7 بهترین سیستم عامل برای فروش آسان محصولات دیجیتال (در مقایسه)

آیا می خواهید محصولات دیجیتالی را بصورت آنلاین بفروشید؟ شاید شما قصد ایجاد کتابهای الکترونیکی ، دوره های آنلاین ، نرم افزار یا موارد دیگر را دارید.

فارغ از اینکه کدام نوع محصول دیجیتالی را ایجاد می کنید ، برای فروش محصولات دیجیتالی و تحویل آنها به مشتریان به یک بستر آسان برای استفاده نیاز خواهید داشت.

در این مقاله ، ما بهترین بسترها را برای فروش آنلاین محصولات دیجیتال به اشتراک خواهیم گذاشت. با مرور آنها ، نکات مثبت و منفی آنها را برای کمک به شما در انتخاب بهترین گزینه برای نیازهای خود توضیح خواهیم داد.

Best Platforms to Sell Digital Products Online

چرا برای فروش محصولات دیجیتال به بستری نیاز دارید h4>

اگر یک محصول واحد می فروشید ، احتمالاً می توانید یک فرم تماس و پرداخت کارت اعتباری را بپذیریم با استفاده از Stripe یا PayPal.

با این وجود ، اگر چندین محصول می فروشید و به روش کارآمد دسترسی کاربران به بارگیری نیاز دارید ، پس به یک بستر مناسب برای فروش محصولات دیجیتال نیاز دارید.

این سیستم عامل ها تمام ویژگی های شما را برای رشد تجارت آنلاین ، از جمله:

 • روشهای آسان پذیرش پرداختها با استفاده از چندین روش پرداخت
 • بارگیری محصولات را به مشتریان تحویل دهید
 • می توانید یک منطقه مدیریت حساب برای مشتریان در نظر بگیرید
 • می توانید دسترسی مبتنی بر اشتراک را برای بارگیری ها بفروشید
 • می توانید دوره ها ، دروس ، آزمونها و غیره را ارائه دهید
 • ابزارهای داخلی برای نمایش و تبلیغ محصولات در وب سایت خود

با این گفته ، بیایید نگاهی به برخی از بهترین سیستم عامل ها برای فروش آنلاین محصولات دیجیتال و قابل بارگیری بیندازیم.

1. عضو مطبوعات

The MemberPress website

MemberPress بهترین افزونه عضویت در وردپرس . به شما امکان می دهد اشتراک ها را بفروشید و دسترسی به قسمت های مختلف وب سایت خود را به راحتی کنترل کنید.

شما می توانید برای محصولات دیجیتالی یا بارگیری خود اشتراک ایجاد کنید ، بنابراین مشتریان پس از خرید عضویت می توانند از حساب های خود به آنها دسترسی داشته باشند.

موافقت ها

MemberPress با دروازه های پرداخت اصلی مانند PayPal ، Stripe و Authorize.net ادغام می شود. همچنین با خدمات بازاریابی از طریق ایمیل مانند تماس دائمی ، ConvertKit و سایر موارد.

شما می توانید از MemberPress برای ایجاد فقط تعداد اعضا صفحه یا بخش در سایت خود استفاده کنید. شما می توانید محتوای پولی خود را به صورت پست ، صفحه یا بارگیری که از طریق صفحه محافظت شده “فقط اعضا” قابل دسترسی است ، تحویل دهید.

محدودیتی برای تعداد سطوح مختلف عضویت که می توانید در MemberPress تنظیم کنید وجود ندارد. می توانید اینها را هر طور که دوست دارید تعریف کنید.

استفاده اکثر کاربران از عضویت در مطبوعات بسیار آسان است. اگر گیر کردید ، فقط دستورالعمل های گام به گام را در راهنمای نهایی ایجاد سایت عضویت در وردپرس .

MemberPress امکان پرداخت یکبار مصرف یا عضویت مکرر را فراهم می کند. حتی می توانید یک عضویت آزمایشی رایگان راه اندازی کنید ، برای ارائه تخفیف کد کوپن ایجاد کنید یا محتوای قطره ای را برای تبدیل فروش بیشتر منتشر کنید.

