11 کاری که باید هنگام خرید سایت آماده وردپرس انجام دهید

اخیراً یکی از خوانندگان ما سوال کرده است که برخی از کارهایی که توصیه می کنیم بلافاصله پس از خرید یک سایت آماده باید انجام داد، چیست؟

خواه صاحب کسب و کار باشید که اخیراً وب سایت جدیدی را به دست آورده اید یا که وب سایت موجود شرکت شما از تیم دیگری خریداری شده است، شاید این سوال برای شما مهم باشد که مهمترین کارهایی که باید انجام دهید، چیست.

در این مقاله، ما بهترین کارهایی را که هنگام خریدن یک سایت وردپرس باید انجام دهید، به شما نشان خواهیم داد.

1 همه پسوردها را دریافت کنید

مدیریت پسوردها در خریدن وب سایت وردپرس آماده

هنگام خرید یک سایت وردپرس، اولین کاری که باید انجام دهید جمع آوری تمام اطلاعات نام کاربری و رمز عبور است. این شامل پسوردهای میزبانی وب، گذرواژه FTP، رمز ورود CDN، رمز عبور مدیریت دامنه ،رمز عبور خدمات بازاریابی ایمیل و همه افزونه ها یا خدماتی که وب سایت از آنها استفاده می کند.

بر اساس تجربه، تماس ویدیویی با توسعه دهنده قدیمی یا صاحب سایت بسیار میتواند مفید باشد زیرا آنها میتوانند تمام جوانب سایت را با جزئیات به شما توضیح دهند.

بهترین راه برای مدیریت کلمه عبور وب سایت خود استفاده از سرویس های مدیریت رمز ورود میباشد. ما توصیه می کنیم از LastPass استفاده کنید زیرا با همه دستگاه های شما کار می کند و به شما امکان دسته بندی رمزها، به اشتراک گذاری امن آنها و استفاده از رمزهای عبور قوی تر را  میدهد.

2. همه گذرواژه و ایمیل مدیر را تغییر دهید

پس از دریافت کلمه عبور، باید همه آنها را تغییر دهید.

این اطمینان می دهد که توسعه دهنده قبلی یا مالک سایت نمی تواند چیزی را اصلاح کند. کار دیگری که باید انجام دهید به روزرسانی همه ایمیل های سرپرستان است، بنابراین فقط شما توانایی تنظیم مجدد رمزهای عبور در آینده را دارید.

این کار را می توانید با رفتن به صفحه کاربران »همه کاربران در قسمت مدیریت وردپرس و ویرایش تمام رمزهای عبور کاربر به همراه جزئیات تماس انجام دهید.

اصلاح تمام پسوردهای کاربران در سایت وردپرس خریداری شده

سپس، باید آدرس ایمیل مدیر سایت وردپرس را تغییر دهید. وردپرس از آن برای ارسال اعلان های مهم وب سایت استفاده می کند. کافی است به صفحه تنظیمات »عمومی بروید و یک آدرس ایمیل جدید در آنجا وارد کنید.

تغییر ایمیل ادمین سایت هنگام خرید سایت آماده وردپرس

3 یادداشت بردارید و با سایت آشنا شوید

یاداشت برداری در هنگام خرید سایت آماده

قبل از اینکه تغییرات دیگری در سایت ایجاد کنید، یادداشت برداری و آشنایی با وب سایت مهم است. اگر با وردپرس آشنایی ندارید، توصیه می کنیم حتماً مقاله مربوط به ساخت یک وب سایت وردپرس را حتما مطالعه کنید.

این بسیار مهم است که شما اهمیت و عملکرد هر یک از افزونه هایی که در وردپرس نصب میشود را درک کنید و با آن آشنا شوید.

همچنین بهتر است تنظیمات قالب و ابزار های مورد استفاده را مرور کنید.

می توانید از عملکردهای مختلف، ویژگی هایی که می خواهید تغییر دهید و موارد دیگر یادداشت برداری کنید.

توجه: لطفاً تمام این یادداشت ها را در Google Docs ، Dropbox Paper یا مکان دیگری بنویسید که آنها را از دست ندهید.

