25 واقعیت جالب در مورد وردپرس (اینفوگرافیک)

آیا می خواهید برخی از حقایق جالب وردپرس را بدانید؟ وردپرس امروز 14 ساله شد ، بنابراین ما فکر کردیم که بهترین راه برای بزرگترین نرم افزار ساخت وب سایت در جهان از ایجاد 25 واقعیت برتر در مورد اینفوگرافی وردپرس چیست. در اینجا 25 واقعیت جالب در مورد وردپرس آورده شده است که ممکن است شما از آنها اطلاع نداشته باشید.

برای مشاهده اینفوگرافیک یا ادامه خواندن نسخه متن می توانید روی تصویر زیر کلیک کنید :)

25 Facts about WordPress

1 وردپرس قدیمی تر از توییتر و فیس بوک است h4>

WordPress.org homepage in 2003

اولین نسخه وردپرس در 27 مه 2003 منتشر شد. این باعث می شود وردپرس از هر دو فیس بوک و توییتر پیرتر باشد.

2. نام – وردپرس h4>

The name WordPress was suggested by Christine Selleck Tremoulet

پیشنهاد شد.

کریستین سلک ترمولت ، یک وبلاگ نویس پرکار و دوست مت متولنوگ (بنیانگذار وردپرس) ، نام وردپرس را پیشنهاد داد.

3 WordPress Powers تقریباً 27٪ از کل وب سایت ها h4>

CMS usage statistics

طبق نظرسنجی های فن آوری وب W3Techs ، وردپرس در حال حاضر تقریباً 27٪ از کل وب سایت ها را تأمین می کند.

4. وردپرس 76.4٪ از سهم بازار CMS را در اختیار دارد h4>

WordPress CMS markets share

طبق گفته Wappalyzer ، وردپرس با 76.4٪ سهم بازار بر استفاده از نرم افزار مدیریت محتوا مسلط است.

5. وردپرس متن باز و رایگان h4> است

WordPress is free and open source

وردپرس تحت مجوز GNU GPL منتشر شده است که به هر کسی در دنیا امکان دانلود و استفاده از آن را می دهد. کد منبع برای مطالعه ، استفاده ، اصلاح و ایجاد بر اساس آن برای هر کسی آزاد است.

به مقاله ما در مورد چرایی وردپرس رایگان است؟ هزینه های آن چقدر است؟ صید چیست؟

6. وردپرس متعلق به هیچ شرکتی نیست h4>

WordPress trademark is owned by WordPress Foundation

به منظور محافظت از آزادی های ارائه شده توسط منبع آزاد ، مت مولن وگ ، بنیانگذار وردپرس ، بنیاد وردپرس را ایجاد کرد. این سازمان غیر انتفاعی دارای علامت تجاری “WordPress” است و از آزادی های ارائه شده توسط مجوز منبع باز نرم افزار محافظت می کند.

برای جزئیات بیشتر به این مطلب مراجعه کنید: وردپرس کیست و وردپرس چگونه درآمد کسب می کند .

7. وردپرس مدیر عامل ندارد h4>

WordPress community

از آنجا که وردپرس یک پروژه منبع باز است و متعلق به هیچ شرکتی نیست ، مدیر عامل ندارد. این پروژه توسط توسعه دهندگان داوطلب از سراسر جهان اجرا می شود.

یک فرایند تصمیم گیری دقیق وجود دارد که به هر کسی امکان می دهد گزارش اشکالات ، وصله ها ، ویژگی های پیشنهادی و غیره را ارسال کند.

8. وردپرس یک اقتصاد چند میلیارد دلاری h4> را تأمین می کند

WordPress is a multi-million dollar industry

صدها شرکت و هزاران متخصص از سراسر جهان محصولات ، خدمات و راه حل های مبتنی بر وردپرس را می فروشند. وردپرس فرصت های بسیار خوبی را به هزاران توسعه دهنده ، طراح و کارآفرین برای ایجاد مشاغل خود بر اساس وردپرس ارائه می دهد.

لیست 20 با نفوذترین وردپرس و شرکتهای .