گزارشات زیادی وجود دارد ، بنابراین می توانید ببینید که کدام محصولات و سطح عضویت فروش خوبی دارند.

شما می توانید از MemberPress با هر قالب WordPress استفاده کنید ، اما موارد زیر را به شما توصیه می کنیم تم های عضویت در وردپرس از آنجا که زیبا به نظر می رسند. همچنین می تواند به راحتی با سایر افزونه های وردپرس تلفیق شود.

ها

عضو Press به دنبال فروش اشتراک و عضویت است و ممکن است برای مشاغل که فقط می خواهند بارگیری های یک باره را بفروشند مناسب نباشد.

MemberPress فوق العاده قدرتمند و انعطاف پذیر است. شاید لازم باشد آموزشهای مربوط به شروع کار آنها را بخوانید تا با تمام ویژگیها آشنا شوید.

قیمت گذاری

هزینه MemberPress در سطح پایه 149 دلار است که برای اکثر کاربرانی که تازه شروع به کار می کنند کافی است. می توانید سایر ویژگی های قدرتمند را به برنامه Plus یا Pro آنها ارتقا دهید.

2. ووکامرس

WooCommerce بهترین پلت فرم تجارت الکترونیک در جهان. این یک افزونه وردپرس ، و شما می توانید از آن برای فروش محصولات فیزیکی و دیجیتالی استفاده کنید.

موافقت ها

 • خود ووکامرس رایگان است ، اما شما به وب سایت وردپرس که به نام دامنه و میزبانی وب نیاز دارد.
 • می توانید از آن برای فروش کالاهای فیزیکی و همچنین محصولات دیجیتالی استفاده کنید.
 • افزونه ها و افزونه های WooCommerce زیادی وجود دارد که شما می توانند استفاده کنند و بسیاری از آنها رایگان هستند یا نسخه رایگان دارند.
 • الگوهای WooCommerce زیبا بسیاری وجود دارد. که باعث می شود فروشگاه شما حرفه ای به نظر برسد و فروش را افزایش دهد.
 • WooCommerce ده ها درگاه پرداخت به عنوان افزونه از جمله تمام خدمات برتر پرداخت در دسترس دارد.

افراد

 • WooCommerce در بعضی مواقع به دلیل وجود گزینه های زیاد ، کمی طاقت فرسا به نظر می رسد.
 • افزونه ها یا ابزارهای اضافی پرداخت شده می توانند هزینه وب سایت تجارت الکترونیک . با این حال ، هر زمان که ممکن است با استفاده از گزینه های رایگان می توانید به راحتی آن را کنترل کنید.

قیمت گذاری

اگرچه WooCommerce خود رايگان است ، اما ممكن است بخواهيد براي افزودن قابليت هاي اضافي هزينه كنيد. این ممکن است به معنای خرید برخی از پلاگین های برتر یا یک موضوع برتر WooCommerce باشد.

توصیه می کنیم از Bluehost استفاده کنید یا SiteGround زیرا آنها بهترین میزبانی WooCommerce با نرخ های مقرون به صرفه . پس از آن می توانید برای شروع کار آموزش کامل ووکامرس ما را دنبال کنید.

3. LearnDash

The LearnDash website

LearnDash یک بهترین افزونه LMS (سیستم مدیریت یادگیری) برای افزونه وردپرس. به شما امکان می دهد دوره های آنلاین را به راحتی در وب سایت خود بفروشید.

موافقت ها

 • LearnDash از طیف گسترده ای از مدلهای قیمت پشتیبانی می کند. این موارد شامل یک بار فروش ، اشتراک ، عضویت ، بسته های نرم افزاری و موارد دیگر است.
 • کمک های زیادی در دسترس است ، از جمله آموزش های ویدئویی ، انجمن های انجمن و اسناد. همچنین یک تیم پشتیبانی وجود دارد.
 • اگر در حال گذراندن یک دوره آنلاین هستید ، بسیاری از ویژگی های مفید را پیدا خواهید کرد. اینها شامل گواهینامه ها و نشان هایی است که می توانید به عنوان مشوقی برای دانشجویان خود استفاده کنید.
 • شما می توانید تالارهای گفتگوی خود را مختص دوره های خود ایجاد کنید تا دانشجویان بتوانند با یکدیگر تعامل داشته باشند.
 • 30 روز ضمانت استرداد پول وجود دارد ، بنابراین اگر تصمیم بگیرید که LearnDash گزینه مناسبی برای شما نیست ، می توانید بازپرداخت کنید.

