موارد جدید در وردپرس 5.5 (ویژگی ها و تصاویر صفحه)

وردپرس 5.5 امروز زودتر منتشر شد و این دومین نسخه مهم سال 2020 است.

این نسخه جدید با پیشرفت های زیادی همراه است ، بسیاری از آنها در اطراف ویرایشگر بلوک وردپرس متمرکز شده اند. همچنین شامل برخی از ویژگی های مورد انتظار مدت طولانی است که اولین نسخه خود را با این نسخه ارائه می دهند.

در این مقاله ، موارد جدید در WordPress 5.5 را به اشتراک خواهیم گذاشت و ویژگی هایی را که باید پس از به روزرسانی وب سایت های خود امتحان کنید.

Features and screenshots of WordPress 5.5

وردپرس 5.5 یک نسخه مهم است و مگر اینکه در مدیریت میزبانی وردپرس ، شما باید به صورت دستی این به روزرسانی را شروع کنید.

مهم: ایجاد یک پشتیبان گیری کامل از وردپرس قبل از شروع به روزرسانی.

ویرایشگر بلوک بهبود یافته در وردپرس 5.5

ویرایشگر بلوک جایی است که بیشتر وقت خود را صرف ایجاد محتوای عنوان وبلاگ وردپرس . به طور منظم حفظ شده است و هر نسخه وردپرس بهبودهایی را در ویرایشگر بلوک ایجاد می کند.

وردپرس 5.5 تغییرات مهمی را در اختیار شما قرار می دهد تا به شما در استفاده موثرتر از ویرایشگر بلوک کمک کند.

فهرست مسدود شده مجتمع

وردپرس 5.5 اکنون با یک دایرکتوری بلوک یکپارچه ارائه می شود. این بدان معنی است که اگر می خواهید بلوکی اضافه کنید که در سایت شما موجود نیست ، به طور خودکار پیشنهادهایی را از فهرست بلوک مشاهده خواهید کرد.

Block directory in WordPress 5.5

دایرکتوری بلوک در واقع مجموعه ای از افزونه های وردپرس است که به شما امکان می دهد انواع مختلف بلوک را به سایت خود اضافه کنید. این شامل افزونه های کتابخانه را مسدود کنید که دارای چندین بلوک مفید وردپرس است که می توانید بلافاصله با نصب یک افزونه استفاده کنید.

تغییرات UI در ویرایشگر بلوک

شاید بارزترین نکته در وردپرس 5.5 ، بهبودهای بصری در ویرایشگر بلوک باشد. مرزها و برجسته سازی برای دسترسی بیشتر به ویرایشگر بلوک بهبود یافته است.

Improved block editor UI

دکمه “افزودن بلوک جدید” (+) اکنون بیشتر قابل توجه است و بیشتر شبیه دکمه ای با پس زمینه سیاه است.

ویرایش تصاویر درون ویرایشگر بلوک

وردپرس 5.5 به کاربران امکان ویرایش تصاویر درون ویرایشگر بلوک را می دهد. شما می توانید بدون خروج از ویرایشگر پست ، ارتفاع ، عرض تصویر ، نسبت ابعاد ، برش و چرخش تصویر را تنظیم کنید.

Inline image editing in WordPress 5.5

مطمئناً هنوز هم می توانید ویرایش تصویر اساسی در کتابخانه رسانه نیز وجود دارد. با این حال ، ویرایش تصویر درون خطی اکنون به کاربران جدید کمک می کند تا به راحتی این گزینه های ویرایش داخلی را کشف کنند.

معرفی الگوهای بلوک

ویرایشگر بلوک قبلاً دارای بلوک های قابل استفاده مجدد و گروه هایی که به کاربران امکان می دهد بلوک های معمول استفاده شده را ذخیره کرده و دوباره از آنها استفاده کنند.

وردپرس 5.5 ویژگی جدیدی به نام الگوهای بلوک اضافه می کند. اینها بلاک های معمولاً مورد استفاده با تنظیمات از قبل پیکربندی شده هستند که می توانید فوراً اضافه کنید.

