نحوه ایجاد یک کتاب الکترونیکی رایگان گام به گام [آموزش از ابتدا]

مطمئناً بسیاری از وب سایت ها را دیده اید که به عنوان بخشی از استراتژی بازاریابی آنلاین خود ، کتاب الکترونیکی رایگان می دهند

و همچنین ، احتمالاً متعجب هستید که چگونه آنها عضو شوید که در خبرنامه یا وبلاگ خود عضو شوید ، هدایای الکترونیکی را که در ایمیل شما وارد می شود ، ایجاد می کنند.

خوب ، این چیزی است که امروز می خواهیم ببینیم ، این چیزی است که ما برای آن هستیم ، فکر نمی کنید؟

بیایید ببینیم چگونه یک کتاب الکترونیکی رایگان گام به گام ایجاد کنیم ، از ابتدا شروع می کنیم.

como-crear-un-ebook

بیایید شروع کنیم!

آنچه در این مقاله می خواهیم ببینیم:

کتاب الکترونیکی چیست؟

تعریف : کتاب الکترونیکی کتابی در قالب الکترونیکی است که به کاربر ارائه می شود تا بتواند آن را به صورت رایگان یا با پرداخت هزینه از هر پورتال اینترنتی خریداری کند.

انواع کتابهای الکترونیکی که می توانیم ارائه دهیم

بعد از دیدن اینکه یک کتاب الکترونیکی از چه چیزهایی تشکیل شده است ، ما می خواهیم انواع مختلفی از کتابهای الکترونیکی را که می توانیم به شخصی که برای اولین بار به وب سایت ما می آید ارائه دهیم.

 • کتابهای الکترونیکی رایگان : این موارد معمولی است که در صفحه هایی که در ازای دریافت یک نام + ایمیل به ما داده می شود ، می بینیم تا هنگام ایجاد لیست خود ، با مشترک ارتباط برقرار کنیم.
 • کتابهای الکترونیکی ممتاز : برای کمک به مخاطبان ما در حل یک مشکل خاص کتابهای الکترونیکی پولی هستند.

همانطور که مشاهده می کنید ، شما نه تنها کتابهای الکترونیکی رایگان پیدا خواهید کرد ، بلکه می توانید راهنماهای پرداختی را نیز برای حل یک مشکل خاص مشتری هدف خود ایجاد کرده و بدین ترتیب با هدف ایجاد رابطه شروع به جلب اعتماد این شخص کنید. و بعداً بتوانید محصولات یا خدمات برتر بیشتری را به شما ارائه دهیم.

به عنوان مثال ، می توانید راهنمایی با قیمت 17 یورو ایجاد کنید تا از طریق یک آموزش گام به گام برای ایجاد یک فروش فروش برای فروش یک سرویس به شما کمک کند.

در پایان ، من به شما می گویم که یک کتاب الکترونیکی خوب باید پلی برای محتوای پرداختی ، خدمات برتر یا محصولات اطلاعاتی باشد که می توانید به مرور به مشتری خود ارائه دهید.

ارائه کتاب الکترونیکی رایگان در وب سایت ما چه فایده ای دارد؟ h3>

ما هنگام ایجاد کتاب الکترونیکی برای انجمن خود برنامه های مختلفی داریم که از جمله این موارد برجسته است:

 • یک مشکل اصلی مشتری ایده آل خود را حل کنید.
 • ارزش واقعی را ارائه دهید.
 • مشترکان و مشتریان آینده را ضبط کنید.
 • خود را شناخته و اعتماد سازی کنید.
 • مشتریان آینده را اسیر کنید.

اگر مجبور شدم همه برنامه ها و مزایای ایجاد کتاب های الکترونیکی برای وب سایت شما را خلاصه کنم ، بدون شک افزودن ارزش .

این مهمترین چیز است ، پس آن را برای خود بسوزانید: کمک به حل مشکل اصلی خواننده شما ، به طور خودکار به این معنی خواهد بود که آنها به شما اعتماد می کنند و محصولات یا خدمات موجود شما را با گذشت زمان خریداری می کنند.

