زبانه با WPML .

قیمت گذاری: 29 دلار برای نسخه بلاگ چند زبانه و 79 دلار برای CMS چند زبانه.

3. چند زبان

Polylang

Polylang یکی دیگر از افزونه های قدرتمند برای ایجاد سایت وردپرس چند زبانه یا دوزبانه است. این یک رابط کاربری ساده دارد تا به راحتی ترجمه ها را برای پست ها ، صفحات ، انواع پست های سفارشی ، ابزارک ها و موارد دیگر اضافه کنید.

Polylang برای ترجمه قالب و افزونه های WordPress شما پشتیبانی نمی کند. افزونه پیش فرض شامل پشتیبانی تجارت الکترونیکی نیست ، بنابراین برای این کار باید یک افزونه پرداخت شده خریداری کنید.

به شما امکان می دهد URL های دوستانه SEO را برای هر زبان تنظیم کنید ، و با محبوبیت افزونه های سئو وردپرس . برای انتخاب زبان ، می توانید با استفاده از یک ابزارک نوار کناری ، تعویض کننده زبان را به وب سایت خود اضافه کنید.

برای جزئیات بیشتر ، به آموزش ما در مورد نحوه ایجاد سایت چند زبانه وردپرس با Polylang .

قیمت گذاری: افزونه پایه رایگان است. نسخه Pro را می توانید با 99 یورو با مجوز یک سایت دریافت کنید.

4. Weglot

Weglot

Weglot یک بستر ترجمه وب سایت مبتنی بر ابر است. با وردپرس کار می کند ، Shopify ، BigCommerce

و موارد دیگر.

در هنگام راه اندازی ، شما باید Weglot API را وارد کنید تا سایت وردپرس خود را به سیستم عامل خود متصل کنید. پس از آن ، زبان مورد نظر ، زبان سایت و زبانهایی را که می خواهید اضافه کنید انتخاب خواهید کرد.

شما باید از وب سایت Weglot برای ترجمه تمام محتوای خود ، مدیریت ترجمه ها و انتقال آنها به وب سایت زنده خود استفاده کنید.

از دیگر ویژگی های قابل توجه می توان به پشتیبانی از URL URL دوستانه ، پشتیبانی WooCommerce ، دکمه تعویض زبان ، خدمات ترجمه شخص ثالث و موارد دیگر اشاره کرد.

Weglot از ساختار قیمت گذاری ماهانه براساس تعداد زبان ها و کلمات ترجمه شده استفاده می کند. این ممکن است هزینه شما را نسبت به سایر پلاگین های چند زبانه وردپرس که دارای مجوز سالانه ثابت هستند ، گران تر کند.

قیمت گذاری: از 8.25 یورو در ماه برای 1 زبان و 10،000 کلمه شروع می شود. طرح محبوب PRO آنها از زبانهای نامحدود و 200000 کلمه با 41 یورو در ماه پشتیبانی می کند.

5. مطبوعات چند زبانه

MultilingualPress

چند زبانه پرس برای ایجاد وب سایت های چند زبانه با وردپرس رویکرد کمی متفاوتی را در پیش می گیرد. به جای اینکه بر روی نصب معمولی وردپرس اجرا شود ، از شبکه چند سایته وردپرس برای هر زبان.

این به پلاگین اجازه می دهد تا ضمن بارگیری همزمان یک زبان ، محتوای مربوط به هر زبان را به طور کارآمد مدیریت کند. برای مدیریت ترجمه های خود از یک داشبورد با یک رابط آسان ارائه می شود.

از پست ها ، صفحات ، انواع پست های سفارشی ، طبقه بندی ها و موارد دیگر پشتیبانی می کند. به دلیل معماری ، هر زبان می تواند در زیر دامنه ، دایرکتوری یا حتی یک سفارشی باشد نام دامنه .

قیمت گذاری: از 199 دلار در سال برای یک مجوز چند سایته شروع می شود.

بهترین افزونه های ترجمه وردپرس h4>

این افزونه ها به شما امکان می دهند وب سایت خود را با استفاده از خدمات ترجمه خودکار یا با ترجمه دستی برخی از بخشهای وب سایت خود ترجمه کنید.

6. وردپرس را با GTranslate ترجمه کنید

Translate WordPress with Gtranslate

Translate WordPress with GTranslate یک افزونه ترجمه Google برای وردپرس است. به طور خودکار به API ترجمه Google متصل می شود و می تواند ترجمه را برای هر زبان پشتیبانی شده واکشی کند.

این امکان را به شما می دهد که برای ترجمه آسان صفحات وب خود ، یک تعویض کننده زبان اضافه کنید ، یا می توانید محتوا را براساس زبان مرورگر کاربر به طور خودکار ترجمه کنید.

