19+ ابزار Google رایگان که هر بلاگر وردپرس باید استفاده کند

Google ابزارهای بسیار متنوعی را برای کمک به وبلاگ نویسان و وب مسترها برای بهبود سئوی سایت خود ، بهبود بهره وری ، درآمدزایی و موارد دیگر ارائه می دهد. در این مقاله ، ما بهترین ابزارهای رایگان Google را به شما نشان خواهیم داد که هر وبلاگ نویس وردپرس از آنها استفاده می کند.

Google Tools for Bloggers

1.Google Analytics

Google Analytics

Google Analytics جامع ترین ابزار تجزیه و تحلیل برای دارندگان وب سایت و وبلاگ نویسان است. این به شما می گوید که بازدیدکنندگان چگونه سایت شما را پیدا کردند ، چه چیزی را مشاهده کردند و چگونه با وب سایت شما تعامل داشتند.

همه این اطلاعات به شما کمک می کند تا یک استراتژی محتوا را برنامه ریزی و اجرا کنید که همزمان به شما در دستیابی به اهداف تجاری خود کمک می کند تا نیاز مخاطبان شما را برطرف کند.

دستورالعمل های راهنمای مبتدیان ما را در نحوه نصب Google Analytics در وردپرس .

2. کنسول جستجوی Google (ابزارهای مدیر وب)

Google search console

آیا می خواهید بدانید که Google چگونه وب سایت شما را می بیند؟ شروع به استفاده از Google Search Console (ابزارهای مدیر وب سابق) کنید. این مجموعه ای جامع از ابزارها است که می توانید برای بهبود رتبه بندی جستجوی خود استفاده کنید.

این می تواند به شما کمک کند دریابید کدام کلمات کلیدی سایت شما دارای رتبه بالاتری هستند ، کدام کلمات بیشتر کلیک می شوند و موارد دیگر.

شما می توانید عنوان نقشه سایت XML را به Google ارسال کنید که به Google کمک می کند سایت شما را بهتر کشف و خزنده کند.

مهمتر از همه ، Google در صورت بروز مشکل در خزیدن یا نمایه سازی محتوا از سایت شما ، به شما اطلاع می دهد. Google همچنین خطاها و هشدارها با پیشنهاداتی در مورد چگونگی حل آنها.

این اطلاعات عظیم برای همه وبلاگ نویسان ضروری است. به راهنمای ما در مورد چگونگی سایت WordPress خود را به ابزارهای وب مستر Google اضافه کنید .

3. جستجوی سفارشی Google

جستجوی پیش فرض وردپرس تقریباً بی فایده است. با داشتن محتوای بسیار زیاد در وبلاگ خود ، شما باید ابزار مناسبی برای جستجوی سایت خود به کاربران ارائه دهید.

شما دو گزینه دارید. شما می توانید از یک افزونه جستجوی وردپرس برتر استفاده کنید ، مانند SearchWP ، یا می توانید جستجوی سفارشی Google را به سایت وردپرس خود اضافه کنید.

افزودن جستجوی سفارشی Google آسان است و می توانید آن را طوری ترکیب کنید که کاملاً با وب سایت شما ترکیب شود. به آموزش ما در نحوه افزودن جستجوی Google در یک سایت وردپرسی برای دستورالعمل های گام به گام.

4 مدیر برچسب Google

Google Tag Manager

اکثر وبلاگ نویسان موفق از چندین راه حل های تجزیه و تحلیل و ابزار ردیابی برای بهبود سایت های آنها.

این ابزارها نیاز دارند کد سفارشی را به سایت وردپرس خود اضافه کنید. هر یک از این قطعه های کد سفارشی اساساً یک اسکریپت خارجی بارگیری می کند و مدیریت همه آنها دردناک است.

Google Tag Manager این مشکل را حل می کند که به شما امکان می دهد همه کدهای ردیابی خارجی خود را از یک داشبورد مدیریت کنید. فقط باید یک قطعه مدیر برچسب Google به سایت خود اضافه کنید و سپس می توانید بقیه موارد را از داشبورد مدیریت برچسب مدیریت کنید.

برای توضیحات بیشتر و دستورالعمل ها ، به آموزش ما در نحوه نصب و راه اندازی Google Tag Manager در وردپرس .

