چیست: فراداده

به عبارت ساده ، فراداده اطلاعات مربوط به اطلاعات است. به عنوان مثال ، در مورد سندی در رایانه خود فکر کنید. هر گونه اطلاعات در مورد آن سند ، مانند چه کسی آن را ایجاد کرده و چه زمانی ، فراداده برای آن سند در نظر گرفته می شود

در وردپرس ، فراداده اطلاعاتی درباره پست های شما است ، صفحات ، کاربران ، نظرات و سایر موارد در سایت شما. به عنوان مثال ، فراداده یک پست شامل اطلاعاتی مانند نویسنده ، تاریخ انتشار ، دسته و برچسب ها و موارد دیگر.

به طور کلی در وب ، فراداده همچنین می تواند به اطلاعات مربوط به صفحات وب مانند عنوان و شرح مختصر که در نتایج جستجو نشان داده می شود ، اشاره کند. به اینها برچسبهای متا گفته می شود ، زیرا آنها نوعی برچسب HTML هستند که فراداده را به صفحه اضافه می کنند.

What is Metadata

فراداده در وب سایت وردپرس چیست؟ h4>

در وردپرس ، پست ها ، صفحات ، کاربران ، نظرات و انواع پست سفارشی همه دارای فراداده هستند.

تمام فراداده های سایت شما در پایگاه داده وردپرس ذخیره شده اند. موضوع شما تعیین کننده این است که کدام فراداده در سایت شما نمایش داده می شود و از کجا و چگونه نمایش داده می شود.

به عنوان مثال ، با موضوع Twenty Twenty ، این دسته بالای عنوان پست نمایش داده می شود. در زیر عنوان ، نویسنده را مشاهده می کنید و تاریخ را منتشر می کنید.

view wordpress metadata on front end

برخی از مضامین به شما امکان می دهند نحوه نمایش متادیتای پست را با قالب وردپرس تغییر دهید. سفارشی سازی . اگر موضوع شما آن گزینه را ندارد ، می توانید از کد برای نمایش فراداده پست وبلاگ در طرح زمینه خود .

فراداده پیش فرض برای پست ها شامل نویسنده ، تاریخ ارسال و دسته ها و برچسب ها است. همچنین می توانید فوق داده سفارشی خود را اضافه کنید.

چگونه می توانم فراداده سفارشی را به وردپرس اضافه کنم؟ h4>

یکی از ویژگی های عالی وردپرس این است که به شما امکان می دهد با ایجاد قسمتهای سفارشی . یک قسمت سفارشی به شما امکان می دهد اطلاعات کمی به پست های خود اضافه کنید. می توانید مواردی مانند آنچه در حال حاضر می خوانید ، تماشا می کنید یا به آنها گوش می دهید ، حال و هوا ، هوا یا هر چیز دیگری که می خواهید را در آن قرار دهید.

قسمتهای فراداده سفارشی به طور پیش فرض پنهان هستند ، اما هنگام ویرایش پست می توانید آنها را به راحتی مشاهده کنید. ابتدا مطمئن شوید که پیش نویس خود را ذخیره کنید . سپس روی نماد دارای سه نقطه عمودی در بالا سمت راست ویرایشگر پست کلیک کنید و روی گزینه ها در پایین منو کلیک کنید.

WordPress options menu in post edit screen

در منویی که ظاهر می شود ، به پایین پیمایش کنید و کادر تأیید زمینه های سفارشی را انتخاب کنید. پیامی ظاهر می شود که باید صفحه را بارگیری کنید تا قسمتهای سفارشی نشان داده شود. اگر قبلاً کار خود را ذخیره نکرده اید ، اکنون این کار را انجام دهید. سپس می توانید روی دکمه فعال کردن و بارگیری مجدد کلیک کنید.

display custom fields

اگر می خواهید درباره نحوه کار زمینه های سفارشی بیشتر بدانید ، ما یک راهنما داریم که نحوه استفاده از نکات ، ترفندها و هک های زمینه های سفارشی وردپرس .

متا تگ ها در وردپرس چیست؟ h4>

برچسب های متا نوعی برچسب HTML است که فراداده را به یک صفحه وب اضافه می کند. آنها فقط وردپرس نیستند. هر صفحه ای در وب می تواند دارای برچسب های متا باشد.

بنابراین ، متا تگ ها چه نوع فراداده ای را به یک صفحه وب اضافه می کنند؟

انواع مختلفی از برچسب های متا وجود دارد ، اما مواردی که بیشتر در مورد آنها خواهید شنید برچسب های عنوان و توضیحات هستند. در حالی که این برچسب ها هنگام مشاهده صفحه پنهان هستند ، اما برای ربات های موتور جستجو قابل مشاهده هستند. موتورهای جستجوگر مانند Google از این اطلاعات برای درک اینکه صفحه در چه زمینه ای است ، استفاده می کنند و آنها را در نتایج جستجو رتبه بندی می کنند.

با مشاهده WPBeginner در صفحه نتایج جستجوی Google نمونه ای از توضیحات متادیتا در وب سایت وردپرس به راحتی مشاهده می شود.

شرح متا WPBeginner را دقیقاً تحت عنوان وب سایت ما مشاهده خواهید کرد. این فراداده خلاصه ای توصیفی به بازدیدکنندگان بالقوه ارائه می دهد که به آنها می گوید سایت ما چه موضوعی دارد.

WPBeginner SERP Meta

متا تگ ها از اهمیت زیادی برخوردار هستند زیرا می توانند به تقویت WordPress SEO شما کمک کنند تا بتوانید بازدید بیشتری از سایت خود داشته باشید.

هنگام ایجاد وردپرس ، به طور خودکار تمام فراداده مورد نیاز برای پست ها و صفحات شما را اضافه می کند. اما اگر می خواهید موتورهای جستجو اطلاعات بهتری در مورد صفحات وب شما داشته باشند ، بهتر است خودتان داده های متا تگ را ویرایش کنید.

خبر خوب این است که شما می توانید با استفاده از یک افزونه وردپرس به راحتی فراداده را اضافه کنید.

نحوه افزودن برچسب های Meta در وردپرس h4>

یکی از بهترین راه های ویرایش برچسب های متا در سایت وردپرس شما استفاده از افزونه SEO WordPress .

افزونه هایی مانند All in One SEO برای وردپرس از پشتیبانی داخلی برای افزودن توضیحات متا و کلمات کلیدی متا به وب سایت وردپرس شما پشتیبانی می کند.

All in One SEO Pack

پیشنهاد ما این است که برای هر پست و صفحه ای که می خواهید در نتایج جستجو رتبه بندی کنید ، عناوین و توضیحات متا اضافه کنید.

اگر می خواهید درباره نحوه افزودن برچسب های متا به وب سایت خود بیشتر بیاموزید ، ultimate SEO WordPress guide بهترین نکات SEO WordPress را به شما نشان می دهد تا بتوانید سایت خود را برای موتورهای جستجو بهینه کنید.

امیدواریم این مقاله به شما کمک کند تا همه چیز را در مورد فراداده وردپرس و مهم بودن برچسب های متا بیاموزید! برای کسب اطلاعات بیشتر به مطالعه اضافی زیر بپردازید.

همچنین می توانید برای گام به گام در کانال YouTube ما مشترک شوید. مراحل آموزش ویدئویی وردپرس را دنبال کنید و ما را در توییتر و فیس بوک برای آخرین به روزرسانی ها.

خواندن اضافی h4>

.

دیدگاهتان را بنویسید