چیست: اتم

Atom قالبی برای انتشار مطالب در XML است که توسط خوانندگان خبره و تجمع اخبار مورد استفاده قرار می گیرد. این به عنوان Atom Syndication Format شناخته می شود. وردپرس می تواند به صورت خودکار خوراک Atom را برای محتوا ایجاد کند و می تواند در قالب سرصفحه قرار گیرد تا به طور خودکار توسط خوانندگان خبره و تجمع اخبار کشف شود. این خوانندگان خبره به طور منظم از نظر بروزرسانی در سایت شما بررسی می کنند و سپس به کاربران خود اجازه می دهند تا با مطالب جدید شما همگام شوند RSS نیز همین کار را انجام می دهد ، اما Atom برای رفع برخی از نقص های RSS تولید شده است. این فیدهای وب در بسیاری از وب سایتهای بزرگ و حتی برخی از سایتهای کوچکتر یافت می شوند. بارها به کاربران اجازه می دهند بین RSS یا قالب Atom یکی را انتخاب کنند.

فیدخوان ها معمولاً برنامه های مستقلی هستند که روی رایانه مشتری اجرا می شوند ، اما مرورگرها به سمت داشتن فیدخوانهای یکپارچه خود حرکت کرده اند. مزیت این امر این است که فیدخوان نیازی به نصب ندارد و فیدها در هر رایانه ای که می تواند به اینترنت دسترسی داشته باشد وجود دارد. بعضی اوقات حتی این خوانندگان فید می توانند تعداد زیادی فید وب را با موضوع خاصی ترکیب کنند.

این اصطلاح همچنین می تواند به پروتکل انتشارات اتم اشاره داشته باشد که یک استاندارد وب مرتبط است و اغلب AtomPub نامیده می شود. این پروتکل به شما امکان می دهد پست ها و پرونده های رسانه ای را از راه دور منتشر ، اصلاح و حذف کنید. شروع با وردپرس 3.5 AtomPub به طور پیش فرض فعال نمی شود اما می توان از پلاگین پروتکل انتشارات Atom استفاده کرد.

خواندن اضافی h4>

.

دیدگاهتان را بنویسید