16 نکته برای تسلط بر ویرایشگر محتوای وردپرس

اکثر کاربران وردپرس بیشتر وقت خود را با استفاده از ویرایشگر محتوا برای نوشتن پست و ایجاد صفحات می گذرانند. وردپرس بصری ویرایشگر بلوک Gutenberg که استفاده از آن بسیار آسان است.

با این حال ، به عنوان یک کاربر برق ، می توانید با یادگیری برخی از ترفندهای کمتر شناخته شده ، بهره وری خود را به میزان قابل توجهی افزایش دهید. با این کار می توانید در مدت زمان کمتری محتوای بسیار جذاب ایجاد کنید.

در این مقاله ، ما نکات تخصصی خود را برای تسلط بر ویرایشگر محتوای وردپرس به اشتراک خواهیم گذاشت. این نکات به شما یاد می دهد که چگونه از یک ویرایشگر محتوای وردپرس مانند یک حرفه ای استفاده کنید.

Expert tips on using the WordPress content editor

1 یادگیری بلوک های اساسی h4>

بلوک ها عناصر اصلی سازنده ویرایشگر محتوای وردپرس هستند ، به همین دلیل است که گاهی اوقات به عنوان ویرایشگر بلوک نیز شناخته می شود.

Using blocks in WordPress content editor

هر عنصر درون محتوای شما از بلوک تشکیل شده است. به طور پیش فرض ، وردپرس تعداد زیادی بلوک متداول مانند پاراگراف ، لیست ها ، تصاویر ، گالری ها و موارد دیگر را به همراه دارد.

می توانید از این بلوک ها برای ایجاد طرح بندی های زیبا در محتوای آن استفاده کنید. این مهم باعث می شود که بلوک های مختلف را کاوش کنید و یاد بگیرید چگونه می توانید از آنها در محتوای خود استفاده کنید. بعداً در این مقاله به برخی از بلوک ها نیز اشاره خواهیم کرد.

2. شروع به استفاده از میانبرهای صفحه کلید h4> کنید

Using keyboard shortcuts

حرکت ماوس فقط برای پررنگ بودن متن یا افزودن پیوند ناکارآمد است. ویرایشگر محتوا دارای چندین میانبر مفید صفحه کلید است که به شما کمک می کند بدون استفاده از ماوس ، کارهای قالب بندی معمول را انجام دهید.

استفاده از میانبرهای صفحه کلید به شما کمک می کند تا در وقت صرفه جویی کرده و نویسنده سریعتری باشید. راهنمای ما را در مورد صرفه جویی بیشتر در وقت میانبرهای صفحه کلید در وردپرس .

3 فاصله یک خط و دو خطه h4>

بسیاری از کاربران سطح مبتدی دشوار هستند که بدانند چگونه پاراگراف ها و خطوط را در وردپرس ایجاد کنند.

برای افزودن پاراگراف جدید در ویرایشگر محتوا ، کافیست کلید Enter را فشار دهید. وردپرس پاراگراف جدیدی را با فاصله دو خط اضافه خواهد کرد.

Adding double line spacing in WordPress

اما اگر فقط یک خط شکستگی می خواهید ، باید کلیدهای Shift + Enter را با هم فشار دهید.

راهنمای ما را در مورد نحوه افزودن فاصله یک خط / دو خط در وردپرس .

4. تنظیم مجدد صفحه ویرایش h4>

ویرایشگر محتوا در واقع یک بوم تمیز است که دارای یک نوار بالا و یک ستون در سمت راست است. این به شما یک رابط کاربری تمیز می دهد تا پست های خود را ایجاد کنید.

ویرایشگر یک نوار ابزار را در بالای بلوکی که در حال ویرایش هستید نمایش می دهد. با کلیک کردن روی منوی سه نقطه در گوشه سمت راست بالای صفحه ، می توانید نوار ابزار را حرکت دهید.