5. PageSpeed ​​Insights

PageSpeed Tool

سرعت یکی از مهمترین عوامل در تجربه کاربر و سئو سایت است. Pagespeed Insights به شما کمک می کند بفهمید وب سایت شما از نظر سرعت چه رتبه ای دارد و برای بهبود آن می توانید چه کاری انجام دهید.

نتایج را برای دسک تاپ و موبایل به شما نشان می دهد. تقسیم آنها به بخشهای مختلف هر بخش به شما نشان می دهد که چگونه منابع و عملکردهای مختلف سرعت وب سایت شما را کند می کنند.

می توانید از یکی از افزونه های ذخیره مانند W3 Total Cache یا WP Super Cache ، و نصب MaxCDN برای تقویت سایت خود.

مطالعه موردی ما را در عنوان چگونه عملکرد List25 را 256٪ بهبود بخشیم .

6. ابزار آزمایش دوستانه Google Mobile

Mobile Friendly Test

تعداد زیادی از ترافیک جستجو از دستگاه های تلفن همراه ناشی می شود. Google فعالانه در تلاش است تا تجربه کاربر تلفن همراه را بهبود بخشد. این بدان معنی است که سایت های دوستانه تلفن همراه به طور برجسته در جستجوی تلفن همراه نمایش داده می شوند.

ابزار Friendly Mobile به شما امکان می دهد سایت خود را از نظر آمادگی برای موبایل آزمایش کنید. دارندگان سایت وردپرس می توانند با استفاده از یک تم پاسخگو وردپرس وب سایت های خود را به راحتی موبایل دوستانه کنند. اگر نمی خواهید موضوع سایت خود را تغییر دهید ، می توانید سایت وردپرس خود را با WPtouch Pro دوستانه سازید .

7. برنامه ریز کلمات کلیدی Google AdWords

Google Adwords Keyword Planner

آیا می خواهید بدانید کاربران به دنبال چه چیزی هستند؟ Google Adwords با استفاده از ابزار برنامه ریز کلمات کلیدی ، بینش در مورد جستجو برای تبلیغ کنندگان را ارائه می دهد.

با استفاده از این ابزار می توانید لیستی از کلمات کلیدی مرتبط با وبلاگ خود ایجاد کنید و ببینید کدام کلمات کلیدی بیشتر جستجو می شوند.

ابزار برنامه ریز کلمات کلیدی همچنین می تواند به شما کمک کند ایده های جدیدی برای ارسال وبلاگ ایجاد کنید ، استراتژی محتوای برنامه ریزی کنید و حتی کمپین های تبلیغاتی خود را با استفاده از Google Adwords اجرا کنید.

8. Google Insights + Trends

Google Insights

Google Insights ابزاری را ارائه می دهد تا به شما بینش در مورد جستجو برساند. برای بدست آوردن داده های مورد نیاز می توانید از Google Trends ، Google Correlate و نظرسنجی مصرف کننده Google استفاده کنید.

به سادگی یک عبارت جستجو وارد کنید و ببینید که روند آن در طول زمان چگونه است. شما می توانید کلمات کلیدی مختلف را با هم مقایسه کنید تا ببینید که چگونه علاقه کاربر در آن عناوین توسعه یافته یا از بین رفته است. برای محدود کردن منطقه می توانید روی یک منطقه جغرافیایی تمرکز کنید.

9. Google برای کسب و کار من

Google My Business

Google برای کسب و کار من به شما امکان می دهد به راحتی اطلاعات مربوط به تجارت خود را در Google اضافه کنید. این به Google کمک می کند تا اطلاعات کسب و کار شما را هنگام جستجوی کاربر در آن نمایش دهد. Google همچنین تجارت شما را در محصولات مختلف Google مانند Google Maps ، Google Places ، مکانها و غیره نمایش می دهد.

اگر خدمات ارائه می کنید یا فروشگاهی را اداره می کنید ، Google my business چیزی است که نمی توانید از دست بدهید. این نه تنها باعث افزایش دید تجاری شما در جستجو می شود ، بلکه منجر به مشتریان و مشتریان بالقوه بسیاری می شود.

