7 بهترین افزونه وردپرس برای تجسم داده (نمودارها و اینفوگرافیک ها)

آیا می خواهید نمودارها ، نمودارها ، پیکتوگرام ها یا اینفوگرافیک های رنگارنگ را در وب سایت خود نشان دهید؟ تجسم داده ها درک داده های مشترک شما برای کاربران را آسان می کند.

بسته به اهداف شما ، تعدادی افزونه و ابزار وردپرس وجود دارد که می توانید از آنها برای ایجاد نمودار ، نمودار و اینفوگرافی استفاده کنید.

در این مقاله ، ما برخی از بهترین افزونه ها و ابزارهای وردپرس تجسم داده ها را به اشتراک خواهیم گذاشت.

Best data visualization WordPress plugins

درک تجسم داده h4>

تجسم داده ها به سادگی به معنای تبدیل اعداد به گرافیک مانند نمودارها ، جداول ، نمودارهای تعاملی و اینفوگرافی است.

ایجاد یک نمایش بصری از داده ها می تواند تشخیص روند و الگوها را بسیار آسان کند. این به شما کمک می کند بفهمید داده های شما به شما چه می گویند.

به عنوان مثال ، وقتی Google Analytics برای دیدن وضعیت وب سایت خود ، به احتمال زیاد به یک نمودار خطی نگاه خواهید کرد. این ممکن است روند رو به بالا در ترافیک در شش ماه گذشته را نشان دهد.

شما می توانید از تجسم داده ها برای افزایش پست های وبلاگ خود ، ایجاد اجازه ارتباط بازدیدکنندگان با سایت شما یا حتی ایجاد یک ایمیل مانند گزارش ویژه استفاده کنید. همه اینها می تواند به شما کمک کند تا مخاطبان خود را بسازید و از وب سایت خود درآمد کسب کنید .

برخی از ابزارهایی که قصد پوشش آنها را داریم همچنین می توانند برای ایجاد نمودارها و جداول پویا استفاده شوند که براساس ورودی کاربر تغییر می کنند.

بیایید نگاهی به برخی از بهترین افزونه های تجسم داده WordPress بیندازیم:

1. WPForms: نظرسنجی و نظرسنجی Addon

WPForms' Surveys and Polls addon

WPForms یک پلاگین برتر وردپرس است. این یک روش خارق العاده برای اجرای نظرسنجی ها یا نظرسنجی ها در وبلاگ شما است. دیدن نتایج به روش تصویری را برای شما آسان می کند.

برای اجرای یک نظرسنجی با استفاده از WPForms ، باید برای حساب Pro یا بالاتر از طریق سایت WPForms . پس از انجام این کار ، می توانید بارگیری و نصب افزونه در سایت خود.

برای ایجاد نظرسنجی ، باید گزینه Survey and Polls را نصب کنید. برای نصب و فعال سازی آن ، به WPForms »Addons در داشبورد وردپرس خود بروید.

یک مزیت بزرگ استفاده از WPForms برای ایجاد نظرسنجی این است که فرم های موجود شما به راحتی می توانند به نظر سنجی تبدیل شوند. اگر از قبل فرمی دارید که برای جمع آوری داده ها از آن استفاده می کنید ، می تواند باعث صرفه جویی در وقت شما شود.

می توانید دستورالعمل های ما را در نحوه ایجاد نظرسنجی در وردپرس برای انجام نظرسنجی با استفاده از WPForms.

با این افزونه می توانید بین روشهای مختلف تجسم داده های خود جابجا شوید. شما فقط به یک نوع نمودار یا نمودار محدود نمی شوید.

Survey results

همچنین می توانید نمودارها و نمودارهای خود را در قالب های مختلف مانند JPG و PDF بارگیری کنید. این باعث می شود که بتوانید از نتایج خود در پست های وبلاگ و همچنین با همکاران ، رئیس یا مشتری خود استفاده کنید.

بهترین برای: اجرای نظرسنجی ها برای دریافت داده ها از بازدید کنندگان وب سایت شما. سپس ابزارهای داخلی WPForms این داده ها را به تجسماتی قدرتمند مانند نمودارها و نمودارها تبدیل می کند.

2. فرم های قابل توجه

Formidable Forms data visualization plugin

Formidable Forms یک پلاگین فرم بسیار پیشرفته برای وردپرس که به شما امکان می دهد فرم های پیچیده ای ایجاد کنید.

می توانید از آن برای ایجاد طیف وسیعی از اشکال مختلف ، از جمله نمودار ستون ، نمودار میله ای افقی ، نمودار خطی ، نمودار دایره ای ، نمودار منطقه ، نمودار پراکندگی ، هیستوگرام ، نمودار منطقه پله ای و نقشه گرمای جغرافیایی استفاده کنید. p >

با استفاده از کد کوتاه می توانید نمودارها را در هر نقطه از سایت خود نمایش دهید. این قرار دادن آنها در صفحات یا پست های سایت شما واقعاً آسان است.

