چیست: CSS

CSS یا Cascading Style Sheets یک زبان صفحه سبک است که برای تعریف ظاهر بصری و قالب بندی اسناد HTML استفاده می شود. مضامین وردپرس از CSS و HTML برای تولید داده های تولید شده توسط وردپرس استفاده می کنند. هر قالب وردپرس حاوی یک پرونده style.css است که دارای قوانین سبک برای تعریف قالب بندی صفحات تولید شده توسط وردپرس است.

استفاده از CSS بسیار ساده و یادگیری آن آسان است. وب سایت های زیادی برای انتشار آموزش CSS برای مبتدیان وجود دارند که می توانند به کاربر جدید وردپرس کمک کنند تا شروع به کار کند. با این حال ، از آنجا که استفاده از آن بسیار ساده است ، بسیاری از کاربران وردپرس می توانند اصول اولیه را با مشاهده فایل style.css قالب وردپرس خود درک کنند.

مثال:

بدن {
اندازه قلم: 14px؛
رنگ: # 444؛
background-color: #FFFFFF؛
}

h1 {
اندازه قلم: 18px؛
تبدیل متن: بزرگ؛
}

.post-title {
اندازه قلم: 16px؛
رنگ: # 4C0000؛
فونت-وزن: طبیعی؛
}

عناصر HTML را می توان مستقیماً در CSS سبک کرد. طراحان همچنین از شناسه ها و کلاس ها برای تعریف بخشهای مختلفی که می توانند در CSS سبک شوند ، استفاده می کنند. این به آنها کمک می کند تا از سبکهای مختلف برای عناصر HTML یکسان در یک صفحه وب اما در بخشهای مختلف استفاده کنند. به عنوان مثال ، یک عنصر h1 برای عنوان وبلاگ در بخش سرصفحه یک صفحه می تواند متفاوت از عنصر h1 دیگر در قسمت پست همان صفحه باشد.

مثال:


h1>

HTML نشان داده شده در بالا شامل شناسه ای به نام er سرآیند ’ و كلاسی به نام ‘ عنوان وبلاگ ’ است. این بخشها را می توان در CSS سبک کرد.

مثال:

#سرتیتر {
background-color: # 4C0000؛
ارتفاع: 120px؛
عرض: 100٪
بالشتک: 20px؛
}

h1.blog-title a {
font-color: #FFFFFF؛
اندازه قلم: 16px؛
font-family: جورجیا ، "Times New Roman" ، serif؛
دکوراسیون متن: هیچ؛
}

خواندن اضافی h4>

.

دیدگاهتان را بنویسید