برنامه های آنلاین رایگان برای ایجاد آسان کتابهای الکترونیکی

حالا بله ، بیایید ببینیم هنگام ساخت این کتابهای دیجیتال برای جامعه خود می توانید از چه ابزارهای آنلاین استفاده کنید.

اساساً ، بدون نیاز به بارگیری هیچ نرم افزاری در رایانه خود و می توانید این کار را مستقیماً از مرورگر انجام دهید.

کانوا h3>

crear-ebook-canva

این بدون شک سریعترین گزینه برای ایجاد کتاب الکترونیکی در سطح طراحی نیمه حرفه ای است.

از آنها این است که شما متن را در هر ویرایشگر متن (مانند Word یا WordPad) ایجاد می کنید و سپس وقتی ساختار کاملاً واضح است ، آن را به صفحات مختلفی که می توانید با Canva ایجاد کنید اضافه می کنید.

همچنین ، به راحتی می توانید تصاویر را وارد کرده و آنها را روتوش کنید.

وقتی حساب رایگان خود را ایجاد کردید ، باید فقط الگویی را از بخش “ اسناد ” انتخاب کنید و محتوای صفحات مختلف کتاب الکترونیکی خود را شروع کنید:

crear-ebook-canva

هنگامی که الگوی مورد نظر خود را از بین الگوی موجود انتخاب کردید ، باید متن ها و سبک ها را با توجه به مارک شخصی خود تغییر دهید:

crear-ebook-canva

بعد ، صفحات جدیدی اضافه می کنید و در آخر همه کارهایی را که انجام می دهید بارگیری می کنید.

اگر نحوه استفاده از این ابزار را به خوبی نمی دانید ، توصیه می کنم از این قسمت آموزش آنلاین Canva برای عمیق تر شدن

ریدسی h3>

crear-ebook-reedsy

پس از ورود به پورتال خود ، باید فقط ایمیلی را که دارید وارد کنید و به صورت رایگان ثبت نام کنید.

بعداً آنها یک ایمیل برای تأیید حساب کاربری شما ارسال می کنند ، داده ها و رمز عبور خود را وارد می کنند تا بتوانند با این ابزار کار کنند و بنابراین کتاب الکترونیکی خود را ایجاد کنند.

reddsy-inscripcion-ebook-gratuito

درست قبل از شروع طرح ، از شما سال می شود که آیا می خواهید از آن به صورت شخصی یا حرفه ای برای ارائه خدمات خود استفاده کنید.

crear-ebook-reedsy

من می خواهم گزینه نویسنده را انتخاب کنم و از من می خواهد یک بیوگرافی کوتاه ، یک عکس برای نمایه خود و شهر مبدا وارد کنم.

usuario-reedsy-crear-ebook

پس از ورود ، به بخش کتابهای الکترونیکی من می رویم و عنوان کتاب دیجیتالی بعدی خود را قرار می دهیم.

crear-ebook-reedsy-gratis

در مرحله بعدی به شما می خواهیم مستقیم بنویسید ، اگرچه همانطور که مشاهده می کنید این امکان را برای شما فراهم می کند که آن کتاب را مدیریت کنید یا یک ویرایشگر حرفه ای استخدام کنید.

crear-ebook-reedsy-gratis

خوب ، اکنون ، ما می خواهیم تمام فصل ها یا صفحات مورد نیاز کتاب الکترونیکی خود را با گزینه هایی که در نوار کناری سمت چپ در دسترس داریم ، و در آنجا قسمت معرفی را پیدا می کنیم: حق چاپ ، فهرست مطالب ، سپس در بدن ما فصل هایی داریم و در انتها بخشی شامل پیشگفتارها یا متن های مورد نظر شما می شود.

