4 قانون “باید بدانید” درباره آرم و علامت تجاری WordPress (توضیح داده شده)

به عنوان یک کاربر وردپرس و وبلاگ نویسی که در مورد سیستم عامل می نویسد ، قوانینی در مورد آرم و مارک تجاری وردپرس وجود دارد که باید آنها را بخاطر بسپارید.

وردپرس یک نرم افزار منبع باز است ، اما همچنان توسط آن محافظت می شود قوانین کپی رایت و علائم تجاری بسیاری از مبتدیان آنها را نمی شناسند و ممکن است به طور تصادفی دستورالعمل ها را نقض کنند.

در این مقاله ، قوانینی را که باید هنگام استفاده از آرم و مارک تجاری وردپرس رعایت کنید ، توضیح خواهیم داد. ما همچنین در مورد چرایی اهمیت آن و حقوقی که تحت مجوز وردپرس به شما تعلق می گیرد بحث خواهیم کرد.

How to use WordPress logo and trademark

درک GPL – مجوز وردپرس h4>

ابتدا با اصول شروع می کنیم.

دو نوع وب سایت وردپرس وجود دارد. ابتدا WordPress.com وجود دارد که یک راه حل میزبانی شده است و سپس WordPress.org معروف است که WordPress خود میزبان نیز نامیده می شود.

وقتی اکثر مردم وردپرس می گویند ، در مورد WordPress.org صحبت می کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر به راهنمای ما در تفاوت بین WordPress.com و WordPress.org .

وردپرس تحت منبع آزاد مجوز GPL منتشر شد. این باعث می شود وردپرس به یک نرم افزار رایگان تبدیل شود. با این حال ، در اینجا رایگان مانند قهوه رایگان در آزادی استفاده می شود.

این مجوز به هر کسی امکان بارگیری ، کپی ، استفاده ، مطالعه و اصلاح کد وردپرس را می دهد.

WordPress freedoms and rights

در حالی که استفاده از خود نرم افزار رایگان است ، شما باید یک نام دامنه و حساب میزبانی وب برای نصب وردپرس و ایجاد وب سایت.

برای کسب اطلاعات بیشتر ، به مقاله ما در مورد توضیح چرا وردپرس رایگان است و چه هزینه هایی دارد .

در مورد مبتدیان درباره نرم افزار رایگان و حق چاپ حق تصور غلطی وجود دارد. در حالی که شما در استفاده از کد نرم افزار به هر طریقی که آزاد هستید آزاد هستید ، این نرم افزار توسط قوانین کپی رایت و علائم تجاری محافظت می شود.

این یعنی چه؟

اساساً ، می توانید برای ساختن نرم افزار جدید ، کد وردپرس را کپی کنید ، اما نمی توانید با نرم افزار خود وردپرس تماس بگیرید.

نام وردپرس علامت تجاری ثبت شده است متعلق به بنیاد وردپرس . این یک سازمان غیرانتفاعی است که تضمین می کند وردپرس به عنوان یک پروژه منبع باز رایگان با موفقیت اجرا می شود.

چرا شما باید آرم وردپرس و قوانین علامت تجاری را درک کنید؟ h4>

وردپرس تقریباً 33٪ از همه وب سایت های موجود در اینترنت را تأمین می کند. این رقم واقعاً عظیمی است.

میلیون ها کسب و کار برای راه اندازی موثر وب سایت ، انجمن های آنلاین و وبلاگ خود به وردپرس اعتماد می کنند.

برای اطمینان از اینکه همه چیز روان کار می کند ، مارک و مارک تجاری WordPress باید محافظت شود. برای این منظور ، علامت تجاری وردپرس به بنیاد وردپرس منتقل شد در سال 2010.

اکنون مسئله این است که بنیان وردپرس تنها بنیادی نیست که روی وردپرس کار می کند. این یک پروژه منبع باز است که هزاران نفر در موفقیت آن نقش دارند.

به غیر از آن مشارکت کنندگان ، بسیاری از شرکتها ، افراد و فریلنسرهایی که محصولات و خدمات مرتبط با وردپرس را در سراسر جهان می فروشند.

اگر وب سایت وردپرس ، آژانس طراحی وب یا خدمات مرتبط با وردپرس را ارائه می دهید ، برای رعایت خط مشی های مارک تجاری باید این قوانین را بدانید.

با این گفته ، بیایید نگاهی به قوانین و دستورالعمل هایی بیندازیم که برای استفاده صحیح از علامت تجاری و آرم وردپرس در پروژه های خود باید رعایت کنید.

قانون 1. همیشه وردپرس را با P بزرگ بنویسید h4>

روش صحیح هجی سازی وردپرس با بزرگنمایی P است. این بزرگنمایی توسط جامعه وردپرس بسیار جدی گرفته می شود.

اگر می خواهید وردپرس را در هر جایی ذکر کنید ، مطمئن شوید که از هجی درست استفاده کرده اید. استفاده از املای نادرست مطرود و غیر حرفه ای تلقی می شود.

تیم وردپرس این مسئله را آنقدر جدی می گیرند که در سال 2010 یک فیلتر داخلی به نام capital_P_dangit () در وردپرس 3.0 منتشر شده.

این عملکرد به طور خودکار نمونه های غلط املایی وردپرس را در عنوان ، محتوا و متن اصلاح می کند.

