نحوه بارگذاری پرونده ها از فرم وردپرس در Google Drive

آیا می خواهید پرونده ها را از فرم تماس با وردپرس به Google Drive ارسال کنید؟

به طور معمول ، افزونه های فرم شما هر پرونده ای را مستقیماً در سایت وردپرس شما بارگذاری می کنند. با این حال ، ممکن است بخواهید آنها را به صورت خودکار در Google Drive بارگذاری کنید تا از آن محافظت کرده و به اشتراک گذاری آسان تری داشته باشید.

در این مقاله ، ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه پرونده ها را به راحتی از فرم WordPress در Google Drive بارگذاری کنید.

Uploading files from a WordPress form to Google Drive

چرا پرونده ها را از فرم وردپرس خود در Google Drive بارگذاری می کنید؟ h4>

به طور معمول ، می توانید از افزونه فرم ساز WordPress برای افزودن قسمت بارگذاری پرونده و نگه داشتن فایلهای بارگذاری شده در وب سایت خود.

اما اگر می خواهید فایلهای بارگذاری شده را با شخصی که به قسمت مدیریت وردپرس دسترسی ندارد به اشتراک بگذارید ، چه می کنید؟

اینجاست که Google Drive وارد می شود. Google Drive به شما امکان می دهد فایلها را در cloud ذخیره کنید و به راحتی آنها را با هر کسی به اشتراک بگذارید. همچنین به شما امکان می دهد بدون ورود به سایت وردپرس خود از هر دستگاهی به راحتی به پرونده ها دسترسی داشته باشید.

به عنوان مثال ، اگر یک فرم درخواست شغل و درخواست رزومه ، سپس می توانید آن فایل ها را به طور خودکار مستقیماً در Google Drive بارگذاری کرده و با دیگران در تیم خود به اشتراک بگذارید.

سناریوی دیگر این است که مسابقه که کاربران عکسها را بارگذاری می کنند یا مقالات را برای شرکت در آن ارسال کنید .

ارسال مستقیم آن ارسال ها به Google Drive باعث صرفه جویی در فضای دیسک در وب سایت شما می شود. در عین حال ، این پرونده ها را در یک مکان از راه دور ابر حفظ می کند.

همانطور که گفته شد ، بیایید نگاهی به چگونگی ارسال آسان بارگذاری فرم وردپرس به Google Drive بیندازیم.

ایجاد و آماده سازی فرم وردپرس خود در WPForms

برای این آموزش ، ما از WPForms استفاده خواهیم کرد. این محبوب ترین افزونه فرم تماس برای وردپرس با بیش از 3 میلیون نصب فعال. همراه با یک رابط کشیدن و رها کردن ساده که به شما امکان می دهد به راحتی هر نوع فرم را ایجاد کنید.

سپس ، ما می خواهیم از ابزاری به نام Zapier برای اتصال WPForms با Google Drive استفاده کنیم.

بدون نیاز به استفاده از کدی ، Zapier به عنوان پلی برای ارسال داده بین دو برنامه مختلف عمل می کند. این برنامه به طور یکپارچه با بیش از 2000 برنامه ادغام می شود.

توجه: برای دسترسی به افزونه Zapier برای WPForms به نسخه Pro یا نسخه بالاتر نیاز دارید.

ایجاد فرم بارگذاری پرونده در WPForms

ابتدا باید افزونه WPForms را بر روی خود نصب و فعال کنید سایت اینترنتی. برای جزئیات بیشتر ، به راهنمای گام به گام ما در نحوه نصب افزونه وردپرس .

بعد ، شما به فرمی نیاز دارید که بازدیدکنندگان وب سایت شما می توانند برای ارسال پرونده ها به شما استفاده کنند. اگر قبلاً فرم را تنظیم نکرده اید ، راهنمای گام به گام ما را در ایجاد فرم بارگذاری پرونده در وردپرس .

مهم: این روش فقط با یک فایل کار می کند. با چندین پرونده از یک فرم ارسال کار نخواهد کرد.

پس از تنظیم فرم ، باید آن را به وب سایت خود اضافه کنید. برای این کار ، به سادگی پست یا صفحه ای را که فرم را می خواهید ویرایش کنید.

