18 مهمترین کاری که باید بعد از نصب وردپرس انجام دهید

ما اغلب توسط کاربران درمورد اینکه بلافاصله بعد از راه اندازی یک وبلاگ ؟ پس از نصب وردپرس ، هنوز موارد زیادی وجود دارد که شما باید برای راه اندازی و راه اندازی صحیح وب سایت خود انجام دهید. در این مقاله ، مهمترین کارهایی را که شما بلافاصله پس از نصب وردپرس می خواهید انجام دهید ، به اشتراک خواهیم گذاشت.

Checklist of things to do after installing WordPress

1 فرم تماس h4> را اضافه کنید

همه وب سایت های موجود در اینترنت به فرم تماس نیاز دارند. به بازدیدکنندگان وب سایت شما این امکان را می دهد تا به راحتی و با پر کردن فرم در وب سایت خود ، سریعاً با شما تماس بگیرند.

به طور پیش فرض ، وردپرس با فرم تماس داخلی موجود نیست.

اینجا جایی است که WPForms وارد می شود. این بهترین افزونه فرم تماس با وردپرس و به شما امکان می دهد به راحتی مخاطب زیبایی ایجاد کنید فرم های وب سایت شما

آنها همچنین دارای یک نسخه رایگان WPForms a هستند > که می توانید از مخزن افزونه WordPress.org بارگیری کنید.

Creating a contact form in WordPress

راهنمای گام به گام ما را در نحوه ایجاد فرم تماس در وردپرس .

2. عنوان سایت ، Tagline و منطقه زمانی را تغییر دهید h4>

در مرحله بعدی ، باید عنوان سایت ، برچسب و تنظیمات منطقه زمانی را تغییر دهید. کافی است به صفحه تنظیمات »عمومی بروید و این تنظیمات را تغییر دهید.

Change title, tagline, and timezone settings

3 راه اندازی سئو وردپرس h4>

SEO ، مخفف Search Engine Optimization ، توسط صاحبان وب سایت برای جلب بازدید بیشتر از Google و سایر موتورهای جستجو استفاده می شود.

وردپرس کاملاً دوستانه SEO نیست. با این وجود کارهای زیادی وجود دارد که می توانید برای بهینه سازی سئو و بازدید بیشتر از وب سایت خود انجام دهید.

بهترین زمان برای تنظیم SEO وب سایت خود درست بعد از نصب وردپرس است.

ما توصیه می کنیم از SEO Yoast a استفاده کنید > پلاگین این جامع ترین افزونه SEO WordPress در بازار است و از کلیه تنظیمات مهم SEO خارج از محدوده مراقبت می کند.

Yoast SEO installed in WordPress

برای دستورالعمل های گام به گام کامل ، به برای مبتدیان.

4. Google Analytics را نصب کنید h4>

شما به عنوان یک مالک وب سایت ، باید مخاطبان خود را بفهمید ، آنها به دنبال چه چیزی هستند و چگونه می توانید به آنها در یافتن آن کمک کنید. این بینش به شما کمک می کند تا برای رشد تجارت خود هوشمندانه تصمیم بگیرید.

اینجا جایی است که شما به Google Analytics نیاز دارید. این به شما نشان می دهد که چند نفر از وب سایت شما بازدید می کنند ، از کجا آمده اند و آنچه در وب سایت شما انجام داده اند.

ساده ترین راه برای نصب Google Analytics استفاده از MonsterInsights است. این بهترین پلاگین Google Analytics برای وردپرس است و گزارش های تجزیه و تحلیل زیبایی را در داخل وردپرس نشان می دهد.

MonsterInsights reports

برای راه اندازی کامل ، به راهنمای مبتدیان در مورد چگونگی سهولت نصب Google Analytics در وردپرس .

5. حافظه پنهان h4> را نصب کنید

مطالعات نشان می دهد که 1 ثانیه تأخیر در زمان بارگیری صفحه می تواند منجر به از دست رفتن 7٪ در تبدیل ها ، 11٪ بازدید صفحه کمتر و 16٪ کاهش رضایت مشتری شود.

