چیست: فیلتر

Filter تابعی است که می تواند در یک رویداد در وردپرس متصل شود (قلاب نامیده می شود). در حین اجرا هنگامی که رویداد فعال می شود ، فیلتر به خروجی داده های تولید شده توسط قلاب رویداد اعمال می شود.

لازم به یادآوری است که فیلترها عملکرد خود را بر روی داده هایی که دریافت می کنند انجام می دهند و سپس آنها را قبل از نمایش در مرورگر باز می گردانند.

What is filter in WordPress

برای اطمینان از خروجی داده ها در مرورگر ، فیلترها همیشه باید داده وارد کرده و داده ها خارج شوند (ممکن است قبل از خروج از مرورگر ، محتوای شما از فیلترهای دیگر عبور کند). برای مقایسه ، عملکردهایی که مشابه فیلترها هستند ، نیازی به بازگشت چیزی ندارند ، اگرچه داده ها را می توان از طریق اقدامات نیز بازگرداند.

مثال: بگذارید بگوییم که وقتی یک پست متعلق به یک دسته خاص است ، می خواهیم یک نماد تصویر نمایش دهیم. در این سناریو ، تابعی ایجاد می کنیم که بررسی می کند پستی در آن رده خاص باشد. اگر چنین است ، تصویر را نمایش دهید.

بعد ، ما این عملکرد را به رویداد _content وصل می کنیم. اکنون هر زمان که رویداد محتوای رخ دهد ، عملکرد ما به طور خودکار فعال می شود تا خروجی رویداد_محتوا را فیلتر کند.

// ابتدا عملکرد خود را با رویداد_content قلاب می کنیم
add_filter ('the_content'، 'wpb_content_filter')؛

// حالا ما تعریف می کنیم که عملکرد ما چه کاری انجام می دهد.
// در این مثال اگر پستی در گروه اخبار باشد ، تصویری را نمایش می دهد.
عملکرد wpb_content_filter ($ محتوا) {
  if (in_category ('news'))
    $ content = sprintf ('٪ s'، get_bloginfo ('stylesheet_directory')، محتوای $)

  // محتوا را برمی گرداند.
  بازگرداندن محتوای $؛
}

اساساً فیلترها توابعی هستند که می توانند در وردپرس برای انتقال داده ها استفاده شوند. آنها به توسعه دهندگان اجازه می دهند رفتار پیش فرض یک عملکرد خاص را اصلاح کنند.

به توابع مورد استفاده برای فیلتر کردن داده ها قلاب گفته می شود. فیلترها و عملکردها باهم انعطاف پذیری زیادی برای تغییر رویدادها ، فیلترها و عملکردهای پیش فرض وردپرس دارند. برنامه نویسان همچنین می توانند فیلترها و اقدامات دلخواه خود را ایجاد کنند تا سایر توسعه دهندگان بتوانند افزونه ها یا مضامین خود را گسترش دهند.

فیلترها با Actions متفاوت هستند. اقدامات وردپرس در رویدادهایی مانند فعال شدن موضوع یا پلاگین یا انتشار پستی اجرا می شوند. فیلترها برای فیلتر کردن خروجی هنگامی که به پایگاه داده یا به مرورگر کاربر ارسال می شود ، استفاده می شوند.

نمونه دیگری از استفاده از فیلتر وردپرس:

تابع wpb_custom_excerpt ($ خروجی) {
 if (has_excerpt () &&! is_attachment ()) {
  $ output. = wpb_continue_reading_link ()؛
 }
 بازده $
}
add_filter ('get_the_excerpt'، 'wpb_custom_excerpt')؛

کد نمونه بالا تابع wpb_custom_excerpt را به فیلتر get_the_excerpt اضافه می کند.

افزونه WordPress API دارای لیست گسترده ای از است قلاب های فیلتر موجود در وردپرس.

خواندن اضافی h4>

.

دیدگاهتان را بنویسید