در صفحه ویرایش پست ، روی دکمه + کلیک کنید تا یک بلوک جدید اضافه کنید. پس از آن ، بلوک WPForms را جستجو کنید و آن را به قسمت محتوای خود اضافه کنید.

Adding a WPForms block to a post or page

سپس ، صفحه یا پست خود را منتشر کنید تا فرم خود را به صورت زنده ارائه دهید. پس از انجام این کار ، ادامه دهید و یک ورودی آزمایشی ایجاد کنید. این مورد برای تنظیم و آزمایش ارتباط بین WPForms و Google Drive استفاده می شود.

در اینجا آزمون آزمایشی ماست:

The completed upload form, including a photo (.jpg)

آماده سازی اتصال WPForms با Zapier

ما قصد داریم از Zapier به عنوان پل ارتباطی بین WPForms و Google Drive استفاده کنیم. برای این کار باید افزونه WPForms Zapier را نصب و فعال کنید.

در سرپرست وردپرس خود ، به صفحه WPForms »افزودنی ها بروید و افزونه Zapier را پیدا کنید. پیش بروید و برای نصب و فعال سازی آن روی پیوند “Install Addon” کلیک کنید:

Installing the Zapier addon for WPForms

بعد ، باید به صفحه WPForms »تنظیمات» ادغام ها بروید. برای دریافت کلید Zapier API کافیست بر روی آرم Zapier کلیک کنید. برای اتصال Zapier به WPForms به این امر نیاز دارید.

Getting the Zapier API key from WPForms

کلید API را در جایی امن کپی کنید یا این برگه را باز نگه دارید. در مرحله بعد به کلید API نیاز خواهید داشت.

ایجاد Zap برای ارسال فایلها از فرم وب سایت خود به Google Drive h4>

هنگامی که فرم خود را آماده کردید ، به وب سایت Zapier بروید . شما باید یک حساب رایگان ایجاد کنید یا به حساب موجود خود وارد شوید.

در داشبورد Zapier خود ، برای شروع کار کافیست روی دکمه “ایجاد یک Zap” کلیک کنید. با این کار جادوگر پیکربندی باز می شود.

توجه: Zapier از کلمه “zap” برای فرآیندی با ماشه و عملکرد استفاده می کند. عامل ما بازدید کننده ای است که فرم را پر می کند و عملکرد ما ارسال فایل (های) پیوست شده به فرم به Google Drive خواهد بود.

در بالای صفحه ، باید نامی برای zap خود انتخاب کنید. پس از انجام این کار ، زمان تنظیم ماشه است.

ابتدا باید WPForms را در کادر “انتخاب برنامه و رویداد” انتخاب کنید. فقط کافیست “WPForms” را در نوار جستجو تایپ کنید تا آن را پیدا کنید:

Choosing the WPForms app in Zapier

اکنون از شما خواسته می شود یک رویداد ماشه را انتخاب کنید. این حالت به عنوان “ورود فرم جدید” در نظر گرفته می شود بنابراین تمام کاری که در اینجا باید انجام دهید کلیک کردن روی دکمه “ادامه” است.

Choosing a trigger event in Zapier

اکنون ، Zapier از شما می خواهد که وارد WPForms شوید. پیش بروید و روی دکمه “ورود به سیستم WPForms” کلیک کنید.

Click the button to sign into WPForms

سپس باید یک پنجره بازشو را ببینید. در اینجا ، باید کلید API را که قبلا پیدا کرده اید وارد کنید.

شما همچنین باید URL وب سایت خود را اضافه کنید ( نام دامنه ).

Enter your API key from WPForms and the URL of your website

بعد از وارد کردن این جزئیات ، برای ادامه کار کافیست روی دکمه “بله ، ادامه” کلیک کنید.

سپس ، Zapier از شما می خواهد که فرم بارگذاری پرونده خود را از یک لیست کشویی انتخاب کنید. پیش بروید و بر روی نام فرم خود کلیک کنید:

Select your file upload form from the dropdown in Zapier

هنگامی که فرم صحیحی را انتخاب کردید ، برای اطمینان از اتصال صحیح Zapier به فرم شما ، باید روی دکمه “تست محرک” کلیک کنید.