Strangeloop study

به عنوان یک مالک وب سایت ، باید مطمئن شوید که وب سایت شما سریع است و حتی در ترافیک بالا نیز عملکرد خوبی دارد.

اینجا مکانی است که حافظه پنهان در آن وارد می شود. به وب سایت شما این امکان را می دهد که به جای تولید سریع ، کپی های ذخیره شده صفحات خود را به سرعت در اختیار کاربران قرار دهد. این باعث کاهش بار سرور در وب سایت شما و سرعت بارگذاری صفحه شما می شود.

افزونه های کش زیادی برای وردپرس در دسترس است ، اما ما توصیه می کنیم از WP Super Cache. به راهنمای ما در نحوه نصب و راه اندازی افزونه WP Super Cache برای دستورالعمل های دقیق.

ذخیره تنها می تواند سرعت وب سایت شما را به میزان قابل توجهی بهبود بخشد. با این حال ، کارهای سریع دیگری نیز وجود دارد که می توانید برای سریع تر کردن آن انجام دهید. به راهنمای کامل ما در مورد چگونگی بهبود سرعت و عملکرد وردپرس مراجعه کنید .

6. نصب پشتیبان h4>

هر ساله میلیون ها دلار خسارت به دلیل از دست دادن اطلاعات وارد می شود. ایجاد نسخه پشتیبان تنها راه مطمئن شدن از این است که در صورت بروز یک فاجعه به راحتی می توانید وب سایت خود را بازیابی کنید.

برخی از میزبانی وردپرس شرکت ها خدمات پشتیبان گیری محدودی را با خود ارائه می دهند برنامه های میزبانی با این حال ، این نسخه های پشتیبان تضمین نشده اند و مسئولیت تهیه نسخه پشتیبان از وب سایت خود به عهده خود شماست.

خوشبختانه چندین مورد عالی وجود دارد افزونه های پشتیبان گیری وردپرس که می توانید برای ایجاد پشتیبان گیری خودکار استفاده کنید.

ما توصیه می کنیم از Updraft Plus استفاده کنید. این بهترین افزونه پشتیبان گیری از وردپرس است و به شما امکان می دهد تا برنامه های پشتیبان گیری خودکار را تنظیم کنید. همچنین می توانید پشتیبان های خود را به صورت ایمن در سرویس های ذخیره سازی از راه دور مانند Google Drive ، Amazone S3 ، Dropbox و موارد دیگر ذخیره کنید.

Setting up WordPress backups using UpdraftPlus

برای دستورالعمل های گام به گام به آموزش گام به گام ما در مورد چگونگی پشتیبان گیری و بازیابی وردپرس با استفاده از UpdraftPlus

7. امنیت وردپرس را تنظیم کنید h4>

وردپرس کاملاً امن نیست. با این حال ، برای حفظ امنیت وب سایت خود ، همچنان باید بهترین اقدامات امنیتی را دنبال کنید.

انجام برخی از این بهترین روش ها به تنهایی مانند استفاده از رمزهای عبور قوی بسیار آسان است ، امنیت بخش مدیریت وردپرس ، و نصب به روزرسانی ها.

برای موارد دیگر ، شما به یک پلاگین نیاز دارید. چند افزونه امنیتی عالی وردپرس وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید.

ما توصیه می کنیم از Sucuri استفاده کنید. آنها پیشرو صنعت در امنیت وب سایت هستند ، اسکن آسیب پذیری ، و حفاظت از بدافزار.

بهترین قسمت استفاده از Sucuri ، این است که آنها بهترین افزونه فایروال وردپرس . فایروال وب سایت از دسترسی ترافیکی مشکوک به وب سایت شما جلوگیری می کند.

Sucuri website firewall

برای دستورالعمل های کامل ، مراحل نهایی برای مبتدیان.

8. راه اندازی محافظت در برابر هرزنامه h4>

نظرات هرزنامه می تواند بسیار مشکل ساز باشد. بیشتر آنها حاوی پیوندهایی به وب سایتهای مخربی هستند که به توزیع بدافزار معروف هستند. نظرات هرزنامه می تواند بر رتبه بندی جستجو و اعتبار وب سایت شما تأثیر بگذارد.

