چیست: عمل

یک عملکرد تابعی در کد وردپرس است که در نقاط خاصی از هسته وردپرس اجرا می شود. در کد وردپرس اقدامات یا قلاب های از پیش تعریف شده متعددی وجود دارد که به توسعه دهندگان اجازه می دهد کد اختصاصی خود را در این نقاط اضافه کنند. اینها بخشی از قابلیت گسترش وردپرس است و بیشتر افزونه ها به عملکرد آنها بستگی دارند.

برای اینکه شما مثالی از نحوه استفاده از آنها برای افزودن کد به وب سایت به شما ارائه دهید ، فرض کنیم که می خواهید اخطار حق چاپ را به پاورقی خود اضافه کنید. برای این کار می توانید الگوی پاورقی خود را مستقیماً اصلاح کنید. در بعضی موارد ترجیح داده می شود ، اما بارها و بارها آسان تر است و تمرین بهتر این است که کد خود را به یک عمل از پیش تعریف شده که قبلاً در پاورقی اجرا می شود وصل کنید. برای این کار می توانید کد حق چاپ خود را به یک تابع در پرونده functions.php خود اضافه کنید. سپس می توانید این عملکرد را به عملی اضافه کنید که در محلی است که مایلید کد حق چاپ شما اجرا شود.

 تابع copyright_notice () {
   echo "کپی رایت کلیه حقوق محفوظ است"؛
}
add_action ('wp_footer'، 'copyright_notice')؛ 

در این مثال ، copyright_notice عملی است که به قلاب wp_footer قلاب می شود. تابع copyright_notice هر زمان قلاب wp_footer () در کد قالب WordPress ظاهر شود ، اجرا خواهد شد.

وردپرس لیستی از اقدامات موجود را در API پلاگین خود ارائه می دهد.

خواندن اضافی h4>

.

دیدگاهتان را بنویسید