این اطلاعات به شما کمک می کند تمام جوانب سایت را به درستی درک کنید. اگر برای درک چیزی به کمک نیاز دارید، می توانید با مالک یا توسعه دهنده قبلی تماس بگیرید.

4. راه حل پشتیبان گیری خودکار را راه اندازی کنید

پشتیبان گیری خودکار در خرید سایت وردپرس

پشتیبان گیری اولین لایه دفاعی شما در برابر هرگونه خطای آنلاین است. مالک سایت قبلی ممکن است افزونه های پشتیبان گیری خود را داشته باشد که ممکن است منابع پشتیبانی شده را در یکی از حساب های ذخیره سازی از پیش تعریف شده خود ذخیره کند.

شما نیز بهتر است نسخه پشتیبان تهیه کنید. تعداد بسیار زیادی از افزونه های پشتبان گیر وجود دارد که میتوانید از آنها استفاده کنید.

شما باید مطمئن شوید که نسخه پشتیبان خود را در سرویس های ذخیره سازی مانند Google Drive ، Dropbox و غیره داشته باشید.

شما همچنین باید قبل از انجام هرگونه تغییر بیشتر در وب سایت خود، یک نسخه پشتیبان کامل از WordPress ایجاد کنید. در صورت بروز هرگونه مشکلی ، به شما کمک می کند وب سایت خود را برگردانید.

5. نقشها و مجوزهای کاربر را به روز کنید

اصلاح مجوز ها و نقش های کاربران در سایت وردپرس خریداری شده

اگر شما یک توسعه دهنده هستید که بر روی یک وب سایت کار می کنید ، پس باید برای اختصاص دادن نقش ها و مجوزها برای کاربران با مشتری خود هماهنگ باشید.

هدف شما باید محدود کردن نقش کاربر مدیر به افرادی باشد که واقعا وظیفه مدیر را بر عهده دارند، این وظایف شامل مواردی مانند تغییر طرح زمینه، نصب افزونه های جدید یا افزودن کاربران جدید به وب سایت است.

اگر در سایت خود کار می کنید، باید دسترسی کاربر را بررسی کنید. در صورت نیاز یک حساب کاربری جدید برای نویسندگان خود ایجاد کنید.

اگر حسابهای نویسنده و ویرایشگر قدیمی وجود دارد که با آنها کار نخواهید کرد، لازم است آن حسابهای کاربری را ویرایش کرده و آدرس ایمیل و رمز ورود آنها را تغییر دهید یا حتی شاید بخواهید آنها را حذف کنید.

6. اسکن های امنیتی و عملکردی را اجرا کنید

امنیت سایت وردپرس خریداری شده

در مرحله بعدی، باید مطمئن شوید که وب سایت جدید وردپرس شما از لحاظ امنیت و عملکرد در سطح قابل قبولی است.

برای اسکن های امنیتی، ما توصیه می کنیم از Sucuri استفاده کنید. این سرویس یکی از بهترین پلاگین های امنیتی وردپرس موجود است و امکان اسکن وب سایت خود را از نظر کد مخرب ، تهدیدات امنیتی و آسیب پذیری میدهد.

برای بهبود عملکرد، می توانید از هر یک از ابزارهای تست سرعت وب سایت آنلاین استفاده کنید. ما توصیه می کنیم از ابزار آزمایش سرعت وب سایت IsItWP که استفاده از آن آسان است و نمای کاملی از سرعت وب سایت شما را ارائه می دهد،استفاده کنید.

همچنین مهم است که بررسی کنید که caching به درستی پیکربندی شده است.

بسیاری از شرکت های میزبان وردپرس روش های مختلف caching ارائه می دهند که می توانید از حساب میزبانی خود روشن کنید. همچنین می توانید از یک افزونه caching مانند WP Rocket برای بهبود سرعت وب سایت خود استفاده کنید.

اگر سایت شما سرویس CDN را اجرا نمی کند، بنابراین بهتر است از خدمات CDN استفاده کنید. اگرچه این مورد ضروری نیست، ما همیشه به کاربران توصیه می کنیم از CDN استفاده کنند.

