آنچه همه باید در مورد نوار مدیریت وردپرس بدانند

وردپرس دارای یک نوار مدیریت است که میانبرهای مفید برای ورود به سیستم کاربران را نمایش می دهد. به شما امکان دسترسی سریع به کارهای سرپرست را می دهد حتی هنگام مشاهده جلوی وب سایت خود. در این مقاله ، ما توضیح خواهیم داد که نوار مدیر وردپرس چیست و چگونه می توانید از آن استفاده کنید و یا متناسب با نیازهای خود تنظیم کنید.

What you need to know about WordPress admin bar

نوار مدیریت وردپرس چیست؟ h4>

نوار مدیر وردپرس یک نوار شناور است که برای کاربران وارد شده نمایش داده می شود. این شامل پیوندهایی به صفحه های مختلف مدیریت است که به کاربران اجازه می دهد تا به سرعت به منطقه مدیر هنگام مشاهده وب سایت.

WordPress admin bar

نوار مدیر برای همه کاربران داخل منطقه مدیر نمایش داده می شود. کاربران فردی می توانند هنگام ویرایش مشخصات وب ، نوار مدیر را پنهان کنند.

Show or hide admin bar when viewing website

موارد نمایش داده شده در نوار مدیر وردپرس بر اساس نقش و مجوزهای کاربر . به عنوان مثال ، کاربران با نقش مدیر موارد مختلفی را در نوار منو مشاهده می کنند تا کاربران با نقش ویرایشگر و غیره.

نمایش یا پنهان کردن موارد در نوار مدیریت وردپرس h4>

دقیقاً مانند هر مورد دیگر در وردپرس ، نوار Admin از طریق کد یا پلاگین های سفارشی کاملا قابل تنظیم است. برخی از افزونه ها از قبل با افزودن منوهای خود در نوار مدیر از این ویژگی استفاده می کنند.

Plugins adding their own items in admin bar

برای کنترل نوار مدیر ، ابتدا باید Adminimize . برای جزئیات بیشتر ، به راهنمای گام به گام ما در نحوه نصب افزونه وردپرس .

پس از فعال شدن ، به صفحه تنظیمات »مدیریت” بروید و گزینه های Admin Bar Backend Options و Admin Bar Front End Options را جستجو کنید.

Admin bar options

با کلیک بر روی هر یک از آنها به گزینه های نوار مدیر منتقل می شوید که می توانید مواردی را برای نمایش در نوار مدیریت وردپرس انتخاب کنید. همچنین می توانید موارد قابل مشاهده برای هر نقش کاربر را انتخاب کنید.

Show or hide items from WordPress admin bar

برای ذخیره تغییرات فراموش نکنید که روی دکمه “گزینه های به روزرسانی” کلیک کنید.

Adminimize یک افزونه قدرتمند است و به شما امکان می دهد نه تنها نوار مدیر بلکه هر صفحه مدیریتی را در سایت وردپرس خود تغییر دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر ، به راهنمای ما در مورد چگونگی موارد غیرضروری را با Adminimize از مدیر وردپرس مخفی کنید

پیوندهای سفارشی را به Admin Bar وردپرس اضافه کنید h4>

هدف از نوار مدیر وردپرس ارائه میانبرهای سریع به صفحه های مختلف مدیریت است. با افزودن پیوندهای سفارشی خود به نوار مدیر ، می توانید آن را بیشتر سفارشی کنید.

برای این منظور ، باید کد سفارشی را به پرونده های وردپرس خود اضافه کنید. اگر قبلاً این کار را انجام نداده اید ، نگاهی به راهنمای ما بیاندازید چگونه کد را در وردپرس کپی و جای گذاری کنید .

ابتدا باید این کد را به فایل یا یک افزونه اختصاصی سایت .

// پیوندی به نوار ابزار WP اضافه کنید
عملکرد wpb_custom_toolbar_link ($ wp_admin_bar) {
  $ args = آرایه (
    'id' => 'wpbeginner' ،
    'title' => 'جستجوی WPBeginner' ،
    'href' => 'https://www.google.com:443/cse/publicurl؟cx=014650714884974928014:oga60h37xim' ،
    'meta' => آرایه (
      'class' => 'wpbeginner' ،
      'title' => 'جستجوی آموزشهای WPBeginner'
      )
  )
  $ wp_admin_bar-> add_node ($ args) ؛
}
add_action ('admin_bar_menu'، 'wpb_custom_toolbar_link'، 999)؛

در این کد ، ما پیوندی به Google اضافه کرده ایم که WPBeginner را جستجو می کند. شما باید مقادیر ID ، عنوان و href را با ارزش خود جایگزین کنید.

Adding custom link to WordPress admin bar

برای جزئیات بیشتر ، به راهنمای ما در مورد نحوه اضافه کردن آسان پیوندهای سفارشی به نوار مدیر وردپرس خود .

نوار مدیر را برای همه کاربران غیر از سرپرستان غیرفعال کنید h4>

نوار مدیر برای مدیران سایت ، ویراستاران و نویسندگان بسیار مفید است. با این حال ، اگر عنوان وب سایت عضویت در وردپرس یا فقط برای ورود به سیستم برای برخی از کارها به کاربران نیاز دارید.

در این صورت ، ممکن است بخواهید نوار مدیر را برای همه کاربران غیر از مدیران سایت غیرفعال کنید. شما باید کد زیر را به functions.php موضوع خود اضافه کنید فایل یا یک افزونه اختصاصی سایت .


add_action ('after_setup_theme'، 'wpb_remove_admin_bar')؛
 
تابع wpb_remove_admin_bar () {
if (! current_user_can ('administrator') &&! is_admin ()) {
 show_admin_bar (نادرست) ؛
}
}

برای جزئیات بیشتر به مقاله ما در مورد نحوه نوار مدیریت وردپرس را برای همه کاربران غیرفعال کنید به غیر از مدیران

امیدواریم این مقاله به شما کمک کند تا در مورد نوار مدیر وردپرس اطلاعات بیشتری کسب کنید. همچنین ممکن است بخواهید مرحله به مرحله نهایی ما را ببینید امنیت وردپرس راهنما برای ایمن و امن نگه داشتن منطقه مدیریت وردپرس خود.

اگر این مقاله را دوست داشتید ، لطفاً در کانال YouTube برای آموزش های ویدئویی وردپرس. همچنین می توانید ما را در Twitter و فیس بوک .

منبع:
https://www.wpbeginner.com/wp-tutorials/what-everybody-ought-to-know-about-the-wordpress-admin-bar/.

دیدگاهتان را بنویسید