Block patterns in WordPress 5.5

این به شما امکان می دهد با حفظ ثبات سبک در وب سایت خود ، به سرعت طرح بندی صفحات را ایجاد کنید. چند مورد از آنها در 5.5 موجود است. به محض اینکه مضامین و افزونه های وردپرس الگوهای بلوک خود را ثبت می کنند ، موارد بیشتری وارد خواهند شد

مسیریابی و حرکت مسدود شده

یک مسئله مشترک که بسیاری از مبتدیان با آن دست و پنجه نرم می کنند مسیریابی بلوک است. به خصوص اگر از بلوک های تو در تو مانند ستون ها یا گروه ها استفاده می کنید ، انتخاب بلوک والدین یا جابجایی یک عنصر کودک در داخل آن کمی دشوار است.

وردپرس 5.5 اکنون با مسیریابی بلوک بسیار بهتری همراه است و انتخاب بلوک والدین یا یک عنصر تو در تو را آسان تر می کند. همچنین می توانید با گرفتن دسته بلوک ها را حرکت داده و آنها را بکشید و رها کنید.

Moving between blocks and navigating around editor in WordPress 5.5

قالب و افزونه های وردپرس خود را به روز کنید h4>

وردپرس 5.5 با معرفی به روزرسانی های خودکار افزونه ها و مضامین وردپرس ، جهشی بزرگ به سمت امنیت برمی دارد.

اکنون می توانید به سادگی به صفحه افزونه ها بروید و به روزرسانی خودکار را برای هر افزونه وردپرس که در سایت خود نصب کرده اید فعال کنید.

Enable auto-updates for WordPress plugins

برای تم های وردپرس نیز می توانید همین کار را انجام دهید. کافی است به صفحه ظاهر »مضامین بروید و برای انتخاب آن روی یک موضوع کلیک کنید. در پنجره بازبینی طرح زمینه ، گزینه فعال کردن به روزرسانی خودکار آن موضوع را پیدا خواهید کرد.

Auto update WordPress theme

این قابلیت قبلاً در وردپرس موجود بود اما شما باید پیکربندی وردپرس را تغییر دهید یا از یک افزونه شخص ثالث به مدیریت بروزرسانی های خودکار . وردپرس 5.5 اکنون اطمینان از اینکه وب سایت های شما همیشه با آخرین کد کار می کنند بسیار ساده شده است.

با بارگذاری نسخه جدید پلاگین ها را به روز کنید. h4>

به طور معمول ، افزونه های وردپرس را با به روزرسانی خودکار یا با کلیک بر روی اعلان به روزرسانی ، به روز می کنید. با این حال ، گاهی اوقات ممکن است مجبور شوید یک افزونه را به صورت دستی به روز کنید.

در این صورت ، تنها گزینه شما استفاده از سرویس گیرنده FTP برای بارگذاری نسخه جدید. وردپرس 5.5 این مشکل را برطرف کرده است و اکنون می توانید به سادگی به صفحه افزونه ها »افزودن موارد جدید بروید و نسخه جدید را بارگذاری کنید مانند اینکه هر پرونده جدید افزونه جدید را بارگذاری می کنید.

Upload plugin zip file

وردپرس به طور خودکار تشخیص می دهد که شما این پلاگین را قبلاً نصب کرده اید و فایل جدید حاوی نسخه دیگری است. سپس به شما امکان می دهد نسخه “جایگزین جریان با بارگذاری شده” را بگیرید.

Replace existing plugin with new version

برای تم ها نیز می توانید همین کار را انجام دهید. به سادگی به صفحه ظاهر »مضامین بروید و سپس روی دکمه” افزودن جدید “در بالا کلیک کنید.

پس از آن بر روی دکمه بارگذاری تم کلیک کنید تا پرونده zip موضوع خود بارگذاری شود. وردپرس به صورت خودکار موضوع موجود را شناسایی می کند و به شما این گزینه را می دهد که “نسخه فعلی را با بارگذاری شده جایگزین کنید”.

Replace theme with updated version

بارگذاری تنبل برای تصاویر h4>

وردپرس 5.5 اکنون تنبل تصاویر را در وب سایت شما بارگیری می کند. این بدان معنی است که فقط تصاویر قابل مشاهده برای کاربر را بر روی صفحه بارگیری کرده و بارگیری تصاویر دیگر را به تأخیر می اندازد.