همانند WPForms ، قبل از ایجاد نمودار برای جمع آوری داده ها باید از افزونه استفاده کنید. به سادگی با تنظیم نوع مناسب در کد کوتاه می توانید داده های هر فرم را به هر نوع نمودار تبدیل کنید.

با استفاده از پارامترهای مختلف کد کوتاه می توانید نمودارهای خود را سبک کنید. به عنوان مثال ، می توانید رنگ ها را با افزودن کدهای hex به کد کوتاه انتخاب کنید. همچنین می توانید داده های نمودار را فیلتر کنید تا مختص کاربران مختلف باشد.

اگر از استفاده از کد کوتاه خیلی اطمینان ندارید نگران نباشید. Formidable Forms با یک سازنده کد کوتاه ارائه می شود که به شما امکان می دهد از چند لیست کشویی برای ایجاد کد کوتاه خود انتخاب کنید.

بهترین برای: هرکسی که می خواهد فرم پیچیده ای ایجاد کند یا طیف گسترده ای از داده ها را به روش های مختلف مانند ماشین حساب ها ، برنامه های داده محور ، جداول لیست کاربر ، دایرکتوری ها و موارد دیگر نمایش دهد.

3. ویژوالایزر

Visualizer tables and charts manager plugin

Visualizer a > یک افزونه جدول و نمودار برای وردپرس است که به شما امکان می دهد تجسم داده های تعاملی را برای سایت خود ایجاد کنید.

نسخه رایگان دارای 9 نوع نمودار است ، از جمله نمودارهای خطی ، نمودارهای منطقه ای ، نمودارهای میله ای ، نمودار ستون ها ، نمودارهای دایره ای ، نمودارهای جغرافیایی ، نمودار جدول ، نمودار حبابی و نمودار پراکندگی.

بدون نصب پلاگین اضافی می توانید این نمودارها را نیز اضافه کنید.

اگر نسخه حرفه ای را انتخاب کنید ، 6 نوع نمودار اضافی و پشتیبانی ایمیل دریافت خواهید کرد. اگر تصمیم بگیرید که این کار را دوست ندارید ، 30 روز ضمانت بازگشت پول وجود دارد.

همچنین می توانید از Visualizer برای ایجاد جداول تعاملی برای سایت خود ، مانند جدول قیمت گذاری ، استفاده کنید. جداول طولانی به راحتی صفحه بندی می شوند و کاربران می توانند جداول شما را جستجو و مرتب کنند.

بهترین برای: ایجاد نمودارها و نمودارها به صورت رایگان. اگر به تازگی با تجسم داده ها شروع کرده اید ، نسخه رایگان Visualizer می تواند مکانی عالی برای شروع باشد.

4. جدول های wpData

The wpDataTables data visualization plugin

ممکن است افزونه wpDataTables صدا به نظر برسد از اسم آن کمی پیچیده است ، اما در واقع استفاده از آن به همان راحتی اکسل است.

به شما امکان می دهد داده اضافه کنید و به راحتی نمودارها و نمودارهایی ایجاد کنید که هم در وب سایت ها و هم در دستگاه های تلفن همراه عالی به نظر برسند.

می توانید داده های خود را با بارگذاری پرونده یا به سادگی با تایپ کردن در آن ارائه دهید. حتی می توانید جداولی ایجاد کنید که کاربر بتواند آنها را ویرایش کند. با این کار نمودارها برای آنها در زمان واقعی تغییر می کند.

شما می توانید برای داده های خود فیلترهایی ایجاد کنید تا نشان دادن نتایج فقط از تاریخ خاص ، مکان و غیره آسان باشد.

اسناد و مدارک زیادی وجود دارد و “جادوگر” شما را مرحله به مرحله از طریق ایجاد جدول داده ها راهنمایی می کند.

اگر نمی خواهید برای نسخه برتر هزینه کنید ، نسخه ساده پلاگین در دسترس است. توجه داشته باشید که این محدودیت هایی دارد. به عنوان مثال ، اگر از نسخه ساده استفاده می کنید ، کاربران شما نمی توانند جداول را ویرایش کنند.

بهترین برای: داده های پیچیده یا جداول و نمودارهایی که می خواهید کاربران بتوانند مقادیر را وارد کنند.

5. گلوله برفی

The Snowball journalism and data visualization plugin

گلوله برفی فقط نیست یک پلاگین تجسم داده این یک پلاگین ایجاد صفحه / صفحه بلوک است که برای روزنامه نگاران طراحی شده است تا مقالات غوطه وری ایجاد کنند.

یکی از ویژگی های کلیدی Snowball توانایی ایجاد نمودار و نمودار است. می توانید از آن برای ایجاد نمودارهای میله ای و نمودارهای پراکنده و همچنین جداول داده ها و نقشه ها استفاده کنید.