افراد

 • فقط با ارسال بلیط می توانید با تیم پشتیبانی تماس بگیرید. چت زنده یا گزینه تلفنی وجود ندارد.
 • نسخه رایگان یا دوره آزمایشی در دسترس نیست.

قیمت گذاری

هزینه طرح پایه 199 دلار با قیمت کامل است. با مراجعه به سایت تقریباً مطمئناً خواهید فهمید که با قیمت 159 دلار در فروش است.

اگر می خواهید از LearnDash در چندین سایت استفاده کنید ، بسته Plus به شما امکان می دهد آن را در حداکثر 10 سایت نصب کنید. این قیمت 229 دلار قیمت کامل دارد ، اگرچه به طور معمول با قیمت 189 دلار به فروش می رسد.

برای جزئیات بیشتر ، به راهنمای ما در مورد نحوه ایجاد و عنوان فروش دوره های آنلاین با LearnDash.

غالباً کاربران برای کسب بیشترین ارزش از LearnDash در ترکیب با MemberPress استفاده می کنند.

4. بارگیری آسان دیجیتال

The Easy Digital Downloads website

بارگیری آسان دیجیتال همان کاری را می کند که از نام انتظار دارید. به شما امکان می دهد بارگیری های دیجیتالی از سایت خود را بفروشید. باز هم ، این یک افزونه وردپرس است ، بنابراین شما به یک نام دامنه و میزبانی وب .

موافقت ها

 • می توانید از بارگیری آسان دیجیتال ، درست همانطور که می توانید با WooCommerce. اگر ویژگی های اضافی می خواهید ، برنامه های افزودنی رایگان و پولی زیادی در دسترس است.
 • بارگیری آسان دیجیتال به طور خاص برای فروش محصولات دیجیتال طراحی شده است. اگر قصد فروش محصولات فیزیکی را ندارید ، می تواند مناسب شما باشد.
 • پشتیبانی زیادی در دسترس است. این شامل انجمن های پشتیبانی ، فیلم ها و آموزش ها می باشد. اگر کاربر برتر هستید ، می توانید از پشتیبانی اولویت برخوردار شوید.
 • می توانید از کد کوتاه Easy Digital Downloads برای نمایش محصولات خود در هرجایی که می خواهید ، مانند پست وبلاگ ، استفاده کنید.

افراد

 • این همه تم وردپرس وجود ندارد که به طور خاص برای استفاده با بارگیری آسان دیجیتال طراحی شده باشد.
 • بارگیری آسان دیجیتال رایگان است اما برای افزودن ویژگی های اضافی ممکن است به برنامه های افزودنی پرداختی نیاز داشته باشید. این ممکن است هزینه های شما را افزایش دهد.

قیمت گذاری

نسخه اصلی Easy Digital Downloads رایگان است. اگر ویژگی های بیشتری می خواهید ، به پسوندهای آنها نیز نیاز خواهید داشت. برخی از آنها رایگان و برخی دیگر افزودنی های پولی هستند.

همچنین می توانید یکی از برنامه های قیمت گذاری را که سالانه صورتحساب دریافت می کنند انتخاب کنید. این موارد از طریق پسوندهای موجود به پشتیبانی ایمیل و سایر موارد اضافی دسترسی دارند. قیمت آنها از 99 دلار در سال شروع می شود.

5. محتوا را محدود کنید

The Restrict Content Pro website

محدود کردن محتوای نرم افزار نسخه پولی افزونه محدود کردن محتوا است. این یک افزونه عضویت در وردپرس است که توسط همان تیم تولید شده در پشت بارگیری آسان دیجیتال تولید شده است.