10. سندنگار Google ، کاربرگ ، اسلایدها ، فرم ، تقویم ، Gmail

Google همچنین طیف وسیعی از برنامه های بهره وری را برای کاربران دسک تاپ و موبایل ارائه می دهد. این برنامه ها شامل Google Docs ، Sheets ، اسلایدها ، فرم ها ، نقشه ها و غیره است

مزیت اصلی استفاده از برنامه های بهره وری Google اشتراک آسان در وب با کنترل کامل حریم خصوصی ، بازبینی نامحدود ، نظرات داخلی ، همکاری در زمان واقعی ، بدون نیاز به زدن دکمه ذخیره است.

همچنین می توانید Google Apps for Work را دریافت کرده و همه این برنامه ها را با حساب های ایمیل مارک دار خود ، کنترل کاربر و برنامه های یکپارچه برای سازمان خود کار کنید.

همچنین می توانید این اسناد را در پست های وبلاگ وردپرس خود جاسازی کنید. به آموزش ما در مورد چگونگی PDF ، صفحات گسترده و سایر اسناد را در وردپرس تعبیه کنید .

11. Google Drive

Google Drive

تمام پرونده های Google Docs شما در Google Drive شما ذخیره می شود. هر حساب Google با 16 گیگابایت فضای ذخیره سازی آنلاین ارائه می شود. می توانید از این فضای ذخیره سازی برای ذخیره هر پرونده ای که می خواهید استفاده کنید و آنها را در همه دستگاه های خود به اشتراک بگذارید.

می توانید Google Drive to your WordPress media Library برای به اشتراک گذاری آسان فایل. Google drive همچنین مکانی ایده آل برای ذخیره پشتیبان گیری از وردپرس .

12. Google Photos

Google Photos فضای ذخیره سازی نامحدود رایگان برای عکس های شما ارائه می دهد. اگر تصمیم دارید عکس های خود را با کیفیت اصلی ذخیره کنید ، از فضای ذخیره سازی Google Drive شما استفاده می کند. فقط با قیمت 1.99 دلار در ماه ، می توانید 100 گیگابایت فضای ذخیره سازی خریداری کنید.

معنی این امر این است که شما هرگز مجبور به حذف هیچ عکسی نخواهید بود. تمام عکس های شما به طور خودکار در ابر بارگذاری می شوند. به راحتی می توانید این عکس ها را به اشتراک بگذارید یا آنها را بارگیری کنید. از همه دستگاههای خود می توانید از یک حساب Google یکسان استفاده کنید.

13. نقشه های Google

Google Maps ساده ترین راه برای جاسازی نقشه های تعاملی در هر نقطه از وب است. چند مورد عالی وجود دارد افزونه های Google Maps برای وردپرس که به شما امکان می دهد نقشه های زیبایی ایجاد کنید و آنها را در سایت وردپرس خود جاسازی کنید.

کارهای بی شماری وجود دارد که می توانید با Google Maps در وردپرس انجام دهید. اگر یک وبلاگ سفر دارید ، می توانید نقشه های سفر تعاملی را در وردپرس اضافه کنید با نشانگرهای مورد علاقه.

14. هشدارهای Google

Google Alerts

آیا وقتی از شما یا نام تجاری شما در وب نام برده می شود فوراً مطلع شوید؟ برای نام تجاری یا کلمات کلیدی خود یک هشدار Google ایجاد کنید و وقتی در وب ظاهر می شوند اعلان های ایمیل فوری دریافت کنید.

Google Alerts ابزاری مهم برای استفاده برای ایجاد یک تصویر با نام تجاری قوی است. احتمالاً هشدارهای بی فایده زیادی را از طرف تجمع کنندگان محتوا دریافت خواهید کرد ، اما گاهی اوقات هشدارهایی دریافت می کنید که توانایی پرداخت آنها را ندارید.

15. Google Keep

Google Keep

بهترین راه برای سازماندهی ایده های ارسال پست در وبلاگ ، یادداشت کردن آنها در یادداشت ها است. Google Keep به شما امکان می دهد یادداشت ها ، لیست ها ، یادداشت های صوتی ، تصاویر و نقاشی های خود را به سرعت ذخیره کنید. در همه دستگاه های شما همگام سازی می شود و می توانید از آن با همان حساب Google که برای ایمیل ، عکس ، سندنگار و همه موارد دیگر استفاده می کنید استفاده کنید.