Top toolbar

همچنین می توانید ستون تنظیمات را با کلیک روی نماد چرخ دنده در بالا نشان داده و پنهان کنید.

Hide settings column

وردپرس همچنین تغییر وضعیت به حالت Spotlight را آسان می کند که باعث می شود با کم نور شدن قسمت های دیگر محتوا ، بلوک مورد نظر شما بیشتر به چشم بیاید.

Spotlight mode

به فضای سفید بیشتری روی صفحه نیاز دارید؟ به حالت تمام صفحه بروید که یک بوم تمیز را فقط با نوار ابزار در بالا به شما می دهد.

fullscreen mode

5. تغییر اندازه قلم در ویرایشگر ویژوال وردپرس h4>

ما درک می کنیم که تایپوگرافی نقش بسیار مهمی در محتوای وب دارد. ممکن است بخواهید از اندازه های مختلف قلم برای جلب توجه مخاطب خود یا برجسته کردن بخشهای مختلف در یک مقاله طولانی استفاده کنید.

Change font size in WordPress content editor

به سادگی بلوکی را انتخاب کنید که می خواهید اندازه قلم را تغییر دهید ، و گزینه اندازه قلم را در تنظیمات بلوک در سمت راست مشاهده خواهید کرد.

6. عناوین را به مقالات خود اضافه کنید h4>

عنوان ها در بهبود خوانایی نقش مهمی دارند. به همین دلیل موتورهای جستجوگر مانند Google عناوین را برای جستجوگرها . استفاده از کلمات کلیدی متمرکز (کلماتی که کاربران برای جستجوی آنها استفاده می کنند) در عناوین به موتورهای جستجو کمک می کند تا اهمیت این کلمات کلیدی را درک کنند.

ویرایشگر محتوا افزودن عناوین به مقالات شما را آسان می کند. به سادگی یک بلوک عنوان را انتخاب کنید و سپس اندازه سرصفحه و تراز متن را از تنظیمات بلوک انتخاب کنید.

Adding headings to your articles in WordPress content editor

همچنین می توانید پیوندی را به عنوان خود اضافه کنید ، آن را پررنگ کنید یا آن را به صورت مورب کپی کنید.

7. افزودن ستون به پست های شما h4>

ویرایشگر محتوای وردپرس دارای یک بلوک ستون داخلی است که به شما امکان می دهد محتوا را به ستون اضافه کنید. این کار باعث می شود مجله ای مانند شکل به متن خود ارائه دهید.

به سادگی یک بلوک ستون را به ویرایشگر خود انتخاب و اضافه کنید. می توانید تعداد ستون هایی را که می خواهید اضافه کنید از تنظیمات بلوک انتخاب کنید.

Adding columns to your posts

هر ستون به طور خودکار حاوی یک بلوک پاراگراف است. به راحتی می توانید بلوک های دیگری را که می خواهید در داخل هر ستون اضافه کنید. به عنوان مثال ، نقل قول های مسدود ، تصاویر ، پاراگراف ها و موارد دیگر.

با این حال ، اگر می خواهید تصویری را در کنار متن اضافه کنید ، می خواهید نکته بعدی را بررسی کنید.

8. افزودن تصویر در کنار متن h4>

در نسخه های قدیمی وردپرس ، اضافه کردن تصویر در کنار برخی از متن ها با هم ترازی مناسب کاملاً چالش برانگیز است. این مشکل با بلوک Media & Text برطرف شد.

Media and text block in WordPress content editor

به شما این امکان را می دهد که تصویری را در کنار بلوک متن اضافه کنید. به طور خودکار عرض و فاصله بین دو بلوک را تنظیم می کند.

می توانید بلوک را تمام عرض کرده و از گزینه های قالب بندی بلوک متن استفاده کنید.