سپس یک منطقه سمت راست بالا به عنوان یک منو دارید که می توانید از آنجا متن را برش دهید ، تصاویر یا یادداشت اضافه کنید ، آنچه را که انجام داده اید بارگیری کنید و گزینه های موجود را پیکربندی کنید.

escribir-ebook-editor-reedsy

وقتی همه چیز را دارید ، فقط باید روی دکمه صادراتی که در آن آخرین منویی دارید که برای شما توضیح داده ام کلیک کنید و همه این گزینه ها برای ایجاد کتاب الکترونیکی دیجیتال شما ظاهر می شوند.

می توانید جلد کتاب را صادر کنید ، گزینه های قالب مختلف را انتخاب کنید و حتی به پرونده های .epub و .mobi برای کتاب های الکترونیکی تبدیل کنید.

هنگامی که گزینه های بارگیری خود را روشن کردید ، برای صادر کردن کتاب فقط باید بر روی دکمه سبز نهایی کلیک کنید و تمام!

Ebook_gratuito_para_mi_sitio_web_Exportar

با این وجود ، اینجا strong> آنها در صورت داشتن هرگونه سوال در مورد اینکه چگونه گام به گام نحوه ایجاد یک کتاب الکترونیکی دیجیتال با Reedsy را توضیح می دهند ، یک راهنمای رایگان کاملاً گسترده به ما می دهند.

روش سنتی برای طراحی کتاب الکترونیکی

همه ما ویرایشگرهای متنی مانند Microsoft Word یا WordPad را که در رایانه شخصی خود داریم می شناسیم ، بنابراین بیایید ببینیم با چه روشی سنتی و سریعتر می توانیم یک کتاب الکترونیکی ایجاد کنیم.

Microsoft Word

crear-ebook-word

عالی ترین برنامه بسته اداری که در رایانه خود داریم.

روشن است که این پرکاربردترین نرم افزار برای ایجاد متون کتاب الکترونیکی ما است ، اما هنگام ساخت یک طراحی حرفه ای مطابق با مارک شخصی ما بسیار کوتاه است.

حداکثر ، می توانیم تصاویر و حاشیه ها یا تورفتگی های مورد نظر خود را وارد کنیم.

کاری که می توانید انجام دهید ایجاد متن با این ویرایشگر و سپس انتقال آن به ابزار Canva یا Reedsy است که قبلاً در مورد آن صحبت کردیم.

بنابراین به همین دلیل ، در مرحله بعدی ما می خواهیم یک محصول حرفه ای دیگر را نیز توصیه کنیم.

Adobe Indesign (پیچیده تر)

crear-ebook-indesign

این نرم افزار از بسته معروف Adobe Photoshop ، ما می دانیم که در هنگام طرح بندی تاج جواهر است.

و این بدان دلیل است که طراحان حرفه ای گرافیک از آن برای طراحی و طرح کتاب برای مشتریان خود استفاده می کنند.

این روش سنتی توصیه شده است ، اما به دلیل منحنی یادگیری این ابزار به درجه بالایی از تخصص نیاز دارد ، بنابراین اگر مهارت کافی در ایندزاین دارید ، ادامه دهید.

در غیر اینصورت ، می توانید از ابزارهای قبلی استفاده کنید یا حتی طراح حرفه ای را برای اتمام آن کتاب الکترونیکی که مدتها در انتظارش بود برای وب سایت خود سفارش دهید.

استراتژی هایی -که-می توانید یک کتاب الکترونیکی طراحی شده بدهید

هنگامی که برخی از ابزارهایی را که به ما کمک می کنند کتاب الکترونیکی رایگان خود را ویرایش و طرح بندی کنیم ، بدانیم ، قصد داریم برخی از برنامه های پروژه آنلاین شما را ببینیم.

استفاده از این هدیه برای موارد جالب جالب است:

 • برای جذب مشترکان ، فرم های استخدام را با اتوماسیون ایجاد کنید. برای ایجاد آن قیف می توانید از MailChimp یا Active Campaign استفاده کنید.
 • برای ارائه خدمات یا اطلاعات محصول وارد شوید.
 • برای برخی از محصولات اطلاعاتی خود ، برای تشویق کاربر به خرید و ایجاد کمبود در یک دوره زمانی ، از جمله در آن بسته ، پاداش دریافت می کنید.

