30+ بهترین فونت ایمن وب برای طراحی بعدی شما در سال 2020

برای ایجاد یک وب سایت زیبا به هزاران فونت نیاز ندارید. اما شما باید مطمئن شوید که قلم های استفاده شده برای همه کسانی که از وب سایت شما بازدید می کنند قابل مشاهده است. و اینجاست که قلم های ایمن وب وارد می شوند.

و اگر می توانید فونت های ایمن وب را پیدا کنید که دارای الف) 100٪ استفاده رایگان و ب) نیازی به میزبانی مکان دیگری برای بازدید کنندگان از آنها نیست ، برای شما یک هومرون خواهد بود.

این دقیقاً همان چیزی است که این پست برای آن نوشته شده است: ما 31 فونت زیبا وب را بررسی خواهیم کرد و دقیقاً نحوه آنها را در سایت وردپرسی خود پیاده سازی کنید .

برای رفتن به بخشی که بیشتر به شما علاقه دارد ، از پیوندهای زیر استفاده کنید یا مستقیماً به لیست فونت های ایمن وب بروید:

چه قلمهایی از نظر وب ایمن هستند؟ h2>

از جمله تغییرات ، بیش از 650،000 فونت های مختلف موجود است برخط. قلمهایی که توسط اکثر مرورگرهای وب و سیستم عامل ها پشتیبانی می شوند ایمن در نظر گرفته می شوند. سیستم عامل به طور خودکار شامل پرونده های قلم است ، بنابراین بازدیدکنندگان مجبور نیستند فونت ها را از سرورهای شما بارگیری کنند.

به عنوان مثال ، قلم Arial در همه جا موجود است که هزاران “اسپین آف” را در خود جای داده است.

آیا در سال 2020 قلم های وب ایمن ضروری هستند؟ h2>

Browser market share 2019-2020

سهم بازار مرورگر 2019-2020 (منبع تصویر : StatCounter)

مطمئناً ، اکثر قریب به اتفاق کاربران اکنون از Google Chrome ، هم در تلفن همراه و هم در دسک تاپ استفاده می کنند. اما این بدان معنا نیست که قلم های ایمن وب از گذشته باشند.

در واقع ، فونت های پشتیبانی شده بر اساس سیستم عامل ها ، از جمله نسخه فعلی یک کاربر ، متفاوت هستند. بنابراین اگر یک وب سایت طراحی می کنید با یک فونت که فقط توسط جدیدترین نسخه ویندوز 10 پشتیبانی می شود ، اکثر کاربران چیز دیگری را خواهید دید.

علاوه بر این ، اگر شما از یک قلم محلی یا فونت میزبانی شده توسط شخص ثالث استفاده و میزبانی می کنید. ، می تواند وب سایت شما را کند کند. بنابراین ، تغییر به قلم های ایمن وب می تواند سرعت وب سایت خود را افزایش دهید . و این یک چیز عالی است. زیرا تقریباً 70٪ از مصرف کنندگان می گویند سرعت صفحه تصمیمات خرید آنها را تحت تأثیر قرار می دهد.

آیا Google Fonts از وب بی خطر است؟ h2>

قلم های Google ذاتاً توسط سیستم عامل شما پشتیبانی نمی شوند ، بنابراین طبق تعریف ، پشتیبانی نمی شوند قلم های ایمن وب بلکه از آنجا که گوگل ، شخص ثالث ، آنها را میزبانی می کند ، به یک قلم Google فونت وب گفته می شود. ما گیج کننده هستیم ، ما می دانیم ، اما تفاوت در این است که مرورگر شما قبل از اینکه فونت های Google را نشان دهد ، باید فایلی را بارگیری کند.