موافقت ها

افراد

 • نسخه رایگان افزونه از عهده پرداخت ها برنمی آید. اگر می خواهید افراد برای ثبت نام هزینه پرداخت کنند ، باید به Pro ارتقا دهید.
 • برخی از مفیدترین افزونه ها در برنامه های شخصی یا پلاس وجود ندارد. این موارد شامل قابلیت قطره قطره شدن محتوا است که اکثر افزونه های عضویت به عنوان یک ویژگی اساسی از آن استفاده می کنند.
 • هیچ پشتیبانی تلفنی یا گفتگوی زنده وجود ندارد ، حتی در رده های قیمت بالاتر. در عوض باید بلیط پشتیبانی را ارسال کنید.
 • اگرچه 30 روز دوره بازپرداخت وجود دارد ، فقط در صورتی می توانید بازپرداخت کنید که توضیح دهید چرا این افزونه برای شما کار نمی کند.

قیمت گذاری

نسخه رایگان افزونه در دسترس است که نام آن محدود کردن محتوا است. هزینه پلاگین Restrict Content Pro از 99 دلار در سال است که با 13 افزونه رایگان همراه است.

6. خرید کنید

The Shopify website

Shopify یک چیز کامل است بستر تجارت الکترونیکی. این بدان معناست که همه چیز مانند میزبانی سایت ، به روزرسانی ها و امنیت شما را برای شما مدیریت می کند. شما فقط یک هزینه ماهیانه پرداخت می کنید.

موافقت ها

 • شروع Shopify واقعاً آسان است. نیازی به خرید هاستینگ یا حتی نام دامنه ندارید. شما فقط با یک حساب کاربری در Shopify ثبت نام کرده و فروشگاه خود را شروع می کنید.
 • با استفاده از Shopify می توانید محصولات فیزیکی و دیجیتالی را بفروشید. اگر در آینده بخواهید محصولات فیزیکی ارائه دهید ، این می تواند مفید باشد.
 • برنامه های زیادی برای Shopify در دسترس است. اینها عملکرد را به فروشگاه شما اضافه می کنند. بیشتر این هزینه ها برای شما هزینه دارد ، اما برخی از آنها ادغام رایگان با سایر نرم افزارهایی هستند که ممکن است برای آنها هزینه کنید ، مانند OptinMonster .
 • شما می توانید بسیاری از موضوعات (الگوهای) مختلف Shopify را برای سایت خود انتخاب کنید یا حتی یک تم برتر را از فروشگاه تم های Shopify خریداری کنید.
 • از طریق گپ زنده ، تلفن ، ایمیل و توییتر پشتیبانی 24/7 در دسترس است. همچنین اسناد و مدارک اضافی ، به علاوه آموزش های ویدئویی و انجمن های پشتیبانی وجود دارد.

افراد

 • به راحتی نمی توانید Shopify را با WordPress ادغام کنید ، بنابراین اگر می خواهید مستقیماً از وب سایت موجود خود بفروشید گزینه خوبی نیست.
 • Shopify یک سیستم پرداخت داخلی به نام Shopify Payments دارد. اگر می خواهید از درگاه های پرداخت شخص ثالث مانند PayPal یا Amazon Payments استفاده کنید ، Shopify برای این معاملات 2٪ هزینه اضافی دریافت می کند.

قیمت گذاری

Shopify هر ماه 29 دلار هزینه دارد برنامه اساسی این امکان به شما امکان می دهد ، به غیر از گزارش ها و کارت های هدیه ، به اکثر ویژگی هایی که احتمالاً می خواهید ، دسترسی داشته باشید. این موارد در طبقه بعدی با قیمت 79 دلار در ماه موجود است.

7. قابل آموزش

The Teachable website

قابل آموزش بستری است که در آن می توانید دوره های آنلاین خود را ایجاد کنید. این دوره شما را برای شما میزبانی می کند ، بنابراین برای استفاده از آن نیازی به وب سایت ندارید.