چگونه یک کتاب الکترونیکی خوب گام به گام ایجاد کنیم

حالا بیایید یک طرح کوچک را ببینیم تا بتوانید هنگام ساخت کتاب الکترونیکی رایگان خود را سازماندهی کنید:

 1. عنوان و هدف اصلی کتاب الکترونیکی خود را برای کمک به مخاطبان خود تعریف کنید.
 2. تجزیه و تحلیل کنید که رقابت شما چه نوع کتاب الکترونیکی دارد و چگونه آنها این کار را انجام می دهند تا ایده های خود را ایجاد کنند.
 3. برای آماده سازی تاریخی و برنامه ریزی برای ایجاد و پیاده سازی آن در وب سایت خود تعیین کنید.
 4. یک طرح ورودی اساسی برای مطالب کتاب الکترونیکی خود ایجاد کنید.
 5. با افزودن متن ، تصاویر و پیوندها به کتاب الکترونیکی خود شکل دهید.
 6. جلد ، فهرست و جنبه بصری کتاب الکترونیکی خود را طراحی کنید.
 7. می توانید کتاب الکترونیکی خود را با افزودن منابع ، پیوندهای توصیه شده ، بیوگرافی کوتاه و برخی نتیجه گیری کامل کنید.
 8. املا و همه موارد را با هم بررسی کنید ، کتاب الکترونیکی خود را در pdf صادر کنید (توصیه شده ترین) و آن را با نزدیکترین دوستان خود به اشتراک بگذارید تا آنها بتوانند نظرات شما را بدهند.
 9. آن را به وب سایت و شبکه های اجتماعی خود اضافه کنید . در صورتی که قبلاً یکی از آنها را ایجاد کرده اید ، می توانید با لیست مشترکان خود به اشتراک بگذارید.
 10. نتایج کتاب الکترونیکی خود را تجزیه و تحلیل کنید از طریق تعداد بارگیری های انجام شده ، نظرات مشترکین و غیره

نحوه قرار دادن-در-وب سایت خود را با WordPress

اگر می خواهید کتاب الکترونیکی رایگان خود را به عنوان یکی از موارد بارگیری در وب سایت خود بارگذاری کنید ، فقط باید آن فایل pdf را از طریق بخش “ رسانه ” وردپرس خود بارگذاری کنید.

روش دیگر این است که آن را در یک ابر خارجی مانند Google Drive یا Dropbox بارگذاری کنید و پیوندی را برای به اشتراک گذاشتن آن فایل دیجیتال برای درج آن در هرجایی که می خواهید در سایت خود قرار دهید ، بدست آورید.

به عنوان مثال ، اگر از طرح بندی استفاده می کنید برای طراحی صفحات خود ، می توانید یک دکمه در داخل فرود ایجاد کرده و آن را با URL فایل خود پیوند دهید تا وقتی شخصی وارد آن CTA می شود و کلیک می کند ، کتاب الکترونیکی رایگان بارگیری شود.

روش پیشرفته تر ارسال این کتاب الکترونیکی در ایمیلی است که از طریق قیف ما ارسال می کنید وقتی کسی در فرم استخدام یا پنجره بازشویی که ما در وب اضافه می کنیم مشترک می شود. همین کار را می توانید از طریق دوره ما انجام دهید. از Active Campaign .

چگونه می توان کتاب الکترونیکی رایگان خود را هنگام اشتراک بازدید از وبلاگ خود ارسال کنید دهانه> h2>

همانطور که گفتم ، هنگامی که کسی از طریق فرم در لیست شما مشترک می شود ، می توانید اتوماسیون ایجاد کنید تا سریعاً آن کتاب را ارسال کنید.

