12 افزونه جستجوی وردپرس برای بهبود جستجوی سایت شما

آیا می خواهید جستجوی سایت وردپرس خود را بهبود ببخشید؟ همه ما می دانیم که ویژگی پیش فرض جستجوی وردپرس بسیار محدود کننده است. با این حال ، چندین افزونه جستجوی وردپرس وجود دارد که می تواند به شما در بهبود تجربه جستجوی پیش فرض کمک کند. در این مقاله ، ما بهترین پلاگین ها و آموزش های جستجو در وردپرس را برای سفارشی سازی و بهبود جستجوی سایت خود برجسته خواهیم کرد.

1 جستجوی WP

SearchWP

SearchWP یک افزونه جستجوی سفارشی قدرتمند برای وردپرس است. استفاده از آن بسیار آسان است و نتایج جستجو نسبتاً دقیق تر است.

به شما امکان می دهد کلمه کلیدی خود را در عنوان پست / صفحه ، محتوا ، حلزون حرکت ، دسته ها ، برچسب ها ، طبقه بندی ها ، متن ها و حتی نظرات جستجو کنید. با اختصاص دادن وزن به هر نوع محتوا از 1 تا 10 که 10 بالاترین است ، می توانید الگوریتم را کنترل کنید.

پس از فعال شدن ، این پلاگین به طور خودکار محتوای شما را نمایه سازی می کند و جایگزین ویژگی جستجوی پیش فرض در وردپرس می شود. به مقاله ما در مورد نحوه بهبود جستجوی وردپرس با SearchWP مراجعه کنید برای جزئیات بیشتر

2. افزودن فیلتر طبقه بندی به جستجوی وردپرس

Ajax based WordPress Search Plugin

اگر از دسته ها ، برچسب ها یا طبقه بندی سفارشی دیگری برای مرتب سازی محتوا استفاده می کنید ، افزودن فیلتر طبقه بندی برای جستجو می تواند به کاربران کمک کند نتایج را محدود کنند.

فیلتر جستجوی جستجوی Ajax WP به شما امکان می دهد فرم های جستجوی وردپرس سفارشی را با کادرهای انتخاب طبقه بندی ، انواع پست و زمینه های سفارشی ایجاد کنید.

برای بارگیری نتایج از Ajax استفاده می شود ، بنابراین بسیار سریع کار می کند و تجربه بهتری را برای کاربران فراهم می کند. نگاهی به آموزش ما در مورد چگونگی افزودن فیلتر طبقه بندی ajax در جستجوی وردپرس برای کسب اطلاعات بیشتر.

3 جستجوی Swiftype

Swiftype Search Engine for WordPress

Switype یک سرویس جستجوی سایت است که همراه با یک نسخه رایگان و پولی است. افزونه وردپرس آنها جایگزین جستجوی پیش فرض وردپرس شما با Swiftype است.

Swiftype اسناد شما را فهرست بندی می کند و سریعتر از جستجوی پیش فرض وردپرس کار می کند. نتایج بسیار مرتبط هستند. Swiftype همچنین جستجوهای کاربر را ذخیره می کند و به شما نشان می دهد کاربران چه چیزی را جستجو کرده اند ، چه چیزی را کلیک کرده اند و سایر تجزیه و تحلیل های جالب.

به راهنمای ما در مورد چگونگی بهبود جستجوی وردپرس با جستجوی Swfitype برای دستورالعمل های گام به گام.

4. جستجوی سفارشی Google برای وردپرس

Google Custom Search for WordPress Sites

وقتی نوبت به جستجو می رسد ، بدون شک Google پادشاه است. نکته خوب این است که شما می توانید یک موتور جستجوی گوگل سفارشی برای سایت خود ایجاد کنید و آن را در وردپرس ادغام کنید.

نکته منفی این است که همراه با مارک شخصی Google است ، که ممکن است خیلی بد نباشد زیرا کاربران از قبل به این مارک اعتماد کرده اند.

ما یک آموزش گام به گام در مورد نحوه افزودن جستجوی Google در یک سایت وردپرسی .

5. جستجو براساس دسته

Search by category plugin for WordPress

افزونه جستجوی خردمندانه Category اجازه می دهد تا شما یک بخش کشویی به جستجوی وردپرس اضافه کنید. کاربران می توانند برای محدود کردن نتایج ، جستجوی خود را به یک گروه خاص محدود کنند. همچنین این افزونه به شما امکان می دهد دسته ها را از جستجو حذف کنید و می توانید با استفاده از یک ابزارک برای نوار کناری خود به راحتی آن را اضافه کنید.

به مقاله ما در نحوه جستجو بر اساس دسته بندی در وردپرس نگاهی بیندازید

6. برجسته کردن شرایط جستجو

Highlighting search terms in WordPress search results

برجسته کردن اصطلاحات جستجو در صفحه نتایج می تواند به بهبود تجربه کاربر کمک کند. همچنین این شانس را برای آنها پیدا می کند که به دنبال چه چیزی می گردند.

اگر از جستجوی پیش فرض وردپرس استفاده می کنید ، پس می توانید با ویرایش الگوی نتایج جستجو در طرح زمینه کودک خود ، این مورد را به راحتی پیاده سازی کنید. برای دستورالعمل های دقیق ، به مقاله ما در مورد چگونگی عنوان اصطلاحات جستجو را در نتایج جستجوی وردپرس برجسته کنید .

7. نمایش عبارت جستجو و تعداد نتایج در وردپرس

Displaying search term and result count in WordPress search

چندین کار وجود دارد که می توانید با ویرایش قالب جستجوی خود یا الگوی جستجوی کودک. یکی از این موارد نشان دادن اصطلاح جستجو و تعداد نتایج به کاربران است. به سادگی این کد را به الگوی search.php خود اضافه کنید.

