چیست: localhost

در شبکه رایانه ای localhost به معنای واقعی کلمه “این کامپیوتر” است. وقتی یک URL را در مرورگر خود تایپ می کنید ، اساساً در حال اتصال به رایانه “میزبان” در جای دیگر جهان هستید. این رایانه به شما صفحه وب مورد نظر شما را ارائه می دهد. اگر “localhost” را در مرورگر خود تایپ کنید ، مرورگر شما می داند که می خواهید به رایانه ای که در حال حاضر از آن استفاده می کنید متصل شوید. اگر رایانه شما از نرم افزار وب سرور مانند Apache استفاده می کند ، مرورگر شما ارائه می شود یک صفحه وب توسط رایانه شخصی خود ، که در غیر این صورت به آن localhost می گویند. هر رایانه متصل به اینترنت دارای یک آدرس IP است و localhost شما نیز دارای یک آدرس IP است. به طور معمول آدرس IP 127.0.0.1 است.

Localhost اغلب برای آزمایش و توسعه استفاده می شود. هنگام نصب یک توسعه دهنده WAMP ، LAMP یا MAMP بر روی رایانه شخصی خود قرار دارد ، سپس آنها معمولاً” localhost “را در مرورگر خود تایپ می کنند تا وب سایت وردپرس خود را بالا ببرند. محیط های سرور محلی می توانند زمان توسعه را تسریع کنند. همچنین برای اهداف یادگیری عالی است.

یکی دیگر از موارد معمول استفاده از localhost زمانی است که می خواهید به پایگاه داده MySQL خود متصل شوید. معمولاً هنگام نصب وردپرس روی سرور ، این اتفاق می افتد. این از حوصله این مقاله خارج است ، اما در طی نصب وردپرس a > از شما یک نام میزبان خواسته می شود که معمولاً localhost باشد. دلیل این امر این است که وردپرس و MySQL هر دو به طور معمول در یک سرور نصب می شوند. برای اینکه بتوانند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند ، باید از این موضوع آگاه باشند. با گفتن وردپرس که سرور پایگاه داده MySQL شما “localhost” است ، شما اساساً به وردپرس می گویید که در همان کامپیوتر به دنبال پایگاه داده باشد.

خواندن اضافی h4>

.

دیدگاهتان را بنویسید