می توانید تعدیل نظرات در وردپرس برای جلوگیری از ظاهر شدن هرگونه نظر بدون تأیید. با این حال ، با افزایش میزان هرزنامه ، زمان قابل توجهی را صرف تعدیل نظرات خواهید کرد.

برای رفع این مشکل ، باید Akismet را نصب و فعال کنید. پلاگین این یک افزونه ضد هرزنامه وردپرس است و یکی از تنها دو افزونه ای است که از قبل روی هر وب سایت وردپرس نصب شده است.

Akismet

برای کسب اطلاعات بیشتر ، به راهنمای ما در نحوه راه اندازی افزونه ضد هرزنامه Akismet در وردپرس.

9. تم های وردپرس استفاده نشده h4> را حذف کنید

اکثر کاربران وردپرس قبل از تصمیم گیری در مورد نگهدارنده ، چند موضوع را نصب و آزمایش می کنند. به جای اینکه آن مضامین استفاده نشده را نصب کنید ، حتماً آنها را حذف کنید. دلیل این امر این است که حتی مضامین غیرفعال نیز به به روزرسانی نیاز دارند.

ما توصیه می کنیم حداقل یک موضوع پیش فرض را نصب کنید. در صورت نیاز به تغییر مضامین ، هنگام استفاده از عیب یابی خطاها .

به صفحه ظاهر »مضامین بروید و بر روی تم استفاده نشده ای که می خواهید حذف کنید کلیک کنید. با این کار پنجره ای ظاهر می شود که جزئیات موضوع را نشان می دهد. در گوشه پایین سمت چپ پنجره بازشو پیوند حذف موضوع را مشاهده خواهید کرد.

Delete unused themes

روند را تکرار کنید تا تمام تم های استفاده نشده حذف شود.

10. نظرات وردپرس را تنظیم کنید h4>

نظرات نقش مهمی در بیشتر وبلاگ ها آنها شاخص خوبی برای تعامل کاربر هستند و به شما امکان می دهند در اطراف وبلاگ خود جامعه ای ایجاد کنید.

برای تنظیم نظرات کافی است به صفحه تنظیمات »بحث و گفتگو بروید. از اینجا می توانید نظرات را فعال کنید ، غیرفعال کنید ، اعلان های نظر را تنظیم کنید و تعدیل نظر را فعال کنید.

Comment settings

11 محتوای پیش فرض را حذف کنید h4>

وردپرس دارای برخی مطالب پیش فرض است که به عنوان موارد نگهدارنده استفاده می شود. این شامل یک پست وبلاگ با عنوان “سلام به جهان” ، یک نمونه نظر و یک صفحه نمونه است.

به سادگی به صفحه ارسال ها »همه پست ها بروید. موشواره را به پست «Hello World» ببرید و سپس روی پیوند «سطل زباله» کلیک کنید.

Delete default post

بعد ، به صفحه Pages »All Pages بروید و سپس‘ Sample Page را حذف کنید.

در آخر ، از صفحه نظرات بازدید کنید و سپس نظر پیش فرض را حذف کنید.

Delete default comment

12 یک دسته پیش فرض h4> را تنظیم کنید

پست های وردپرس لازم است حداقل در یک گروه ثبت شوند. به طور پیش فرض ، وردپرس از دسته “دسته بندی نشده” به عنوان دسته پیش فرض استفاده می کند. اگر هنگام نوشتن پست وبلاگ ، دسته را تغییر ندهید ، به طور خودکار در گروه پیش فرض ثبت می شود.

برای تغییر دسته پیش فرض ، ابتدا باید از صفحه ارسال ها »دسته ها برای ایجاد یک دسته جدید بازدید کنید. این به عنوان دسته پیش فرض جدید شما استفاده خواهد شد.

Add new category

پس از آن ، به صفحه تنظیمات »نوشتن بروید. در اینجا گزینه پیش فرض دسته را مشاهده خواهید کرد ، می توانید پیش بروید و دسته جدیدی را که قبلاً ایجاد کرده اید انتخاب کنید.