این افزونه نسخه پولی را نیز ارائه می دهد که به شما امکان می دهد URL های دوستانه SEO را انتخاب کنید و به موتورهای جستجو اجازه دهید محتوای ترجمه شده شما را فهرست بندی کنند (در مورد این مقاله در ادامه مقاله).

7. Transposh ترجمه وردپرس

Transposh

Transposh ترجمه های خودکار ماشین را با ترجمه های دستی انسان ترکیب می کند. همچنین می توانید به بازدیدکنندگان وب سایت خود اجازه دهید با استفاده از رابط درون زمینه ای آسان به ترجمه کمک کنند.

این افزونه به شما امکان می دهد خدمات ترجمه حرفه ای را برای ارسال ترجمه استخدام کنید. ویژگی ترجمه خودکار Transposh از خدمات ترجمه Google ، Bing ، Yandex و Apertium پشتیبانی می کند.

8. مترجم وب سایت Google

Google Website Translator

افزونه Google Website Translator به شما امکان می دهد از Google Translate API برای ترجمه محتوای وب سایت خود استفاده کنید. از دکمه پیش فرض Google translate استفاده می کند که می توانید در هر نقطه از وب سایت خود نمایش دهید.

می توانید زبانهایی را که می خواهید در سوئیچر زبان نشان داده شود ، انتخاب کنید که با استفاده از ابزارک نوار کناری یا کد کوتاه درون خطی قابل نمایش است.

ویژگی کد کوتاه به شما امکان می دهد در صورت لزوم ترجمه های ماشینی را برای صفحات خاص ارائه دهید. صفحه ترجمه شده برای کاربران قابل مشاهده خواهد بود وقتی که آنها زبانی را انتخاب کنند یا افزونه آن را از طریق تنظیمات مرورگر خود تشخیص دهد.

9. Loco Translate

Loco Translate

Loco Translate کمی متفاوت از سایر افزونه های ترجمه در لیست است. در اصل به شما امکان ترجمه تم ها و افزونه های وردپرس را می دهد.

اگر قالب یا افزونه وردپرس شما آماده ترجمه ، سپس می توانید از ترجمه Loco برای ترجمه آن در داخل داشبورد وردپرس استفاده کنید. از یک رابط کاربری ساده مشابه ابزار ترجمه محبوب با یک ستون برای رشته های اصلی و ستون دیگر برای ترجمه استفاده می کند.

برای جزئیات بیشتر ، به راهنمای ما در عنوان نحوه ترجمه افزونه وردپرس .

انتخاب ما از بهترین افزونه چند زبانه وردپرس h4>

اگر به دنبال یک افزونه چند زبانه وردپرس برای ترجمه دستی مطالب در وب سایت خود هستید ، توصیه می کنیم از TranslatePress .

این نرم افزار بسیار مبتدی است و حتی برای کاربرانی که تجربه اجرای وب سایت های چند زبانه را ندارند تجربه استفاده از آنها کاملاً آسان است. این ویژگی برای سئو و عملکرد بهینه شده است ، دو ویژگی که در بلند مدت به سود تجارت شما خواهد بود.

برای ترجمه های خودکار وردپرس ، توصیه می کنیم از ترجمه استفاده کنید افزونه وردپرس با Gtranslate . استفاده از آن آسان است و حتی نسخه رایگان آن نیز برای ترجمه های خودکار کاملاً مناسب است.

آیا به موتورهای جستجو اجازه می دهم ترجمه خودکار ماشین را فهرست بندی کنند؟

برخی از افزونه های ترجمه به شما امکان می دهند ترجمه های خودکار را برای نمایه سازی موتورهای جستجو فراهم کنید.

این ترجمه های ماشینی خیلی خوب نیستند. در بعضی مواقع می توانند عجیب و غریب و حتی گمراه کننده باشند. اجازه دادن به موتورهای جستجو برای نمایه سازی این محتوای بی کیفیت ایده بدی است. Google می تواند چنین محتوایی را شناسایی کند و آن را به عنوان اسپم در نظر خواهد گرفت که به رتبه بندی جستجوی وب سایت شما آسیب می زند.

اما برای ترجمه های دستی سایت ، بله قطعاً باید به Google اجازه دهید نسخه های ترجمه شده شما را فهرست بندی کند ، بنابراین می توانید در SEO محلی بالاتر رتبه بندی کنید.

امیدواریم این مقاله به شما کمک کند بهترین افزونه های ترجمه وردپرس را برای وب سایت چندزبانه خود پیدا کنید. همچنین ممکن است بخواهید نکات کاربردی ما را در مورد چگونگی بازدید وب سایت خود را افزایش دهید .

اگر این مقاله را دوست داشتید ، لطفاً در کانال YouTube برای آموزش های ویدئویی وردپرس. همچنین می توانید ما را در Twitter و فیس بوک .

منبع:
https://www.wpbeginner.com/showcase/9-best-translation-plugins-for-wordpress-websites/.

دیدگاهتان را بنویسید