قلمهای ایمن وب از قبل فایلهای قلم را در اکثر دستگاهها آماده کرده اند. اما ، در مورد کمبود کلمه safe نگران نباشید. استفاده از قلم های Google برای بهبود طراحی وب سایت شما کاملاً ایمن است. اما ، درخواستهای اضافی HTTP به یک سرور خارج می تواند سرعت بارگذاری صفحه شما را کند کند .
این قلم های وب امن الف) 100٪ استفاده رایگان ✅ و ب) نیازی به میزبانی ندارند در هر جای دیگری که بازدید کنندگان شما آنها را ببینند all همه 30+ گزینه را در اینجا پیدا کنید ⬇️ برای توییت کلیک کنید

31+ بهترین فونت ایمن وب h2>

ما لیستی از بیش از سی فونت زیبا و ایمن وب را که می توانید برای طراحی وب سایت خود استفاده کنید ، جمع آوری کرده ایم.

بیایید به درون آن بپریم.

1 Arial

arial font - web safe fonts

نمونه قلم Arial

Arial یک فونت sans serif کلاسیک است ، مناسب برای هر دو پاراگراف و عناوین . مدتهاست که در طراحی وب سایت اصلی است. اگرچه در سال های اخیر ، به جای خانواده اصلی قلم ، اغلب به عنوان پشتیبان در دسته های قلم استفاده می شود.

پشته توصیه شده h4>

فونت-خانواده: Arial ، Helvetica Neue ، Helvetica ، sans-serif.

2. باسکرویل h3>

baskerville font - web safe fonts

نمونه قلم Baskerville

Baskerville یک فونت serif نسبتاً ضخیم است که در اصل توسط John Baskerville در سال 1750 به صورت حروف ساخته شده است. این طرح با استفاده از ترکیبی از ضربات ضخیم و ضخیم برای نرم کردن لبه های سخت یک نوع حروف معمولی ، تعادل خوبی دارد. توسط نسخه های جدیدتر سیستم عامل Apple و Microsoft به خوبی پشتیبانی می شود.

پشته توصیه شده h4>

خانواده قلم: Baskerville ، Baskerville Old Face ، Garamond ، Times New Roman ، serif.

3 Bodoni MT / Bodoni 72

bodoni font

نمونه قلم Bodoni MT

Bodoni MT یک فونت serif است ، مانند Times New Roman ، مناسب تر از متن برای پاراگراف از عناوین بیشتر وب سایت ها . Bodoni MT به طور پیش فرض با Microsoft 10 و برخی از نسخه های قدیمی تر در دسترس است. Bodoni 72 همراه با macOS Sierra و نسخه های جدیدتر ارائه شده است.

پشته توصیه شده h4>

فونت-خانواده: Bodoni MT ، Bodoni 72 ، Didot ، Didot LT STD ، Hoefler Text ، Garamond ، Times New Roman ، serif.

4 کالیبری h3>

calibri font - web safe fonts

مثال قلم کالیبری

Calibri فونت استاندارد sans serif مایکروسافت است و از زمان انتشار آن با Microsoft Office 2007 ارائه شده است. ظاهری مدرن و نرم دارد ، دارای لبه های گرد است تا احساس معمولی sans serif را بالا ببرد ، و آن را گرمتر از رباتیک می کند. p >

پشته توصیه شده h4>

فونت-خانواده: Calibri ، Candara ، Segoe ، Segoe UI ، Optima ، Arial ، sans-serif.

5. Calisto MT

calisto mt font - web safe fonts

نمونه قلم Calisto MT

Calisto MT یک فونت serif با سریهای کمی نرمتر و کمتر از اکثر حروف تایپ مشابه است. این یک فونت استاندارد مایکروسافت است که در اکثر نسخه های جدید ویندوز وجود دارد. معادل macOS یا iOS قلم Bookman Old Style است.

پشته توصیه شده h4>

خانواده قلم: Calisto MT ، Bookman Old Style ، Bookman ، Goudy Old Style ، Garamond ، Hoefler Text ، Bitstream Charter ، Georgia ، serif.

6. کامبریا h3>

cambria font - web safe fonts

مثال قلم کامبریا

Cambria یک فونت ساده و لطیف است ، در بسیاری از موارد ، حروف صحیح حتی برای حروف بزرگ به سختی قابل توجه است. با این کار احساس مدرن تر به آن می بخشد و همچنین سطح خوانایی در صفحه ها .

پشته توصیه شده h4>

فونت-خانواده: کامبریا ، جورجیا ، سری.