بهتر است از ارائه دهنده بازاریابی ایمیلی مانند استفاده کنید MailChimp یا کمپین فعال و ایجاد یک دنباله ایمیل برای ارسال آن راهنما برای شما جایی که برای مشترکین خود ارزش افزوده داریم تا مشکل مشترک مخاطبان ما را برطرف کنیم.

در اولین ایمیل خوش آمد گویی ، باید پیوندی اضافه کنید تا وقتی شخص آن را دریافت کرد ، بتواند آن کتاب الکترونیکی را کلیک کرده و بارگیری کند ، یا می توانید آن فرود را که قبلاً ذکر کردم ایجاد کنید و URL را در آن ایمیل قرار دهید که هنگامی که داده ها را به ما ارائه می دهد مشترک هنگام فعال کردن قیف دریافت می کند.

نحوه انجام این کار را مستقیماً می توانید با خالی فرم های خود MailChimp ، یا می توانید یک فرم را با Elementor PRO ایجاد کنید و آن را با ارائه دهنده بازاریابی ایمیل خود یکپارچه کنید تا آن توالی ایجاد شود و کتاب الکترونیکی رایگان خود را ارسال کنید یا پرداخت.

نمونه هایی از کتاب های الکترونیکی در شبکه

با توجه به این تئوری ، بیایید چند نمونه عملی را که هنگام ایجاد ایده برای ایجاد کتاب الکترونیکی خود از اهمیت حیاتی برخوردار هستند ، ببینیم.

1.- به سمت خود اشتغالی : در این حالت ، ما می توانیم ببینیم که چگونه بسته به وضعیت بازدید کننده خود ، حتی در صورت داشتن وب سایت یا حتی نداشتن ، می توانیم دو کتاب الکترونیکی مختلف بدهیم. البته ، در اینجا شما باید دو اتوماسیون ایجاد کنید.

ebook-gratuito-haciaelautoempleo

2.- بازاریابی خود را شروع کنید : هدایای بی نظیر راهنمای رایگان کلیدهای زندگی از تجارت خود.

ebook-gratuito-iniciatumarketing

3.- اسرار یک عروس : کتاب الکترونیکی رایگان برای جلب مشترکین در مورد چگونگی سازماندهی عروسی رویاهای خود.

ebook-gratuito-secretosdenovia

4.- هوش مسافرتی : راهنمای رایگان زندگی در سفر و درآمدزایی.

ebook-gratuito-inteligenciaviajera

همانطور که مشاهده می کنید ، مثالها متعدد است ، اما اهداف آنها عملاً یکسان است: جذب مشترکان از طریق یک قیف و ارزش افزوده با کمک به جامعه با توجه به موضوع هر مورد.

در فهرست ما ، بعداً می توانیم برای علاقه مندان به محتوای خود ، پست های جدید ، معرفی محصولات اطلاعاتی ارسال کنیم ، آنها را ترغیب کنیم که خدمات ما را بدست آورند و غیره.

نتیجه گیری

یکی از بهترین گزینه ها برای جذب مشترکان و شناخته شدن خود ، ایجاد کتاب الکترونیکی رایگان با موضوع خود و ارسال آن در ازای دریافت ایمیل آن شخصی که عضو انجمن شما خواهد بود.

بنابراین به همین دلیل در تهیه کتاب الکترونیکی دریغ نکنید یا آن را به عنوان جایزه خدمات یا محصولات خود اهدا کنید ، یا اینکه ارزش خود را اضافه کنید و از طریق استراتژی های مختلف بازاریابی از طریق ایمیل که می دانیم برای مخاطبان خود ارسال کنید.

و نظر شما در مورد دادن یک کتاب الکترونیکی رایگان برای وب سایت شما چیست؟

آیا با برخی از این برنامه ها خودتان سفارشی ایجاد کرده اید یا اینکه به یک طراح حرفه ای گرافیک مراجعه کرده اید تا این کار را برای شما انجام دهد؟

مثل همیشه منتظر شما خواهم بود the

منبع:
https://www.haciaelautoempleo.com/como-crear-un-ebook-paso-a-paso/.

دیدگاهتان را بنویسید