Change default category

سرانجام ، می توانید به صفحه ارسال ها »دسته ها بروید و دسته” دسته بندی نشده “را حذف کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر ، به راهنمای ما در مورد نحوه تغییر دسته پیش فرض دسته بندی نشده در وردپرس .

13. صفحات Front و Blog را تنظیم کنید h4>

به طور پیش فرض وردپرس پست های وبلاگ شما را در صفحه اصلی نمایش می دهد. با این حال ، اگر ساخت یک وب سایت کسب و کار کوچک ، پس می خواهید از یک صفحه ثابت به عنوان صفحه اصلی خود استفاده کنید.

حتی اکثر وبلاگ ها می خواهند از یک صفحه اول ایستا به عنوان صفحه اصلی خود استفاده کنند. این به آنها امکان می دهد طرح های سفارشی را برای صفحه اصلی خود ایجاد کنند.

برای راه اندازی این صفحات ، می توانید به سادگی به صفحه تنظیمات »خواندن بروید و صفحاتی را که می خواهید استفاده کنید به عنوان صفحه اول و صفحه وبلاگ.

Select static front page and blog pages

برای جزئیات بیشتر ، به مقاله ما در مورد نحوه افزودن صفحه جداگانه برای ارسالهای وبلاگ در وردپرس .

14. Gravatar خود را بارگذاری کنید h4>

وردپرس از Gravatar برای نمایش عکسهای کاربران در بایگانی نویسنده و در نظرات وردپرس. Gravatar یک سرویس میزبانی عکس نمایه است که به کاربران اجازه می دهد از همان عکس تصویر نمایه خود در میلیون ها وب سایت استفاده کنند.

A WordPress website showing author photo

به سادگی به وب سایت Gravatar بروید و یک حساب کاربری ایجاد کنید با استفاده از آدرس ایمیلی که در حساب وردپرس خود استفاده کرده اید.

پس از آن ، می توانید از این آدرس ایمیل برای نظر دادن در مورد میلیون ها وب سایت با استفاده از Gravatar از جمله سایت خود استفاده کنید.

برای جزئیات بیشتر ، به مقاله ما در نحوه استفاده از Gravatar در وردپرس .

15. مشخصات کاربری خود را تکمیل کنید h4>

در مرحله بعدی ، می خواهید مشخصات کاربر وردپرس خود را تکمیل کنید. برای به روزرسانی اطلاعات نمایه خود ، کافی است به صفحه کاربران »نمایه خود بروید.

Update WordPress profile

به طور پیش فرض ، وردپرس از نام کاربری شما در کنار پست ها و نظرات وبلاگ شما استفاده خواهد کرد. شما می خواهید نام یا نام مستعار خود را جایگزین کنید. به مقاله ما در مورد چگونگی افزودن یا تغییر نام کامل خود در وردپرس .

همچنین می خواهید پیوند وب سایت خود را ارائه دهید. سایر پلاگین ها نیز ممکن است مانند پیوندهای شبکه های اجتماعی ، زمینه های سفارشی خود را به نمایه کاربر شما اضافه کنند.

در آخر ، یک بیوگرافی کوتاه از خود وارد کنید. این به کاربران شما یک معرفی سریع می دهد و به آنها کمک می کند تا درباره نویسنده پشت مقاله ها بیشتر بدانند.

16. نماد Favicon و Site را بارگذاری کنید h4>

Favicon یا Site Icon تصویر کوچکی است که در کنار عنوان وب سایت شما در مرورگر ظاهر می شود. این به کاربران شما کمک می کند وب سایت شما را شناسایی کنند و باعث افزایش شناخت برند در بین بیشترین بازدیدکنندگان شما می شود.

Favicons displayed in browser tabs

ابتدا باید تصویری از ابعاد دقیقاً 512 × 512 پیکسل ایجاد کنید و آن را در قالب png ، jpeg یا gif ذخیره کنید.

بعد از آن ، باید از Appearance »Customize بازدید کرده و روی برگه« Site Identity »کلیک کنید. در بخش “نماد سایت” بر روی دکمه “انتخاب پرونده” کلیک کنید تا گزینه دلخواه خود را بارگذاری کنید.