7. كاندارا h3>

candara font

نمونه قلم Candara

Candara یک قلم sans serif است. این بخشی از مجموعه فونت ClearType مایکروسافت است. معادل macOS و iOS Optima Regular است. وزن های ناهموار سکته مغزی نسبت به قلم های دیگر sans serif آن را کمی مدرن تر و سازمانی تر می کند.

پشته توصیه شده h4>

فونت-خانواده: Candara ، Calibri ، Segoe ، Segoe UI ، Optima ، Arial ، sans-serif.

8. قرن گوتیک h3>

century gothic font - web safe fonts

نمونه قلم گوتیک قرن

Century Gothic یک قلم هندسی sans serif است ، با ظاهری بسیار تمیز و متعادل. این یک فونت عالی برای وب است ، به ویژه برای عناوین و زیرعنوان ها . در اصل برای رقابت با فونت Futura طراحی شده است. در اکثر سیستم عامل های مایکروسافت و اپل گنجانده شده است.

پشته توصیه شده h4>

خانواده قلم: Century Gothic ، CenturyGothic ، AppleGothic ، sans-serif.

9. کنسول h3>

consolas

نمونه قلم کنسولاس

Consolas یک فونت sans serif است که دارای رویکرد منحصر به فرد است. عرض همه کاراکترها یکسان است ، به همین دلیل فقط از حرفهای من برای حرف “I” و حروف کوچک “l” استفاده می کند. این بخشی از مجموعه ClearType است.

پشته توصیه شده h4>

فونت-خانواده: کنسول ، موناکو ، تک فضا.

10. Copperplate Gothic

copperplate gothic

نمونه قلم گوتیک Copperplate

Copperplate Gothic یک قلم الهام گرفته از گوتیک است ، با حروف کوچک حروف کوچک بر روی حروف خاص. از آنجا که از رونهای گوتیک الهام گرفته شده است ، هیچ حروف کوچک در دسترس نیست.

پشته توصیه شده h4>

خانواده قلم: تخته مسی ، نوری نور گوتیک ، تخیلی.

11 پیک جدید h3>

courier new font - web safe fonts

نمونه قلم جدید پیک

Courier New یک فونت serif با دال یکپارچه است و متن معمولی آن بسیار نازک تر از اکثر فونت های serif و sans serif است. از نظر مایکروسافت و اپل تقریباً از نظر کامپیوتر و دستگاه های همراه تقریباً پوشش کاملی دارد.

پشته توصیه شده h4>

خانواده قلم: پیک جدید ، پیک ، ماشین تحریر Lucida Sans ، ماشین تحریر Lucida ، تک فضایی.

12 دژاوو سانس h3>

dejavu sans font

مثال قلم Dejavu Sans

Dejavu Sans یک فونت sans serif با خطوط تمیز و مستقیم است ، تقریباً برگشتی به سانس کلاسیک است فونت هایی مانند Arial و Verdana.

پشته توصیه شده h4>

فونت-خانواده: Dejavu Sans ، Arial ، Verdana ، sans-serif.

13. Didot

didot font

مثال قلم Didot

Didot قلم الهام گرفته از حروف چاپی Didot اصلی است که توسط تجارت چاپ قرن نوزدهم فرانسه ، خانواده Didot استفاده می شود. این یک پایه اصلی اپل است که توسط اکثر سیستم عامل ها و دستگاه های آنها پشتیبانی می شود.

پشته توصیه شده h4>

خانواده قلم: Didot، Didot LT STD، Hoefler Text، Garamond، Calisto MT، Times New Roman، serif.

14. فرانکلین گوتیک h3>

franklin gothic font

مثال قلم گوتیک فرانکلین

Franklin Gothic یک فونت sans serif با حروف ضخیم غیرمعمول است ، تقریباً مانند نسخه پررنگ قلم دیگری. حروف چاپی اصلی در اوایل قرن 20 توسط بنیانگذاران آمریکایی تایپ ساخته شد. این یک انتخاب فونت خوب برای عناوین عنوان شده است ، اما ممکن است گزینه مناسبی برای متن متن .