7. پیگیری صحیح و SEO Integration

پیگیری و آنالیز کاربران در سایت وردپرس خریداری شده

اگر مالکیت یک وب سایت جدید را خریداری کرده اید، ممکن است صاحب وب سایت قدیمی سرویس Google Analytics را به شما نیز انتقال داده باشد.

بسیاری از دارندگان وب سایت به سادگی کد Google Analytics را به قالب وردپرس خود اضافه می کنند.

اطمینان حاصل کنید که Google Analytics یا با استفاده از MonsterInsights یا با اضافه کردن اسکریپت tracking code به قالب شما بر روی سایتتان نصب شده باشد.

به طور مشابه، ممکن است آنها سرویس Google Search Console را نیز به شما منتقل کرده باشند.

اطمینان حاصل کنید که سایت شما دارای نقشه های سایت XML در محل کنسول جستجو باشد. همچنین بهتر است گزارش های Google Search Console برای اطمینان از عدم وجود هیچ گونه مشکل خزنده یا خطایی در سایت بررسی کنید.

8. پیاده سازی نسخه کنترل و / یا Staging Site

ورژن کنترل سایت وردپرس خریداری شده

اگر برنامه نویس هستید، توصیه می شود Version Control را برای سایت پیاده کنید. استفاده از GitHub یا BitBucket نسبتاً آسان است.

اگر شما یک توسعه دهنده نیستید، حداقل ما توصیه می کنیم یک Staging Site وردپرس که اطمینان حاصل می کند که شما قبل از بالا آوردن سایت یک محیط آزمایشی پایدار دارید. این مرحله را به همه کاربران توصیه می کنیم.

9. پاکسازی وب سایت را اجرا کنید

پاکسازی سایت وردپرس خریداری شده

اکنون که با وب سایت آشنا شدید، بهتر است همه موارد غیر ضروری را پاک کنید. همه تم ها و پلاگین های غیرفعال را حذف کنید. تمام حساب های کاربری را که نیازی نیست حذف کنید.

وارد پایگاه داده وردپرس خود شوید و پایگاه داده را بهینه کنید. برخی از پلاگین های جداول پایگاه داده خود را حتی پس از حذف باقی میگذارند. اگر متوجه هر یک از این ناهنجاری ها در پایگاه داده شدید، بهتر است آنها را حذف کنید.

10. تنظیمات افزونه را مرور کنید

مرور تنظیمات افزونه ها بعد از خرید وب سایت وردپرس

یک وب سایت معمولی وردپرس از چندین افزونه استفاده می کند که ممکن است مختص مالک قدیمی سایت به خاطر استفاده خاص او باشد. اگر مالکیت یک وب سایت را در اختیار دارید، بهتر است تنظیمات افزونه ها را بررسی کنید.

به عنوان مثال ، افزونه فرم تماس در وب سایت ممکن است هنوز اعلان هایی را به آدرس های ایمیل قدیمی ارسال کند. افزونه SEO WordPress ممکن است هنوز آدرس پروفایل شبکه های اجتماعی مالکان قبلی را داشته باشد.

با مشاهده وب سایت و آزمایش تمام جوانب و ویژگی های آن می توانید برخی از این موارد را کشف کنید. همچنین می توانید تنظیمات افزونه را مرور کرده و در صورت نیاز آنها را به روز کنید.

11 سرویس میزبانی خود را ارتقا دهید

هاستینگ وب سایت خریداری شده وردپرس

پس از اجرای تست سرعت وب سایت، اگر وب سایت شما با وجود استفاده از حافظه پنهان هنوز کند است، زمان آن است که میزبان خود را ارتقا دهید.

اگر وب سایت مشتری است، آزمایشات بهینگی به شما کمک می کند برای مشتری انگیزه ایجاد کنید. اگر خودتان وب سایت دارید، پس فقط باید طبق نیاز و صلاح دید خود انتخاب مناسب را انجام بدهید.

امیدواریم که این مقاله بینشی در مورد آنچه باید هنگام خرید یک سایت وردپرس انجام دهید، ارائه داده باشد.

اگر شما هم در هنگام خرید یک سایت وردپرس انجام داده اید که در لیست نیامده لطفا در کامنت ها با ما در میان بگذارید.

 

.

دیدگاهتان را بنویسید