چیست: GitHub

GitHub یک سرویس میزبانی پروژه بصورت آنلاین است. استفاده از آن برای پروژه های منبع باز رایگان است و همچنین برنامه های پرداخت شده ای نیز برای پروژه های خصوصی در دسترس است. در حال حاضر ، GitHub محبوب ترین سرویس میزبان کد در میان توسعه دهندگان و برنامه نویسان منبع باز است. از سیستم کنترل نسخه Git استفاده می کند ، از این رو GitHub نامگذاری شده است.

پروژه ای که در GitHub میزبانی می شود مخزن نامیده می شود. هر کسی می تواند برای یک حساب در GitHub ثبت نام کرده و مخازن خود را ایجاد کند. کاربران Github می توانند سایر کاربران را برای همکاری به پروژه خود اضافه کنند.

برای پروژه های متن باز ، GitHub به کاربران این امکان را می دهد تا سایر پروژه های منبع باز را به عنوان یک مخزن جدید فورک کنند و به تنهایی روی آن کار کنند. توسعه دهندگان متن باز برای ارسال وصله ها و کمک کد خود به سایر پروژه های منبع باز از این برنامه استفاده می کنند. صاحب پروژه یا کاربری که توانایی پذیرش آن تغییرات را دارد ، می تواند آن وصله ها را بپذیرد.

بسیاری از توسعه دهندگان وردپرس از GitHub برای میزبانی پروژه های خود استفاده می کنند. در حال حاضر افزونه ها و تم های وردپرس بسیاری با استفاده از GitHub به عنوان بستر میزبانی کد توسعه یافته است. این به توسعه دهندگان وردپرس امکان می دهد تا در تیم ها همکاری کنند ، بازخورد بگیرند ، به دیگران اجازه دهند کد آنها را مرور کنند و حتی آن را بارگیری و استفاده کنند.

علاوه بر اینکه فقط یک سرویس میزبانی پروژه است ، GitHub همچنین یک سایت شبکه اجتماعی بزرگ برای توسعه دهندگان و برنامه نویسان است. به کاربران امکان می دهد یکدیگر را دنبال کنند ، در به روزرسانی های پروژه مشترک شوند ، مانند آنها با دادن امتیاز ستاره و غیره. این ویژگی ها به کاربران امکان می دهد برای پروژه های مورد علاقه خود به روزرسانی کنند یا با همکاران و همکاران خود در ارتباط باشند.

GitHub فقط برای برنامه نویسی و توسعه نرم افزار استفاده نمی شود. همچنین توسط بسیاری از انواع دیگر پروژه ها استفاده می شود. به عنوان مثال ، کتابچه های راهنمای منبع آزاد ، پروژه های اسناد ، منابع یادگیری و سایر پروژه هایی که کاربران می توانند به صورت آنلاین همکاری کنند و با هم کار کنند.

Bitbucket گزینه دیگری برای GitHub است.

خواندن اضافی h4>

.

دیدگاهتان را بنویسید