چیست: jQuery

jQuery یک کتابخانه جاوا اسکریپت منبع باز است که برای تهیه اسکریپت نویسی سمت مشتری برای HTML طراحی شده است (نگاه کنید به: جاوا اسکریپت ). روی همه مرورگرهای اصلی کار می کند.

در طراحی وب مدرن ، jQuery نقش مهمی در افزودن اسکریپت نویسی سمت مشتری به صفحات وب دارد. jQuery به طور گسترده ای برای انجام کارهای مختلف بر روی پهنای باند مرورگر مشتری صرفه جویی می کند و تجربه کاربری بهتری را ارائه می دهد.

برخی از موارد استفاده از موارد jQuery عبارتند از: لغزنده ها ، پنجره های بازشو سبک ، توصیفات چرخشی و غیره

با استفاده از jQuery ، توسعه دهندگان می توانند بدون بارگیری مجدد صفحه ، اقدامات خاصی را در مرورگر انجام دهند. برخی از این اقدامات شامل پیمایش در یک صفحه وب ، انتخاب عناصر در یک صفحه برای انجام اقدامات بر روی آنها ، تماس با اسکریپت های Ajax و مدیریت رویدادهایی مانند آنچه که با کلیک کاربر بر روی یک عنصر رخ می دهد ، می باشد.

WordPress همراه با jQuery و برخی از کتابخانه های ضروری jQuery است. توسعه دهندگان قالب و پلاگین وردپرس می توانند به راحتی با پلاگین ها و تم های خود با jQuery تماس بگیرند تا اسکریپت های jQuery خود را اضافه کنند.

برای تماس با jQuery در قالب یا افزونه وردپرس ، کاربران باید اسکریپت های jQuery خود را اضافه کرده و آنها را در وردپرس متناسب کنند. در حالی که اسکریپت های خود را تکمیل می کنند ، کاربران می توانند با jQuery core یا هر پلاگین jQuery همراه وردپرس به عنوان یک وابستگی تماس بگیرند. وردپرس به طور خودکار آن را همراه با اسکریپت کاربر بارگیری می کند.

در اینجا یک کد مثال آورده شده است. این کد جاوا اسکریپت سفارشی را اضافه می کند و jQuery را به عنوان وابستگی خود فراخوانی می کند.


خواندن اضافی h4>

.

دیدگاهتان را بنویسید