پشته توصیه شده h4>

خانواده فونت: Franklin Gothic ، Arial Bold.

15. گاراموند h3>

garamond font - web safe fonts

مثال قلم Garamond

Garamond یک فونت serif است ، با الهام از حروف چاپی ساخته شده توسط حکاکی پاریسی در قرن شانزدهم ، Claude Garamond. این لبه ها نسبت به برخی از فونت های سری استاندارد تر مانند Times New Roman لبه های نرم و گردتری دارند. نسخه های مدرن مایکروسافت و سیستم عامل اپل شامل نسخه های خاص خود از قلم Garamond هستند.

پشته توصیه شده h4>

فونت-خانواده: Garamond ، Baskerville ، Baskerville Old Face ، Hoefler Text ، Times New Roman ، serif.

16. گرجستان h3>

georgia font

نمونه قلم جورجیا

یکی از اقوام نزدیک گراموند ، جورجیا فونت serif دیگری است که دارای لبه های بیشتر گرد و احساس نسبتاً گرم است. این برای مایکروسافت در سال 1996 ساخته شده است و هنوز هم یکی از گسترده ترین فونت های MS است. تقریباً توسط همه نسخه های Windows و macOS پشتیبانی می شود.

پشته توصیه شده h4>

خانواده قلم: جورجیا ، تایمز ، تایمز نیوم رومن ، سریال.

17. گیل سانز h3>

gill sans - web safe fonts

نمونه قلم Gill Sans

Gill Sans یک فونت sans serif است ، با خطوط واضح و تمیز که جلوه ای مدرن به آن می بخشد. برای متن پاراگراف خارج از جعبه ایده آل نیست ، زیرا عدم وجود تضاد بین حروف و فاصله نزدیک. اما همانطور که در متن مثال مشاهده می کنید ، این یک تیتر زیبا و جذاب است. اکثر دستگاه های iOS ، macOS و ویندوز از آن پشتیبانی می کنند.

پشته توصیه شده h4>

خانواده قلم: Gill Sans، Gill Sans MT، Calibri، sans-serif.

18 سبک قدیمی Goudy

goudy old style font

نمونه قلم Goudy Old Style

Goudy Old Style یک فونت ساده به سبک قدیمی است ، دارای حروف محکم و ظاهر و احساس قدیمی است. دوره ها به جای حلقه های گرد و کامل منظم اکثر فونت های serif به شکل الماس هستند. این نسخه در اکثر نسخه های جدید Windows وجود دارد.

پشته توصیه شده h4>

خانواده قلم: Goudy Old Style ، Garamond ، Big Caslon ، Times New Roman ، serif.

19. هلوتیکا h3>

Helvetica font

مستند قلم Helvetica (منبع: Kanopy )

Helvetica شاید مشهورترین فونت در تمام دوران ها باشد ، و قطعاً یکی از تنها فونت هایی است که مستند اختصاصی خود را دارد. این یک فونت sans serif مدرن است که از دیگر قلم های مدرن سوئیس و آلمان از اواخر قرن نوزدهم و اوایل قرن 20 الهام گرفته شده است.

به جای طراحی نرم ، گرد و گرم ، متعادل است و روی خطوط و اشکال تمیز تمرکز دارد. این باعث می شود که یکی از معدود فونت ها باشد که هم برای کپی متن و هم برای عناوین مناسب باشد. تمام دستگاه های اپل شامل قلم های Helvetica هستند ، در حالی که مایکروسافت به طور پیش فرض از Arial ، معادل MS خود استفاده می کند.

پشته توصیه شده h4>

فونت-خانواده: Helvetica Neue ، Helvetica ، Arial ، sans-serif.

20 تأثیر h3>

impact font - web safe fonts

نمونه فونت تأثیر

ایمپکت یک فونت sans-serif واقع گرایانه است ، با نمای پررنگ و ضخیم به عنوان پیش فرض آن برای همه متن ، سرمایه و حروف کوچک. جسارت آن را نسبت به متن معمول متمایز می کند و آن را برای عناوین یا CTA (فراخوان برای اقدام) مناسب می کند. ) ، اما برای کپی کردن بدن ایده آل نیست.

