چیست: پاورقی

اصطلاح پاورقی معمولاً به بخش پایین صفحه وب در اصطلاحات طراحی وب اشاره دارد. این اطلاعات معمولاً شامل اطلاعاتی مانند اعلان های حق چاپ ، پیوندها به سیاست حفظ حریم خصوصی ، اعتبارات و غیره است. همچنین ممکن است حاوی کد و اسکریپت هایی باشد که یک توسعه دهنده قالب وردپرس می خواهد در صفحه قرار دهد اما پس از بارگذاری بقیه مطالب صفحه.

در توسعه قالب وردپرس ، قسمت پاورقی یک وب سایت معمولاً در پرونده الگو footer.php تعریف می شود. در برخی از مضامین ، این منطقه ممکن است حاوی یک منطقه وسیع با چندین ستون باشد که می توانید برای افزودن ابزارک های وردپرس استفاده کنید.

از آنجا که پاورقی به طور کلی در کل وب سایت ثابت می ماند ، عناصر موجود در پاورقی معمولاً مواردی هستند که مربوط به سایت به طور کلی هستند و مختص هر بخش نیستند. با این حال ، با توسعه HTML5 ، مفهوم “پاورقی” و “هدر” گسترش یافته است. با توجه به روش HTML5 برای علامت گذاری معنایی صفحات ، عنصر “پاورقی” اکنون می تواند نه فقط برای کل صفحه وب ، بلکه حتی در بخشهای مختلف صفحه وب نیز استفاده شود. این بدان معنی است که برخی از صفحات وب این روزها ممکن است “عنوان” و “پاورقی” بی شماری داشته باشند. اجازه ندهید این موضوع شما را گیج کند. در WPBeginner وقتی به “پاورقی” مراجعه می کنیم ، به قسمت پایین صفحه وب اشاره می کنیم که به طور مداوم در کل سایت شما ظاهر می شود. در جامعه وردپرس به طور کلی این اصطلاح پاورقی به کار می رود زیرا اکثر سایت های وردپرس دارای یک قسمت سر و یک قسمت پاورقی هستند.

خواندن اضافی h4>

.

دیدگاهتان را بنویسید