اکنون وردپرس با افزودن ویژگی ‘loading’ به برچسب img آن را به عنوان یک ویژگی پیش فرض برای همه سایت ها در نظر گرفته است. این ویژگی توسط همه مرورگرهای وب مدرن (به جز سافاری) پشتیبانی می شود.

Lazy load images in WordPress 5.5

این باعث بهبود سرعت و عملکرد وب سایت شما می شود به طور قابل ملاحظه. این امر همچنین برای شرکت های میزبان وردپرس خوب است ، ISP ها و به طور کلی با هم درگیر می شوند.

وردپرس بیش از 35٪ از کل وب سایت های موجود در اینترنت را تأمین می کند که این پیشرفت عمده در سرعت باعث صرفه جویی در پهنای باند ، منابع سرور و برق می شود.

نقشه های پیش فرض XML Sitem در وردپرس h4>

وردپرس 5.5 اکنون بطور خودکار نقشه سایت XML برای وب سایت خود. نقشه سایت XML فایلی است که تمام محتوای وب سایت شما را در قالب XML لیست می کند. این به موتورهای جستجوگر مانند Google کمک می کند تا محتوای شما را به راحتی کشف و نمایه کنند.

نقشه سایت قسمت مهمی از SEO وردپرس a > و این ویژگی به بسیاری از مبتدیانی که بهترین روشهای SEO را دنبال نمی کنند کمک خواهد کرد.

با این حال ، نقشه های پیش فرض وردپرس XML از نظر ویژگی ها و عملکرد کاملاً محدود هستند. به همین دلیل است که هر دو افزونه برتر WordPress SEO ، همه در یک سئو و Yoast SEO به تهیه نقشه سایت XML خود ادامه می دهد.

اگر قبلاً از عنوان پلاگین SEO یا پلاگین Sitemaps ، دیگر نیازی به انجام کاری نیست. این افزونه ها به طور خودکار نقشه سایت پیش فرض وردپرس XML را غیرفعال می کنند.

تحت تغییرات هود در وردپرس 5.5 h4>

مضامین وردپرس با استفاده از get_custom_logo () یا the_custom_logo () با نمایش صفحه اصلی پیوندی به صفحه اصلی اضافه نمی کنند. ( مشاهده جزئیات )

توسعه دهندگان تم اکنون می توانند آرگومان ها را در میان پرونده های الگو منتقل کنند. ( مشاهده جزئیات )

اکنون توسعه دهندگان می توانند شرایط پیش فرض را برای طبقه بندی های سفارشی تعریف کنند. ( مشاهده جزئیات )

وردپرس 5.5 شامل کتابخانه های خارجی به روز شده مانند phpMailer ، SimplePie ، Twemoji و موارد دیگر است. ( مشاهده جزئیات ).

توسعه دهندگان می توانند با غیرفعال کردن ، فعال کردن یا مسدود کردن انتخابی آنها برای پلاگین ها یا مضامین خاص ، گزینه های به روزرسانی خودکار را کنترل کنند. ( مشاهده جزئیات )

Dashicons به روز خواهد شد و شامل 65 نماد جدید است. ( مشاهده جزئیات )

وردپرس 5.5 با قابلیت اسکن موثرتر مشکلات سازگاری با PHP ارائه می شود. ( مشاهده جزئیات )

امیدواریم این مقاله به شما کمک کند تا موارد جدید در وردپرس 5.5 را یاد بگیرید. ما به خصوص از بارگذاری تنبل تصاویر و تغییر ویرایشگر مسدود شده ایم.

ویژگی مورد علاقه شما در وردپرس 5.5 چیست؟ از نظرات زیر با ما در میان بگذارید.

اگر این مقاله را دوست داشتید ، لطفاً در کانال YouTube برای آموزش های ویدئویی وردپرس. همچنین می توانید ما را در Twitter و فیس بوک .

منبع:
https://www.wpbeginner.com/news/whats-new-in-wordpress-5-5-features-and-screenshots/.

دیدگاهتان را بنویسید