این بخشی از بسته اصلی فونتهای اصلی وب بود در سال 1998. هنوز هم به طور گسترده ای توسط رایانه ها و تلفن های اپل و ویندوز شامل و پشتیبانی می شود.

پشته توصیه شده h4>

خانواده قلم: Impact ، Charcoal ، Helvetica Inserat ، Bitstream Vera Sans Bold ، Arial Black ، sans serif.

21. لوسیدا برایت h3>

lucida bright font

نمونه قلم Lucida Bright

Lucida Bright فونت serif در خط مایکروسافت از نوع Lucida است که در سال 1991 برای MS ساخته شده است. یکی از مواردی که باعث برجسته شدن آن می شود ، استفاده از سری های مربع و محکم تر است ، به عنوان مثال در “T” بزرگ و “L”. به طور پیش فرض در اکثر نسخه های جدید ویندوز وجود دارد ، در حالی که macOS معمولاً شامل فونت sans serif Lucida Grande است و از این طریق جورجیا را به یک فونت منطقی تبدیل می کند.

پشته توصیه شده h4>

خانواده قلم: Lucida Bright ، Georgia ، serif.

22. لوچیدا سانس h3>

lucida sans font

مثال قلم Lucida Sans

Lucida Sans یک فونت انسان گرایانه پاک و بدون سریف است که به طور خاص برای تکمیل فونت های سریف در خط Lucida طراحی شده است. در وزن سکته مغزی تنوع بیشتری نسبت به قلمهای پاک کننده بدون Helvetica یا Arial وجود دارد. این باعث می شود کمی آینده نگرانه یا رباتیک احساس شود و بازیگوشی بیشتری داشته باشد. خارج از جعبه ، این یک فونت عالی برای عناوین و CTA است.

پشته توصیه شده h4>

فونت-خانواده: Lucida Sans، Helvetica، Arial، sans-serif.

23. Microsoft Sans Serif

ms sans serif - web safe fonts

مثال قلم Microsoft Sans Serif

Microsoft Sans Serif یک قلم sans serif است که برای اولین بار با ویندوز 2000 ارائه شد. این جانشین قلم MS Sans Serif است که به Helv (مخفف Helvetica) نیز معروف بود. این از Helvetica ، متن اصلی sans serif در دوران مدرن الهام گرفته شده و بر اساس آن بنا شده است.

این یک قلم تمیز با وزن یکنواخت است و منجر به ظاهری تمیز ، حرفه ای . مناسب برای عناوین و وب سایت های شرکتی . به عنوان یکی از قلم های اصلی وب درج شده و هنوز هم برای همه دستگاه های Microsoft استاندارد است.

پشته توصیه شده h4>

فونت-خانواده: MS Sans Serif، sans-serif.

24 اپتیما h3>

optima - web safe fonts

نمونه فونت Optima

Optima یک قلم انسان شناس بدون سریف است ، با وزن متناسب و تقارن متفاوت. این باعث می شود که تقریباً با دست انجام شود ، که با احساس معمولی فونت sans serif مقابله می کند. این یکی از فونت های استاندارد سری s Apple است و توسط اکثر دستگاه های iOS و macOS پشتیبانی می شود. معادل مایکروسافت Segoe است.

پشته توصیه شده h4>

فونت-خانواده: Optima ، Segoe ، Segoe UI ، Candara ، Calibri ، Arial ، sans-serif.

25. پالاتینو h3>

palatino font

نمونه قلم Palatino

پالاتینو یکی دیگر از سریال های سبک قدیمی است و در هر روزنامه یا مجله آنلاین احساس راحتی در خانه می کند. اما نسبت به چیزی مانند جورجیا یا Times New Roman دارای یکنواختی کمتری است ، دارای وزن و اشکال مختلف ضربه ای است.

رویکرد طراحی به نرم شدن حروف تیز مانند k ، l ، x ، y و z کمک می کند. همچنین نسبت به سایر قلم های serif کمی جسورتر است. این دو عامل کمک می کند تا کمی گرمتر شود. Palatino با اکثر دستگاه های ویندوز و اپل همراه است.