9. افزودن فیلمهای YouTube در وردپرس h4>

می توانید فیلم ها را در سایت وردپرس خود بارگذاری کنید. با این حال ، وردپرس ساخته نشده است تا به عنوان یک سیستم عامل جریان استفاده شود و بیشتر شرکتهای میزبان وردپرس نمی توانند پرونده های بزرگ را به اندازه کافی سرویس دهند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره ، به مقاله ما در مورد اینکه چرا باید هرگز فیلم را در سایت وردپرس خود بارگذاری نکنید .

درعوض ، توصیه می کنیم فیلم های خود را در YouTube یا سایت های جریانی دیگر بارگذاری کرده و سپس در پست ها و صفحات وردپرس خود قرار دهید.

Adding YouTube block in WordPress content editor

می توانید از بلاک YouTube استفاده کنید تا URL ویدیویی را که می خواهید اضافه کنید به راحتی جایگذاری کنید ، و وردپرس به طور خودکار آن را برای شما تعبیه می کند.

همچنین می توانید URL ویدیو را در داخل یک پاراگراف یا هر متن متنی جایگذاری کنید ، و وردپرس به طور خودکار آن را به بلوک YouTube تبدیل می کند.

Auto embed YouTube videos in WordPress

10. ایجاد جدول در پست های وردپرس h4>

ویرایشگر پست همچنین دارای یک بلوک است تا جداول را به راحتی در پست ها و صفحات وردپرس خود اضافه کنید.

به سادگی بلوک جدول را اضافه کنید و سپس تعداد ستون ها و سطرهایی را که می خواهید اضافه کنید انتخاب کنید. نگران نباشید همیشه بعداً در صورت لزوم می توانید ستون ها و ردیف های بیشتری اضافه کنید.

Enter the rows and columns for your table

بعد از آن ، یک جدول ساده خواهید دید. می توانید محتوا را به سلولهای جدول اضافه کنید و از تنظیمات بلوک ، رنگ / سبک جدول را انتخاب کنید.

Table block preview

بلوک جدول وردپرس برای جداول اساسی مناسب است ، اما فاقد بسیاری از ویژگی ها است. به عنوان مثال ، نمی توانید ردیف هدر را انتخاب کنید ، ستون ها را قابل مرتب سازی کنید ، سطرها را برجسته کنید و موارد دیگر.

به همین دلیل است که ما توصیه می کنیم از TablePress استفاده کنید. این یک افزونه رایگان است که به شما امکان می دهد جداول زیبایی ایجاد کنید و آنها را به پست ها و صفحات وردپرس خود اضافه کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر ، به راهنمای ما در نحوه افزودن جداول در پست های وردپرس .

11 افزودن دکمه ها در پست ها و صفحات وردپرس h4>

دکمه ها هنگامی که می خواهید یک فراخوان برای اقدام به پست ها یا صفحات وردپرس خود اضافه کنید ، نقش مهمی دارند.

ویرایشگر محتوا دارای یک بلوک اصلی است که به شما امکان می دهد سریع یک دکمه را به محتوای خود اضافه کنید.

The default Button block in WordPress

دکمه دارای سه سبک مربع ، گرد و دارای حاشیه است. همچنین می توانید پس زمینه ، رنگ متن را انتخاب کرده و دکمه را به مرکز ، چپ یا راست تراز کنید.

12 تصاویر جلد را در پست های وردپرس اضافه کنید h4>

شما ممکن است تصاویر جلدی را ببینید که در وسط مقاله درباره نشریات معروف مانند نیویورک تایمز استفاده می شود. تصویر روی جلد به سادگی تصویری است که در وسط مقاله قرار می گیرد ، گاهی اوقات دارای متن همپوشانی است.

هدف تصویر جلد جذاب کردن محتوای شما است. همچنین به کاربران شما امکان خواندن متن را می دهد و برای جلب توجه آنها به یک تصویر نگاه می کند.

ویرایشگر محتوا افزودن تصاویر روی جلد را به پست های خود آسان می کند. به سادگی یک بلوک Cover Image اضافه کنید و سپس تصویری را که می خواهید استفاده کنید بارگذاری کنید. در حالت ایده آل ، این یک فایل تصویری بزرگتر است که در قالب گسترده خوب به نظر می رسد.