موافقت ها

 • شروع کار با آموزش آسان است. این یک داشبورد ساده دارد تا شما را در روند کار راهنمایی کند.
 • یک طرح رایگان سخاوتمندانه در دسترس است ، بنابراین می توانید بدون پرداخت هزینه ای شروع به کار کنید. این طرح به شما امکان می دهد دوره ها و دانشجویان نامحدود داشته باشید و همچنین می توانید یک انجمن بحث و آزمونهای مقدماتی داشته باشید.
 • با استفاده از رابط کشیدن و رها کردن ، تنظیم و سازماندهی مطالب خود در Teachable آسان است.
 • می توانید آرم ، تصاویر ، متن ، رنگها و موارد دیگر را بارگذاری کنید تا ظاهر صفحات فروش قابل آموزش را سفارشی کنید.
 • قابل آموزش می تواند انواع مختلفی از پرونده ها را مدیریت کند. این کار خصوصاً در برخورد با فیلم ها بسیار خوب عمل می کند ، که هر وسیله ای که دانش آموز شما استفاده می کند باید بسیار زیبا باشد.
 • تجزیه و تحلیل های خوبی وجود دارد که می تواند نحوه عملکرد دانش آموزان را به شما نشان دهد. حتی می توانید پیشرفت تک تک دانش آموزان را پیگیری کنید.
 • شما می توانید مستقیماً از طریق سیستم آموزشی خود با دانش آموزان ارتباط برقرار کنید.

افراد

 • اگر می خواهید صفحه اصلی دوره خود را با استفاده از Power Editor شخصی سازی کنید ، باید کد HTML و CSS را درک کنید.
 • قابل آموزش برای دوره ها طراحی شده است. اگر بخواهید چیزی مانند کتاب الکترونیکی یا نرم افزار را بفروشید ، واقعاً برای شما مفید نخواهد بود.

قیمت گذاری

برنامه رایگان Teachable هزینه ای ندارد. با این حال ، شما برای هر دوره پرداختی که می فروشید ، 1 دلار به علاوه 10٪ پرداخت خواهید کرد. این بدان معناست که اگر یک دوره 200 دلاری داشته باشید ، بابت هر فروش 21 دلار به عنوان قابل پرداخت پرداخت خواهید کرد.

ارزانترین برنامه 29 دلار در ماه است. اگر در این طرح هستید ، در ازای هر فروش ، 5٪ اضافی نیز از شما کسر می شود. برای جلوگیری از پرداخت هزینه کمیسیون ، باید در ماه 79 دلار در برنامه حرفه ای باشید.

انتخاب بهترین سیستم عامل برای نیازهای شما h4>

بهترین بستر برای فروش محصولات دیجیتالی کاملاً به نیاز شما بستگی دارد.

اگر می خواهید محصولات دیجیتال مبتنی بر اشتراک ، محتوای برتر یا وب سایت پرداخت در ازای مشاهده ، سپس MemberPress بهترین گزینه است.

اگر محصولات شما شامل کتابهای الکترونیکی ، موسیقی یا نرم افزار است ، بارگیری آسان دیجیتال ممکن است تمام نیاز شما باشد.

اگر می خواهید یک دوره آنلاین بفروشید ، بستری مانند LearnDash یا قابل آموزش a > این موارد به طور خاص برای ایجادکنندگان دوره های آنلاین طراحی شده اند و استفاده از آنها برای ایجاد دوره ای با ظاهر حرفه ای آسان است.

سرانجام ، اگر کالاهای فیزیکی نیز می فروشید یا ممکن است بخواهید در آینده این کار را انجام دهید ، با ووکامرس یا خرید . هر دوی این گزینه ها فروش کالاهای دیجیتالی و فیزیکی را آسان می کند.

امیدواریم این مقاله به شما کمک کند بهترین بسترها را برای فروش محصولات دیجیتالی مقایسه کنید. همچنین ممکن است بخواهید راهنمای ما را در بهترین افزونه های وردپرس و نکات اثبات شده ما برای ترافیک وب سایت خود را رشد دهید .

اگر این مقاله را دوست داشتید ، لطفاً در کانال YouTube برای آموزش های ویدئویی وردپرس. همچنین می توانید ما را در Twitter و فیس بوک .

منبع:
https://www.wpbeginner.com/showcase/best-platforms-to-sell-digital-products-easily/.

دیدگاهتان را بنویسید