پشته توصیه شده h4>

خانواده قلم: Palatino ، Palatino Linotype ، Palatino LT STD ، Book Antiqua ، Georgia ، serif.

26. Perpetua

perpetua font

نمونه قلم Perpetua

Perpetua یک فونت serif با طراحی منحصر به فرد است که در ابتدا توسط مجسمه ساز انگلیسی اریک گیل ایجاد شده است. در وزن سکته مغزی یک کنتراست شدید وجود دارد ، به عنوان مثال ، به “e” کوچک یا عدد “3” نگاه کنید. این به فونت کیفیتی خلاقانه ، تقریباً بازیگوشانه می بخشد. این به طور معمول یک فونت ویندوز است ، اما Baskerville ، از نزدیکان آن ، در اکثر دستگاه های Apple استاندارد است.

پشته توصیه شده h4>

خانواده قلم: Perpetua ، Baskerville ، Big Caslon ، Palatino Linotype ، Palatino ، serif.

27. راکول h3>

rockwell font - web safe fonts

مثال قلم Rockwell

Rockwell یک فونت serif مربع یا دال است که دارای حروف بسیار پررنگ و تقریباً یک وزن است. برای عناوین یا CTA مناسب است ، اما وزن قلم اضافه شده برای متن متناسب نیست. در اکثر نسخه های جدید Windows Windows گنجانده شده است.

پشته توصیه شده h4>

خانواده قلم: Rockwell ، Courier Bold ، Courier ، Georgia ، Times ، Times New Roman ، serif.

28. Segoe UI

segoe ui font

مثال فونت Segoe UI

Segoe UI اصلیترین قلم sans serif از خانواده قلمهای Segoe است. مایکروسافت نه تنها از آن در بسیاری از برنامه ها بلکه در مواد بازاریابی مختلف برای محصولات خود استفاده می کند.

این یک قلم مدرن است ، دارای حروف متقارن و تغییرات کمی در وزن سکته مغزی. این قلم در رایانه های اپل وجود ندارد ، اما از نظر ظاهری و احساسی معادل Helvetica Neue شبیه است.

پشته توصیه شده h4>

خانواده قلم: Segoe UI ، Frutiger ، Dejavu Sans ، Helvetica Neue ، Arial ، sans-serif.

29. تاهوما h3>

tahoma font

نمونه قلم Tahoma

Tahoma فونت sans serif دیگری است که توسط مایکروسافت ساخته شده است. دارای حروف کمی پررنگ تر از رابط کاربری Segoe است و از نقاط مربع برای حروف کوچک ، دوره ها و سایر علائم استفاده می کند.

این یک فونت تمیز و یکنواخت است و از لحاظ محتوا یا عناوین بی حس نیست. در همه دستگاه های مایکروسافت و تقریباً همه دستگاه های اپل گنجانده شده است.

پشته توصیه شده h4>

فونت-خانواده: Tahoma ، Verdana ، Segoe ، sans-serif.

30. Trebuchet MS

trebuchet ms font

مثال فونت Trebuchet MS

Trebuchet MS فونت sans serif دیگری است که توسط مایکروسافت ساخته شده است. این یکی از قلمهای اصلی است که توسط مایکروسافت در قلمهای اصلی بسته وب موجود است. هنوز هم تقریباً توسط همه دستگاه های مایکروسافت و اپل پشتیبانی می شود. حروف باریک تر از بسیاری از قلم های sans serif هستند ، و این گزینه ای را برای پاراگراف ها و متن متن ایجاد می کند.

پشته توصیه شده h4>

خانواده قلم: Trebuchet MS ، Lucida Grande ، Lucida Sans Unicode ، Lucida Sans ، sans-serif.

31. Verdana

verdana font - web safe fonts

مثال قلم Verdana

Verdana ، یک قلم پاک sans serif ، یکی دیگر از محصولات اصلی مایکروسافت است که از سال 1996 وجود دارد. وزن سکته مغزی برای sans serif نسبتاً کم است و منجر به حروف باریک و آسان خواندن می شود. می توانید از آن برای متن پاراگراف و سرفصل بدون مشکل استفاده کنید. تقریباً توسط همه دستگاههای Apple و Windows پشتیبانی می شود.