Cover image block

برای جزئیات بیشتر ، به مقاله ما در تصویر جلد در مقابل تصویر برجسته و نحوه استفاده از آنها در وبلاگ خود.

13. تغییر رنگ پاراگراف h4>

یکی دیگر از شگردهای زیبا که اغلب مورد توجه قرار نمی گیرد ، توانایی تغییر رنگ است. بیشتر افراد می خواهند متن خود را در طول مقاله ثابت نگه دارند.

با این حال ، گاهی اوقات استفاده از رنگ ها می تواند به شما کمک کند تا توجه کاربر را هدایت کنید و قسمت های مهم یک مقاله را برجسته کنید.

ویرایشگر محتوا گزینه های رنگ را در ستون سمت راست به شما نشان می دهد ، شما می توانید هر رنگی را که می خواهید انتخاب کنید. فقط مطمئن شوید که پس زمینه و ترکیب رنگ متن انتخاب شده شما به راحتی قابل خواندن باشد.

Change background and text color in content editor

14. ابزارک ها را به پست های خود اضافه کنید h4>

ابزارک ها کاملاً شبیه بلوک ها هستند. آنها به شما امکان می دهند عناصر وب را بدون افزودن کد به سایت وردپرس خود اضافه کنید.

معمولاً از ابزارک ها در ستون های فرعی یا قسمت پایین صفحه یک وب سایت استفاده می شود. با این حال ، همچنین می توانید برخی از ابزارک ها را به بخش محتوا مانند فرم های تماس .

به سادگی به دنبال بخش ابزارک ها در زیر دکمه افزودن بلوک ها بگردید. از اینجا ، می توانید از ابزارک های رایج در پست ها و صفحات خود استفاده کنید.

Adding widgets in WordPress posts and pages

15. اضافه کردن HTML سفارشی در WordPress Posts

ویرایشگر محتوا در وردپرس یک ویرایشگر WYSIWYG کاملاً تصویری است. با این وجود در صورت نیاز هنوز می توانید کد HTML را اضافه کنید.

ساده ترین راه برای انجام این کار اضافه کردن بلوک HTML سفارشی به پست شما است. پس از آن ، می توانید HTML موردنظر خود را اضافه کنید.

Adding custom HTML in WordPress post

16. تعداد کلمات و سایر آمار را برای پست های خود دریافت کنید h4>

هنگام کار روی یک مقاله طولانی ، ممکن است بخواهید طرح کلی مقاله ، تعداد کلمات آن و نحوه قرارگیری همه چیز را ببینید.

نوار ابزار ویرایشگر محتوا دارای دو دکمه در بالا است. ابتدا دکمه اطلاعات که تعداد کلمات ، پاراگراف ها ، بلوک ها و طرح کلی مقاله را بر اساس عناوینی که استفاده کرده اید به شما نشان می دهد.

Article stats

درست در کنار آن دکمه پیمایش بلوک قرار دارد. این کلیه بلوک هایی را که در مقاله خود استفاده کرده اید به شما نشان می دهد و می توانید با کلیک بر روی یک بلوک ، مستقیماً به سمت آن بروید.

Jump to a block in your post

امیدواریم این مقاله به شما کمک کند نکات جدیدی را برای تسلط بر ویرایشگر محتوای وردپرس کشف کنید. همچنین ممکن است بخواهید راهنمای ما را در نحوه ایجاد یک خبرنامه ایمیل و دریافت بازدید بیشتر وبلاگ .

اگر این مقاله را دوست داشتید ، لطفاً در کانال YouTube برای آموزش های ویدئویی وردپرس. همچنین می توانید ما را در Twitter و فیس بوک .

منبع:
https://www.wpbeginner.com/beginners-guide/14-tips-for-mastering-the-wordpress-visual-editor/.

دیدگاهتان را بنویسید