نتیجه جستجو برای post_count؛ _e ('')؛ _e ('')؛ echo $ کلید؛ _e ('')؛ _e ('& mdash؛')؛ پژواک تعداد $. ''؛ _e ('مقالات')؛ wp_reset_query ()؛ ؟> h1>

این کد به راحتی عبارت جستجو و تعداد نتایج پیدا شده را نمایش می دهد. برای برجسته کردن عبارات جستجو با استفاده از CSS می توانید از کلاس CSS .search-terms استفاده کنید.

8. یک فرم جستجوی پیشرفته برای انواع پست سفارشی ایجاد کنید h4>

Advanced custom WordPress search form for post types

انواع ارسال سفارشی به شما امکان می دهد انواع مختلفی از مطالب را به سایت وردپرس خود اضافه کنید. به عنوان مثال ، در WPBeginner ما از انواع پست سفارشی برای Glossary و معاملات بخشها.

بسیاری از سایت های وردپرس دارای انواع پست های سفارشی برای محصولات ، بررسی ها ، دستور العمل ها و غیره هستند. با این حال ، جستجوی پیش فرض وردپرس در مدیریت انواع پست ها چندان مناسب نیست. آیا اگر فرم جستجو داشته باشید که کاربران بتوانند فقط نوع پستی را که می خواهند جستجو کنند و نتایج خود را محدود کنند ، خوب نخواهد بود؟

ما یک آموزش دقیق در مورد چگونگی ایجاد فرم جستجوی پیشرفته در وردپرس برای انواع پست سفارشی .

9. به سادگی حذف کنید

Exclude specific content from custom WordPress search

گاهی اوقات ممکن است بخواهید محتوای خاصی را از نتایج جستجو حذف کنید. Simply Exclude یک افزونه وردپرس است که به شما امکان می دهد محتوا را براساس معیارهای انتخاب شده خود حذف کنید.

به عنوان مثال ، شما می توانید تمام پست های دارای برچسب برجسته ، یا همه پست های موجود در ویترین گروه و غیره را حذف کنید. نگاهی به آموزش ما در مورد نحوه صفحات خاص ، نویسندگان و موارد دیگر را از وردپرس حذف کنید جستجو

10. استفاده از چندین فرم جستجو در وردپرس h4>

جستجوی پیش فرض وردپرس ممکن است بی فایده باشد ، اما با کمی اصلاحات می توان آن را بسیار بهبود بخشید.

قبلاً به ایجاد فرم جستجو برای انواع پست سفارشی اشاره کردیم. اما اگر می خواهید فرم های مختلف جستجو را در صفحات مختلف نشان دهید ، چه می کنید؟ در مورد نشان دادن بیش از یک فرم جستجو در وردپرس چطور؟

با ایجاد فرم های مختلف جستجو و الگوهای نتایج جستجو با س quالات مختلف به راحتی می توان به این مهم دست یافت. نگاهی به آموزش ما در مورد نحوه از چندین فرم جستجو در وردپرس استفاده کنید .

11 افزودن فرم جستجو در یک پست وردپرس h4>

گاهی اوقات ممکن است بخواهید برای ایجاد تشویق کاربران به جستجوی محتوای سایت خود ، فرم جستجو را در داخل یک پست یا صفحه اضافه کنید. فرم جستجوی پیش فرض وردپرس یک فرم HTML ساده است. با این حال ، اگر می خواهید فرم جستجو را در داخل پست ها یا صفحات خود اضافه کنید ، HTML توسط وردپرس سلب می شود.

با ایجاد یک کد کوتاه ساده که فرم جستجو را نمایش می دهد و سپس با استفاده از کد کوتاه در داخل پست یا صفحه خود ، این مشکل حل می شود. نگران نباشید ، این کد را به پرونده functions.php طرح زمینه خود یا یک پلاگین خاص سایت اضافه کنید.

add_shortcode ('wpbsearch'، 'get_search_form')؛

برای نمایش فرم جستجو در داخل پست / صفحات خود ، از کد کوتاه [wpbsearch] استفاده کنید. برای دستورالعمل های دقیق تر ، نگاهی به آموزش ما بیاندازید که چگونه افزودن فرم جستجو در پست خود با کد کوتاه جستجوی وردپرس . با استفاده از این روش می توانید فرم جستجوی وردپرس سفارشی نیز اضافه کنید.

12 جستجوی صوتی را در وردپرس اضافه کنید

Preview of voice search in WordPress

اگر تلفن هوشمند دارید ، احتمالاً با جستجوی صوتی با استفاده از Siri ، Google Now یا Cortana آشنا هستید. خوب نیست اگر بتوانید قابلیت جستجوی صوتی را به سایت وردپرس خود بیاورید؟ خوب حالا می توانید.

افزونه جستجوی صوتی وردپرس به شما امکان می دهد قابلیت جستجوی صوتی را به فرم جستجوی وردپرس خود اضافه کنید.

به مقاله ما در نحوه افزودن جستجوی صوتی در وردپرس .

امیدواریم این مقاله به شما در بهبود جستجوی وردپرس کمک کرده باشد. همچنین ممکن است بخواهید بهترین ابزارها و افزونه های وردپرس برای بازاریاب های وابسته .

اگر این مقاله را دوست داشتید ، لطفاً در کانال YouTube مشترک شوید برای آموزش های ویدئویی وردپرس. همچنین می توانید ما را در Twitter و فیس بوک .

منبع:
https://www.wpbeginner.com/showcase/12-wordpress-search-plugins-to-improve-your-site-search/.

دیدگاهتان را بنویسید