پشته توصیه شده h4>

فونت-خانواده: Verdana ، Geneva ، sans-serif.

قلمهای منحنی وب ایمن h3>

اگر می خواهید از قلم منحنی وب ایمن استفاده کنید ، گزینه های زیادی برای انتخاب ندارید. به طور خاص:

 • اسکریپت Segoe
 • خشم
 • اسکریپت MT
 • Snell Roundhand
 • دست نوشته لوسیدا

هیچگونه قلم کوتاه وجود ندارد که به طور جهانی در دستگاه های اپل و مایکروسافت پشتیبانی شود. شما باید در نظر داشته باشید که استفاده از یک قلم کوتاه برای متن بدن شما ممکن است ایده خوبی نباشد ، زیرا خوانایی قسمت بزرگی از وب سایت قابلیت استفاده .

شما همیشه باید از پاراگراف های خود از متن بسیار خواندنی استفاده کنید در غیر اینصورت بازدیدکنندگان با اختلال بینایی برای خواندن متن در سایت شما مشکل دارند. این امر می تواند منجر به نرخ گزاف و کمبود کلی تعامل با محتوای خود .

قلمهای سریف ایمن بدون وب h3>

Sans در فرانسوی به معنی “بدون” است ، بنابراین sans serif در اصل به معنی “بدون serif” است. Serif خط یا ضربه ای است که در یک حرف به حرکت طولانی تر اضافه می شود. به عنوان مثال ، خطوط عمودی کوچک در زیر ضربه بالا با “T” بزرگ ، که در عناوین روزنامه یا مجله معمول است. فونت های Sans serif رایج ترین و محبوب ترین ها در وب هستند ، بنابراین گزینه های زیادی برای انتخاب دارید:

 • Arial
 • کالیبری
 • کاندارا
 • گوتیک قرن
 • کنسول
 • دژاو سانس
 • فرانکلین گوتیک
 • گیل سانس
 • Helvetica
 • لوسیدا سانز
 • MS Sans Serif
 • Neue Helvetica
 • اپتیما
 • رابط کاربری Segoe
 • تاهوما
 • MS Trebuchet
 • Verdana

فونت های ایمن وب را از کجا بارگیری کنیم؟ h2>

نکته جالب در مورد قلم های ایمن وب این است که دیگر نگران بارگیری آنها نیستید. آنها از قبل توسط سیستم عامل هر بازدید کننده پشتیبانی می شوند ، بنابراین فقط باید آن را با CSS کد کنید . اگر چیزی درباره HTML و CSS یا برنامه نویسی برای وب نمی دانید ، این ممکن است کمی طاقت فرسا باشد.

اما به ما اعتماد کنید ، آنقدرها هم که فکر می کنید سخت نیست. ما در بخش بعدی خود مرحله به مرحله شما را راهنمایی خواهیم کرد.

نحوه افزودن قلم های ایمن وب به وب سایت وردپرس خود h2>

اگر سایتی در وردپرس دارید که دارای جدیدترین موضوع بیست بیست است ، می توانید قلم ها را با افزودن CSS سفارشی در تنظیم کننده وردپرس .

با کلیک کردن روی پیوند ظاهر> پیکربندی در منو ، و سپس باز کردن برگه CSS اضافی ، به آن دسترسی پیدا کنید.

customizer additional css

وردپرس دلخواه – CSS اضافی

}

خلاصه h2>


اگر از این مقاله لذت بردید ، پس از آن دوست دارید Kinsta’s WordPress platform hosting. وب سایت خود را توربوشارژ کرده و از تیم پیشکسوت وردپرس ما پشتیبانی 24/7 ساعته دریافت کنید. زیرساختهای Google Cloud ما بر مقیاس گذاری خودکار ، عملکرد و امنیت تمرکز دارند. بگذارید تفاوت Kinsta را به شما نشان دهیم! برنامه های ما را بررسی کنید a >

منبع:
https://kinsta.com/blog/web-safe-fonts/.

دیدگاهتان را بنویسید