تابع capital_P_dangit ($ متن) {
// جایگزینی ساده عناوین
$ current_filter = جریان_ فیلتر ()؛
if ('the_title' === $ current_filter || 'wp_title' === $ current_filter) {
Return str_replace ('WordPress'، 'WordPress'، $ text)؛
}
// هنوز اینجا؟ از جایگزین منطقی تر استفاده کنید
استاتیک $ dblq = false؛
اگر (false === $ dblq) {
$ dblq = _x ("" ​​"،" نقل قول دوتایی فرفری ")؛
}
بازگشت str_replace (
آرایه ("وردپرس" ، "‘ وردپرس "، $ dblq." وردپرس "،"> وردپرس "،" (وردپرس ") ،
array ('WordPress'، '‘WordPress'، $ dblq. 'WordPress'، '> WordPress'، '(WordPress')،
متن $
)
}

قانون 2. از WordPress در نام دامنه خود استفاده نکنید h4>

همانطور که قبلاً اشاره کردیم نام وردپرس علامت تجاری ثبت شده متعلق به بنیاد وردپرس. این از برند وردپرس محافظت می کند و موفقیت مداوم آن را تضمین می کند.

درست مانند سایر علائم تجاری ثبت شده ، بنیاد وردپرس حق استفاده انحصاری برای واژه وردپرس را برای خود محفوظ می دارد. این بدان معنی است که شما نمی توانید از وردپرس به عنوان بخشی از نام تجاری یا وب سایت خود استفاده کنید.

این محدودیت همچنین شامل نام دامنه ها است. به عنوان مثال:

WordPressBeginner.com اشتباه!
WPBeginner.com خوب!

شما می توانید از وردپرس در یک زیر دامنه مانند (wordpress.example.com) استفاده کنید ، بنیاد وردپرس عمدتا در مورد دامنه های سطح بالا نگران است.

اگر شخصی را مشاهده کردید که از وردپرس در نام دامنه یا نام تجاری خود استفاده می کند ، باید با بنیاد وردپرس تماس گرفته و این تخلف را به وی اطلاع دهید.

همچنین مشاهده کنید: نحوه ثبت نام دامنه رایگان برای وب سایت وردپرس خود.

قانون 3. نشان وردپرس h4>

آرم وردپرس از حرف W در یک دایره خاکستری یا گاهی سفید با یک حلقه خاکستری دور آن تشکیل شده است.

ارتفاع حرف W بلند و برازنده است. بسیاری از وبلاگ نویسان و دارندگان وب سایت ها گاهی اوقات به اشتباه از آرم مصنوعی استفاده می کنند که معمولاً W کوتاه تری در آن وجود دارد.

WordPress faux vs real logo

مطمئن شوید که از آرم صحیح وردپرس در پروژه های خود استفاده می کنید. آرم وردپرس به عنوان علامت متنی ، علامت متنی با آرم W و آرم W نیز در دسترس است.

WordPress logo examples

همه این آرم ها را می توانید از WordPress رسمی بارگیری کنید. صفحه آرم ها .

در صورت تمایل از این تصاویر در پروژه های خود استفاده کنید. با این حال ، اطمینان حاصل کنید که از آنها مطابق با سیاست علامت تجاری وردپرس استفاده کنید

قانون 4. عدم عضویت یا تأیید h4>

بنیاد وردپرس می خواهد از آرم و مارک وردپرس برای تبلیغ خود پروژه وردپرس استفاده کنید.

با این حال ، شما مجاز به استفاده از آن به گونه ای نیست که نشان دهنده تأیید یا پیوستن به پروژه باشد. در اینجا چند مثال آورده شده است:

  • شما نمی توانید از آرم وردپرس در تبلیغات محصول خود استفاده کنید.
  • شما نمی توانید از وردپرس یا آرم آن به عنوان بخشی از آرم خود استفاده کنید.
  • شما می توانید “Powered by WordPress.org” را در وب سایت خود قرار دهید ، اما نمی توانید بگویید “توصیه شده توسط WordPress”.

به عبارت ساده تر ، هرگونه تلاش برای استفاده ناعادلانه از نام تجاری وردپرس ، نقض خط مشی مارک تجاری است.

چه اتفاقی می افتد وقتی کسی این قوانین را رعایت نکند؟ h4>

بنیاد وردپرس این تخلفات را بسیار جدی می گیرد. شما ممکن است از آنها ایمیلی دریافت کنید تا با دستورالعمل های مارک تجاری آنها مطابقت داشته باشد.

عدم رعایت این موارد ممکن است منجر به اقدامات بعدی شود. این اقدامات ممکن است شامل چندین رویه قانونی باشد.

به عنوان مثال ، اگر از وردپرس در نام دامنه خود استفاده می کنید ، بنیاد می تواند آن نام دامنه را ادعا کند. وکلای آنها همچنین می توانند یک اخطار قانونی برای شما ارسال کنند.

مراحل قانونی برای شما هزینه زیادی خواهد داشت و پشتیبانی خود جامعه وردپرس را از دست خواهید داد.

انجمن وردپرس برای انجام این اقدامات به بنیاد وردپرس متکی است. این به نفع همه افراد در اکوسیستم است و به تعداد بیشماری از شرکت های مرتبط با وردپرس کمک می کند تا رشد و موفقیت کسب کنند.

امیدواریم این مقاله به شما کمک کند قوانینی را که باید برای مطابقت با آرم و سیاست های تجاری وردپرس رعایت کنید ، درک کنید. همچنین ممکن است بخواهید راهنمای ما را در بهترین افزونه های وردپرس و بهترین خدمات بازاریابی از طریق ایمیل برای مشاغل کوچک.

اگر این مقاله را دوست داشتید ، لطفاً در کانال YouTube برای آموزش های ویدئویی وردپرس. همچنین می توانید ما را در Twitter و فیس بوک .

منبع:
https://www.wpbeginner.com/beginners-guide/4-rules-you-must-know-about-wordpress-logo-and-trademark/.

دیدگاهتان را بنویسید