چیست: آرایه

در زبان های برنامه نویسی رایانه ، یک آرایه متغیر خاصی است که می تواند بیش از یک مقدار را تحت یک نام واحد نگه دارد. سپس می توان با مراجعه به شماره شاخص یا کلید نوشتاری به مقادیر دسترسی پیدا کرد.

وردپرس به زبان برنامه نویسی PHP نوشته شده است و از این رو به عنوان یک کاربر وردپرس ممکن است هنگام کار روی مضامین یا افزونه های وردپرس یا با مشاهده کد اصلی وردپرس با آنها روبرو شوید. در PHP از تابع () array برای ایجاد آنها استفاده می شود. سه نوع وجود دارد که می توان در PHP ایجاد کرد:

 • نمایه شده – برای دسترسی به مقادیر از کلیدهای عددی استفاده کنید
 • انجمنی – از کلیدهای متنی یا رشته ای برای دسترسی به مقادیر استفاده کنید
 • چند بعدی – حاوی بیش از یک آرایه است

بسیاری از آرایه ها برای جستجوی مجموعه ای از داده ها و انجام نوعی عملکرد روی هر مقدار استفاده می شوند. به عنوان مثال اگر سه قطعه میوه دارید می توانید هرکدام را به عنوان متغیر جداگانه مانند این ذخیره کنید:

$ fruit1 = "سیب"؛
$ fruit2 = "نارنجی"؛
$ fruit3 = "موز"؛

این امر می تواند به سرعت بسیار کثیف شود. راه حل بهتر این است که همه آنها را در یک آرایه مانند این قرار دهید:

$ میوه = آرایه ("سیب" ، "نارنجی" ، "موز") ؛

اکنون می توانید کارهایی مانند استفاده از توابع آرایه ساخته شده برای انجام عملیات بر روی داده ها را انجام دهید. به عنوان مثال ، count () به شما می گوید که چند عنصر در آرایه شما وجود دارد. $ میوه [2] برابر با “موز” خواهد بود (آرایه ها از صفر شروع می شوند).

مثال در وردپرس :

متغیر $ args یک آرایه است که تعدادی آرگومان را در خود ذخیره می کند. بعداً این موارد به عملکرد wp_list_categories منتقل می شوند.

 'رده' ،
 'orderby' => 'نام' ،
 'show_count' => 0 ،
 'pad_counts' => 0 ،
 'hierarchical' => 1 ،
 'title_li' => 'دسته ها'
)
؟>

  .

  دیدگاهتان را بنویسید