Add favicon and site icon

برای جزئیات بیشتر ، به مقاله ما در مورد نحوه اضافه کردن favicon و نماد سایت در وردپرس برای دستورالعمل های گام به گام.

17. آدرس ایمیل وردپرس h4> را تغییر دهید

اکثر کاربران هنگام نصب وردپرس آدرس ایمیل خود را اضافه می کنند. این به این معنی است که اولین مشخصات کاربر و آدرس ایمیل وب سایت آنها یکسان است.

برای تغییر این کار می توانید به صفحه تنظیمات »عمومی بروید و آدرس ایمیل جدیدی را که می خواهید برای وب سایت استفاده کنید وارد کنید.

Change your site email

از فعال بودن آدرس ایمیل جدید اطمینان حاصل کنید ، زیرا وردپرس یک ایمیل تأیید به آن آدرس ارسال می کند.

می توانید از هر آدرس ایمیل در اینجا استفاده کنید. با این حال ، بهتر است از یک آدرس ایمیل استفاده کنید که نشان دهد این آدرس برای ایمیل های خودکار ارسال شده از وب سایت شما است.

اگر می خواهید با استفاده از نام دامنه خود از حساب های ایمیل استفاده کنید ، لطفاً به راهنمای ما در مورد نحوه ایجاد یک آدرس ایمیل تجارت آزاد برای وب سایت وردپرس خود.

18 قالب وردپرس خود را تنظیم کنید h4>

مرحله بعدی تنظیم قالب وردپرس است. بیشتر تم های وردپرس با ویژگی های مختلف و گزینه های سفارشی سازی ارائه می شوند. با این حال ، برخی تنظیمات اساسی وجود دارد که در تمام مضامین وردپرس یکسان است. در واقع ، آنها در میان بیشتر وب سایت های کره زمین رایج هستند.

با تنظیم منوهای پیمایش شروع می کنیم. این منوی پیوندها است که معمولاً در قسمت سرصفحه ظاهر می شود. این شامل پیوندهایی به مناطق مختلف وب سایت شما است.

Adding navigation menus

برای دستورالعمل های دقیق ، به راهنمای مبتدیان ما در تنظیم منوهای ناوبری در وردپرس .

در مرحله بعدی ، می خواهید ابزارک ها را به وردپرس خود اضافه کنید. ابزارک ها به شما امکان می دهند بلوک های مختلفی را به نوار کناری وب سایت یا مناطق آماده ویجت اضافه کنید.

به طور پیش فرض ، وردپرس چند ابزارک پیش فرض را در نوار کناری اصلی شما نمایش می دهد. شما می خواهید آنها را دوباره مرتب کنید یا ابزارک های دیگر اضافه کنید. طرح زمینه شما ممکن است همراه با ابزارک های اختصاصی مخصوص رسانه های اجتماعی و سایر ویژگی هایی باشد که می خواهید استفاده کنید.

برای دستورالعمل های دقیق ، به راهنمای مبتدیان ما در نحوه افزودن و استفاده از ابزارک در وردپرس

طرح زمینه شما ممکن است شامل گزینه های دیگری مانند طرح های رنگی ، انتخاب طرح ، سبک سرصفحه و موارد دیگر باشد. این گزینه ها را کاوش کرده و مطابق میل خود تنظیم کنید.

امیدواریم این مقاله به شما کمک کند چیزهایی را یاد بگیرید که بلافاصله پس از نصب وردپرس می خواهید انجام دهید. همچنین ممکن است بخواهید این موارد قابل اجرا را مشاهده کنید نکاتی برای هدایت بازدید به سایت جدید WordPress خود .

اگر این مقاله را دوست داشتید ، لطفاً در کانال YouTube برای آموزش های ویدئویی وردپرس. همچنین می توانید ما را در Twitter و فیس بوک .

منبع:
https://www.wpbeginner.com/beginners-guide/top-10-most-important-things-to-do-after-installing-wordpress/.

دیدگاهتان را بنویسید