Testing your trigger in Zapier

بعد از کلیک کردن روی آن دکمه ، باید پیامی را ببینید که Zapier یک ورودی آزمایشی پیدا کرده است. داده ها را بر روی صفحه مشاهده خواهید کرد:

Viewing the data for the test WPForms entry

برای رفتن به قسمت Action از Zap ، روی دکمه “Continue” کلیک کنید. در اینجا ، باید برنامه دوم خود ، Google Drive را انتخاب کنید.

Choosing the Google Drive app as the action for the zap

بعد ، منوی کشویی را برای انتخاب یک رویداد عملی مشاهده خواهید کرد. در اینجا ، باید گزینه “بارگذاری پرونده” را انتخاب کنید و سپس برای ادامه کلیک کنید.

Choosing 'Upload File' as the action for the zap

اکنون Zapier از شما درخواست می کند که به سیستم حساب Google Drive خود وارد شوید:

Signing into Google Drive when prompted by Zapier

بعد از انجام این کار ، روی دکمه ادامه کلیک کنید تا حرکت کنید:

Zapier and Google Drive are now connected

اکنون زمان آن فرا رسیده است که مکانی را که می خواهید فایل ها در Google Drive شما باشد تنظیم کنید. برای انتخاب اینکه می خواهید از درایو شخصی خود استفاده کنید یا از درایو مشترک ، کافی است بر روی کشویی Drive کلیک کنید.

سپس ، روی منوی کشویی Folder کلیک کنید تا پوشه مورد نظر برای استفاده را انتخاب کنید.

Select the Google Drive you want to use plus the folder to put the uploaded files in

بعد ، باید به Zapier بگویید کدام پرونده ها را بارگذاری کند. در بخش کشویی File ، قسمت بارگذاری را در فرم خود انتخاب کنید:

Choose the correct field (the file upload field) from your form based on the test data

بعد از آن ، می توانید سایر تنظیمات را خالی بگذارید و برای حرکت روی دکمه ادامه کلیک کنید.

اکنون Zapier با ارسال یک پرونده بارگذاری به Google Drive ، از شما درخواست می کند که Zap خود را آزمایش کنید. برای اینکار کافیست روی دکمه Test and Continue کلیک کنید:

Sending the test file to Google Drive using Zapier

این پرونده هایی را که در قسمت ورودی فرم آزمایشی خود بارگذاری کرده اید به Google Drive ارسال می کند. پیش بروید و پوشه Google Drive خود را برای بررسی پرونده ها بررسی کنید:

Viewing the uploaded file in Google Drive

هنگامی که اطمینان پیدا کردید که zap شما مطابق با هدف کار می کند ، برای فعال کردن آن روی دکمه “روشن کردن Zap” کلیک کنید:

Turn on your zap once you're ready

اکنون ، همه پرونده های ارسال شده از طریق فرم بارگذاری پرونده شما به طور خودکار در پوشه Google Drive انتخاب شده شما بارگذاری می شوند.

WPForms همیشه پشتیبان کلیه پرونده ها را در حساب میزبانی وردپرس درصورتی که Zapier API خاموشی را تجربه کند.

لطفاً بخاطر داشته باشید که اگر تعداد زیادی فرم ارسال با فایلهای بزرگ دریافت کنید ، این امر فضای ذخیره سازی بیشتری را در Google Drive شما اشغال می کند. در تجارت خود ، از استفاده می کنیم برنامه G Suite Business برای دریافت فضای ذخیره سازی نامحدود.

امیدواریم این مقاله به شما کمک کند یاد بگیرید چگونه پرونده ها را از فرم وردپرس در Google Drive بارگذاری کنید. همچنین ممکن است مقاله ما را در مورد چگونگی استفاده از محتوای تولید شده توسط کاربر برای رشد تجارت خود ، و مجموعه باید دارای افزونه های WordPress برای همه سایت ها باشد.

اگر این مقاله را دوست داشتید ، لطفاً مشترک شوید کانال YouTube برای آموزش های ویدئویی وردپرس. همچنین می توانید ما را در Twitter و فیس بوک .

منبع:
https://www.wpbeginner.com/wp-tutorials/how-to-upload-files-from-a-wordpress-form-to-google-drive/.

دیدگاهتان را بنویسید