9. بارگیری پلاگین 1.48 میلیاردی h4>

1.48 Billion plugin downloads

بارگیری افزونه های وردپرس در سال 2016 از کل 488/1 میلیارد بارگیری عبور کرده است. این 48٪ افزایش نسبت به سال 2015 است که بارگیری افزونه از مرز 1 میلیارد دلار گذشته است.

10. وردپرس توسط دولتهای سراسر جهان h4> استفاده می شود

WordPress in Government

وردپرس به هزاران وب سایت دولتی در تمام نقاط جهان قدرت می بخشد. این لیست شامل ده ها وب سایت دولت فدرال و ایالتی ایالات متحده ، شهرستان ها ، شهرهای کوچک ، دبیرستان ها و غیره است

11 وردپرس در آموزش h4>

WordPress in education

وردپرس توسط هزاران دانشگاه ، کالج و مدرسه در سراسر جهان استفاده می شود. مجوز منبع آزاد به دانشجویان و دانشگاه ها امکان مطالعه ، اصلاح ، یادگیری و کمک به توسعه هسته ، افزونه ها و مضامین وردپرس را می دهد.

به لیست بیش از 40 دانشگاه معروف که از وردپرس استفاده می کنند

12 بیش از 50،000 افزونه رایگان h4>

WordPress plugins

افزونه ها مانند برنامه هایی برای سایت وردپرس شما هستند. در حال حاضر بیش از 50،000 افزونه رایگان وردپرس برای بارگیری در دسترس است. از ایجاد > فروشگاه آنلاین به افزودن فرم تماس ، هر کاری که می خواهید انجام دهید این احتمال وجود دارد که افزونه ای برای آن پیدا کنید.

نگاهی به انتخاب ما 24 باید دارای افزونه های وردپرس برای وب سایت های تجاری باشند .

13. بیشتر بارگیری های غیر انگلیسی وردپرس h4>

More non-English WordPress downloads

در سال 2014 ، بارگیری غیر انگلیسی وردپرس از نسخه انگلیسی پیشی گرفت. در سال های بعد ، وردپرس امکان نصب بسته های زبان را از قسمت مدیریت وردپرس فراهم کرد. در نسخه نهایی 2016 ، وردپرس ویژگی تغییر زبان را برای کاربران در یک سایت وردپرسی اضافه کرد.

14. وردپرس به بیش از 68 زبان h4> موجود است

WordPress is available in 68+ languages

وردپرس به طور کامل به 68 زبان ترجمه شده است ، و بخشی از آن به دهها زبان دیگر ترجمه شده است. بسیاری از افزونه ها و تم های محبوب وردپرس به زبان های مختلف نیز موجود است. همچنین می تواند به عنوان بستر چند زبانه با کمک افزونه هایی مانند WPML و Polylang .

به راهنمای ما در نحوه نصب وردپرس به زبانهای دیگر .

15. WordCamp Events در 41 کشور h4>

WordCamp events around the world

رویدادهای رسمی وردپرس WordCamps نامیده می شوند. در سال 2016 ، 115 رویداد WordCamp در 41 کشور برگزار شد که 36000 کاربر وردپرس در آن شرکت کردند.

16. گردهمایی های وردپرس در 58 کشور h4>

WordPress meetups around the globe

گردهمایی های وردپرس رویدادهای کوچکتری هستند که توسط جوامع محلی تحت چتر بنیاد وردپرس برگزار می شوند. در سال 2016 ، 3193 نشست وردپرس ، در 58 کشور جهان ، با حضور 62،566 کاربر انجام شده است.

17. پسر عموهای وردپرس h4>

WordPress sister projects

انجمن پشت وردپرس همچنین پروژه های خواهری مانند bbPress ، BuddyPress ، و GlotPress . همه آنها نرم افزارهای منبع باز هستند که در بالای هسته و اصول وردپرس ساخته شده اند.