می توانید از رابط گرافیکی استفاده کنید تا در نحوه مشاهده بلوک های محتوای خود تغییراتی ایجاد کنید. در صورت تمایل می توانید فراتر رفته و کد CSS و HTML را ویرایش کنید.

گلوله برفی کاملا رایگان است و توسط تیم تحقیقاتی openHTML در دانشگاه درکسل نگهداری می شود.

باید با موضوع موجود شما کار کند. با این حال ، سازندگان Snowball توصیه می کنند که موضوع تک ستونی داخلی آن را برای مقالات Snowball خود فعال کنید.

بهترین حالت برای: شامل تجسم داده ها در محتوای طولانی مدت ، به ویژه اگر می خواهید نقشه یا فیلم نیز شامل شوید.

6. نمودارهای آسان

Easy Charts data visualization plugin

نمودارهای آسان یک افزونه رایگان که می توانید با استفاده از آن طیف وسیعی از نمودارهای مختلف را ایجاد کنید. اینها شامل انواع مختلفی از نمودارهای میله ای و نمودار منطقه ای ، به علاوه نمودارهای خطی ، نمودارهای دایره ای ، نمودار پیراشکی ، نمودار منطقه قطبی و نمودار آبشار.

هنگامی که داده خود را وارد کردید ، می توانید از آن برای ایجاد هر نوع نمودار استفاده کنید. جابجایی بین نمودارهای مختلف و پیش نمایش نحوه مشاهده آنها در سایت شما آسان است.

از آنجا که این یک افزونه رایگان است ، برخی از قابلیت های پیشرفته ای را که با سایر افزونه ها دریافت می کنید ارائه نمی دهد. به عنوان مثال ، نمی توانید جداول پاسخگوی داده ای ایجاد کنید که کاربران بتوانند ویرایش کنند.

بهترین برای: ایجاد طیف وسیعی از نمودارها یا نمودارهای ساده ، رایگان برای نمایش داده ها در وب سایت شما.

7. تولیدکننده جداول داده

Data Tables Generator plugin for WordPress

Data Tiles Generator ، از سازنده افزونه WordPress Supsystic ، به شما امکان می دهد جداول پاسخگو ایجاد کنید.

برای ایجاد نمودارها و نمودارها به نسخه Pro نیاز خواهید داشت. این موارد از طریق فناوری Google Chart ارائه می شوند. می توانید انواع استاندارد نمودارهایی را که انتظار دارید مانند نمودارهای میله ای ، نمودارهای دایره ای ، نمودارهای پیراشکی و غیره ایجاد کنید.

همچنین می توانید از داده هایی که در صفحه گسترده در مکان دیگری دریافت کرده اید استفاده کنید. این افزونه از وارد کردن از CSV ، Excel ، PDF و Google Sheets پشتیبانی می کند.

یکی از ویژگی های بسیار مفید این است که Data Table Generator با WooCommerce ادغام می شود. می توانید از آن برای ایجاد جداول محصولی استفاده کنید که کاربران بتوانند به راحتی جستجو کنند.

بهترین برای: ایجاد جداول محصولات در فروشگاه WooCommerce شما. اینها می توانند توسط کاربر فیلتر و مرتب شوند.

پاداش: Canva Infographics Maker Pro

Canva Pro

Canva یک ابزار طراحی قدرتمندی که به شما امکان می دهد اینفوگرافیک زیبا ، تصاویر وبلاگ و سایر گرافیک ها را با یک رابط کاملا کشیدن و رها کردن بسازید. اگرچه این یک افزونه وردپرس نیست ، اما ابزاری است که بسیاری از وبلاگ نویسان از آن برای ایجاد محتوای بصری جذاب استفاده می کنند.

آنها همچنین دارای الگوهای از پیش ساخته شده برای گرافیک شبکه های اجتماعی برای همه سیستم عامل ها ، پوسترها ، بنرها ، آگهی ها ، ارائه پاورپوینت و موارد دیگر هستند.

این اساساً یک بالا است > نرم افزار طراحی وب برای غیرطراحان زیرا ایجاد یک چیز زیبا بسیار آسان است.

امیدواریم این مقاله به شما کمک کند تا در مورد بهترین افزونه های وردپرس تجسم داده بیشتر بدانید. همچنین ممکن است بخواهید از لیست باید دارای افزونه های وردپرس برای همه وب سایت ها باشد و مقایسه ما با بهترین افزونه های سازنده صفحه WordPress .

اگر این مقاله را دوست داشتید ، لطفاً در کانال YouTube برای آموزش های ویدئویی وردپرس. همچنین می توانید ما را در Twitter و فیس بوک .

منبع:
https://www.wpbeginner.com/showcase/best-data-visualization-wordpress-plugins/.

دیدگاهتان را بنویسید