چیست: گزیده

گزیده ای در وردپرس اصطلاحی است که برای خلاصه مقاله با پیوند به کل مطلب استفاده می شود. یک گزیده می تواند به صورت خودکار توسط یک قالب WordPress یا با استفاده از برچسب در داخل محتوای پست ایجاد شود. روش دیگر برای ایجاد گزیده ای برای یک پست وردپرس ، وارد کردن خلاصه مقاله در قسمت Excerpt در صفحه ارسال ویرایش است. این قسمت به طور پیش فرض در صفحه ویرایش پست نمایش داده نمی شود. برای فعال کردن آن ، کاربر باید بر روی دکمه گزینه های صفحه در گوشه سمت راست بالای صفحه ویرایش پست کلیک کرده و سپس آن را فعال کنید.

گزیده ها به کاربران امکان می دهد محتوای بیشتری را در فضای کمتری نمایش دهند. این به ویژه برای وب سایت های پرمحتوا مانند سایت های خبری یا مجله ای که صاحبان وب سایت می خواهند محتوای بیشتری را در صفحه اول با پیوند به مقالات کامل به نمایش بگذارند ، مفید است. نمونه هایی از مکانهایی که به طور کلی از این موارد استفاده می کنند ، فیدهای RSS ، صفحات بایگانی شده و صفحات جستجو هستند. بسته به نوع استفاده از آنها می توانند به صورت خودکار نیز انجام شوند. گزیده های خودکار به طور کلی بخشی از پست را با حد مشخص تعداد کلمات درون آن پست می گیرند. حد پیش فرض 55 کلمه است ، اما این قابل تغییر است. به طور کلی ، اگر شخصی به صورت دستی برای پستی تهیه نشده باشد ، شخص به طور خودکار با حد مجاز پیش فرض 55 کلمه تولید می شود.

به طور خلاصه ، سه نوع گزیده وجود دارد: گزیده دستی که به طور جداگانه وارد پست می شود ، گزیده خودکار که از محتوای پست تولید می شود و گزیده برچسب که از محتوا تا قسمت مشخص شده درج برچسب استفاده می کند.

Adding an excerpt for a WordPress post

خواندن اضافی h4>

.

دیدگاهتان را بنویسید