18 11.45٪ از سایت های وردپرس از رمزگذاری SSL استفاده می کنند h4>

HTTPS and SSL encryption for WordPress sites

در سال 2016 ، تعداد سایتهای وردپرس با استفاده از HTTPS از 4٪ به 11.45٪ افزایش یافت. انتظار می رود که وردپرس در سال 2017 به طور فعالانه ای رمزنگاری را تحت فشار قرار دهد ، رشد چشمگیری خواهد داشت. به راهنمای ما در مورد نحوه افزودن SSL رایگان در وردپرس با Let’s Encrypt .

19. وردپرس در PHP و MySQL h4> نوشته شده است

WordPress is Written in PHP and MySQL

وردپرس به PHP زبان برنامه نویسی و استفاده می کند MySQL برای پایگاه داده.

20. 20٪ وردپرس در JavaScript نوشته شده است h4>

JavaScript

20٪ کد در هسته وردپرس JavaScript . انتظار می رود که هرچه وردپرس بیشتر و بیشتر شبیه یک چارچوب توسعه برنامه شود ، رشد کند.

21. پشتیبانی رایگان وردپرس مبتنی بر انجمن h4>

WordPress support

وردپرس یک پروژه جامعه محور است و پشتیبانی بصورت گسترده و بدون هزینه در دسترس است. یک انجمن پشتیبانی رسمی وردپرس وجود دارد که هر روز هزاران پست دریافت می کند.

همچنین وب سایت های منبعی مانند WPBeginner وجود دارد که کاربران می توانند آموزشها ، تماشای فیلم ها ، و وردپرس را بیاموزید .

اگر در مورد وردپرس س questionsالی داشتید ، کافیست از طریق فرم تماس با ما تماس بگیرید. ما همچنین توصیه می کنیم راهنمای خود را در نحوه درخواست صحیح پشتیبانی از وردپرس و دریافت آن .

22. وردپرس و جاز h4>

WordPress and Jazz

کلیه نسخه های وردپرس به نام هنرمندان جاز نامگذاری شده اند. به عنوان مثال ، وردپرس 1.0 به نام Miles Davis و وردپرس 4.6 به نام Pepper Adams نامگذاری شد.

23. وردپرس دارای سیستم بروزرسانی خودکار داخلی h4> است

WordPress updates

وردپرس برای انتشارهای جزئی به طور خودکار خود را به روز می کند. همچنین اگر یک آسیب پذیری شدید مشاهده شود که میلیون ها وب سایت را تهدید می کند ، می تواند به طور خودکار به روزرسانی های پلاگین را فشار دهد.

24. WordPress.com همان WordPress.org

نیست

WordPress.org vs WordPress.com

وردپرس نرم افزار منبع باز است که به شما امکان می دهد وب سایت خود را بسازید. برای نصب وردپرس به میزبانی وردپرس نیاز دارید (به راهنمای ما مراجعه کنید نحوه ایجاد وب سایت ).

از طرف دیگر ، WordPress.com یک سرویس میزبانی وبلاگ است که توسط Automattic اداره می شود.

به راهنمای ما در تفاوت بین WordPress.com در مقابل WordPress.org .

25. وردپرس برای شبکه های چند سایته h4>

WordPress multisite network

وردپرس دارای ویژگی چند سایته داخلی است که به طور پیش فرض پنهان است. به شما امکان می دهد با استفاده از همان نصب وردپرس شبکه ای از وب سایت ها را ایجاد کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این موضوع ، نگاهی به راهنمای ما در مورد نحوه نصب و راه اندازی شبکه چند سایته وردپرس .

امیدواریم این مقاله به شما کمک کند تا برخی حقایق جالب جدید درباره وردپرس را بیاموزید. همچنین ممکن است بخواهید راهنمای ما را در نحوه انتخاب بهترین بستر وبلاگ نویسی .

اگر این مقاله را دوست داشتید ، لطفاً در کانال YouTube برای آموزش های ویدئویی وردپرس. همچنین می توانید ما را در Twitter و فیس بوک .

منبع:
https://www.wpbeginner.com/beginners-guide/facts-about-wordpress/.

دیدگاهتان را بنویسید