16. قلم های Google

Google Fonts

تایپوگرافی نقش بسیار مهمی در طراحی و قابلیت استفاده دارد. Google Fonts بهترین مکان برای جستجوی فونت های رایگان است که می توانید در پروژه های خود استفاده کنید.

Google Fonts نه تنها به شما امکان بارگیری و استفاده از این قلم ها را می دهد ، بلکه می توانید آنها را در وب سایت های خود جاسازی کنید و مستقیماً از سرورهای Google به آنها سرویس دهید. راهنمای ما را در مورد نحوه برای جزئیات بیشتر قلم های Google را در مضامین وردپرس اضافه کنید .

17. Google Hangouts

Google Hangouts

Google Hangouts تماس صوتی و تصویری ، پیام رسانی و تماس های گروهی را ارائه می دهد. مناسب برای تماس های کنفرانسی با همکاران و نویسندگان خود ، برگزاری یک وبینار یا فقط مکالمه گاه به گاه با دوستان و خانواده.

با استفاده از Hangouts on Air می توانید مکالمات مستقیم را به دنیا پخش کنید. به آموزشهای ما در مورد چگونگی افزودن عنوان جلسه Hangout زنده Google در وردپرس و نحوه افزودن شمارش معکوس Google hangout در وردپرس .

18. YouTube

YouTube

یوتیوب فقط یک سرویس میزبانی ویدیو نیست ، بلکه دومین موتور جستجوی محبوب در وب است. میلیون ها کاربر به دنبال محتوای ویدیویی در YouTube هستند.

ویدئو بسیار جذاب تر از متن است. ما به کاربران خود می گوییم برای بارگذاری فیلم های خود در وردپرس ، در عوض ما به آنها توصیه می کنیم که آن را در YouTube میزبانی کنند.

راهنمای ما را در نحوه جاسازی آسان فیلم ها در وردپرس .

همچنین موارد خوبی وجود دارد افزونه های YouTube برای وردپرس موجود در وردپرس که می توانند وبلاگ شما را به یک سایت ویدیویی اعتیاد آور تبدیل کنند.

19. Google Adsense

Google Adsense

Google Adsense وبلاگ نویسان را به هم متصل می کند با تبلیغ کنندگان. این ساده ترین راه برای درآمد سریع تبلیغات از طریق وبلاگ نویسان است. Google سایت شما را با تبلیغات مربوطه مطابقت داده و نمایش تبلیغات را کنترل می کند.

موارد بسیار خوبی وجود دارد افزونه های وردپرس برای مدیریت تبلیغات که به شما امکان می دهد تبلیغات Google را به راحتی در وب سایت خود مدیریت و نمایش دهید. Google Adsense را با سایر برنامه های درآمدزایی خود ترکیب کنید و به راحتی می توانید یک وبلاگ برتر با درآمد کسب کنید.

به راهنمای ما در نحوه افزودن صحیح Google Adsense در وردپرس .

ابزارهای جایزه h4>

بسیاری از ابزارهای Google وجود دارد که رایگان هستند و می توانند برای وبلاگ وردپرس شما بسیار مفید باشند. برخی از آنها عبارتند از:

Google اغلب ابزارها و خدمات جدیدی را راه اندازی می کند و بسیاری از آنها به صورت رایگان یا با قیمت بسیار رقابتی در دسترس هستند.

امیدواریم این مقاله به شما کمک کند برخی از ابزارهای رایگان Google را پیدا کنید که هر وبلاگ نویسی وردپرس باید از آنها استفاده کند. همچنین ممکن است بخواهید لیست ما 40 ابزار مفید برای مدیریت و رشد وبلاگ وردپرس خود .

اگر این مقاله را دوست داشتید ، لطفاً در کانال YouTube مشترک شوید برای آموزش های ویدئویی وردپرس. همچنین می توانید ما را در Twitter و فیس بوک .

منبع:
https://www.wpbeginner.com/showcase/19-free-google-tools-every-wordpress-blogger-should-use/.

دیدگاهتان را بنویسید