چیست: FTP

FTP یا File Transfer Protocol یک پروتکل اینترنتی است که برای انتقال پرونده ها از طریق اینترنت از یک رایانه به رایانه دیگر استفاده می شود. به عنوان مثال ، هنگامی که در حال نصب نرم افزاری مانند وردپرس بر روی وب سایت خود هستید ، به احتمال زیاد از FTP برای بارگذاری همه پرونده های وردپرس از رایانه شخصی خود در سرور خود استفاده خواهید کرد. برای انجام این کار ، شما به چیزی به نام سرویس گیرنده FTP نیاز دارید. سرویس گیرنده FTP نرم افزاری است که بر روی رایانه شخصی شما اجرا می شود و به شما امکان می دهد فایل ها را از وب سرور خود به داخل و خارج انتقال دهید. Filezilla و WS_FTP نمونه هایی از کلاینت های FTP با کاربرد آسان هستند.

ارائه دهندگان خدمات میزبانی وب وردپرس به کاربران امکان دسترسی به FTP را می دهند آنها می توانند مستقیماً از طریق کنترل پنل خود پرونده ها را از سرور میزبان وب خود بارگذاری یا بارگیری کنند. ممکن است کاربران وردپرس قبل از نصب وردپرس به یک سرویس گیرنده FTP برای بارگذاری فایل های وردپرس در سرور میزبان وب خود نیاز داشته باشند.

علاوه بر نصب وردپرس ، اگر قصد استفاده از افزونه ها یا اصلاح فایل توابع.php طرح زمینه خود را دارید ، بهتر است نحوه استفاده از FTP را نیز بفهمید. گاهی اوقات افزودن یک افزونه یا ایجاد تغییر در پرونده عملکردهای php می تواند باعث “صفحه سفید مرگ” شود و شما را به دلیل کد نویسی ضعیف یا مشکلات سازگاری بین پلاگین ها ، از سایت خود قفل کند. اگر می دانید چگونه از FTP استفاده کنید ، پس می توانید با استفاده از سرویس گیرنده FTP خود به سرور خود متصل شوید و پرونده هایی را که باعث ایجاد مشکلات می شوند حذف کنید.

خواندن اضافی h4>

.

دیدگاهتان را بنویسید